Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Jinny

Všechna ta klišé, patos a hiistorické kopance by byly odpustitelné, kdyby Scott ukázal aspoň elementární nadhled. Takhle nám ale s vážnou tváří servíruje levicovou pohádku o zlém králi a utlačovaném lidu (neboť co jiného si lidé ve středověku přáli víc než svobodu, že). Nejvíc asi potěší romantická linka, protože alespoň Crowe a Blanchettová vědí, co dělají. Mariana v téhle verzi není mladá dívka, ale zralá a zemitá žena s čímsi jako charisma. Ovšem i v téhle rovině tenhle zbytečný film válcuje Costnerův Robin Hood. ()

anais

Cate Blanchett, Max von Sydow (!)...a přesto musím napsat, že to je naprosto zbytečný film! Scott recykluje nápady ze svých předchozích filmů (Gladiátor, Království nebeské...) a nepřichází s naprosto ničím novým. Vzpomínat tu na Vetřelce a Blade Runnera by působilo směšně, protože tento Robin Hood je abdikací na překvapovaní diváka a na revoltu vůči zaběhnutým schematům. Je to hezky natočené a k uzoufání nudné. ()

Roman.Ticka

Se nám tady ale sešla sebranka cizáků, až na pár výjimek, v čele s upe anglickým vedoucím a jeho jadrně britským přízvukem. Hocha s čistým rodokmenem přitáhli odněkud z Guatemaly, to je nářež. Už jdu přepisovat dějiny, minimálně na poli globalizace, to se přece nedělá, takhle fixlovat prameny historie. Ani velká zaváhání se nevyplácí. Kdyby tenkrát Frantík nestáhl půlky a neodkládal nic na příště, nepotřebovali by dnes návštěvní knihu ve vlastní zemi. Mě osobně je celá anabáze historických pravd a lží u pudele, až na přehnané výrazy a patos v závěru, mi nic nevadilo. Rozhodně ne čarokrásná hudba a elektrizující jiskření mezi hlavními hrdiny, bez ohledu na jejich australský původ. ()

rikitiki

Ach, Ridley, do čeho jsi to zase tu svoji mainstreamu zaprodanou duši dal! Tohle je stejná hrůza jako Království nebeské. Má to i stejný motiv: falešný muž se podvodem dostane na vyšší post, kde prokáže, že je naopak tím pravým mužem. ____ Třetinu sáhodlouhého filmu trvá, než se Robin dostane z Francie do Anglie a potká lady Marion. Nuda. Pak najednou během vteřiny přijme roli šlechtice a v tom okamžení se z vojáka stává ochránce ubitých mas a proklamátor demokracie takovým způsobem, že by to snad přišlo trapné i současným kandidátům na amerického prezidenta. ___ Spousta dějových linií je slepých (například staří kamarádi z války jsou naprosto zbyteční a leda tak překáží, vtíravý šerif z Nottinghilu, který se zmůže jen na pár matných sexuálních narážek k lady Marion), jiné jsou stupidní (děti v lese, které si hrají na Pána Much a pak s klackem v ruce s přehledem poráží vycvičené a vyzbrojené francouzské žoldáky). Do všeho toho melodramatického marastu se ještě přimíchávají povinně vtipné hlášky, které prudí, protože jsou uboze namachrované.____ Snesitelná byla dějová linka o sbližování Robina a Marion, ale válečné a politické motivy byly tak nepřehledně podané, že ztrácely význam: prostě tam někdo s někým furt bojoval a zrazoval a nebylo moc jasné kdo, co a proč. ____ Legenda o Robinu Hoodovi je svým častým opakováním otravná. Tady byl sice pokus o nový pohled na téma, ale zpracování a hlavně scénář, proti kterému je i řešeto neprůstřelnou a skálopevnou látkou, z toho udělaly takový paskvil, že si říkám: zlatý Costner! /22. 9. 13./ ()

Deschain

8/10 Boli tam rytieri, veľa akcie, krásna príroda, veľmi dobrý kasting (u mňa viedol Max von Sydow) a celé sa mi to páčilo od začiatku do konca. Na film som išla s tým, že som vedela, kto je režisér a kto hrá hlavné postavy. Nečítala som žiadne anotácie a nevidela trailery. A preto ma dej veľmi bavil a čakala som, čo sa stane ďalej. Sem-tam som spomienkami zaletela k dávno videnému a skoro zabudnutému RH: Prince of Thieves a hľadala som spojitosti, vlastne až na konci filmu mi došlo, že toto by bol šikovný prequel (s menšími úpravami). Rozhodne sa nemám na čo sťažovať. ()

jonyyy

Když jsem viděl poprve, že Ridley točí Robina Hooda, říkal jsem si, ať to proboha nedělá, že to bude naprosto zbytečný film. Točit asi dvacátý remake milionkrát ohraného příběhu, ale netušil jsem, že to bude o tom jak legenda vznikla. Je to něco jiného a je velká sranda podívat se kam Robin Hood od roku 1938 (Dobrodružství Robina Hooda) došel a jakými prošel změnami. 80% Zkouknuto v kině - 75 Kč ()

Ivoshek

Obrovské zklamání. Ani nevím, co napsat dřív, kolik blbostí se tu nakupilo na jednom místě. Minimálně Robinovo odhalení rodinných vazeb bylo jak z Cimrmana ("nejsem tvůj bratr, jsem tvůj strýc... a co ty, otče? nejsem tvůj otec. vlastně jsem úplně cizí člověk.."), exkurze do uvažování středověkého vladaře je až urážlivě povrchní a stupidní... Chvíli jsem myslel, že to vyrovná fantastická kamera a bitevní scény, jenže i ty jsou při bližším pohledu pěkně odfláknuté (při boji Nottinghamu a stejně tak na pláži umírají výhradně Francouzi), taky by stálo za vyřešení, kde se chudý lučištník naučil bravurně bojovat mečem a jezdit na koni, totéž u lady Marion už snad ani neřeším. Tohle si může Ridley fakt nacpat někam. Nevěřil jsem, že to řeknu, ale Costnerova verze je lepší. ()

Janek

Aneb jak se z Ridleyho Scotta stal profesionální malíř pokojů. Tohle už není umění, to je vykalkulovaná, ´bezchybně´ odvedená záležitost, která nezvedne adrenalin ani jednou, ale nedrhne. Musím vychválit velkorysé řešení scény, Max von Sydowa a ´maso´ Russella Crowa. Pitomý film, ale slušný relax. 70% ()

AlfaNumerO

Z tohoto filmu si odnáším trochu rozporuplné reakce. A to především zasazením Russela Crowea do hlavní role. Ač jde o jednoho z mých neoblíbenějších herců současnosti, který se každé role zhostí bravurně, na tuto roli mi prostě nesedí. Co se mi ale naopak líbí velice je neotřelé pojetí filmu, resp. vývoj Hooda, kdy s stane opravdovým Hoodem až na samotném závěru. 78% ()

SOLOM.

Tak a dnešní pondělní maraton Robina Hooda zakončuju tímto filmem. A jestli se mi tato verze líbila? Popravdě moc ne. Costnerův Hood byl mnohem lepší, alespoň co se atmosféry i soubojů týče, nemluvě o samotném příběhu. Ridley Scott nám nabídl vlastní verzi – odlišnou a já s ní měl bohužel docela problém. Ačkoliv tohoto režiséra mám hodně rád, patří do mé TOPKY, tak mám z ní dost rozporuplné pocity. Našla se tu řada slušných momentů, ovšem legenda dostala pořádně na frak. S hereckými výkony jsem problém neměl. Russell Crowe ještě nebyl vyžraný jak vorvaň a popasoval se s tím jakžtakž slušně, Cate Blanchett je zárukou kvality sama o sobě – tuhle ženskou mám prostě rád a ač si tu zahrála naprosto odlišnou Marion, než na jakou jsme zvyklí – s tou jsem ani moc problém neměl. Problém ovšem nastal v tom, že se vykašlali na les a místo toho sledujeme bitvy ve vesnicích (to by mi taky ještě tolik nevadilo), ale to závěrečné Scottovské historické „vylodění“ nebylo ani reálné ani dobře natočené. Hnus velebnosti – já nechtěl sledovat napodobeninu Statečného srdce, ale Robina Hooda sakra. Ne, spokojený určitě nejsem a tuto verzi jsem viděl poprvé a taky naposledy! Teď si dám určitě na nějakou dobu od Hooda oddych, protože za jeden den vidět 5x a přesto pokaždé rozdílné filmy (+ jeden dokument) bylo na mne až příliš. Takže Robine bye bye zas někdy příště…50% ()

kajda.l

Ani po druhém zhlédnutí, tentokrát v klidu domova s právě zakoupenou rozšířenou verzí na DVD, nemám sebemenší důvod nic měnit na svém plném hodnocení. Odmítám film trestat za to, že se jmenuje "Robin Hood", což po přečtení některých komentářů, mnoha z vás leží v žaludku, ale nebudu zastírat, že se to nedá pochopit. Kdo očekával zbojnickou lesní legendu, ten nemůže být potěšen, jedna jediná scéna je prostě málo. Jenže co naplat, Ridley Scott je mistr svého řemesla a šanci vychutnat si kus poctivé filmařiny (ruku na srdce) si v dnešní době plné trikových "trháků" a speciálních efektů, nemáme zase tak často a já tento vzácný jev prostě ocenit musím, vidět precizní "placovou" režii a přirozené (opravdové), nikoliv počítačové herecké výkony v čele s mým "dvorním" hercem Russellem Crowem (kde ten chlap to charisma bere) a sympaticky naturální Cate Blanchett. Navrch je film protknut výbornou výpravou, dobovou hudbou, kulisami a kostýmy, která každého milovníka středověkých filmů zaujmout musí + dokonalé exteriéry..no, kdo se jimi nekochal? No, ale ať tady nejen sobě nemažu med kolem huby, Robin Hood rozhodně dokonalý film není, několit silně patetických scén, převážně na konci mi lehce prožitek kazilo, ale i tak těch kostrbatých 5* dát musím, už jen kvůli tomu, že po příšerné Costnerově verzi je toto dokonalý středověký balzám na duši. 90% ()

becki_tu

Mistrovsky odvyprávěný příběh, kterým Ridley opět prokázal příslušnost k režisérské extratřídě a taky to, že málokdo umí historický žánr natočit tak autenticky a stravitelně jako právě on. Spolupráce Scott - Crowe zase vyšla na výbornou a veškeré kritiky o Russellově obezitě nebo divném přízvuku beru jako nesmyslné novinářské výkřiky do tmy. Mark Strong navíc bude mít co dělat, aby ze sebe strhnul nálepku "večného záporáka", který je v jeho podání přímo luxusní a Cate Blanchett je (k mému mírnému překvapení) přesně ten typ ženské hrdinky do historického romantického eposu. Neskrývám nadšení a už se nemůžu dočkat Directors Cut verze, která (jak znám Ridleyho) bude ještě vydatnější. ()

mm13

Až na záverečnú bitku s lady Marion v plnej zbroji(!) celkom vydarené. Hneď na úvod potešilo vykreslenie kráľa Richarda Lionhearta (Ridley má týmto u mňa vôbec nie nepodstatné plus), Russell Crowe sa s vekom, kilami a vžitými predstavami o Robinovi popasoval chvályhodne a s Cate Blanchett im to v tandeme iskrilo až tak, že si narýchlo nedokážem spomenúť, ktorému filmovému páru kedy viac a ani Mark Strong a Oscar Isaac čoby ich protipóly nezostali v tieni. Lenže popri sprasenom finále sú tu aj ďalšie komplikované momenty, ako napríklad sherwoodská guerilla s vekovým priemerom 10 rokov či komplet celá zápletka okolo akéhosi "slobodomurárskeho spiknutia" či čo za guta to vlastne mala byť. ... Možno som ovplyvnený správami o prepisovaní scenára, každopádne mi to smrdí dodatočnými úpravami po zmene konceptu a Helgelanda začínam neznášať! Hlavne preto, že ako veľmi sa dokáže pohrať a vykročiť nečakaným smerom, tak ľahko sa vzápätí vydáva tými najjednoduchšími scenáristickými cestičkami a núti diváka hltať sústa, ktoré sú priveľké aj na B kategóriu. Myslí si o nás, že sme debili a zhltneme mu všetko, že dôjsť do polovice cesty je tiež zásluha. Lenže prdlajz, ty hňupe! [50%] ()

Beastmaster4

Mnozí budou zklamáni tím, jak Scott celý příběh o Robinovi pojal. Zavedená legenda o dobráckém zbojníkovi je tu pozměněna dle představ režiséra, který má snad na točení historických příběhů patent. Když si odmyslíme, nebo spíše odpustíme naše očekávání o tomto filmu, tak se na něj budeme koukat z jiného úhlu a na povrch vyleze to lepší. Ono se o legendě o Robinovi Hoodovi toho napsalo tolik a i nyní si historici nejsou jisti, kdo vlastně Robin byl. Existují spekulace, že to byl prostě jenom zbojník, který okrádal každého a pak takové, které nám ukázal Ridley Scott. Pro mě film zklamáním rozhodně není, jediné co mě mrzí je velká podobnost s Gladiátorem. No a na závěr, na roli Robina by se přeci jen hodil lépe někdo jiný než Russel Crowe, i když zahrál velmi dobře. Pochválím i téměř vždy perfektní Cate Blanchett. ()

Will_X

Opravdu nevím, proč se tento film jmenuje "Robin Hood". Hlavní podstata této "legendy" tam jaksi zmizela. Pokuď mě pamět neklame tak hlavní podstatou Robina Hooda byl Luk + šíp... . A zde vystřelí tak 3 z luku. Prostě mi to přijde jako normální film ze středověku , ale rozhodně ne jako Robin Hood...30% ()

Sawy

Tak především bych chtěl moc poděkovat všem uživatelům,kteří tady na csfd poslali Robina Hooda do modrých čísel.Kvůli tomu jsem na film šel s jistou skepsí a připraven na průměrný nebo dokonce špatný film.Tyhle obavy ale Ridley Scott suverénně rozmetal možná nejlepším historickým filmem od svého Gladiátora.Tohle není limonádová Trója,sterilní Král Artuš nebo agitka typu Království nebeského.Robin Hood mi dokázal přinést středověk takový,jaký si jej skutečně představuju.Hospodské pitky a veselice,odvážní muži,krutí záporáci,velké bitvy,krásné ženy.Žádné rozjásané barvy,ale pěkně pochmurná šedozelená a špinavá stylizace.Tahle skvělá atmosféra mě dokázala v pohodě přenést přes všechny chyby snímku.Popsat zrod legendy byl podle mě dost dobrý nápad,ať si říká kdo chce co chce a seznamování se zásadními postavami jako jsou Will Scarlett,Malý John nebo Friar Tuck je zábavné.Je pravda,že tyhle postavy mohly dostat více prostoru a takový šerif z Nottinghamu to docela ošklivě odskákal,ale pokud bude dvojka a nebo alespoň rozšířený director's cut,Ridley to určitě napraví.A takhle máme víc času na seznámení se s tím nejdůležitějším hrdinou,tedy s Robinem "tady ještě" Longstridem.Russell Crowe nepojal svého Robina klasicky.Tohle není ten chrabrý zbojník,který bohatým bere a chudým dává.Alespoň zatím ne.A to je dobře,alespoň pro mě.Celé jeho seznamování se a sbližování s lady Marion je příjemně decentní a zábavné a pravděpodobně je to taky nejlepší část filmu.Cate a Russella tady navíc skvěle doplňuje Max von Sydow,který má letos po Prokletém ostrově další malou,ale skvěle zahranou roli.Mark Strong tady navíc znovu dokazuje,že jako záporák se prostě narodil,takže herecké obsazení je v podstatě bez chyby.Stejně tak hudba,nádherná výprava,kamera a všechny technické věci.Balík peněz je zkrátka vidět a to je dobře.Bitvy jsou správně rozmáchlé,napínavé a zatraceně dobře natočené.Největší výtkou by tak ode mě byl asi závěr,který mohl být klidně ještě o čtvrt hodiny delší a lépe rozvedený,ale to je drobnost.Takže to dost nechápu.Myslím ty přehnaně kritické názory samozřejmě.Kdo čekal regulérního Robina Hooda,tedy partyzánskou válku v lesích s proradným šerifem,ten asi byl zklamán.Stejně jako fanoušci Krále zbojníků s Kevinem Costnerem.Ale právě tenhle film mě osobně nikdy k srdci nepřirostl a to je možná moje výhoda.Taky mi bylo jasné,že Ridley těžko natočí tuctovou adaptaci legendy.To se potvrdilo a jsem za to rád.Ridley totiž natočil poctivý historický velkofilm,který jednoduše baví po celou svou délku a klidně bych se na něj díval ještě déle.Když na film nepůjdete s přehnanými očekáváními,nemůže vás dle mého názoru zklamat.A dvojku bych si v tomto případě dal okamžitě! 80 % ()

Morholt

Ridley se nepoučil Královstvím nebeským a pustil se do 12. resp. do přelomu 12. a 13.století znovu. A tentokrát to dopadlo ještě hůř. Všechno bylo špatně. Od neskutečně pitomého scénáře, přes naprosto nevhodně zvolené herce (odulý australský knedlík a strhaná žirafa z téže země mojí představu o Robinovi a Marion fakt nesplňují) až po atmosféru, která na mě zkrátka nedýchla. Když už nic, říkal jsem si, tak si užiju alespoň nějakou tu šavlovačku. Ale i tady jsem byl zklamán. Jakkoliv byly souboje a srážky technicky vyvedené, tak neměly tu správnou šťávu a já si je nedokázal užít. Jediným pozitivem tak byl Mark Strong v roli vrchního padoucha. A to je na Ridleyho sakra málo. 15% ()

Lucasion

''Rise and rise again...until lambs become lions'' Po vzoru Gladiátora je Robin Hood další výborný historický velkofilm. Ridley Scott umí a umí velmi dobře. Robin Hood v jeho podání je syrový kousek, ve kterém se jedná o velezradu celé tehdejší Anglie. Richard Lví Srdce je zabit při obléhání hradu ve Francii a Robin Longstride se vrací spolu s korunou do vlasti, aby zjistil, že Anglie je zlé a zničené místo, kde korunu dostává Richardův bratr, který je bastard vyšší třídy. Russell Crowe je sympatický ve všech rolích, ale historické role mu sednou více než jiné. Muž, který sbírá odvahu a rozhodne se čelit tyranovi. Nevyprávěná legenda ve výborném filmovém zpracování. Co se týče výpravy, tak tyto dvě a půl hodiny mi ukázali syrovost a brutalitu středověku. Vynikající scény obléhání hradu a bitvy na pláži. Robin Hood je velkofilm, jak se patří a dopomáhá mu k tomu i vynikající soundtrack. (90 procent) ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)