James Bond: Quantum of Solace

• Veľká Británia Quantum of Solace (viac)

Nekonečná púť za spravodlivosťou a túžbou pomstiť sa tentoraz Jamesa Bonda (Daniel Craig) zvedie dohromady s krásnou a temperamentnou Camille (Olga Kurylenková). Tá ho zavedie k Dominicovi Greeneovi (Mathieu Amalric), bezcitnému obchodníkovi a hlavnému šéfovi tajomnej organizácie Quantum, ktorá má svojich členov na tých najvyšších miestach, ba dokonca prenikla aj do MI5 a CIA. Keď Bond odhalí sprisahanie, ktorého cieľom je ovládnuť jeden z najdôležitejších prírodných zdrojov – vodu, musí manévrovať v mínovom poli plnom zrady, podvodov a vrážd tak, aby Quantum zastavil skôr, ako bude neskoro... (TV JOJ)

666teen

Fajn. Sledujete libovolný, slušný akční film. Takovou jednohubku, která nenaštve, nenadchne, prostě si z ní po hodině vybavíte jenom toho Bonda.....Ona to byla nová Bondovka? Kdo čekal explozivní pokračování Casina Royale, zpláče nad výsledkem. Slavný 007 se dějem plácá od nikud nikam poháněn pomstou kvůli úmrtí milované Vesper( Jamesi, ty cíťo!), ignorujíc příkazy chudinky M(kdy ovšem bral nějaké rozkazy vážně, že?), pronásledujíc padoucha jménem Greene, což je stejný padouch asi jako Gates z Mikrosoftů. Soudružka kolegyně bondgirl Camille (jinak Olga Kurylenko) je možná pěkná playmate, ale jako tajná agentka je blbá, až stoupovitá. Parťák k pohledání. Ne, ne a ne, tohle není Bond. Natož James Bond. ()

HAL

Nápad dát režii bondovky do rukou artového evropského režiséra zněl zpočátku docela zajímavě, ale výsledek mě příliš nenadchnul. Místo aby prohloubil už tak dost solidní emotivitu a civilnost Casina Royale (kvůli kterým Casino skoro nepovažuji za bondovku), udělal z Bonda prostoduše motivovaný nástroj který nezpomaluje a neohlíží se. Ale v podstatě se mu divák ani moc nediví, Olga Kurylenko je herecké dřevo a svou postavu nechtěně zvrhává do sebeparodie, záporák zase postrádá dostatečné charisma a příběh samotný je přímočarý jak jen to nejvíc jde. To všechno by v bondovce nemusel být problém, šlo by naopak spíš o návrat ke klasickému stylu, jenže Quantum neohromí ani čímkoli jiným - ani přes olbřímí rozpočet není akce příliš zajímavá (že se zběsilým střihem zachraňují filmy levné je pochopitelné, ale proč tím je zprasen i film ve kterém by akce mohla být epická a zároveň i přehledná a bez epileptických střihů?), ani originálních béčkových propriet, či snad i charakteristického humoru, se vzhledem k "realističtějšímu pojetí" filmů s Craigem příliš nedočkáme. A tak zbývá jen uznale pokývat hlavou nad skvěle natočenou scénou v opeře (aspoň k něčemu ty umělecké schopnosti Marca Forstera přece jen byly)... a doufat že Craigův reparát přijde už brzy. Ps: Napodruhé lehce doceňuji a zaokrouhluji nahoru. Budeme li Quantum považovat za prodlouženou součást Casina Royale, tak funguje dobře. Bez něj nikoliv. 7/10 ()

ChewieDC

Ačkoliv panuje všeobecné zklamání, já byl spokojen. To, co je kritizováno u Quantum of Solace, v pohodě prochází jiným Bondovkám. Jakou mělo Casino Royale psychologii? To, že se Bond hluboce zamiloval během jednoho střihu, před kterým bylo jiskřící pošťuchování a pak už byl najednou z ničeho nic v tom? Kdepak, Bond nikdy nebyl o psychologii, nebo o logice děje. Quantum of Solace slušně odsýpá, všichni herci do jednoho jsou výborní (Daniel Craig s drsným výrazem a zabíjející co potká a to vše s ledovým klidem, je fakt cool!) a jediný problém QOS je asi opravdu ta akce. Marc Forster jí prostě neumí natočit úplně přehledně, i když má pár výborných nápadů. ()

Satan

Nešel jsem na nového Bonda jako na dvaadvacátého, nýbrž na druhého. A Quantum of Solace opravdu jako epilog ke Casinu Royale funguje. Nikdy jsem příběhy s agentem, který má povolení zabíjet, obtáhnout ženskou, hodit pár cynických hlášek a procedit mezi zuby suché Martini, nežral, ale od restartu série jsem se o osud 007ky začal víc zajímat. Casino bylo drsné, moderní a realistické. Quantum v zaběhlém stylu pokračuje, ještě Bondovu nasranost bažící po pomstě stupňuje a fakt, že se vytratily základní rysy dělající z Bondovky Bondovku, to mě nikterak nepálí. Hlavním problémem je však soulad diametrálně odlišných stylů režiséra Forstera se štábem z Bournea. Režisérův důraz na detail a smysl pro vizuální cítění se zde s agresivním střihem a kamerou v konečném důsledku neuvěřitelně pere a tam, kde Forster boduje u emotivních scén a technici u akčních scén, tam se snímek přelévá z jedné strany na druhou a ve výsledku není ničím jiným, než okázale vypadajícím popkornem, navíc bondovsky kýčovitým a Bournea nepříjemně kopírujícím. Pro Bond fandy: nic moc úvodní song, gun barrel na konci, bond girls hrozné (invaze Ukrajinců do Hollywoodu pokračuje - Kurylenkovou upřímně nesnáším). Pro fandy akčních thrillerů: živočišná akce, skvělý Craig a Aston Martin na očích déle, než v Casinu Royale. Nesedla mi dokonce ani hudba a timing některých scén (skok s motorkou) + hodně se stříhalo, čili nakonec se na plátně pořád něco děje, ale docvakne vám třeba až později, o co šlo nebo vás zamrzí, že celé jedné části nebyla věnována pražádná pozornost. [Přesná stopáž: 106 min] ()

Peytl

Když je v akčním spektáklu akce víc, než na čtyři předimenzovaný tripy, přichází reakce a to ve formě totální psychické likvidace organismu a tudíž je absolutně kontraproduktivní kumulovat tolik překombinovaných ač precizních přesto extrémních a frenetických situací do sto šesti minut. Cožpak si 007 myslíš, že mám oči i na prdeli??? Kurva, a na čem bych pak asi tak seděl, voe. ()

Javert

Z nového Bonda mám hodně rozpačité dojmy. Ač se mi první "craigovka" líbila, u druhé už tak spokojený nejsem. Možná jsem opravdu konzervativní a mám rád starého dobrého Jamese Bonda a ne craigovského Bonda. Kabát, který Bondovi Forster oblékl se mi opravdu moc nezamlouvá. Ale abych nebyl jen u hanění - mezi klady nepochybně patří skvěle zvládnutá kamera, která je zvlášť v akčních sekvencích špičková. A herci? Standartní kvalita. Krásná "bondgirl". Super záporák. Ale celkově bohužel jen 6/10 ()

mzss1

Druhá bondovka s Danielem Craigem. Opět skvělá bondovka, kde je vyšší rozpočet ze 150 mil.USD (Casino Royale) na 200 mil.USD. Je rozhodně více akce. Řekl bych, že jsou akce i delší a velkolepější. Honička autem, pronásledování ze střechy na střechu, kratší jízda motorkou, na člunu, střílené ve velkém opeře, vzdušná honička letadlem, závěrečná akce na poušti. Co víc si přát. Film je oproti Casinu o dost kratší - délka 106 min. To je asi tím, že se ve filmu moc velkolepě neprojeví příběh. Ten je hodně a hodně jedoduchý. Což ale nevadí. Hlavní záporák mi moc nesedl, nerad to říkám, ale působí trochu trapně. Ostatní herci mě bavili celkem. Samozřejmě Daniel Craig ze všech nejlepší, bylo dobré sledovat vtipné momenty jak Craig nemilosrdně každého nepřítele zneškodní bez varování. Hudba se povedla taky svěle. Takže hodnotím 96% = ***** ()

kingik

S příchodem Daniela Craiga se výrazně změnilo pojetí celé bondovské série a v započatém novátorském stylu se pokračuje i v Quantum of Solace. Studio pro jeho realizaci angažovalo režiséra Marca Fostera, který natočil dynamickou bondovku s množstvím akčních scén, v nichž převažuje zlomkový střih. Akčně posazený Bond má ve svém rámě krásky Olgu Kurylenko a Gemmu Arterton. Kupodivu už do setkání s nimi nedává své city, jako v případě Evy Green. Bezcitný obchodník s tváří Mathieu Amalrica mu se svojí organizací nadělá těžkosti. S Bondem projdeme nejednu destinaci, akce bude střídat akci a svižněji už to snad ani nešlo. 90% ()

k212

Rychlé -datově zhuštěné - lehce futuristické- umrtveně zábavné - cynicky zabarvené akční áčko. Lehce psychologizující, tápající v identitě hlavní postavy, absentující na provařené schematičnosti typu protřepat a nemíchat (nebo je to jinak, to je jedno), dávající důstojnější prostor ženám než jen jako doplněk netřepat, zamíchat a ošukat. Nebo je to jinak, fakt nevím... a nejspíš si na tom zakládám. Bondovky jsem nikdy nežrala, ale pokud je bude točit takový švihák jako je Forster, když mu bude ve scenáři čarovat Haggis, bude tam pobíhat modrooký ďáblík Craig a stopáž spadne pod dvě hodinky, tak je asi začnu mít ráda... Co o to, že se hlavní hrdina může jmenovat úplně jinak. Ano chápu, že vyznavačům supermanských kousků páně Bonda se tímto tvůrci nezavděčili, mě naopak pozdvihli jeden nudný večer napínavou akcí. 70% a 4stars, abych zvýšila místní bondomilsky chudý průměr. ()

Aknah

Obrovské zklamání... Oproti Casino Royale, je toto velmi slabé, Bond je zase nesmrtelný a od začátku vůbec nechápu pointu, kdo je s kym, proti komu, co je ta ženská zač, vlastně první půl hodiny je jen sled událostí, které nic neříkají... a ani se moc neobjasní. Casino Royale bylo reálnější, mělo větší vtip, šarm a tak nějak normální rovinu. Ale tohle bylo o ničem. Tři hvězdičky: jedna za akční scény, druhá za Olgu Kurylenko a třetí za kamennou tvář Daniela Craiga, ale momentálně v tom víc najít nelze... ()

InJo

Velmi, velmi důstojný "dojezd" Casina aneb grandiózní restart série pokračuje... První půlka je až neuvěřitelně rychlá a věcná (jedna velká akční scéna ještě ani pořádně neskončí a už začíná další), díky čemuž jsem se pomalu začínal bát, jestli se vůbec dočkáme nějakého pořádnějšího děje a ne jen sledu adrenalinových akčních vylomenin. Druhá půle už je (naštěstí) podstatně klidnější a více zaměřená na obsah (i když i tam je akce ohromné množství). Na některých scénách a záběrech je docela poznat, že QoS je dílem spíše umělecky zaměřeného režiséra, nežli řemeslně zdatného rutinéra. Technická stránka je bezvadná (hlavně zvuk je výborný), nijak nevadí ani neobvykle krátká stopáž a Daniel Craig je prostě... Bond, James Bond. ;-) 70 % ()

Šakal

hned úvodem musím říct, že nepatřím k obdivovatelům Bondovek! Na Casino Royale a i teď na Quantum of Solace jsem vyrazil právě proto, že jsem ze všech stran slyšel, že už to není ten klasický elegantní, důvtipný a každých 5 minut házící úsměv do kamery Bond v podání Brosnana, ale hlavně kvůli osobě Daniela Craiga! A musím uznat, že v obou případech mě přesvědčil, že "nový" Bond se vydal správným směrem! Mám rád Bourneovu trilogii, takže mě i vyhovovalo, že akční klipové scény byli přesně v duchu Bourneova ultimáta. Ten rukiopis je tam neoddiskutovatelný! Ikdyž musím uznat, že od filmu s Bondem bych čekal ještě něco navíc a né pouze zopakování toho, co tu jž bylo jednou naservírováno. Celkově Daniel Craig výborný, akční jízda téměř po celou dobu a v klidnějších pasážích jsem se rád kochal pohledem na pěkně opálené tělo Olgy Kurylenko! Už teď se těším kam se příběh posune příště... možná se ze mě ještě i stane faunoušek J. Bonda :o) ()

Sobis87

Marc Forster proměnil celkem jednoduchý scénář v akční maratón a dopřál nám to všechno sledovat ze subjektivního pohledu agenta, který tentokrát už téměř úplně překročil svůj ikonický stín a stala se z něho racionálně uvažující bytost, která je sice na povrchu chladná a silná, ale její vnitřek je velkou bouří emocí. Celková subjektivizace nejnovějšího Bonda značně ovlivnila jeden z nejdůležitějších prvků tohoto filmu, tedy akci. Zapomeňte na velkolepé celky a ladné pohyby kamery, ty tu vystřídala roztěkaná kamera, epileptický střih a detailní výjevy, což má sice za následek jistou nepřehlednost a v mnoha případech není akce tak omamná, jak mohla být při použití jiného stylu, ale na druhou stranu to vše přece jen dobře funguje a o to více vtahuje diváka do děje. Je z toho všeho sice cítit silná inspirace Greengrasovým Bournem, ale pro mě osobně tenhle fakt není ničím, co by mi kazilo výsledný dojem z filmu. Forster tedy předvedl to, co jsem od něho očekával - vytvořil osobitou verzi filmu ze série, které byly do doby Casina Royale osobité vize odepírány. Casino Royale bylo sice první a Quantum of Solace je už "jen" druhým poločasem skvěle rozehraného zápasu, přičemž bez první poloviny by ztratil část ze své působivosti, ale to mu jako přímému pokračování (novinka v Bondovkách...)můžeme snadno prominout. Věřím, že zapřísáhlí bondofilové budou postrádat tradiční bondovské trademarky (zato se tu objeví několik chutných narážek na předešlé díly), možná je zaskočí nezvykle pojatá akce a budou brát Quantum of Solace jako slabšího bratříčka, já, už unavený ze stereotypních přístupů, jsem si poslední bondovku řádně vychutnal a jednoznačně zvedám palec nahoru, i když je Quantum of Solace slabší než Casino Royale, a to hlavně díky několika nejistým místům a celkově poněkud chudšímu scénáři. Jo a mimochodem...Daniel Craig je nejlepší Bond UPDATE: Po několikátém shlédnutí a důkladné analýze úvodní akční scény (automobilové honičky), která je mnoha diváky podrobována nelítostné kritice, musím říct, že mně osobně tato scéna naprosto uchvátila a způsob, jakým divákovi předkládá informace o dění - jakési subjektivní fragmenty, mě uspokojil více, než kdyby byla celá scéna natočena v klasickém stylu. Nazvat tuto scénu nepřehlednou je podle mě nemístné, ona přehledná je, jen vyžaduje na divákovi větší pozornost. UPDATE: Ten film mi prostě nedá spát, po několikátém shlédnutí uděluji 90% ()

Webb

Zklamání roku? Ano. Natočené pouze pro efekt se spoustou neuvěřitelných náhod. Scénář se moc nepovedl. Rozhodně nedosahuje úrovně předešlého dílu. 50% ()

Sonnery

Přímé pokračování Casina Royale je naprosto jiným snímkem s jiným duchem a jinou atmosférou. Rychlé akční scény, rychlé akční scény a rychlé akční scény. Působí autenticky, reálně, jsou výborně natočené, ale na 106 minut je jich strašně moc. Dokonce chvílemi spíše ruší až máte chuť zařvat dost! a zastavit film. Žádný zajímavý a promyšlený příběh, žádné zajímavé postavy (kromě Craiga a výborné Gemmy Artenton, která zanechala absolutně výborný nesmazatelný dojem). Je to bondovka bez atmosféry a vtipu. Mark Foster byl špatnou volbou - QoS mi někdy připomínalo Hranici života než další dobrodružství mého oblíbeného akčního hrdiny. A neodpustím mu jasné plagiátorství nejlepších scén bondovské série. To už je opravdu moc... S CR se zablýskalo na lepší zítřky, které bohužel přijdou nejříve po dalších dvou letech. Když mě má něco na tomto filmu těšit, tak právě závěr, protože z něho je jasné, že příště nás čeká NÁŠ Bond. Škoda jen, že musíme čekat... P.S: Po druhém shlédnutí jsem chtěl zvýšit hodnocení, ale vůči Casinu Royale by to nebylo fér, protože je pořád nedostiženou metou, ikdyž je Quantum oproti Brosnanovým snímkům je výrazně někde jinde. Jako bondovka po Casinu Royale *** jako bondovka po Brosnanovi **** jako akční film ***** ()

HoneyBunny

70 procent. Artový Foster překvapil tím, jak dobře zvládá akční scény. Oproti Casinu Royale je to ale krok zpátky. Není tu tolik emocí, vývoje postav nebo interakce mezi nimi. Záporák je sice dobře zahraný, ale chybí mu cosi, pro co bychom si ho zapamatovali, ať už záliba v bílých perských kočkách nebo šílený pohled Christophera Walkena. Oproti panu Šifrovi je Greene civilní, méně zlověstný a divákovi vzdálenější. Zkrátka takový úředníček. Scénář je zamotanější a člověk se v něm místy ztrácí. A Camille ji sice akční a schopná bondgirl nové generace, ale není to zkrátka Vesper a jiskření mezi ní a Bondem je minimální. K dobru ale QoS připisuju dobrou akci, hezky vymyšlené upozornění na zemi, kde se právě Bond nachází, a samozřejmě herce. Doufám, že příští graigovka dostane schopnějšího režiséra. PS: Taky vám ten příběh trochu připomněl druhou Daltonovu bondovku Dech života? ()

Anderton

Marc Forster pokračuje presne tam, kde Campbell skončil. A to nielen v rámci deja, ale aj celkového prístupu k novému, drsnejšie a menej hláškovito vyzerajúceho Bonda. Čím si vyslúžil kontroverznosť, keďže nie každému vyhovuje drsnejší, vážnejší prístup v príbehoch, ktoré sú skôr paródiou ako plnohodnotnými špiónskymi filmami. Tu by som výrazne oponoval všetkým nespokojencom, pretože aj Graigov Bond vychádza stále viac z podstaty série ako z trebárs z Bournea. Z toho si iba vypožičiava prvky. Jadro ostalo neporušené, takže nie je až tak podstatné, že akcia vyzerá realistickejšie a Bond rieši vážne psychické traumy, na čo sme neboli zvyknutí. ()

AppleCore

Film disponuje naprosto dokonalou, dynamickou, zběsile sestřihanou a kamerově úchvatnou akcí s perfektnim zvukem, ale všechno co je mezi tím jde tak trochu mimo. Kdyby se film po celou dobu držel úvodního tempa bylo by to lepší. Jedna věc se mi ale líbí a tou je to, že tahle nová generace bonda tlačí na pilu v brutalitě. Tedy né, že by tam cákala krev proudem, ale o proti předchozím dílům se Bond trochu nasral a všechny začal řešit neuvěřitelnym způsobem a filmu to tak přidává na zábavě. Hudba se taky posunula na vyšší úroveň a Craig je zkrátka nejlepší Bond ze všech. Žádnej vyfešákovanej blb, ale maximální upocenej a zranitelnej hajzl, kterej se nikdy a před nikym nezastaví. ()

boshke

Po trochu experimentálním Casinu je zpět klasický 007, i když v poněkud slabší formě. S Bondovými protivníky se opět šláplo vedle, neb pan Mrož ani pan Ustřelený kecky žádnou hrůzu ani respekt nebudí. A i kdyby byla Bondgirl jakkoli sexy, ruský přízvuk to bez pochyb zabije. Od Jeden svět nestačí je to prostě slabota... 60% ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Adele zazpívá agentovi 007

Adele zazpívá agentovi 007

15.09.2012

Poprvé se o tom mluvilo už loni na podzim. Není divu, britská zpěvačka s výrazným hlasem, který zní zároveň moderně i retro, je asi první volba, která člověku napadne. Teď je to oficiální. Titulní… (viac)