Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

J0hny5

Bylo to úplně jiné než jsem očekával. Čekal jsem spousty akce, honičky po brugách... Role Colina F. rozhodně zajímavá, nejdřív na mě působil jako idiot co si neváží života, později se začalo vyjasňovat proč je takový jaký je. Mně se víc líbila první část filmu, do doby než Ray nastoupil do vlaku, pak to bylo sice takový akčnější, ale já po akci,střílení a krvi nějak zvlášť neprahnu. Konec celkem zajímavý, hlavně využití trpaslíka. Proč lidé umírají vždycky až si uvědomí jak žili špatně a snaží se změnit? 75% ()

pakobylka

Zdá se, že přece jenom existuje něco jako nebe, peklo … a očistec. Bruggy mohou pro každého znamenat něco jiného. Nechci zpochybňovat, že se jedná o komedii, ovšem její barva je černá jako antracit, jako ty nejtemnější myšlenky … jako zlé svědomí - i když to zpočátku tak nevypadá. Její humor je děsivý, ironie krutá a pointa brutální. Nehraje se o nic menšího než o život, přesto (anebo právě proto) je neodolatelně přitažlivá - je jako droga: Odrovná vás, ale zároveň cítíte iracionální euforii - a vůbec si nejste jisti, jestli je to (s vámi) úplně v pořádku. ()

asinus

Netušim, jak (moc) jsem to celý vlastně chápal, ale bylo to k podělání nahláškovaný, zkurveně sympatický, zatraceně atmosferický a především v posranejch Bruggách. UPDATE: Tenhle film je geniální a úžasně zraje. Jestli poprvé procent osmdesát, napotřetí už minimálně stodvacet. ()

zette

U prvniho sledovani jsem usnul, tak jsem si film pustil znovu a zase me nijak nezaujal. Bohuzel, cesky dabing nedal vyniknout hereckym vykonum a ani pribeh me moc nebavil. Jedine, co u me zaslouzi treti hvezdu je atmosfera a predevsim Bruggy. Jinak me film obloukem minul. ()

Juto

Nekonečne prekvapujúca, veľmi temná, ľudská komédia so zápletkou, ktorú nemožno predvídať, ale iba si ju vychutnávať. 8/10 ()

Bush13

Začínám být velkým fanouškem filmů, které - přes veškerou moji lásku k žánrologii - nelze pevně zaškatulkovat a ukotvit. A tato hořká psychologicky šmrncnutá krimi komedie rámovaná úžasnými belgickými exteriéry i interiéry je originálně zaklenuta a disponuje velice zvláštním, takovým subtilním, ale i důrazným protobritským humorem (jedná se tedy snad o humor irský?). Zároveň je to taková milá předehra k desetiletí a půl mladšímu snímku, kde dvojice Gleeson-Farell funguje v lecčems obdobně: kulturu vyhledávající člověk versus trochu trouba, přičemž jsem se nemohl této čerstvé inisherinovské optiky, stejně jako ód známých na tento film, trochu zbavit. A i když nemám rád pozitivní předsudky, stejně musím přiznat vysoké kvality. Příjemně vtipný film a překvapivě nekorektní. Se scénami, jejichž vývoj málokdy odhadnete. ()

Maty85

Začalo to tak hezky pozvolna a nenápadně až trošku nudně a dějově to bylo pomalejší, avšak všechny tydle věci tu vynahradily veškeré perfektní dialogy a náramně překvapivej závěr při kterém když se člověk trochu zamyslí zjistí, jak je geniální. ()

c.tucker

Senzační konverzační gengsterka, která mái výborný pomalý začátek a ješte lepší konec, ve které přijíždí drsný a senzační Ralph Fiennes, který si tu vystřihl perfektní roličku. Další dva hlavní herci nejsou o nic horší a charaktery všech postav byli napsány naprosto perfektně. ()

fars

Pojedem na vylet? Vite kde jsou Bruggy? V Belgii. Je to pekne, historicke mestecko plne pamatek. Mame tu dva najemne zabijaky na dovolene. No, vlastne se tu spis uklizeji po ne zrovna vydarene akci. Podle Brendana Gleesona jsou Bruggy pohadkove mesto, obvzlaste kdyz zasnezi. Podle Colina Farrella je to strasna dira a chce co nejdrive vypadnout. Taky tu narazime na krasnou divku co prodava drogy filmovemu stabu, priteplenemu fetakovi co se necha v klidu oslepit, rasistickeho trpaslika co predvida valku vsech cernych proti bilym... no proste zajimavy film, ktery me opravdu nadchl svou kouzelnou atmosferou :-) ()

mortak

McDonagh je jako vždy perfektní v dialozích, herci je pronášejí přesně s kadencí kulometu, ale chybí mi tu trochu ta nesmiřitelná údernost čistě divadelních her. Oproti třeba "Osiřelému západu" přibyl sentiment, a to závěrečné obětování, i když zbytečné (?)...no dávám přednost McDonaghovi divadelníkovi. ()

messiah

Kurva dobrej film plnej zkurveně dobrejch dialogů který mě kurva dostali! Hlášky kurva výborný, město taky a vůbec...nejde se u toho ani chviličku nudit i kdyby se člověk snad snažil :D No kdo od filmu čeká akčňák, může být zklamán, je tam akce málo. Kdo čeká nějakou hlubokou pointu, taktéž ji zde nenajde. Já jsem nevěděl co mám čekat. Asi tak ve třetině filmu mi došlo o co jde. Především a hlavně o dobrou a stylovou zábavu. O tom aby se divák bavil je to od začátku do konce a je to zřejmě posláním celého filmu...posláním bez kompromisu skvěle zvládnutym. Jóó a ještě něco...chci do těch zkurvenejch Brugg na dovolenou .o) ()

rizek2

Skvělá hudba, krásné město, obstojní herci a Ralph Fiennes. Černá komedie se skvělým koncem, vtipem a emocemi. Sejdeme se v zasranejch Bruggách... ()

Eviator

Ten příběh byl jako vystřižený z typického dne gangstera. Užíval jsem si rozhovory mezi Rayem a Chloe a celou tu krásnou atmosféru podtrhovala středověká linie města zakončená poněkud krvavým dojmem. Poprvé jsem byl opravdu naštván, že to tak skončilo, ale nedá se nic dělat. ;-) ()

emo

Hmmmm.... Ono to bola v podstate milá haluz a aj by som to šupol do škatuľky komédia, nebyť toho záveru... Ten mi totiž totálne pokazil dojem z celého filmu. Čo sa týka hereckých výkonov, tie sú fakt excelentné a Farrel, Gleeson a Fiennes si svoje úlohy vskutku vychutnali. Každopádne must see pre každého filmára! ()

blitzer

Sympatičtí herci, skvělý scénář a luxusní hlášky... a to všechno v "těch zkurvenejch Bruggách". Jak můžou kurva do prdele někoho nebavit labutě? ()

papaJA21

Martin McDonagh, věrný svému dramatickému stylu, rozehrává absurdní zápletku na pozadí obrazu Hieronymuse Bosche, ve které si jeho fanoušci určitě příjdou na své. Výtečné obsazení, moc mě to bavilo. Krása. ()

dr.fish

Musím říct, že recenze zcela vychválily film, který mne v podstatě vůbec nebavil. Neviděl jsem nic, co by ve mně vyvolalo jakékoli pocity. Smůla. 50% ()

forsythia

V Bruggách mají důchodce na lavičce, tlustý Američany, Ježíšovu krev, labutě, dvě špinavý děvky a trpaslíka rasistu, besídky v parku královny Astrid a... kdyby to sakra nebylo v těch pitomejch Bruggách! Za skvělý hlášky, atmosféru, humor, očekávání, jak se to vyvine, bych dala za čtyři, ale za okousanej lak na mých nehtech v závěru jednoznačně za pět. ()

WolfR

Skvělý film! Neskutečná zábavná krimi ala černá komedie se spousta povedenými scénami, jistou režií, výbornými herci, padnoucí hudbou, ale hlavně s exelentním scénářem, který má sice velmi všední zápletku ale její vyvrrcholení setsakra stojí za to! 4 hvězdy. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008