Vlkolak

• Česko Vlkodlak: Bestie mezi námi (viac)
všetky plagáty
Z nakrúcania 2 - Louis Morneau

Beštia je medzi nami.
V 19. storočí sa mladý študent medicíny Daniel pripojí k tímu skúsených nájomných lovcov, aby vystopovali a zabili vlkolaka, ktorý kynoží miestnych ľudí. Kto z obyvateľov malého mestečka sa pravidelne premieňa na krvilačnú beštiu a zabíja svojich blízkych?
V devätnástom storočí sa v malom mestečku prebudí hrôza a miestnych obyvateľov kynoží nenásytný krvilačný tvor podobný vlkovi.  Ak je to vlkolak, nik netuší, kto z miestnych ľudí sa naň premieňa a zabíja ich. Do mestečka prichádza skupina nájomných lovcov pod vedením skúseného Charlesa a za dolapenie beštie vyjednáva vysokú odmenu. Mladý študent medicíny Daniel, ktorý je chránencom miestneho lekára, sa pripojí ku skupine lovcov a analyzuje dostupné informácie o zvierati, ktoré je inteligentné a zabíja nielen počas splnu, ale aj počas niekoľkých dní pred ním a po ňom. Charles s Danielom sa od skupiny miestnych Rómov dozvedia, že v deň najbližšieho slnovratu bude vlkolak schopný ovládať svoju transformáciu vlastnou vôľou. Lovci majú preto presne dva dni na to, aby odhalili, kto z miestnych obyvateľov sa mení na vlkolaka a následne beštiu zabili. Daniel sa však začína obávať, že bezcitný nepriateľ je mu bližšie, než si dokáže predstaviť... (TV JOJ)

Z nakrúcania 2 - Louis Morneau

hladass

Jsem docela překvapený, že mě tenhle kus nakonec nesral tak, jak jsem čekal... Ne, že by to byla nějaká pecka, nebo film který se zapíše zlatým písmem do dějin vlkodlačích hororů, to rozhodně ne... Je to pitomé, je amatérské a to jak po dějové, herecké tak i trikové stránce, prostě čekejte něco o trochu lepšího než běžně vydává DVD Edice (takže kokotinu)... Jenže já jsem se sem tam docela dobře zasmál (což sice úmysl tvůrců nebyl, ale co už), tak prostě překvapím i sám sebe a ty dva (i když hodně slabé a nezasloužené) bodíky dám... ()

Bozvav

Nebylo to vůbec špatné. Jistě, kdo je vlkodlak bylo jasné téměř okamžitě, jakou roli v příběhu bude hrát osudová láska také. Ale bitka monster byla nečekaná, příběh ohraný, ale docela dobře se na to koukalo. Místy i asi nechtěně vtipné. Normálně bych dala tři slabší, ale vzhledem k tomu, jak to tu shejtili (přitom kde jaká kravina tu má hodnocení hvězdné), tak dám o hvězdu výše. ()

Karamanlis

Podľa prevažne negatívnych hodnotení som očakával poriadny nezmysel s odporne digitálne pôsobiacimi špeciálnymi efektami, Werewolf: The Beast Among Us však nakoniec zďaleka nebol takým prúserom ako som sa vopred domnieval. Samozrejme sa nejedná o nič svetoborné, skuknúť sa ale tento neškodný vlkodlačí soft horor dá... ()

MM_Ramone

Priznám sa, že som ako skalný horrorový fanúšik značne interesovaný lykantropiou. Fascinuje ma premena človeka na krvylačné zviera, transformácia na bezcitnú vlkodlačiu beštiu. Videl som veľa rôznych filmov, ktoré sa zaoberajú touto tématikou. Mnohé z nich boli béčkové braky, niektoré boli aj hodne podarené snímky. Každý z nich ma však niečím obohatil. Werewolf horror mi má vždy čo ponúknuť. Teraz som si pozrel americký titul "Vlkodlak: Beštia medzi nami" (Werewolf: The Beast Among Us), ktorý v roku 2012 natočil režisér Louis Morneau. Určite to nepatrí medzi kultovú top extraligu v oblasti vlkodlačích horrorov, ale verím tomu, že to padne vhod každému werewolf expertovi, aby si s tým trocha rozšíril obzory. Ja to vidím tak na dve hviezdičky. ** ()

Stanislaus

Scenáristicky hloupější, vizuálně odfláklejší a mírně retardovaný bratránek slavnějšího Vlkodlaka, jenž nabízí pár slušných lekaček (viz zrcadlo), spoustu rozsápaných těl a prazvláštní rozuzlení. V rámci svého žánru jde o podprůměrný kousek, na nějž si člověk už zítra nejspíš nevzpomene. P.S. Invalidního koně jsem ve filmu asi ještě neviděl. ()

• Jako mnoho nízkorozpočtových filmů se i tento natáčel v Rumunsku – štáb zavítal na hrad Bethlen ve městě Deva a též využil ateliéry Castel Film Studio (Bukurešť). Rozpočet činil přibližně 5 milionů USD. (fiLLthe3DD)
  • Stephen Rea (doktor) si v roce 2012 zahrál dohromady ve dvou filmech, přičemž oba byly o vlkodlacích – vedle Vlkodlak: Bestie mezi námi se objevil ve čtvrtém dílu upírsko-vlkodlačí série Underworld: Probuzení. (Stanislaus)
  • Film měl být původně pokračováním Vlkodlaka (2010), v němž ztvárnil hlavní roli Benicio Del Toro. Studio Universal se však nakonec rozhodlo, že svou originální „vlkodlačí značku“ nebude rozšiřovat. (Stanislaus)