Anjeli a démoni

• Česko Andělé a démoni (viac)
Mysteriózny / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Práve vo chvíli, keď rakvu s telom nedávno zosnulého pápeža ukladajú na večný odpočinok, podarí sa skupinke zanietených vedcov pracujúcej pod dohľadom cirkevných hodnostárov vytvoriť antihmotu – na ich veľké zdesenie však krátko po tomto obrovskom úspechu zistia, že jeden zo zásobníkov s vysoko explozívnou antihmotou zmizol! Temer v rovnakom čase ktosi uniesol štyroch kardinálov, ktorým sa pripisovali najväčšie šance stať sa novým pápežom – a na mieste činu zanechal odkaz od Iluminátov, azda najmocnejšieho tajného bratstva histórie a úhlavného nepriateľa katolíckej cirkvi! Vatikán z pochopiteľných dôvodov nechce verejnosť zasvätiť do všetkých podrobností hroziacej tragédie, a tak sa Švajčiarska garda rozhodne požiadať o pomoc harvardského symbológa Roberta Langdona (Tom Hanks), ktorý je v tomto odbore nepochybne najväčšou kapacitou súčasnosti. V spolupráci so záhadnou talianskou vedkyňou Vittoriou Vetrovou (Ayelet Zurer) sa Robert zúfalo snaží čo najrýchlejšie zanalyzovať a vyhodnotiť všetky dôkazy a nájsť spôsob, ako zabrániť únoscom ohlásenej plánovanej vražde všetkých kardinálov. Zdá sa však, že boj s časom nemajú šancu vyhrať! Čím hlbšie do celej záhady sa totiž ponárajú, tým hlbšie a temnejšie priepasti sa pred nimi otvárajú. Jednotlivé čriepky viac ako 400 rokov starej skladačky pozostávajúcej z prastarých symbolov, ktorej rozlúštenie je jedinou nádejou Vatikánu na prežitie, sú navyše roztrúsené v rôznych kútoch večného mesta – v zapečatených kryptách, nebezpečných katakombách, opustených katedrálach... A dokonca i v samom srdci najtajnejšej a najstráženejšej podzemnej hrobky sveta! (TV Markíza)

noriaki

Indiana Jones moderní doby se vrátil, aby nám všem dal lekci z relativismu. Tentokrát se totiž postavil na stranu všemocné katolické církve v jejím boji proti pradávnému nepříteli. Gottova zhouba, Ilumináti, vrací úder a plánují obrátit Vatikán v prach v mohutném výbuchu antihmoty, a jednou provždy tak dokázat, že ve starém sporu věda versus církev, má pravdu církev. Howard konečně pochopil že otrockým přepisem knihy skvělé dílo nenatočí a zkusil do tvorby zapojit i trochu filmové řeči a vlastní invence. Výsledek je trochu lepší než proslulá Šifra. I když je děj ve druhé půlce lehce stereotypní, tak neztrácí tempo a udrží napětí. Obstojný film, především díky atraktivním lokacím a nejspíš i slušně napsané předloze. ()

BoncheR

Veľmi sa divím sa, prečo to má také nízke hodnotenie.Prekvapivo - dej má spád, neviazne, koniec je nečakaný. Podstatne lepšie ako Code, minimálne plynulosťou deja. Knižku som čítal, a bol som ňou nadšený, takže aj filmu dávam s čistým svedomím palec hore. (( 75% )) ()

Mihail123

O malý kúsok lepšie ako Da Vinciho kód. Tom Hanks zmenil účes ale zapaluje mu rovnako (chcel by som mať takú logiku ako on). Scenáristicky gýčová brečka (kto že nám to opäť písal scenár?), ktorú zachraňuje pôsobivý koniec. Dvoma obrovskými prínosmi sú jednoznačne Ewan McGregor a opäť impozantná hudba Hansa Zimmera. Pre fanúšika knihy povinnosť, pre ostatných...radšej ruky preč. ()

nevermore

SPOILER. Třpytivý film s velkým leskem na jedno podívání...Když se ten com. měl sebeobětavě zabít a ukápla tam ta slza, říkám si á dojímavej konec, pak jak ho všichni chtěli a všechno to mělo dobře skončit tak říkám á patos-ending, pak se z něho stal úhlavní zloduch a říkám áá Hollywood... ()

Aven

Obrovské překvapení v pozitivním slova smyslu. Film i díky famózní Zimmerově hudbě odsýpá a nenudí. Narozdíl od šifry se Howard tak otrocky nedržel knižní předlohy a je to jen ku prospěchu věci, děj i zvraty jsou ve filmu podány srozumitelnou formou, některé momenty z knihy jsou ve filmu jinak, některé hlavní postavy jsou dokonce vyškrtnuty úplně (ředitel CERNU) a hlavně je změněno finále, což mě, narozdíl od přehlídky nesmyslů v závěru Brownovy knihy, vyloženě potěšilo. ()

Tomatáš

Nevyhnu se srovnání s Šifrou..Musím říct, že ta se mi zalíbila více!Andělé a démoni jsou svým dějem typickým thrillrem, kde americký neprůstřelný hrdina zachrání "svět"...takže nic nového, přátelé!Přece ta atypičnost v prostředí (Vatikán, konkláve, psychologie davu, historie, apod..). Již to není snímek k velkému zamyšlení...Rozhodně oceňuji hudbu Hanze Zimmera, tento pán je opravdu hudební máág.. ()

Millanium

Velmi nevyvážený snímek plný hodně silných a slabých míst. Z počátku mi film nedokázal vůbec vtáhnout. Některé momenty důležité pro děj jsou vysvětleny jen polovičaťe a divák neznalý knihy se může ze začátku trochu ztrácet. Vše ale napravuje druhá půle filmu a především závěr. Oceňuji, že Patricka McKenna nepoužil k seskočení z helikoptéry prostěradla jako v knize (závěr knihy byl vážně horší než ten filmový). Čtyři hvězdy dát bohužel nemohu. 68% ()

Nyck

Pro ty, co četli knížku (jako já), je film lepší. Bohužel pro nezasvěcené knižní předlohou to může být trochu složité. Ale i tak, čtyři hvězdy sedí. ()

Antek

Šifra byla statická nuda, kde se moc mluvilo a málo dělalo. Oproti tomu jsou Andělé a démoni konečně akčním dobrodružstvím, které sice nabízí opět hodně vysvětlování, ale Howard (jenž si napomoc přizval Davida Koeppa) se jej snaží proložit pořádnou dávkou napětí. Tentokrát se jede na plné obrátky, dialogy svižně odcípají a křoví jim dělají "jen tak mimochodem" nádherné exteriéry (plus Zimmerova hudba). Zatimco Cageův Gates je hloupý nekňuba, Hanksův Langdon v sobě vzbuzuje důvěryhodnost vysokého IQ (i když historické výmysly opět hrají prim, o tom ale nebyl ani Indy). Nelítostný zabiják, tajná společenství, odkrývaná tajemství a skrytá hrozba -- všechny ty ingredience brakového dobrodružství, která jsme jako děti milovaly (a která nikdy milovat nepřestaneme). A to v dvojité porci. ()

JohnSmith

Nejsem žádný expert na křesťanství, nejsem ani pokřtěn a nejsem ani věřící.Přesto jsem se na Anděly podíval. Asi jsem neměl. Taková splácanost, která nenechá diváka ani se trochu zamyslet, jelikož všechny otázky si hrdinové vzápětí zodpoví, mi nějak nesedí k Howardovi. Hanks a Zurer by museli mít hlavu jak pátrací balón,aby všechno tak pěkně věděli a dokázali vyřešit. Knihu jsem taky nečetl, ale přijde mi, že scénárista byl líný něco vymýšlet a když už něco vymyslel,tak to bylo pěkně děravý. Pokud jde o herce, tak ústřední duo nijak neoslní, jako by Hanks jen odříkával text. McGregor jako kněz a papežův podržtaška nemá celkem co hrát až na závěr, kdy mi přišel hrozný. Nebyla to zřejmě jeho nejlepší volba. A Skarsgard? Také nemá co hrát. Honičky, které jsou ve filmu 4 jsou jak reklama na Lancii a scéna s vrtulníkem a výbuchem antihmoty byla natočená velice neprofesionálně a troufnu si říct levně. Dvě hvězdy za prohlídku Říma zdrama ()

squader

Po delší době jsem se opět dostal do kina a odnesli to právě Andělé a démoni. A co k němu říct? Knihu jsem četl a považuji ji za lepší než je Šifra. To samé by se dalo vztáhnout i na film. V závěru už sice nedosahuje kvalit, jakých měl v začátku, ale i tak z toho mám dobrý pocit. ()

Tereza666

Úžasný film, plný zvratů. Do poslední chvíle jsem se snažila přijít kdo za tím vším vlastně stojí. Robert Langdon se do toho pustil se vší parádou a já se nestačila divit. Je těžké posuzovat Šifru mistra Leonarda a Andělé a démony. Oba dva filmy mají něco do sebe. Mě se, ale právě tento snímek vryl do paměti jako NEJLEPŠÍ FILM ROKU 2009. ()

Timak

Skoro se mi nechce ani verit, ze to tocil ten samy reziser a pracovali na tom stejni lide, jako v Sifre. Vzdyt to je desny. Ano, dily na sebe nenavazuji, jsou to v podstate dva ruzne filmy, ale tak naprosto diametralne odlisne, ze se to snad ani cloveku nechce verit. Prinejmensim usmevne je to, ze Robert zada o vstup do archivu 10 let a kdyz se tam konecne dostane, vi hned, co kde je a kde to hledat. To je jako nikdy neochutnat smoulovou zmrzlinu a vzdycky po ni touzit, ale pritom vedet, ze vam nechutna =)) ()

hroubek

Další díl který není takové zklamaní jako Šifra mistra Leonarda z jednoho důvodu a to,že po Šifře jsem nečekal nějaký zázrak.A taky se nestal Andělé a démoni jsou stějně dobrý jako předchozí film.Jednoduše je to film který naštve fanoušky knihy a potěší neznalce. ()

Jolinar

Není to dokonalý film, ale mě dokonale pobavil. Bavil mě Tom i Ewan, zápletka (i když jsem hlavního padoucha znala předem), bavila mě úžasná hudba, kulisy i velké dvojí finále (výbuch a odhalení padoucha). Prostě jsem se královsky bavila, tak proč nedát 5 hvězdiček. Nehraju na to, že scénář byl třeba děravý a celé zpracování plytké. Zážitek z filmu zkrátka převažuje nad všemi možnými mínusy. ()

Beatle

Nebylo to zlé...ale popravdě, bylo to stejné, jako ŠIFRA a ta mě bavila o něco více. V ANDĚLÉ A DÉMONI se bohužel opět setkáváme se stejnou sortou hrdinů - Langdon a ženská, nevěřící protivný policajt a člověk, který si myslí, že koná dobro ve vyšším zájmu...takže pokud je kniha osazenstvem stejná, jako film, jsem docela zklamaná, že Dan Brown nebyl schopen vytvořit nějaký lepší hrdinský kvartet nebo alespoň někoho, kdo by se mu tak nepodobal. Co se hereckých výkonů týče, Tom Hanks zase úspěšně a velice snadno odpinkal roli Langdona a neboť tento charakter se nevyvíjí, nemůže ani zklamat ani překvapit. Ayelet Zurer nedostala v roli "historické-dokumenty-ničící" vědkyně moc prostoru, což je podle mě asi dobře, protože snést více jejich řečí o antihmotě, každý fanoušek Star Treku by ji prostě zabil :-D...no a pak je tady pseudonegativní postava Ewana McGregora (Silas přetáhnutý přes kopírák a dobarvený vodovkama, aby se neřeklo)...mno...o něm nikdy nemůžu mluvit objektivně, neboť je to jeden z mých nejmilejších herců "střední generace". Hrát otce Patricka kdokoli jiný, asi nad závěrečnou scénou mávnu rukou..ale když si představím, že se mi v ohni z lampičky smaží Obi-Wan...tak to člověka zamrzí :-) ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (viac)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)