Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

J. T. Kirk

Nebylo to špatné. Russell Crowe hrát umí a Cate Blanchett taktéž, takže v tomto ohledu nebyl žádný problém. Režíe Ridley Scott, od něho bych čekal něco lepšího. Je to zbytečně dlouhé. Když jsem se nudil a neměl co dělat, tak mi to přišlo vhod. I díky tomu je to hodnocení takove, jinak by šlo asi ještě níž. ()

Mbeast odpad!

Ridley už je na starý kolena vážně senilní. Jak může režisér s takovým renomé vypustit tohle? Takovou s prominutím s*ačku. Zosobnění mých nejhorších fimových můr. ......... Ne dobře není to zase tak žhavý, ale takhle pane Scotte příště ne. P.S. Vím, že si film asi vyloženě odpad nezaslouží (první třetina byla celkem fajn), ale berme to jako odstrašující případ. P.S.S. Už se nikdy nebudu pohoršovat nad starým costnerovským Robinem. ()

Kharsh

Zvláštní pojetí Robina Hooda. Vypráví příběh zcela jinak, než jsme byli zvyklý třeba u verze s Kevinem Costnerem - u mě doposud asi nejlepší verze. Ono to vlastně ani tak de facto nevypraví příběh Robina Hooda, ale jako spíše Robina Longstrida. Jak zde bylo již několikrát řečeno, pokud by film měl jiný název, tak hodnocení by bylo jistě lepší. Film mě přesto bavil, mohly tam sice být nějaké scény z výcviku těch mladých banditů a dát více prostoru společníkům, ale i tak to na mne působilo sympatickým dojmem. ()

inutihar

Příjemná středověká oddechovka. Historie sice dostává na frak, ale nevadí. Až na ty poníky na pláži, to bylo i na mě moc. Cate Blanchet úžasná. Prodloužená verze. ()

Páně

"Úkol ten zněl jasně: natočit to syrově, natočit to jinak. Nebyl čas se ptát kdo je kdo." Musím objektivně konstatovat, že se tu něco jaksi vymklo veškeré kontrole. Ať už jsem mohl o předchozích Scottových počinech tvrdit cokoliv, nikdy jsem u nich ani chvíli nenudil. Až nyní. A je mi to i trochu líto. Laťka šla notně dolů a nezachrání to ani pár výborných scén jimž dominuje Max Von Sydow. Některé přepjatosti byly až k smíchu. Ach jo Ridley, takhle bychom kamarádi nebyli. Tam kde Gladiátora nebo Království nebeské podržel ve slabších chvílích geniální soundtrack, tam Robina Hooda nepodrží nic. V tomto směru jest tento film také provařen dokonale. Smutné. ()

xdutchx

To co jsem čekal to jsem dostal, jen to bylo takové studené bez toho, aby byl člověk vtažen do filmu a jednostranná adorace R.H. činila z filmu hezkou pohádku. ()

agassi68

Trošku svojský pohľad na kráľa zbojníkov v podaní Ridleyho Scotta. S pôvodným Hoodom veľa spoločného nemá, ale základ je rovnaký - nádherná výprava, stredovek ako vyšitý, luky a meče stále v permanencii. Crowe s Blanchett sa dajú pozerať v akejkoľvek podobe. Keby nebolo Gibsonove Statočné srdce dám aj 5.. ()

studo

[Directors Cut] - Videné v kine a potom aj doma v directors cute...Ako malý som fičal na robinovi - tv serialy, costner bol u mňa vždy Robin Hood a nie tanečník s vlkmi... Na tomto sa mi páčila max Cate ktorá ma zabávala zakaždým keď bola na plátne a výprava, ktorá nebola len pred zeleným plátnom. ()

BOURQUE

Keď sa dozviem, že pán Scott a Crowe spoločne pracujú vo filme, tak sa na ten film vždy s radosťou teším. Je to už od filmu Gladiátor a pokračoval to aj u filmu Dobrý ročník. Teraz tu máme od nich Robina Hooda. Určite je to trošku iné, na čo sme zvyknutí. Ale práve preto je to dobré! Je dobré podívať sa na život takéhoto človeka aj z pohľadu R. Scotta. Samozrejme, bez C. Blanchetta a M. Stronga by film bol oveľa chudobnejší. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

fr3ak

Vysokým hodnocením se nedivím, nízká chápu. I já jsem od toho filmu čekal něco úplně jiného než jsem dostal. Ridley Scott opět ukázal že svoje řemeslo ovládá bravurně, bitvy jsou velmi dobře natočené, obsazení se povedlo i když jsem u Russela Crowa neviděl Robina, ale spíše Maxima :) jinak se v této kategorii nedá vytknout zhola nic. Co mi na filmu přišlo zvláštní byla lehkost s jakou bylo vedeno vyprávění, velká část stopáže se nesla ve velmi pozitivním duchu, což bych po trailerech ve kterých spíše byla vidět hromada nenávisti fakt nečekal. Se sledováním jsem počkal na rozšířenou verzi, která mě i přes svoji stopáž utekla velmi rychle a krásně mi završila dnešní línou neděli :) ()

Bejbinka

K tomu můžu jen říct, nuda, průměr, jedno shlédnutí a nikdy více...ani Cate Blanchett mě tam nezaujala a Russel Crowe byl nějaký unavený... ()

Eluin

Jsem zklamán, zprvu se mi film líbil a zaujal mě, ale posléze se z toho vyklubala pěkná hloupost. Možná se mnou leckdo nebude souhlasit, ale z tohoto Hooda, který se snad snažil být i jakousi historickou verzí oné pověsti, kouká tolik nesmyslů, až hanba. Nic proti Scottovi, je to dobrý režisér a i zde to dokazuje, nicméně samotný scénář a zápletka je plná hloupostí a klišé. Pochopitelně opět musí dojít na souboj hlavního klaďase s hlavním záporňákem (až se člověk diví, jak se uprostřed bitevní vřavy vždy najdou), opět musí dojít na patetické kecy a opět...-jako snad tolikrát- se filmu vůbec nedaří vytvořit středověkou atmosféru (což se ale koneckonců podařilo jen málokomu, např. Vláčil). Možná je to má chyba, že jsem od tohoto filmu čekal něco více, odpustil bych i drobnější chyby (mám dojem, že Anglie poblíž břehu kanálu La Manche byla tehdy o dost více zalesněná, což by mimochodem také důvod k tomu, proč zrovna Vilém Dobyvatel zvolil právě onu cestu k Hastings cca před 100 lety, neboť jiná se tam tehdy ani nenacházela), ale z tohoto snímku skutečně nekouká nic, co by aspoň vzdáleně mohlo přiblížit ony časy (krom šatů a věcí s tím spojených). ()

Wargoo

Trošku ináč poňatý príbeh legendy, ktorý vlastne ešte legendou v tomto filme nebol. Ale to filmu neuberá na kvalite, naopak, ja som skôr potešený, než sklamaný, a asi najviac za to môže fakt, že som od filmu príliš nečakal. Ak by som chcel príbeh o Hoodovi, mám tu predsa Kevina Costnera :). Russel je Pán Herec, a každú rolu na seba berie inú kožu, do ktorej sa absolútne dokonale prevtelí. Veril som mu všetko... Plus, jeho družina = ďalšie pozitívum. Dobrodružno historická dráma. Potešila. SYMPAŤÁK FILMU: Russell Crowe / Robin Longstride. 4**** 72,914% ()

Hopkins

S lehkým srdcem 4 hvězdičky do pěti daleko ke třem taky. Ridley Ridley Ridley :o( od Gladiatora jsou všechny tvoje filmy na jedno brdo :(:(:( Nepopírám že se mi to líbilo dobré obsazení nestabilní král, který mění názory z minuty na minutu popudlivý ano vyobrazení dobré i zbytek herců vynikající Cate. Ano to všechno ano. Dokonce i příběh o Robinovi něco nového neokoukaného TO VŠECHNO Ano , ale tak nějak ze židle mě to nenadzvedlo. ()

Colleague

Začátek se vyvíjel bombasticky, krásné záběry středověkého dobývání hradu. Brzy ale přišel záběr krále, který se ze srandy vrhá pod nepřátelskou palbou lučišníků pod hrad, aby ukázal svojí statečnost. Říkám si: no dobře tak něco málo museli přidat, holt je nenapadlo nic lepšího jak krále zabít. Poté zase chvíli pohoda, krásné záběry středověké vesnice, mnicha atd. Pak se to ale začalo pomalu stupňovat v nesnesitelnou tupost, která vygradovala poslední bitvou, kam se dostavila Marion s tlupou dětí nadšených, že konečně můžou do opravdové bitvy. Poté co Marion zaútočila na velitele nepřátelské armády (který ji samozřejmě musel zranit jinak by to nebylo drama bez amerického dojáku) říkal jsem si na jakou tupost jsem zase koukal. Ridleyho Scotta si nyní vážím o něco méně, stejně jako Spielberg (viz. Válečný kůň) se vydal na cestu tupých amerických dojáků. ()

Rafaelos

První polovina filmu mi přišla taková bez emocí, ať už se tam dělo cokoliv, nic jsem z toho necítit. Jak už se blížil konec filmu, nevím co se stalo, ale film začal ožívat: hutná atmosféra, dobrá hudba, hrdinské proslovy a činy. Russell opěk nezklamal, ovšem Scott to jaksik ojebal. ()

helloween93

Co si budeme povídat, na verzi s Costnerem to nemá. Jinak je to, i přes opravdu dlouhátanskou stopáž, docela dobře natočená i zahraná verze Robina Hooda. Ta sice tentokrát nemapuje jeho zbojnictví, ale to, jak se ke zbojnictví dostal. Scott tu přepisuje dějiny, míchá do toho Francii a de-facto z Robina dělá nejdůležitějšího člověka jeho vymyšleného konfliktu. Co mi vyloženě štvalo bylo to, že ve filmu je hrozně moc postav a pro záporáka Stronga je tu málo prostoru. ()

Adm.Nelson

Prvá tretina je za 5, pričom lepšie dobývanie hradu som vo filme ešte asi nevidel, potom sa to ale začne historicky poriadne prekrúcať a záverečná bitka je mimoriadne nevýrazná a zle natočená. Russel Crowe je samozrejme výborný. 7-8/10 ()

Kirman

Ta Cate Blanchett..., ale hodnotil jsem dílo jako celek (proto "jen" ***), takže slušný film. Robin Hood trochu jinak, vlastně až na závěrečnou scénu s odkazem na "lesní soběstačnou společnost" řídící se vlastními pravidly, by se film mohl jmenovat jinak a jméno Robina Hooda bych s tímto snímek nespojil. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)