Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Autogram

Ridley si do filmu vie zohnať rozpočet aj prvú hereckú ligu. Tak stvoril nového Robina, ktorý je tu viac historickou osobou ovplyvňujúcou anglické dejiny ako šikovný lukostrelec s veselou partičkou. A nie je zbojník. Nový pohľad na legendu nemusí každý stráviť, aj pre mňa to bolo čosi zvláštne. ()

cpt.Lynch

Celkovým plusem je výprava a kostýmy. Jinak se jedná o film dvou odlišných částí. Před návratem Robina do rodné Anglie mě to bavilo. Pak to začne být velmi, velmi hloupé a naivní. A když na konci Lady Marion přivede na pláž, kde probíhá bitva „o budoucnost“ Anglie tlupu lesních dětí, přestal jsem věřit v soudnost pana režiséra. 2,5 * ()

Madlene

Ouuuuu, Ridley, kams to mířil? Veliké a nečekané zklamání od oblíbence. Přílíš dlouhé, příliš trapné, příliš všeho zkrátka! Méně je někdy více! Čekala jsem Gladiátora středověku a ejhle...! Ale na druhou stranu, i mistr tesař se někdy utne... ()

Trisis

Sklamanie... Scenár pôsobí debilne, ale v tomto prípade skutočne vinou strihu a mizernej réžie(!). Výnimočne v Scottovom filme ruší aj vizuál (hoši to s rozostrovaním pozadia trochu prehnali a naaranžovanie interiérových scén a kostýmy pripomínajú skôr filmy Juraja Jakubiska ako dvesto miliónový hollywoodsky biják). Miestami som sa nemohol zbaviť dojmu, že do kina omylom poslali pásku čo neprešla postprodukciou. Bez emócií, chaotické a bez rukopisu... Naozaj to je film Ridley Scott-a? ()

Cloud

Protože mám rád historické filmy a za pěknou výpravu, lokace a řemeslnou stránku dávám druhou hvězdičku. Jinak slabota. Vše již viděné. Nelogičnosti (čachry se jménem, Janovo rozhodování, chování postav,...), které mne většinou u filmů netrápí tu pro mne byly až příliš výrazné. Ze začátku mne těšilo, že je to po dlouhé době hrdina, který nemáchá mečem, ale řeší věci lukem. Po čase i to však vzalo za své a z pěšího lučišníka se stal jezdec s mečem rubající div ne po stovkách. No a pak to množství nakouslých témat, postav, vztahů a linií, které vedou od nikud nikam, případně nevedou vůbec. Možná bude nějaký Director's Cut, ale já hodnotím kinoverzi. ()

HomeAlone

Uz od zaciatku som nejako citil ze si ma novy Robin Hood neziska a veru ani neziskal . Scott mne osobne nejako moc nesedi ako reziser historickych filmov . Tesim sa kedy sa vrati k Votrelcovi - to bude jazda ()

Pecival

S klasickou představou o Robinu Hoodovi to příliš společného nemá, vlastně by se to tak vůbec nemuselo jmenovat a skoro by to člověk nepoznal. Upřímně to mě alě žíly netrhá, stejně jako Russell nebyl zdaleka tak marnej jak sem čekal (o Kate si už tak jistý nejsem). Horší je že film nemá duši, je to prostě rutina, která neukáže ani ždíbek navíc. Žádné emoční vyvrcholení nebo silná scéna. Ne že by to bylo špatné, jenom prostě nevýrazné. Nemohl jsem se ubránít s tématicky malinko podobným Gibsnovým majstrštykem a pro Robina to všru nebyl dobrý výsledek. A ještě jednu poznámku - podle pár názorů jsem čekal tučnýho Crowa - nejen, že ten chlap tlustý není, ale je docela udělaný s nějakým tím kilem navíc... ono taky mu je 45, co by lidi čekali? Pekáč buchet na břichu? to je fakt demence... já mít takovou postavu v jeho věku oblíznu všech deset prstů. ()

Sir-Filip

Relativně slabé hodnocení, kritizující recenze, filozofující Russell - tak s takovými informacemi jsem si pustil Scottova "Robina Hooda". A když toto všechno uvážím, snímek mě mírně překvapil. Žádný nezapomenutelný trhák to sice nebyl, pominu-li však úvodních chaoticky zpracovaných 20 - 30 minut, rozhodně se na to dalo dívat. Proslov Russella na sněmu severních lordů a jeho dlouhé zvolání "noooooooooo" v závěru byli sice vyloženě trapné, ale takovým slabším okamžikům se nevyhne prakticky žádný historický film. Celkově tedy solidní podívaná, přesto v porovnání s Costnerovým Robinem minimálně o třídu slabší!!! "ENJOY IT !!!" ()

Corey

jeden velice hloupý komentář (Ma******) mě pobavil...každý má právo na svůj názor, ale radši než mluvit z cesty by měl mlčet.. ()

Styxos

Áááááágggggg!!!! Nebo něco podobného jsem zařval, když jsem dokoukal tenhle nedoceněný skvost. Já moc filmy od Ridleyho Scotta nemusím, ostatně mám radši jeho bráchu - Tonyho, ale tohle mi prostě nehorázně sedlo (abych se přiznal, tak víc než Gladiátor nebo Království nebeské. Už od prvního záběru, prvního čtení z kroniky jsem mu to žral a svíral mě pevně ve svých spárech a mě mrzelo, že jsem se k tomu nedostal dřív. Má to neuvěřitelnou atmosféru, perfektní herce (úplně jsem čuměl, jak fungovala chemie mezi Russellem a Cate. A ačkoliv má Crow nějaký to kilo navíc, sem mi neuvěřitelně sedl, ve chvíli kdy se vynořil s obličejem od krve a sejmul Marka Stronga jsem myslel, že se poseru, protože u toho vypadal proklatě cool. To samé se týká paní Blanchet - sice už to není žádná mladice, ale prostě - no, asi víte o čem mluvím) a příběh - hlavně díky tomu, že to nepřežvejkává pořád jedny a ty samé události, ale přináší to zase jiný pohled na věc a vypráví o cestě jednoho člověka z nuly na vrchol. Sice mi první polovina přišla lepší než ta druhá, ale tam mi to vynahradila závěrečná bitva, pří níž mě neuvěřitelně mrazilo a vzpomněl jsem na Spielbergovo Zahraňte vojína Ryana. A když už jsem u toho pohledu - záběry na krajiny mě rovněž dostaly a při pohledu na ně jsem si vzpomněl na Pána Prstenů. Rovněž jsem žasl nad hudbou od Marca Streitenfelda, kterého jsem do dneška považoval za neuvěřitelné poleno, ale ve filmu ta hudba funguje skvěle a dodává mu šťávu. Na závěr pak musím říct, že upřímně lituji toho, že jsem film neviděl v kině, protože tam to muselo být teprve něco. I tak jsem si to ale neskutečně užil - dokonce tak, že bych si Robina Hooda pustil klidně znova. Což je pocit, který nezažívám moc často. A to už něco znamená. ()

jenik71

Naprosto zbytečně dlouhé a natahované. Místy jsem ztrácel nejen orientaci v ději, ale i v některých postavách a o co vlastně usilují. Občas, hlavně v prostřední části, se mi nějak vytrácelo z hlavy, kdo vlastně patří k francouzům a kdo k angličanům. Nebo že bych se tak nesoustředil ? Každopádně si myslím, že jde o méně povedené pojetí o legendárním hrdinovi. K smíchu mi přišla závěrečná scéna příjezdu francouzů k anglickým břehům, která silně připomíná vylodění spojenců v Normandii. Všechno zachraňuje alespoň vynikající výprava a kamera. Russell Crowe se sice také snaží, ale to nic nemění na tom, že Ridley Scott tentokrát šlápnul trochu vedle. I tak z úcty k němu dávám ještě za tři. ()

Karlos10

Mistr Ridley Scott nám naservíroval další historické veledílo. Veledílo, které ovšem na ostatní skvosty troška ztrácí. Film je režisérsky perfektně zvládnutý, soundtrack nádherný, některé scény nezapomenutelné a vše dovršuje samozřejmě Russell Crowe. Přesto tomu něco schází. V prvé řadě lepší scénář, příběh je takový ušmudlaný, zbytečně zamotaný. Také zde chybí více zvratů a zkrátka něco, co dělá například Gladiátora Gladiátorem nebo Statečné srdce tím nejlepším historickým filmem vůbec. 82% ()

zuza99

Film jsem viděla v autobuse, nedokoukala jsem ho, tak jsem si ho stáhla doma. Zbývala mi poslední půl hodina, která filmu dodala čtvrtou hvězdu. Russell byl neodolatelný a myslím, že jsme ho všichni Marion záviděli. Myslela jsem si, že mě to hodně nebude bavit, ale i přes příšerný dabing se mi to dost líbilo. ()

Mythago

Snaží se to být ponuré, dramatické, špinávé, ale pravda je taková, že to pobralo inteligence přežvykující krávy. Prostě film o ničem, který měl jen ohromit (ne)epickými souboji a vydělat co nejvíce peněz. I zasazení do doby, kdy Robin Hood ještě nebyl oním vyhnancem bylo, dle mého, špatnou volbou. Příběh je tedy nezáživný. Přemýšlel jsem i o odpadu, ale zas tak příšerné to není, ovšem dívat se na to nedoporučuji. ()

Ironfood

Převyprávět příběh Robina Hooda novým způsobem není samo o sobě špatná myšlenka, ale chtělo by to aspoň trochu inteligentní scénář, a ne takovou slátaninu. V podstatě to bylo ještě horší než Království nebeské, až na to, že Russell Crove působí v roli středověkého bojovníka poněkud lépe než manekýn Orlando Bloom. Ve filmu chybí napětí, je tam několik zbytečných linek (například partička dětí pobíhajících v lese nebo vzpomínky na Robinova otce). Závěrečná bitva je jakýmsi vyloděním spojenců v Normandii naruby (v Zachraňte vojína Ryana se to líbilo, tak to sem hodíme taky), pobaví například francouzští vojáci vyskakující s tasenými mečem a válečným řevem z lodí, ačkoli na pláži nečekají žádného nepřítele... ()

bloodvomit

Království nebeské 2 přichází... ke konci jedna kýčovytá scéna za druhou, předem čitelný dramatický patos a scénář jako podle šablony. Na Scotta docela zklamání. K dobru musim přiznat, že je příběh pojatej aspoň úplně jinak než známe, kostýmy byly slušný a sem tam se mihlo několik zajímavejch záběrů... jo a plus jsou lučišnický scénky v bitvách (chvílema skoro jak zachrantě vojína ryana jakej je to mazec ;-). Nicméně, průměr a vzhledem k očekávání spíš lehkej podprůměr :-( ()

Luksa

Uvažuji i o pěti hvězdách. Akce, romantika, přesný casting, špičkové kulisy a vizuál, je to stále starý dobrý "historický" Ridley. Rutinu jsem z filmu necítil, naopak jsem si pochvaloval výpravu a reálie s minimem jedniček a nul, které působí na oko lépe než u Gladiátora či Království nebeského. Zrealističnění legendy tentokrát nevadilo, vlastně jediné co u mě dost sráží body je finální nástup Lady Marion na bojišti, to si mohli tvůrci odpustit. Rozšířená verze suprová, ale filmový požitek zásadně nemění tak jako u Království nebeského. Pokračování (které nevznikne) bych bral všemi deseti. 90% ()

Maynard.

Robin Hood? Skutečně Robin Hood? Dobře, chápu, že se chtěl Scott vyhnout klasickému příběhu o tom, že se v Sherwoodu potuluje bojovník, který bohatým bere a chudým dává, na druhou stranu se ale musím zeptat proč??? Proč už se teda tento film nejmenuje třeba- "Záhadný muž, který sjednotí anglickou šlechtu". Přišlo mi to jako splácáný Návrat Sommersbyho a Statečné srdce. Obojí, ale tak o 40% dolů s kvalitou. Vylodění v Anglii, tak při tom jsem se vážně musel pousmát, jak se jim obrátí loď a podobně jako v Ryanovi se pár frantíků dostane pod hladinu, kde jsou nemilosrdně zasaženy šípy, uff. No a celá ta jejich námořní flotila na mě působila komicky. Kde pak, Scott ve mně ani na vteřinku nevyvolal jakýkoli pocit napětí. Hudba absolutně béčková, herecké výkony slaboučké jako ten anglický čaj. Bohužel jsem si z kina neodnesl jediný světlý moment, který by byl hoden zapamatování. Joo a taky jsem byl během filmu na WC, což se mi stalo poprvé v životě :o). Mám pocit, že by se už Scott neměl pouštět do žádných historických velkofilmů filmů a s dalším filmem počkat na lepší scénář...PS: Kevin Costner naprosto převálcoval "one face show" Russela Crowe. ()

ZkuKol

Předem varuji; pro nepřipraveného diváka velmi matoucí film. Ridley se s tím nepárá a tvoří si vlastní legendu na pozadí historických událostí. Obklopil se vynikajícími herci v sebemenších rolích (Huston alá Richard), dal dohromady skvělou partu řemeslníků (CGI triků minimum) a rozjel své vizuální hody. Robin je film pro velká plátna, obrazy jsou nádherné, dynamické, hrají v jasném barevném spektru a srší nápady. Akce je syrová, ale ne naturalistická, výkony dobré, ale žádná exhibice. Bohužel, Ridley měl zřejmě mamutí vizi o 4 hodinovém eposu a ten mu nedovolili. Střih je občas necitlivý, takže je lapsů víc než bychom čekali (Loxley vs. Longstride a Marianina rota?). Jenže Scott je umělec, který filmu vdechnul staromilskou náladu, dobrodružný feeling a kouzlo reálného. Dočkáme se bitev, soubojů, lásky i humoru - a co vlastně chceme od letního blockbusteru více? Robin se vrací do Anglie, jež se nachází ve stavu zadluženého Řecka a rebelie jsou za dveřmi, toho chtějí využít drzí Francouzi, které musí hrdinova družina odrazit a ještě stačit bojovat za právo a svobody lidu... 80% PS: po shlédnutí director's cutu potvrzuji svou teorii o necitlivém střihu a doporučuji, zážitek stoupá tak o cca 10% ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)