James Bond: Quantum of Solace

• Veľká Británia Quantum of Solace (viac)

Nekonečná púť za spravodlivosťou a túžbou pomstiť sa tentoraz Jamesa Bonda (Daniel Craig) zvedie dohromady s krásnou a temperamentnou Camille (Olga Kurylenková). Tá ho zavedie k Dominicovi Greeneovi (Mathieu Amalric), bezcitnému obchodníkovi a hlavnému šéfovi tajomnej organizácie Quantum, ktorá má svojich členov na tých najvyšších miestach, ba dokonca prenikla aj do MI5 a CIA. Keď Bond odhalí sprisahanie, ktorého cieľom je ovládnuť jeden z najdôležitejších prírodných zdrojov – vodu, musí manévrovať v mínovom poli plnom zrady, podvodov a vrážd tak, aby Quantum zastavil skôr, ako bude neskoro... (TV JOJ)

dezorz

Musim sa priznat, novy Bond sa mi paci. Asi preto, ze je natolko nebondovsky. Realnejsi pristup ala Jason B.? Bude to fungovat, ale nie ako u jasona. Od Jasona sa Bond lisi. Jason je kladna postava, na svoju zapornu stranku zabudol a aj ked z nej dnes tazi, divak ju nikdy nevidel a jason je pre neho kladna postava. Jason zije svoj zvito a niekto sa mu s nim zahrava. Bond zije svoj zivot, ale je to skor on, kto sa zahrava. Svoju zapornu stranku ukazuje divakovi naplno. Ziadna strata pamati. Len surova sila riadenej strely. Nastastie je tu motiv pomsty a straty, to co ma aj jason. takze pre tento krat to funguje. a dokonca aj ked je to v akcnych scenach 2x tak rychle. ()

DrBuznička

Na první zhlédnutí příliš hutné sousto; s každým dalším se opájím dechberoucí střihovou skladbou, která se neostýchá v bondovce využívat postupy Pudovkinovy konstruktivní montáže. Velice bohatý zážitek s neuvěřitelně silnými střihovými momenty (Tosca, verbování Matise...) ()

shyster

Chyba nového bonda není v režisérovi, ale jen v té velikánské mašinérii, která kolem Bonda je. Ta ho prostě strhala. Restart Bonda našel cestu mezi moderním typem agentu (alias Bourne) a starou uhlazenou verzí Bonda. Jeho další pokračování se na této cestě ztratil a tak v křeči se snaží Bourna kopírovat. Veškerá akce je nepřehledná a zmatená. A ikdyž si uvědomíte, že této akce je ve filmu až dost, tak si žádnou z nich nezapamatujete. Chybu ale neházejte na Marca Forstera, ten jako začátečník v natáčení akce ponechal veškerou práci choreografům s Bourna a ty to přepálili, protože neměli za sebou Greengrase. K Olze Kurylenkove jen jedno: "Přestaň už hrát, jseš jen pěkná tvářička, a to je všechno". Největší slabinou celého Bonda je ale nudný příběh bez výrazného záporáka. Veškeré to skvělé načrtnutí Bonda v Casinu Royal tady jde do hajzlu. Dokonce si dovolili, že Bond jede autobusem :-). Jediné klady vidím na bezchybném Danielovi Craigovi a právě Marcu Forsterovi, který i přes tu mašinérii dokázal vtisknout Bondovi svůj styl. Jedná se hlavně úvodní honička a bitka v opeře. Všechny ty prostřihy jsou geniální. Škoda, že toho nebylo více. ()

Rocky88

QoS jsem se zprvu po přečtení zdejších názorů bál. Okopírovaná akce, špatně zužitkovaný rozpočet, nezvládnutá režie - moc pozitivně jsem naladěn nebyl. Naštěstí jsou to ve filmu jen maličkosti, výroky některých zdejších uživatelů se nepotvrdily. Toho kopíráku bylo užito jen poskrovnu, navíc pouze na začátku (rvačka v 325), zbytek byl velice originální (hlavně naháněčka v letadlech a rvačka v tom prosklenym baráku) a nadupaný. Škoda jen toho někdy až zběsilého střihu, ale kdo má oči v pořádku, měl by pochytit vše. Co se týče příběhové stránky, je to standard, který neurazí. Co mě ale zamrzelo, byla absence kvalitního záporáka. Amalric je sice od pohledu slizký, ale není hoden býti úhlavním nepřítelem 007. Postěžovat si musím i na Bond Girls - jedna větší vopice než druhá. Nevím, co to teď do každýho vjelo, že všude prosazují ošklivou vyhublou Kurylenko a dělají z ní sexbombu, která v každym "svym" filmu musí roztáhnout nohy aspoň před 5 chlapama, ale já se do této "sekty" nepřidám. A dívat se na Arterton mi bylo stejně příjemné, jako mít koule sevřené v Chuckově pěsti. Nutno ale přiznat, že té ale aspoň slušel ten přírodní kožich, který měla ve své poslední scéně... I přes tyto drobné výtky jsem ale s QoS spokojený, Forsterovi tleskám, uvařil skvělou akční jízdu. Na Casino Royale to sice nemá, ale to zůstane v rámci bondovek asi ještě dlouho nepřekonané._____PS: Úvodní píseň je hrozná a ten rozpočet opravdu moc viditelný není. ()

marcek

Další dokonalá bondovka. Marc Forster se postaral o perfektní akci, u které jsem se ani chvilku nenudil. A co říct na Olgu Kurylenko?? Je to nejkrásnější bondgirl ()

Petoss1

Úvodná auto naháňačka ma príjemne naladila a úkázala čo asi bude najväčšou prednosťou filmu. Nie je to ani Bond, ani hi-tech vecičky, ale práve naháňačky. A tých je vo filme dosť a sú štýlové. Celý film je vlastne jedna veľká naháňačka poskladaná z menších. Quantum začína tam, kde Casino skončilo a to Bondovou nedokončenou pomstou. Film som si vychutnal a nesklamal ma. Jedinou záhadou pre mňa je vlastne to, ako je možné že sa Mr. Bond bližšie nezblížil s krásnou Oľgou. 80% ()

MCZ

Je docela zjevné, že oproti Quantum of Solace byla Casino Royale ještě pořád konzervativní bondovka, důkazem budiž (nejen) zdejší pestrá škála hodnocení i pobouřených či zklamaných komentářů. Tak či onak, do mého vkusu se trefila - v rámci akčního žánru nejde o nic převratného, což jsem také vzhledem k ohlasům ani nečekal, tím příjemněji mě ovšem film překvapil; příběh docela ujde, ale hlavně to má spád a stopáž je mnohem snesitelnější než v případě místy zdlouhavého CR. Možná se s tím Forster trochu trápil, ale cením tu snahu smést další klišé a natočit to zase trochu jinak - i proto je u mě Quantum of Solace o trochu výše než předchozí díl (ta návaznost na něj se mi mimochodem také líbí). 8/10 ()

Aelita

Z toho, co znovu vybudoval Campbell v Casino Royal, zbylo jen Quantum of James. K breku. Jo, a kašlu na percepci a recepci i s tou profláknutou dynamikou střihu a fragmentací obrazu, protože ve výsledku v mozku zůstalo jen divadlo operních rozměrů. ()

O´Neill

Zatímco je Quantum of Solace o nějakých 40minut kratší než jeho předchůdce, nedá se říct, že by byl o těch 40 minut zábavnější. Casino Royale bylo zábavné celou dobu, i přes svou délku, Quantum of Solace bohužel ne. Film má pouze hodinu a 40minut, bohužel se zde občas vyskytnou i ty slabší momenty, a celkově to působí tak nějak divně. Hlášky jsou téměř pryč, v Astonu vidíme pětiminutovou honičku a jinak nic. Suma sumárum, tohle už není klasický Bond. ()

Nach

O kapku horší, než Casion Royale. Hlavně kvůli absenci zajímavých komorních scén. Nicméně akce nadále zůstává na výborné úrovni. Sledovat počátky Jamese Bonda je pro mě jako milovníka modernějších snímků daleko záživnější, než obdivovat staré klasiky, které mají své kouzlo, ale čas se na nich již podepsal. Nicméně přikročme na další stránky této akční kriminálky. Pokud velkým kladem je Daniel Craig, velkým zklamáním byl zde pro mě záporák. Jeho čistě zištné motivy, nulové charisma a nijak zajímavá tvář způsobily, že už první minutu po skončení závěrečných titulků jsem na něj dočista zapomněl. Právě díky němu musím hodnocení oproti Casinu Royale snížit. I tak si nový Bond udržuje minimálně nadprůměrnou kvalitu. Uvidíme, jak to s ním půjde dál. 75% ()

S.W.A.T

Hodnoceníobsazení 8/10, hudba 8/10, režie 7/10, scénář 8/10, akce 6/10, bond 22: Bond je zpět, ale bohuže o hodně slabší než posledně. Což o to v kecacích scénách je fim výborný, ale co se týče akce tak tam je film silně mizerný. Kdyby nebyly akční scény tak chaoticky sestříhané rozhodně by byly působivější. Takhle to vypadá, že James furt skáče jako opice. Co se týče obsazení je povedené - Daniel Craig jako James Bond je vynikající a potvrdil, že je James Bond. Olga Kurylenko nemá ve filmu tolik prostoru, ale je opravdu pěkné zpestření. Giancarlo Giannini mě velice zklamal, protože jsem čekal, že ve filmu bude dalko více. Mathieu Amalric tak tady bohužel moc pochval nelze říci. Amalricův Dominic Greene je oproti Le Chiffreovi nevýrazný až hamba. Asi největší vinu na tom nese režie - Marc Foster prostě zvládá spíše dramata, ale ty akční scény jsou na výprask. Ale přes tyhle záporné body se na film dalo kouknout a konec výborně ukazuje, že příště už nebude žádný zrod Bonda, ale Bond tak jak ho známe. Tvůrcům doporučuji sehnat režiséra, který dokáže dát akčním scénám něco ze sebe ( osobně chci zpátky Martina Campbella ). Film: 75% ()

JohnRambo

Vynikajúca práca Marca Fostera sa vyplatila. Vznikol vynikajúci film, ktorý nepotreboval moc zložitý dej, keďže ide o pokračovanie CR. Z mojej strany len hodnotenie-90%. Ale CASINO RAYALE má aj tak trochu navrch. To však nevyvracia fakt, že Quantum of solace je VYNIKAJÚCI film! ()

DruidKarel

624. hodnocený film: Neviděl jsem Casino Royale, ale musím říct, že tenhle film není žádným zklamáním a Craigovi role akčních hrdinů padnou jako hrnec na prdel. Už v Mnichově (2005 - Steve Spilberg), byl špičkovej a moc se mi tam zalíbil. To byla ale jiná role, i když ne tak akční jako v Quantum of Solace. Film je prošpikovanej akcemi a skvělými efekty, vynikající práce kamery, nádherná Bondgirl a dobrý příběh, ale něco mi tam chybělo. Rozhodně nemůžu říct, že by Craig mohl za menší oblibu Bonda než za působení Brosnana. Jde o to, že i když je to blonďák a nemá tak uhrančivý pohled jako Brosnan, je fakt kvalitním nástupcem. Proto námitky na jeho barvu vlasů nebo na útlou postavu vůbec neberu a nechápu. Bondovky byli vždycky prošpikované technologiemi budoucnosti a skvělými honičkami. Občas se tam mihla i nějaká ta akce s Bondgirls, ale tentokrát nic. Olga Kurylenko, překrásná dáma, jako by po hříchu, nebyla nijak oblbnuta Jamesem Bondem a k ničemu nedošlo - první mínus. Honička v Aston Martinu jenom na začátek (byť vynikající) nebyla dále rozvinuta - druhé mínus. Protivník nebyl zrovna nijak monstrózně mocný - trochu zklamání. Co je však pro mě nejzásadnější, tenhle film by ani nemusel být o agentovi 007 a mohl by to být naprosto vynikající akční film, a nikdo by to nepoznal. Film stejně ale ohodnotím 5*, protože jsem si jej naplno užil. 5* pro Bonda a jeho Quantum of Solace. 5* ()

TomikZlesa

Děj sice běží po hodně tupé rovině, bez nějakých větších otázek a zápletek, ale honičky a souboje opravdu stojí zato. Na Daniela uz sice neni tak dobrej pohled jako Casinu, ale porad je to sympaták, bohužel to samé se nedá říct o bond girls, který stále víc připomínaj holky sebraný na ulici. Takže za akci 5*, kdybych měl hodnotit i zápory bylo by to za3*. ()

cubajz

nový Bond se snaží kopírovat Bournea a moc mu to nejde, výsledkem je jen suchá akční pohádka s pár povedenými scénami. ()

ad

Je to dobré, vizuálně vlastně velmi dobré (Forster to má prostě v malíku)...má to spád, dobrou akci...jen to prostě nemá příběh... ()

starbrejkr

Je to prostě craigovská bondovka. Tudíž ne tak sexy, šarmantní a odlehčená jak tomu bývalo dřív, ale zato zas akčně nabušená a s výborným nebondovským Bondem (jak už jsem napsal ke Casinu - Craig mi na Bonda úplně nesedne, ale je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší herec, který kdy Bonda hrál). Oproti Casinu mi to sice přijde s méně zajímavou dějovou linkou, chybí tu víc silných momentů, ale naproti tomu tu máme opravdu výbornou akci, která se vůbec nedá srovnávat se staršími díly, zejména co se dynamiky týče (třeba jen úvodní honička, ze které živočišnost přímo čiší). Děj není tak složitý jako v případě Casina a ona tajemná organizace se klidně dý považovat za "Spectre současnosti". Ať to nemusí být po chuti, bondovky se transformují a jdou s dobou a ač stále víc mizí ten pověstný šarm, je to asi jedná cesta, jak je do budoucna udržet života a konkurenceschopné. ()

C0r0ner

Když jsem koukal na Casino Royale, tak to nebylo nic úžasného. Po Quantum of Solace musím říct, že to byla paráda. Tohle byla i přes skromnou stopáž dost slušná nuda. Technicky to sice bylo skvělé, jak by taky ne, ale scenáristicky (vážně se na tom podílel Haggis?) to byla bída a vlastně se tam nic nedělo a nestalo. 50% ()

Fallen_One

Kdžy film skončil, připadalo mi, že šlo snad o nějaký předfilm. Akce se nikdy pořádně nerozjela a to finále? Nic moc, chtělo to něco mnohem víc kulervoucnějšího, a tim myslím po celý film, nejen na konci. Zajímaví záporáci. Na víc než tři to ale nemá. Jinak z hlediska filmového to bylo dobrý. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Adele zazpívá agentovi 007

Adele zazpívá agentovi 007

15.09.2012

Poprvé se o tom mluvilo už loni na podzim. Není divu, britská zpěvačka s výrazným hlasem, který zní zároveň moderně i retro, je asi první volba, která člověku napadne. Teď je to oficiální. Titulní… (viac)