Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Jenda

Ač jsem neviděl originál, nebo právě proto, a prakticky nic jsem o něm nevěděl, a abych si film užil, ani jsem se o něm zjistit nic nesnažil, poměrně jsem se těšil. Tedy, čekal jsem víc. Velkou část se hlavně povídá a až na pár výjímek se budují charaktery jednotlivých postav, z nichž mi k srdci kupodivu nejvíc přirostl hlavní záporák v podání Russela Crowea. Z bídy film u mne ale zachránil až parádní westernový konec. ()

Ištván87

Výborný western, jakých je dnes málo. Komu vadí konec, tak se asi pořádně nedíval. Christian Bale a Russel Crowe jsou praví muži západu, žádný vycmrndlíci, jakých můžete v dnešní době vidět kopy, jak si hrajou na hrdiny. Konečně pořádnej western po letech. ()

mm13

Komiksovejšiu štylizáciu by to chcelo! Krásna zápletka, typovo nádherne vykreslené postavy plus zopár popkultúrnych filozofujúcich postrehov a morálka starého dobrého Západu... prečo teda tá hra na realizmus, prečo tak málo hry s formou, divákom a samým sebou? ...škoda, toto mohol byť fakt možno až monumentálne ikonický western s najlepším finále aké si možno priať! Takto je to len slušný, úplne obyčajný western s pochybným vyvrcholením. ()

MáŠa

Nevim moc pořádně, co si myslet. Výsledná realizace dobrá, ale ten příběh ten příběh. Nějak mi asi pořádně nedocházejí pohnutky všech zůčastněných, i když nějaké ty domělé důvody, co by mohly vysvětlit aspoň něco zazněly. Popravdě řečeno ze všeho mám pocit, že někdo chtěl napsat oscarovou látku, a tak napsal tohle. Bohužel výsledku moc nevěřím, trošku ta překombinovanost bije až do očí. ()

Kimon

Vážně popcorn. S kvalitním westernem to má společné pouze ty pistole nízko zavěšené u pasu. A ten závěr? Osvícení a napravení zkaženého zločince? Spytování svědomí? Jak úsměvné. Ohhh, jak americké. Opět důkaz toho, že filmová tvorba ze zámoří předpokládá naivního a konzumního diváka s balíkem Popcornu na klíně nepřemýšlejícího nad dějem. Tento remake se westernově původnímu filmu z roku 1957 (v českém názvu Cesta za záchranou) nevyrovná. Dnešní remake je běžným akčním, dobrodružným filmem, který navíc vodí diváka za nos ...... a to mám westerny rád. Ovšem Russell Crowe a jeho výkon jako obvykle vynikající. Nebýt těch cca 100 minut před stupidním koncem vcelku slušných, nedal bych tři, ale jen dvě hvězdy. Škoda, s promyšlenějším scénářem mělo tohle na víc. ()

Sawy

"They hang me in the morning, before the night is done.They hang me in the morning, I never see the sun." Konečně někdo po strašně dlouhé době měl dost odvahy natočit western ve stylu klasických děl tohoto žánru.A vyšlo to parádně!Od Jamese Mangolda jsem neviděl kromě Yumy zatím žádný jiný film,ale už jenom tímhle si u mě získal velký respekt.Možná se film nerovná Tenkrát na Západě,Sedmi statečným a dalším vrcholům žánru,ale stydět se mezi nimi rozhodně nemusí.Do kina jsem na film šel hlavně proto,že nic moc jiného nehráli(měl jsem prakticky na výběr mezi tímhle a 10 000 př.n.l.) a tak mě to hodně příjemně překvapilo.Christiana Balea sice nemám rád ani trochu a ani tady mě příliš nepřesvědčil,ale naštěstí je tady Russell Crowe.Ani jeho jsem před Yumou moc nemusel,ale po ní se zařadil k mým oblíbencům,protože co tady předvádí je jeden z nejlepších hereckých výkonů posledních let a fakt,že ho akademie úplně přehlédla je fakticky ostudný.Dokonale zvládl všechny polohy,které složitá postava zločince Bena Wadea obnáší a dal tak zapomenout i na svůj oscarový výkon z Gladiátora.Neméně excelentní je taky Ben Foster v roli démonického Wadeova parťáka.Celý film mě skvěle bavil a ani ten samurajský závěr,který mě napoprvé docela naštval,mě nepřinutí dát jiné než plné hodnocení,protože takový western nemusí jen tak zase vzniknout. 90 % ()

Lucasion

„They're going to kill me in the morning... I'll never see the sun.“ V roce 2007 se objevuje snímek, který nejen staví ve stanici Yuma, ale také staví žánr Westernu opět na výsluní. Film, který redefinoval Divoký západ pro nové století a hlavně – je to nejlepší western od nového tisíciletí. Dan Evans (Christian Bale) je prostý rančer, který se snaží zaopatřit rodinu. Při útěku jeho dobytka je svědkem přepadení dostavníku s penězi. Gang, který dostavník přepadl, vede proslulý Ben Wade (Russell Crowe). Muž, který je nejrychlejší v tasení koltu a zároveň nejhledanější muž na Západě. V momentu, kdy je chycen v blízkém městě se k jeho převozu do vězení přihlásí Dan jako eskorta. Ovšem za patřičný finanční obnos. Dan tak kvůli svým synům a manželce se vydává na děsivou výpravu, která končí v Yume. Ovšem sám tuší, že věrný Wadeův gang je bude pronásledovat, aby proslulého vrahouna pustili na svobodu. Krom toho, že jsem si film maximálně užil, tak musím i říct, že lepší western jsem snad nikdy neviděl. Postavy jsou sympatické, scénář skvěle napsaný a zahrané to je naprosto parádně. Crowe v roli Bena je naprosto neodolatelný a po celý film z něj charisma srší. I když je to vlastně záporná postava, tak stejně si k němu dokáže divák najít cestu sympatií. Bale hraje opět klaďase, který i přesto, že má umělou nohu, tak se snaží udělat správnou věc v kterou věří. Kupodivu i ten Ben Foster, co hraje druhého vůdce gangu, tak mi tam naprosto perfektně sedí. Film doprovází naprosto nádherná hudba od Beltramiho. Soundtrack, který by se mohl poslouchat pořád dokola. Líbí se mi i dialogy a charaktery na kterých divák lpí. Finále filmu je pro mě docela nečekané, napínavé a hlavně emotivní. Konec mě totiž dojal. Posledních dvacet minut je pro mě emocionální bombou. Naprosto skvěle zahrané i natočené. Zkrátka nemám slov. Pohled na Russella jak píská na koně, snad nikdy nezapomenu. Tohle je vlak do Yumy a já jsem moc rád, že jsem na něj naskočil a vím, že to ještě několikrát zopakuju. „So this is the bridal suite? Now, I wonder how many brides have taken in this view?“ (100 %) ()

Shaqualyck

Filmům Jamese Mangolda zpravidla dominuje pečlivý výběr hereckého ansámblu. 3:10 to Yuma není výjimkou. I zde je obsazení nanejvýš hvězdné a krom toho i typově přesné. Christian Bale je archetyp nuzného zaprášeného slušňáka ztělesňujícího rčení „chudoba cti netratí“. To Russell Crowe je sice v jádru taky „správnej“ chlap, ale chytře to maskuje tím, že sem tam přepadne dostavník nebo někoho odpráskne. Sálá z něj charisma a není těžké uvěřit, že si mezi uvědomělými občany divokého západu vysloužil status nezbedného poloboha. Krom toho tu máme Petera Fondu, Alana Tudyka a v neposlední řadě též ztělesněné zlo v odpudivém podání Bena Fostera aka Charlieho Prince. Film se nijak neloudá, Mangold točí hodně sebejistě a po vypravěčské stránce sám sebe ani diváky rozhodně neošidil. Sympaticky oldschoolovým příběhem prostupuje od začátku neodbytné morální dilema (Honor vs Money), které je v průběhu filmu vydatně načechráváno výbornými dialogy a pravidelně osvěžováno svištěním kulek. Pro vyznavače westernů povinnost, pro všechny ostatní šance užít si vydařenou jednorázovou renesanci kdysi tolik oblíbeného a uctívaného žánru. ()

ScarPoul

Aj keď tento film zakopáva na svojej zápletke, ktorá v dvojhodinovej podobe robí s pohnútok hlavného hrdinu obyčajnú šarádu, Mangold natočil poctivý western, ktorý je trocha neobyčajný ale má svoje čaro. Pomalá kompozícia scén, rýchlejšie prestihy a hudba krásne splývajú v jedno a vy sa pri sledovaní ocitnete priamo v deji, ktorý vás vtiahne a ak máte aspoň trocha radi westerny tak vedzte že je to tak. Jediné čo môžem Mangoldovi vytknúť je ten jeho neosobitý štýl, ktorý mi tu trocha zavadzal, pretože mi prišlo ako keby tento film nenatáčal s radosťou ale skôr preto lebo musel. Je to dosť vidno v niektorých scénach, ktoré sú odfláknuté - útok apačov, a niektoré fantasticky pôsobivé - koniec, zaseknutie voza. Akčných scéna až na poslednú a nejaké tie dve mänšie ktoré prejdu strašne rýchlo takže ich ani nestihnete zaregistrovať je menej ale toto je skôr príbeh postavený nie na drsných mužov západu ale na charakteroch jednotlivých postáv a práve tieto charaktery sú geniálne napísané a zahrané, takže film ani na sekundu nenudí a s napätím sledujete vývoj hlavných hrdinov. Bale je ako obvykle skvelý, tak isto aj Fonda a Tudyk, plus ostatný , lenže tento film si ukradol pre seba hlavne Crowe , ktorý tu aspoň pre mňa podávaj jeden z najlepších výkonov. Jeho postava ako jediná je rozpoluplná a dokonca neviete na ktorú stranu sa prikloní. Rolu si vychutnával a hravo všetkých prekonal. Jeho Ben Wade je asi jedna z najlepších westernových charakterov vôbec a skvelo konkuruje Blondiemu s dobrého, zlého a škaredého. Aj keď teda Blondie je len jeden, Crowe nemá ďaleko aby ho prekonal. Myslím že celkom slušný filmík. Normálne by to bolo na 5* ale kvôli vyššie uvedeným chybám som nemal taký silný pocit ako pri Butchovi a Cassidym alebo dolárovej trilógií. ()

Lacike

Western, ktory ponuka skvele natocene prestrelky a par zaujimavych charakterov, ale spravanie postav je neraz nelogicke a castokrat som krutil hlavou nad tym, co sa tam deje. Mal to byt suboj dvoch charakterov. Crowe vs. Bale. Zatialco Baleov dobracky vidlak si ma hned ziskal a jeho chovaniu som väcsinu casu rozumel, tak Crowe ako zaporak/nezaporak jedná cely cas nepredvidatelne podla toho ako sa to momentalne hodi scenaristovi. Ked k tomu pripocitam Croweovu charizmu, ktora na mna nefunguje, tak jeho postava isla mimo mna. Aspon do urcitej miery ho zastupil jeho vyrazny poskok - superdrsniak Ben Foster, ktory sa s nikým neserie a kazdeho odbachne. Prave na duel s nim sa da cely film tesit. Ostatne postavy su uz len do poctu a zaujmu len tym jak prekvapivo rychlo odidu nadobro zo sceny. :) Hudba mi na westernove pomery pripadala obycajna az nevyrazna. Vysledkom je priemerny film s dobrou akciou. 5/10. ()

6thSun

Jestli to bylo myšlený jako konzervativní pocta westernovému žánru, tak možná jo, ale jinak je to neuvěřitelně neoriginální a navíc hlavně na konci pateticky nesnesitelná věc. Na hlavní duo herců by se ale dalo koukat, i kdyby celý dvě hodiny jenom šli vedle sebe a neudělali vůbec nic, takže se toho už před natáčením vlastně moc zkazit nedalo. Kdyby to ale všechno klaplo na 100%, tak bylo zaděláno na tutovou klasiku. Takhle jenom zůstává hořkej vocas na patře po další promarněný šanci. ()

PROROK14

Zo začiatku skvele rozohraný western so všetkým čo k tomu patrí. Ale záver ma naprosto sklamal a to hlavne kvôli nezmyselnému chovaniu sa postáv. Proste dosť nereálny koniec. Nebyť toho tak dám 5 hviezd. Takto sú to iba 4. ()

BoPo

Po vizuálnej stránke nie je čo vyčítať. Je to správne dobové, zaprášené a upotené. Nasledujúci kariérny vývoj Mangolda teda nie je žiadnym prekvapením. Na príbehu samotnom je najzaujímavejšia tá nikým nevyslovená a takmer neustále prítomná skutočnosť. Skutočnosť, ktorá dávala ústrednej dvojici vzájomné sympatie a nesympatie v nerozdeliteľnom balíčku. Akčných scén tak ideálne, len to mohlo mať o 20 minút menej dialógov. Som spokojný, ale nie nadšený. Spokojnosť u westernu je však pozitívum na úrovni bludišťáka s klobúkom. Musím ešte pochváliť herecké obsadenie nežnej polovičky ľudstva. Gretchen Mol zo skvelého pokrového filmu Hráči (1998) a Vinessa Shaw presvedčivo trpiaca v Hory mají oči (2006), alebo flirtujúca v Eyes Wide Shut (1999). ()

BigDeal

Obaja herci hrajú dobre, aj keď mne sa páčil viac Russell Crowe a nebyť pár sentimentálnych scén, ktoré boli miestami akoby nechcene vtlačené do deja ( "môj mladší syn má tuberkulózu"), tak by som dal 5*. ()

argenson

Když je k dispozici starší solidní předloha, fotogenické exteriéry, dobří herci a spousta peněz, to pak není problém natočit slušnej western. Mně se to líbilo moc. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)