Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Haniczka

Na Statečné srdce to nemá, ale dýchá mu na záda zdatně. Nechápu, co se lidem na tomto filmu může nelíbit, vše dává smysl, vývoj postav i jejich ztvárnění je výtečné, zdařilá režie a vůbec vše drží pohromadě jako toulec plný vynikajících šípů. Viděna verze 156 min. ()

bongazkongaa

To byla ale kravína, naprostá ztráta času. Celá anglická armáda v počtu tak 500 vojáků vyhání Francouzskou z pláže jak v Normandii. 68% nechápu za co. ()

KOZEL84

Ona je to vlastně předehra k příběhu o Hoodovi jak ho všichni známe.Celá ta hra se záměnou Longstride a Loxley mi přišla totálně zbytečná a zakrývající Helgelandovu impotenci,který jako by ani nevěděl o čem má psát,tak to cucá z prstu,zbytečně zdržuje a mermomocí se snaží film natáhnout na 2 hodiny.Tom Hardy má pravdu,že tohle se Robin Hood jmenovat nemělo.Říkal sem si to celou druhou polovinu filmu.Obsazení super (kromě McFadyena.Ten byl otřesný),ale scénář jim toho k předvedení moc nedodává.Hlavně Isaacsův král Jan na kterého sem se těšil a jeho vzteklé ''outlaaaw!!'' sem si v traileru (ten trailer je taky podivně sestříhaný) pouštěl pořád dokola,toho mohl ukázat mnohem víc.Ostatně jako asi všichni,včetně Stronga,který k tomu měl asi nejblíž.Věřím že Isaacs nám ještě ukáže zač je toho Oscar.Gladiátor 2 se prostě nekonal (ještě že Maximus umřel).Není to špatné.Jen to prostě není ani nijak zvlášt' dobré.Od své snad nejoblíbenější dvojky Crowe-Scott bych teda čekal víc,ale zklamaný taky nejsem (a nebo sem poslední dobou zklamaný pořád a už je to normální stav).Chtělo to méně keců a víc akce (mimochodem ta rotřepaná kamera v akčních scénách mě už začíná celkem vytáčet.Když s tím přišli Ztraceni tak to možná bylo cool,ale už není!Fakt ne kurva!!).No vrátka (spíš brána jak v Jurském parku) pro dvojku sou otevřené,tak uvidíme...(jak dopadnou tržby:-().Já bych teda,ale fakt nepochopil proč by se na případném pokračování chtěli Scott s Crowem podílet.PS:Hoodem pro mě zůstává Costner. ()

Grizzly

Poslední půlhodina totálně zničila epičnost, heroismus, atmosféru i celkovou kvalitu začátku filmu. Fakt sem byl nadšenej jak krásně to vypadá, jak šikovně je vymyšlený příběh a jak výborně je to natočený. Bohužel tak ve dvou třetinách nastal zlom a já už jen nevěřícně kroutil hlavou kolik blbostí, zbytečností a děr v příběhu se objevilo. Je to fakt škoda. Našlápnuto bylo na heroický a výpravný film typu "z nuly hrdinou dílem osudu". Možná mu dám ještě jednu šanci až bude director`s cut, ale moc tomu nevěřím. Musela by se digitálně vymazat Marion ve zbroji a její armáda harantů na ponících. Ridley Scott byl na dosah kvality Gladiátora, ale nakonec nedosáhl ani zdaleka. 60% ()

LordBeeDoO

Nový Robin nabízí zážitek, u kterého se člověk nenudí. Děj se docela dynamicky hýby, scénař a dialogy patří mezi to slušnější, co je dneska k vidění a spolu se slušnými hereckými výkonydokáže pobavit. Je dobře, že ani "vtipné" scény nejsou nijak přehnané a tupé, ale člověk se opravdu pousměje. Nicméně mi přišlo, že film trochu postrádá dramatičnost a chvílema mu dochází dech. Celkově je to ale dobrá práce, která stojí za vidění. ()

Mat21

Mohl by být filmový příběh Robina z Sherwoodu lepší, než-li nám byl nabídnut v roce 1991? Ne, pravděpodobně ne. Proto před shlédnutím nejnovější verze zapomeňte na mnohokráte zopakovaná fakta a poopratve své znalosti o historii. Zapomeňte na love's story minulých dílů a vnucovanou myšlenku, že všichni pracovití a ušlechtilí lidé se nakonec budou mít dobře. Robin z Locksley žil ve středověku. V drsném a krutém středověku, nelítostném k prostému lidu, který umírá hlady nebo mečem nepřítele ve jménu krále. Robin z Locksley byl zloděj odjakživa. V armádě krále Richarda obíral druhé ve skořápkách o žold, za který těžce platili vlastní krví. A když se mu naskytla příležitost, ukradl rytířský titul a nakonec i ruku lady Mariany. Ani od lady Mariany neočekávejte krásu, jenž doprovázela její předchůdkyně. Tedy krásu fyzickou, byla nahrazena krásou charakteru charizmatickou Kate Blanchett. ● Verze z letošního roku si velmi hlasitě říká o prvenství v kategorii nejrealističtější ztvárnění aneb jak to mohlo být doopravdy. Jen u bojových scén věčná škoda, že jich mnoho bylo znehodnoceno příliš rychlým střihem či rozostřením kamery. Nebojte, 99% diváků by ve filmu nehledalo, že komparzista č. 615 s kopím si zapomněl přezout boty. Ty své vsadím, že se již scénárista v tuto chvíli škrábe na bradě a vymýšlí pokračování, pro které si připravil podhoubí. A choreograf s píšťalkou honí po tělocvičně Russella Crowe, aby příště nečelil kritice, že se stal nejotylejším Robinem Hoodem v historii. ║14.6.2010║ ()

TomasKotlant

Snaha o netradiční adaptaci příběhu vyznívá mnohem hůře než originál, neboť i při snaze o výrazné změny mě film nedokázal ničím překvapit. Cate Blanchett navíc trochu vypadá jakoby si tam odskočila od jiného filmu, nějak celou dobu moc vyčnívala. Russel Crowe sice hraje dobře, ale z jeho postavy se postupem děje stává spíše fraška než kultovní osobnost. Jediné věci, které mě na filmu výrazně potěšily byly zábery z vody a krásné panoramatické pohledy do krajiny. *** Ve zkratce: Robin z Loxley (Pardubické letní kino 2010) ()

barteca

Mezi Australany to správně jiskří, romantická linka to chutně koření. R.Scott má jako vždy jasné zadání, co chce filmem sdělit- historickou kulisu umí vytěžit k aktuálnímu sdělení. ()

Money_too

Nemastný,neslaný... Chvilkama jsem se i celkem bavil, ale celkově jsem se modlil (obrazně řečeno), aby už byl konec.. Celkem mě dostalo když se R. Croweovi ve filmu říkalo mladíku, čímž zastávám názor, že hlavní postavy ztvárnili sice výborní herci, ale přece jenom by slušelo sehnat mladší herce...Navíc filmu by slušelo Rko! P.S. Kev Durand jako Little John neskutečnej.. přeju mu více takovýchto rolí. ()

ViktorEl

Nechápem, prečo toľko kritiky. Ridley Scott natočil po Gladiátorovi ďalší výborný historický film a určite je Robin Hood lepší ako podľa mňa nepodarené Kráľovstvo nebeské. Porovnávať tohto Robina Hooda a Hooda s Kevinom Costnerom je nemožné, obidve filmy sú, ale výborné. Ale späť k téme. Príbeh je úplne iný na aký sme zvyknutý a to je možno aj dobre, žiadne remake, žiadna kópia Ridley Scott natočil svoj vlastný príbeh, kde Robin Longstride alias Robin Hood je obyčajným lukostrelcom, ktorý uteká z bojiska a chce sa vrátiť domov. Russell Crowe podal výborný výkon snažil sa zahrať Robina čo najlepšie a to sa mu podarilo. Potešil ma aj výkon ešte stále sympatickej Cate Blanchett. Taktiež som sa kochal krásnou prírodou, historickým prostredím a lokáciami. Jediné čo ma trošku sklamalo boli súboje, ktoré nedosahujú na úroveň Gladiátora. Pre mňa tento film nebol žiadnym sklamaním a výborne som si pri ňom oddýchol. 75% ()

Martyr

Vynikajuce herecke obsadenie. Rasl sa nam pomaly ale isto zacina podobat na seriozneho tatíka s pohladom mileho medvedika, Cate je aj na svoju neobycajnu obycajnost neobycajne krasna vesnicanka a diabolsky pohlad Stronga je uz v jeho zneni uplna klasika. Chybiciek sa najde za plne vrece ale v poslednom case rad odpustam ak sa mi dostane zadostucinenia. Kraasna hudba prelina atmosferu filmu medzi rozpravkou a bojovym filmom velmi prirodzene a niektore pasaze su priam zimomriavkove ala "BraveHeart". Obzlast pasaz pred konecnym zuctovanim ked kamera kruzi ponad cvalajucimi konmi s doprovodnou hudbou bol krasny zazitok- cca.3 sekundy. Zhrnul by som to tak, ze Robin Dlhokroky je v skutku naivny ako 5 rocne dievca a pretiahnuty ako dobra 18ka. Ale to maju starnuci divaci ako ja velmi radi. Slabe 4. ()

modista

pouhý průměr, některé scény hlavně veselice vesničanů byly až stupidní a dětinské, třeba jako Statečné srdce... dobrá byla snad jen první bitka v lese a to je dost málo. Ani Kate Blanchett mne nijak nedostala a tři hvězdičky jsou až až. ()

KoleckoR

Mám zafixovaný pohled na Robina Hooda, jako na vůdce loupežnické bandy, který bohatým bere, chudým dává. Tady R.H. vystupuje jako pěkný lump, který okrádá mrtvoly a vůbec jsem mu jako hlavnímu hrdinovi nefandil. Až ke konci jsem rozpoznal, že příběh Sherwoodského lupiče by následoval po skončení tohoto příběhu. Natočeno dobře, ale děj se mě nelíbil. ()

kowalski

Dal bych 4* ale když to tu každej "pseudointouš" a "blbínek" haní dávám 5*. Scott prostě umí a udělal výborný prequell k Hoodovi, kterýho každej zná. Má to slabší místa ale jinak výborné zpracování. Strong jako záporák naprosto úžasnej a Croweovi ta role taky absolutně sedla. A jeho manželka Galadriel to je také herecký standard. ()

artas

Nechápem prečo niekto ako Ridley Scott musí za každú cenu pchať romantiku a nezmyselný heroizmus aj do scén kde sa to vôbec nehodí. Spoiler "Vrcholne ma rozčúlilo, keď Marion vbehla do záverečnej bitky s tlupou zasranov a ten osudový šíp v krku", toto si mohol pán režisér odpustiť a mal by jednu hviezdu navyše (možno). ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)