Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

Dont

Tohle byla pro mě trefa do černého. Film mi dokonale sedl, počínaje parádním britským černým humorem, přes jednoduchou až úsměvnou zápletku, špičkové herecké obsazení a konečně i zimní atmosférou středověkých Brugg. Ocenil bych především originalitu snímku a skvělý scénář. Hlášky mého oblíbeného Colina Farrella, kontrast mezi ním a jeho parťákem (vynikající Brendan Gleeson), excelentní psychopat Ralph Fiennes v roli záporáka, neustále se opakující slovo fuck (nejčastěji ve spojení s názvem města, kde se vše odehrává), to všechno vytvořilo prvotřídní aranžmá pro drzou a zábavnou gangsterku. ()

marleyy

100% Nemám co bych vytknul. Jediné co mohu je chválit a to všechno od hereckých výkonů Farrella, Gleesona, Fiennese přes skvělý scénář, vynikající atmosféru, dravou režii, skvělé dialogy až po pár vynikajících naturalistických akčních scén. Tleskám a jsem rád, že se takové filmy točí. ()

Ombe

Nádhera! A to nejenom parádní příběh a skvělí herci, ale i překrásné město Brug(g)y. Protože při líčení storky o dvou nájemných vrazích, o cti a morálních zásadách se nám otvírá pohled na nejzachovalejší středověké město v Belgii. Super jsou taky různé charaktery hlavních postav. Ray je psychouš, Ken je soucitný a starostlivý a Harry je výbušný ale zásadový. V takové společnosti vznikne situace, ve které je ještě prostor pro rasistického trpaslíka. ()

kajas

Trochu krvavější reklama na jedno belgické město. Postavy mi nepřipadaly inteligentní, dialogy mi nepřipadaly kultovní, ale za trpaslíka tu třetí hvězdičku dotlačím. ()

Fanucci

Kombinace suchého britského humoru a propagační video na Bruggy = tento film:-) Ne, teď vážně...krásná kamera, zvláštní podmanivá atmosféra a skvělé dialogy s pár výbornými hláškami. 4 hvězdy bez debat. ()

Kopik

Příběh o muži, který zastřelil malé dítě a kvůli tomu se svým partnerem odletěl do Brugg, přičemž si neustále vyčítá své počínání. Vtipné dialogy střídají pocity člověka, který se nemůže smířit se svou vinou či jeho partnera, který má Raye zabít kvůly příkazu od šéfa Harryho. Ken ale nedokáže Raye zabít a později sám skočí z věže,aby Raye zachránil před zabitím od Harryho, který přijel do Brugg vše vyřídit sám. Vcelku zajímavý film, nicméně to nemění nic na tom , že jsem si ze začátku chvílema připadal spíše jako v průvodci po Bruggách. Naštěstí se ale vše zhruba v polovině filmu zlomilo a nemohl jsem od druhé poloviny odtrhnout oči. 4 hvězdičky ()

Parlay

"Bruggy" mě naprosto odzbrojily častou absurditou dialogů, při kterých jsem se neubránil smíchu (a to hlasitému), aby mě poté následně uzemnily velmi syrově a chladně pojatými scénami. Ústřední sympatické duo, zejména roztomilý a skvělý výkon podávájící Colin Farrell + melancholický soundtrack + tesklivě krásné Bruggy + mrazivý Ralph "Voldemort" Fiennes = jeden z nejlepších filmů roku. P.S. Soundtrack od Cartera Burwella obstojí i při samostatném poslechu, vřele doporučuji. ()

Lennnnna

Když vstoupíte do Brugg zahalených oparem a otřete se o dva nájemné zabijáky (obzvláště frackovského Colina Farrella budete milovat), tep se vám jednoznačně zrychlí a není to jen tím, že na Bruggy samotné opravdu ráda s nostalgií vzpomínám a tady jsou nasnímané až pohádkově, ale proto, že "V Bruggách" je prostý a jednoduchý skvost. Jeho kouzlo spočívá v dokonalé kameře, černém humoru a odvahy nebát se a šlápnout pěkně na plyn. Je tu dávka smutku, melancholie, humoru, načrtnutého obrazu přátelství, vendety, inu zkrátka přímo nabušeno emocemi. Byla jsem zasažena, ne-li přímo sestřelena a mé nadšení i po dvou měsících od shlédnutí neztratilo nic z původního. Zásah do černého. ()

dee-key

Že by to byla kdovíjaká komedie, to teda nebyla. Vtipná byla první polovina, pak to dostalo nádech thrilleru a na konci to bylo docela smutný drama. Hezký film. ()

Mikarda

Chytrý, vtipný scénář, krásné Bruggy a otrávenej Colin. Lot of laugh :D! 90% Harry: Jak můžou ku*va do pr*ele někoho nebavit labutě! Jak je to kurva možný! Film mi navíc připomíná, jak jsem si to podobně jako hlavní hrdinové štrádovala neskutečně nádhernými ulicemi Brug. Podobně jako Nightmare Before Christmas, Láska nebeská a Sám doma - vánoční klasika. ()

fmash

Kombinace lyrických projížděk belgickými kanály (ze srdce doporučuji), nadšených pohledů na zamlžené středověké město plné památek a dvou irských zabijáků s duší dítěte v ostentativně „nehollywoodském“ podání nabízí neotřelou podívanou. Alespoň pro mě, protože děj první části, oscilující mezi meditativními pasážemi (jimž vévodí Gleesonův poetický polovzdělanec Ken) a neposednými kousky prosťáčka Raye, zmítaného výčitkami, mě naplňoval nadšením. Akční závěr byl bohužel docela v kontrastu s úvodem, což může dost dobře leckomu vyhovovat, já ale cítil lehké zklamání. Mnohem lépe bych si to užil, kdyby skokani z osmdesátimetrové věže nemohli po dopadu mluvit. Nebo kdyby film prostě vyšuměl v pokračujících ujetých (v dnešní době nevídaných) politicky nekorektních hláškách. No nic, Gleeson s Farrellem báječně spolupracovali (Ray se mi, dlužno dodat, líbil víc než takřka totožný Terry), já se bavil a jsem si jistý, že jsem Bruggy neviděl naposled. ()

Efik_CZme

Film plný lidskosti, "poezie života", absurdit a příjemně ujetého humoru. Pro mě a mé přátele se stal kultem, podobně jako PulpFuction, kterému není svým rámcem uplně nepodobný. "A bottle?!" ()

d-fens

Brugy ako Boschov Očistec pre dvoch odpísaných nájomných zabijakov, ktorí tu nájdu vykúpenie zo svojich výčitiek a starých hriechov... Efektný mix "melancholickej psychologickej čiernej krimi-tragi-komédie", atmosférickej hudby, výborného herectva, pôžitkárskej, obrazovo bohatej kamery (chvíľami mi to pripomenulo Jeuneta) a vždy krásnych "kulís" v pozadí ()

Lauri

S komentářem k tomuto snímku jsem naschvál chvilku počkala, protože jsem si nebyla úplně jistá, co jsem jsem právě viděla. Udělala jsem dobře. Rozhodla jsem se dát 4*, protože mi film nepřišel úplně 100%, ale teď s odstupem pár dní se mi názor začíná pomalu měnit (zvýšení hodnocení). A to jsem pořád ze snímku trochu zmatená. Samozřejmě, děj byl jasný, snadno pochopiletný, scénář vtipný s úžasnou zápletkou a nechybělo ani hvězdné obsazení (výborný Colin Farrel). , problém je pravděpodobně asi to, že ani přesně nevím, co jsem od snímku očekávala. S jistotou vím, že si snímek ještě někdy zopakuji, zatím zůstávám na 4* a V Bruggách si u mě zasloužil post "osobní emočně nejrozporuplnější snímek za poslední dobu". ()

GILLWANDER

K tomuto filmu prechovávam zmiešané pocity. Z jednej strany ponúka krásne mesto plné histórie (gotické stavby, vežičky, mosty, kľukaté cestičky, atď) a je krásnym farebným tónom podfarbené (v noci vyzerajú Brugy úchvatné). Z druhej strany sa film snaží upútať diváka aj zmesou hercov a nejakého deju no divák si vždy musí obzerať Brugy. Ako by sa ich nevedel nabažiť a chcel by si ich v budúcnosti vybrať aj ako destináciu. Mne sa to mesto neskutočne páči, nezmyselne spracovaný dej už moc nie. Farrell ako utrápený vorkoholik, ktorý spackal hneď prvú zákazku mi veľmi nesadol. Vždy bol vystresovaný a taký roztrasený. No pripadal mi v tomto filme skľučujúco. Scenár perfektný, humorné pasáže boli nad mieru štýlové a pobavili. Škoda Fiennesa, ktorý si zahral "chvíľu" a ničim tak povediac neohúril. Film určite nie drsný, ani vtipný veľmi nie, skôr taká komorná krimi dráma s pár "light" gangstermi. Ale i tak pohľadenie na srdci kvôli úchvatnému mestu. 80% ()

sofiapetra

Podlehla jsem ovacím a též jsem si tento zvláštní kousek opatřila ke zhlédnutí. A líbil se mi. Vše zde funguje jako dobře seřízené hodinky, gangsteři filozofují o svědomí a cti, chodí po památkách, pozurážejí koho můžou a nebojí si přiznat, že život je tak trošičku nudí. Hlavní roli ale dostalo bezesporu samo město Bruggy, které po této důkladné cestovatelské promo jízdě už snad není potřeba ani navštívit. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008