Pre Lawrenca Talbota sa detstvo skončilo v noci, keď mu zomrela matka. V snahe zabudnúť opustil ospalé rodné panstvo Blackmoore a vydal sa do sveta. S rodinou sa znovu spojí až vďaka Gwen Conliffeovej (Emily Bluntová), snúbenici svojho brata Bena (Simon Merrells) ktorá ho poprosí o pomoc v pátraní po budúcom manželovi, ktorý bez stopy zmizol. Lawrence jej vyhovie a vráti sa domov, kde na neho okrem sarkastického otca, sira Johna Talbota (Anthony Hopkins), čaká aj hrôzostrašná legenda o krvilačnom monštre s nadľudskou silou, ktoré sa po nociach túla po okolí a vraždí všetko živé. Lawrence je spočiatku voči týmto poverám imúnny, rovnako ako inšpektor Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), ktorý vedie pátranie po zmiznutom Benovi. Postupne ale začína zostavovať desivú skladačku a odhalí starodávne prekliatie. Tých, ktorých zasiahne, sa počas splnu zmenia na vlkolakov. Aby preveril pravdivosť tejto legendy a zároveň ochránil budúcu švagrinú, ktorú začal bezmedzne milovať, vydá sa za plného mesačného svitu do blackmoorských lesov, aby nebezpečné monštrum vypátral a zabil. Ak teda vôbec existuje. Keď sa Lawrence vydáva na trestnú výpravu, zďaleka ešte netuší, ako veľmi ho táto noc zmení. Spozná totiž tragickú pravdu o sebe aj o svojom otcovi. A tiež o svojom vlastnom zlovestnom osude... (TV JOJ)

Páně

The Wolfman disponuje velmi přesvědčivými reáliemi a příjemnou atmosférou. Jeho celkové vyznění ale může přinésti uspokojení tak maximálně Lykantrofilům či milovníkům mystiky a tajemna. Obyčejný nezaujatý divák se přeci jen musí cítit trochu ochuzen poněkud banálním přístupem k příběhu. Benicio Del Toro, byť jinak je mým oblíbencem, tak zde upadl bohužel do průměru s celým filmem. Čekal jsem v určitém směru mnohem více. ()

Olík

Filmy o vlkodlacích, upírech, vodnících, Eskymácích a jinejch potvorách se točili, točí a točit budou. Rozlišovacím znamením vždy byla invence autorů a šíře svazku bankovek v kapsách producentů. Johnstonův mix Van Helsinga , psa Baskervillského a všech filmů o lykanech je typickým případem mála muziky za hodně peněz. Slušné efekty a kvalitní herecké obsazení (alespoň na papíře) naráží na sterilní příběh a jeho zdlouhavé ztvárnění. ()

BOURQUE

Film, ktorý v podstate spracuje ten a samý príbeh, čo sme už predtým videli niekoľkokrát. Ja osobne som ale od filmu čakal oveľa viac. Téma síce dobrá, dej celkom zaujímavý, ale predsa len niečo tu chýbalo. Hlavne ma prekvapil ten „trošinku“ slabší výkon pána Del Tora. Od herca, ako on, by som očakával trošinku vyrovnanejší výkon. Emily Blunt ma ale celkom prekvapila, myslím príjemne. Hopkins: no comment – podal opäť dobrý výkon. Hudba celkom dobrá, „krvavé“ scény v pohode. Nominácia na Oskar za masky – jednoznačne súhlasím! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Puol

Až príliš klasický horor, ktorý nemá čím prekvapiť. Na druhú stanu hviezdne obsadenie, atmosféra, krvavé efekty toho veľa zachraňujú. Hlavne Anthony Hopkins mi tam pasoval. Tak 7/10. Dúfam, že kvôli komerčnému neúspechu sa z kín nevytratia nadlho klasické monštrá. :( ()

fr3ak

Při tak nízkém hodnocení bych teda čekal mnohem větší průšvih. Film sice strach nenahání, ale natočené je to velice dobře. ()

Hopkins

Přemýšlel jsem jaký komentář napsat, abych vystihnul celý názor na film a důvod mých tří hvězdiček. Nejlépe do napsal TheMaker pod jeho komentář se mohu podepsat. Herci vybráni perfektně hudba dobrá atmosféra taky ale děj a celkově film neslané nemastné už jsem ke konci i čekal na konec a to nemluvím o dalším mínusu že sem na to musel koukat s dabingem což taky trošku znehodnotilo hodnocení. Film mohl být velkolepý bohužel opět to ztroskotalo na tom že to do pazour nechytnul ten správný člověk. Takže dalších 119 minut nudy a jedeme dál. ()

GOREGASM

Jedno z největších zklamání roku 2010, přestože zlověstné přetáčky mnohé naznačovaly. Na filmu je hodně vidět, že byl prostříháván a šit horkou jehlou na poslední chvíli, protože především začátek vyznívá v některých scénách přinejmenším rozpačitě, ne-li komicky (např. když Ant Hopkins radí Beniciovi, ať večer nikam nechodí... úsměvné). Herci místy opravdu působí dojmem, že nevědí, co mají hrát a to tady máme samé ostří­lené mazáky. Těšil jsem se na osobní drama protkané hutnou hororovou atmosférou a místo toho se mi dostalo povrchní, po hollywoodsku přesolené akční řezanice, která respektuje vynikající předlohu jen v názvu. Rozcupované torso, které z původního vlkodlaka zbylo, je naštěstí ocejchováno eRkovým ratingem a hudbu mu složil Danny Elfman, což dodává i slabším pasážím punc alespoň bezbolestného průměru. K závěrečnému hodnocení mé filmové srdce dotlačil jako vždy spolehlivý a výrazný Hugo Weaving a nadpozemsky půvabná Emily Blunt. 60% ()

Heroine

Tenhle film mi na prvním místě zkazilo herecké obsazení. Samozřejmě nemám nic proti Antony Hopkinsovi. Ale Emily Blunt a Benicio Del Toro, to je pro mne nekoukatelná dvojka. Del Toro byl ucházející jedině přeměněný v bestii, jako člověk to nefunguje. Film má dobré triky, atmosféru, není to nuda, a zkrátka je to velká úleva, vidět po dlouhé době horor, na který měli filmaři nějaké peníze. Ale kdyby bylo jiné obsazení, a kdyby měl ten závěr nějakou logiku (cikánka říkala "nemůžu ho zabít, třeba ho ještě láska zachrání", a láska ho zachránila tak, že ho zabila...), bylo by to prostě lepší. ()

Larsis

Film by se dal rozdělit na dvě části. Na tu hororovou a na tu druhou, akční. K příběhu není moc co dodat, postavy jsou uvěřitelné a atmosféra Londýna v 19. století se nikdy neodmítá. Potěšil mě ale závěr filmu, kdy jsem čekal typické zakončení pro tento typ příběhu a ono ejhle. Takže plus. Jedinou kaňkou jsou snad lekací scény, které jsou příliš prvoplánovité a předem předvídatelné. Jinak je to ale velmi příjemný a pochmurně temný film k zimnímu večeru. ()

BeranSon

--V rámci filmového úterku-- Dosti nevydařený remake, nezajímavého prvního Vlkodlaka. Vlastně není na čem film vést, herci, režie, všechno je jen tak na půl dotažené do konce. Hodně mě zklamali i ty "slavné" masky, ztvárnění vlkodlaka tedy hodně nevkusné, vlastně ani dítě by se nezaleklo. Kupodivu film začne pěkně vydařeným začátkem, s velmi pěkně vytvořenou atmosférou, která během průběhu filmu plně odezní. Hlavní herci dost slabý, i s faktem že všechno táhne Antony Hopkins. - 3/10 - ()

Ombak▼Penari

Je blbé, když máte velký rozpočet na klasický horror s takovou ikonou jako je vlkodlak a nevydolujete z toho nic víc než pár chabých lekaček a něco slabě krvavých scén. Jako horror je to jasně průměrné béčko. Nicméně vizuálně to je o level jinde, atmosféra polorozpadlého sídla na anglickém sychravém venkově je parádní, je vidět, že jinak na tom pracovala hromada šikovných lidí. K tomu herecké obsazení jak víno.Sherlocka Holmese to tehdy strčilo do kapsy naprosto s přehledem, Downey jr. promine. Možná kdyby to nebylo koncipováno jako horor, ale ponurá viktoriánská detektivka, tak by to bylo o poznání lepší. Já odpouštím hororovou stránku a dávám body za atmosféru, proto vyšší hodnocení. ()

chrispe

Škoda, že filmu chyběl byť jen náznak nějaké atmosféry. Zvládla jsem ho nadvakrát. Navíc člověk čeká opravdu děsivé stvoření a tahle počítačová potvůrka z obrazovky vážně nevystraší. ()

KNTRFKT

Asi nejsmutnějším faktem a zároveň ale nejveselejším je to, že na to, aby u mě vlkodlačí film uspěl, stačí nebýt tů gej. Čehož se mi do teď nedostávalo a jsem tudíž rád, že jsem Vlčího muže viděl. Je sice pravda, že je to asi tak originální jako být muslim v Arábii, ale hanibaluje tam Hopkins a Del Toro se do té role vyloženě hodí. Právě herecké obsazení dělá z filmu něco víc, než sám je, ale na druhou stranu jsem nepostrádal typické prvky pro navození té správné vlkodlačí atmošky. Sice by to bylo porušení už zajetých klišé, kterých se všichni režiséři drží jak hovno bílé košile, ale proč nemůže jednou vlkodlak/upír/Shrek, nebo něco podobného bydlet někde na předměstí v domě s velkou zahradou a pracovat třeba v bance? Na inspektora Aberlina toho tenkrát muselo být fakt dost, určitě je to totiž podle skutečné události. No a teď už jen zbývá vysvětlit si, jak se cvičí Vlkodlak. Stane-li se vám někdy, že na váas podobná havěť zaútočí, stačí zdvihnout ruku do výše prsou, dlaní k bestii a zakřičet: "Fuj je to, zlý vlkodlak, moc zlobivý vlkodlak!" Načež on na vás zůstane přiblble vejrat a to je vaše šance. Rázným "lehni" upevněte svou autoritu a se slovy "leží, leží" nedovolte, aby pochyboval o tom, kdo je tu dominantní alfa samec/samice. No a pokud se nehýbá, můžete mu pěkně prohnat kulku palicí, protože takovýle čokl je stejně neperspektivní. ()

anatheman

Nemůžu si pomoct, ale mně se tento film velice líbil. Vždyť je v něm všechno! Skoro jako by byl stvořen podle kánonu. Vizualizace a stylizace je naprosto nádherná. Viktoriánské období je zkrátka sázkou na jistotu. Navštívíme dokonce i Nýdnol. Děj se ale převážně odehrává v zapadlé vesnici, plné fanatiků s loučemi a vidlemi. Dalším místem je téměř opuštěný zámek, který zazáří jako Reichstag. Prostředí také samozřejmě doplňují povinné gotické ruiny a věže. Zkrátka slast. Dokonce uvidíme kromlechy, jeskyně a především blázinec. Není to skvělé? Je to skvělé, Horste. :-) Třešničkou na dortu je i cikánský tábor na pokraji civilizace, který je neustále atakován vymletými bílými rasisty z výše zmíněné vesnice. Jak se vůbec opováží?! :-D Výrazným atributem je nekonečný arzenál artefaktů, jakými jsou všemožné medailonky, hůlky, revolvery, zrcadla a antické sochy... Dostáváme se k postavám. Hlavní hrdina rozhodně není sluníčkář, ale zarputilý měsíčkář. Proto se také prolijí litry krve. :-) Samozřejmě - je po matce cikán. Ale koho to sere, když má za otce Hopkinse? Ten je zde tradičně ironický, až to mrazí. Ozdobou díla je samozřejmě Emily, která ve svých viktoriánských šatech musí odrovnat takřka každého fetišistu. Hraje zde dokonce i Elrond, čímž se dostávám k dalšímu elfovi, tedy Elfmanovi, jehož soundtrack buduje nádhernou klenbu zvuků pro tento mysteriozní sál. Omlouvám se za prvky šílenství, které jasně září z textu. Nějak jsem ztratil zábrany. ()

MickeyStuma

Remake klasického snímku ´Vlkodlak´ (1941) a naprosto úžasná pocta všem klasickým vlkodlačím snímkům. Atmosféra nevybočuje z klasického pojetí gotického hororu, čímž je samozřejmě dějový vývoj plně předvídatelný, ale to nic nemění na faktu, že je snímek po vizuální stránce prostě krásný. Pojetí příběhu opakuje vynikající reinterpretaci lykantropického mýtu respektující původní film, jen se do vývoje děje přidaly nějaké nové zvraty. A není divu. Nová verze se tak jen přizpůsobila nové době. A právě z tohoto důvodu je také plná mohutných gore scén, což snímek zase posunulo dál. Proměny člověka ve vlkodlaka jsou samozřejmě řešeny CGI metodou, takže jsou podle toho mimořádně dechberoucí.  Roli Lawrence Talbota přijal Benicio del Toro  a udělal dobře. Hodí se náramně. Nějaké drobnosti, které by se dali vytknout, by se samozřejmě našli, ale i tak se jedná o klasické stylizované pojetí hororového příběhu, mající laťku nastavenou hodně vysoko. Vážná hrůza a kýčovitá elegance. Monster film přesně takový, jaký být měl. ()

Wallis3

Chvílemi mysteriózní, chvílemi béčková podívaná, kdy hlavní tajemství filmu bylo vyzrazeno příliš brzo. A to pak skazilo velkou část podívané. V klidu by se to odešlo i bez známých tváří. ()

desolator6

Film mal veľa kecov a málo mŕtvych.Dej na hovno, ale... zvyšok bol prádny. Keď prišla na radu akcia, nebolo mi všetko jedno. Keď už prišli nejakí mŕtvi na scénu, stálo to za to! Ruky, nohy lietali na všetky strany. Proste pre chlapa áabava ako sa patrí. Pôvodne som chcel dať 4*, ale koniec bol na mňa moc romantický. V dvojke by som poprosil viac krvi! :-) ()

foundation

Bohuzial ziadne prekvapenie sa nekona a Wolfman je beznadejne hlupucka a nudna zalezitost. Ked pominiem trikove zabery ktore su prinajmensom podpriemerne/ okrem jednej ci dvoch premien na vlkodlaka/ vizualna a technicka stranka filmu su naozaj velmi dobre zvladnute to v tomto filme moze vidiet kazdy, aj ten, kto si nejak extra v podobnych veciach nelibuje. Vsetko ostatne je ale iba cukrovou vatickou ktora je namotana na scenaristicku palicku tak krehku a tenku ze sa lame na tisic kuskov este ani nie v polovici filmu. Chaos v celom pribehu je naozaj do oci bijuci, navyse obklopeny tak velkou nudou ze aj tych par akcnych scen posobi skor smiesne ako vazne a uz vobec nie strasidelne./Nechcem moc spoilerovat ale ta posledna premena na konci ked sa stretavaju dvaja akteri posobi uz naozaj komicky/.Vsetko toto zamrzi vazne dvojnasobne ked sa clovek pozrie na herecke obsadenie ktore je totalne naslapane. Absolutne zle zvladnuty scenar a pribeh stavia vsetkych ktori sa tu pokusaju hrat do situacie kedy mozu zo seba dostat naozaj len to nutne minimum, teda zufalo klisovite dialogy, zufalo klisovite vyrazy tvare a zufale klisovite konanie ich charakterov kde sa da nadherne cely film odhadnut co kto urobi a co sa stane. Hopkins sa snazi pridat aj nieco navyse a mozno ako jedinemu sa to aj podarilo./ HINDU KUSH :) zeby pocta Alexandrovi?/Svoju postavu dokazal zahrat naozaj dobre vzhladom na to coho sa musel drzat. Del Toro mi tam cely film tak nejak nepasoval. Asi najviac nevyuzity ostal potencial genialneho Huga Weavinga ktory by mohol som svojou mimikou a hlasom hrat take postavy az by sa ludom hlava tocila. Od Vlkodlaka som nic necakal a ze to nebude nic svetoborne som vedel hned ako ohlasili jeho nakrucanie. Takze sklamanie? Vobec nie. Iba dalsi podpriemerny film s ecelentnym obsadenim. Nie ze by takychto kombinacii bolo az tak vela, takze v otazke Captain Amerika som opat trochu skeptickejsi ako som bol :). S celou eskapadou vynikajucich hercov to priemerny chlapec Johnston nedokazal teraz takze na to ze o rok predvedie nieco ine naozaj ziadna zaruka nie je. ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (viac)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (viac)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky