James Bond: Quantum of Solace

• Veľká Británia Quantum of Solace (viac)

Nekonečná púť za spravodlivosťou a túžbou pomstiť sa tentoraz Jamesa Bonda (Daniel Craig) zvedie dohromady s krásnou a temperamentnou Camille (Olga Kurylenková). Tá ho zavedie k Dominicovi Greeneovi (Mathieu Amalric), bezcitnému obchodníkovi a hlavnému šéfovi tajomnej organizácie Quantum, ktorá má svojich členov na tých najvyšších miestach, ba dokonca prenikla aj do MI5 a CIA. Keď Bond odhalí sprisahanie, ktorého cieľom je ovládnuť jeden z najdôležitejších prírodných zdrojov – vodu, musí manévrovať v mínovom poli plnom zrady, podvodov a vrážd tak, aby Quantum zastavil skôr, ako bude neskoro... (TV JOJ)

hammer_head

Tak tohle, že mělo bejt to hustý zakončení Casina Royale? Quantum of solace je dobrý film, ale rozhodně nedosahuje kvalit jako Casino Royale, čekal jsem trochu víc. :D. Craig se nezměnil, ba naopak, pořád je to ten rudý čertík, který se na Bonda nehodí. A Olga jako bondgirl? no tak není ošklivá ale jsou i hezčí. Quantum of Solace ztrašně ztrácí body díky, špatnému hereckému obsazení, jak Bonda tak i záporáka. ()

classic

„Kvantum potechy” má najmä divák, ktorý sa prizerá na zbesilé vyčíňanie Jamesa Bonda, ktorý bol ešte zhruba pred nejakou tou hodinkou v Taliansku, aby vystopoval a odchytil pána Whitea, ktorého zrovna teraz vezie v kufri svojho nablýskaného Aston Martina, pričom v pätách má nebezpečne vycvičených nájomných hrdlorezov z organizácie "QUANTUM" , ktorí po ňom strieľajú, ako zmyslov zbavení. Našťastie sa mu podarí ubziknúť do bunkra MI6 v Siene, kde už čaká "M" s jej bodyguardom Mitchellom, z ktorého sa vykľuje dvojitý agent, a zároveň i veľký zradca, že sa v momente strhne strieľačka, ale následne aj šialená naháňačka, najprv čisto podzemnými nádržami, čochvíľa vylezú i nahor, kde už fičia koňské preteky Palio, až po dynamických sekvenciách, nielen po strechách, kedy normálne skáču, ako taký gymnasta Jason Bourne, čo asi nebola úplná náhoda, však p. Forster ? / Naprosto frenetický strih iba podtrhoval atmosféru, keď sa išlo na všetko akosi moc zhurta ! A mňa taktiež trochu začal bolieť zrak z tých mihotavých záberov, ktoré prebiehali, v snáď, pár, ak nie, sekundových intervaloch ! Ale ešte tesne predtým, v strede, mi v titulkovej pasáži zaspievali R&B speváčka »par excellence« Alicia Keys s rockerom Jackom Whiteom, strašne rytmickú a baladickú pieseň: „Ďalší spôsob, ako zomrieť” , čo už iba priklincovali hlavný motív, s ktorým mám rátať do budúcna, že Bond bude, ako stroj na zabíjanie, a la Terminátor, pokiaľ sa poriadne nenasýti. Postupom času som začal byť zmätený, unikali mi súvislosti, James bol stále mrzutý, akčné scény sú prehnané, ako zo sci-fi, hollywoodskych filmov, čiže tým pádom mi táto bondovka ani nemohla extra prirásť k srdcu ! Postavy: Dominic Green=nevýraznosť, či aj nedomyslený potenciál. BOND GIRLs=málo atraktívne, alebo lepšie povedané, nevyužité, ženské zbrane, najmä Camille, alebo «čierna smrť» agentky Fieldsovej, ktorá skončila utopená v surovej rope, niečo podobné, ako Jill Masterson v Goldfingerovi, kde sa stala „zlatým dievčaťom” . Craig je už etablovaný, špeciálny agent, ale súčasne je i poznačený z udalostí v Casino Royale, a preto je Haggisov scenár asi aj tak nastavený, prispôsobený tomu, čo ho poháňa vpred, a tým nie je nič iné, než samotná "REVENGE" , a to nie iba kvôli smrti Vesper Lynd ! Myslím si, že si týmto bondovským dobrodružstvom Marc Forster trošku precenil svoje sily, čo dokáže vlastne uniesť na svojich pleciach, kde si toho očividne viac naložil, než vôbec dokázal odniesť ! ()

korbitch22

****1/2.abych pravdu řek,vždycky sem měl nejradší pierce brosmana a na daniela sem si jen těžce zvykal.casino ve mě moc nadějných pocitů nevyvolalo,ale qantum mě totálně dostalo.akční scény jsou fantastický,craig je fakt vtipnej a olga kurylenko je neskutečně roztomilá.jako celek je film řádně nadupanej a člověk se ani chvilku nenudí.sice to není ten starej dobrej bond se všema těma hračičkama,tvůrci tomu dali takovej reálnější podtext.prostě to není klasika je to znovu narození jako třeba temný rytíř.chápu že někomu to po chuti nebude,mě se to taky po casinu jen těžko dostávalo pod kůži ale QUANTUM OF SOLACE si mě získalo. ()

Crocuta

Craig coby Bond mi nesedí, ale díky "postavilbysezníimrtvýmu" Olince jsem tentokrát ten jeho sveřepý čekistický kukuč v pohodě strávil. Určitě jsem o dost spokojenější než u Casina Royal. Když už nemůžu mít Bondův humor, nadhled a tradiční hračičky, mám tu jako snesitelnou (byť ne rovnocennou) náhradu bourneovskou akční jízdu kolem světa, která mi vyhovuje a nenudí. Zaplať pánbůh za Forstera, nářkům případných Campbellových pohrobků se s chutí zasměju. Tři a půl. ()

Cabal

Bond, James Bond je definitivně mrtev. Z klasických Bondovských atributů nezbylo skoro nic, zůstal průměrný akční film. ()

mcb

Bond bez Bonda. S Bournem. Jako artové drama. Tohle Forster silně nevystihl. Jestli chtěl Jamese ukázat v jiném světle, prosím. Ale proč proboha zachází s největším blockbusterem sezóny jako s druhořadým akčním filmem, ve kterém vám je všechno jedno? Od děje, přes zbytečné vedlejší postavy až po akční scény, kterých je tu mimochodem mnoho a mnohdy jsou dobré. Avšak naprosto chaoticky sestříhané a násilně vhozené, aby vyplnily chabou kostru silně překombinovaného příběhu. Žádné hrdinství, žádné bondovské nabuzení, prostě nic. Tyto prvky se utopily v rukách režiséra, který, ač s dobrým záměrem, chtěl udělat bondovku něčím jinou, jak ji ještě nikdo neviděl. Výsledek se mu sice povedl, ale spíše v negativním slova smyslu. ()

packa

Přátelé, nalejme si čistého vína, Casino Royale překonáno nebylo. Čímž však rozhodně nechci tvrdit, že je nová bondovka špatná, naopak! Film má drive, ani chvilku nenudí, Craig je skvělý a Kurylenko překrásná. Snad jen ten střih nám poněkud zbourneovatěl. A Forster prostě není Greengrass, což je sakra vidět. PS: Judi Dench je i přes svůj věk baba s velkým B! Dodatek po druhém shlédnutí: Vážně uvažuji o páté hvězdičce, CR je sice v mém soukromém žebříčku jasně nejlepší bondovkou, ale QoS zařazuji hned za něj. Až po druhém shlédnutí jsem nucen uznat, že ten scénář vůbec není špatný a komu se líbil scénář Temného rytíře (třeba mně :-) , bude nacházet určité paralely. I zde jsou různé skryté náznaky, které člověk zaznamená až při druhém shlédnutí. A ještě doplním jednu poznámku, (spoiler) oproti CR se mi mnohem více líbil Giancarlo Giannini, v předchozím filmu to byl jen takovej napudrovanej přicmrndávač, zatímco zde i na tak malé ploše zahrál svou tragickou postavu tak přesvědčivě, že jsem jeho smrt skoro obrečel (/spoiler). ()

mat.ilda

Ani druhé podívání mě neučinilo moudřejší, tím méně spokojenější. I když je od prvních sekund vidět, že film patří do třídy "de luxe", přes světelnou rychlost jej pomalu zabíjí nadmíra akce i spletitost vztahů - asi od poloviny jsem se začala nudit jak ďábel u zpovědi - situaci nezachraňoval ani oblíbenec Craig (tentokrát byl nějaký asexuální a bez sarkasmu), nejlíp mi vycházel M. Almaric s baziliščím pohledem všehoshopného Dominica Greena. A abych nezapomněla, hřebíčkem do rakve, kam ukládám k věčnému spánku všechny dvouhvězdičkové filmy, se stal český dabing (první sledování bylo v originálním znění), kde mě vyloženě iritovala M, jejíž dabérka musela mít na opravě protézku, pokud však šeplá i Judy Dench (bohužel, už si nevybavuji), smekám před snahou zprostředkovat nám, českým divákům, i nejjemnější nuance hlasového projevu, jen škoda, že se tolik nesnažili i v případě Ledgerova Jokera :-D. ()

VenDulin85

Dějově mi to nepřišlo tak uhrančivé jako Casino Royale nebo Skyfall, ale i tak to má švih, byť je tu nejméně hlášek a přestřelek mezi Bondem a eM. ()

jojinecko

Budem za "oldschoolaka", ale pri Bondovskej sérii oceňujem práve konzervatívnejší prístup a je mi viac blízky James Bond so suchými hláškami a nadsádzkou, ako zabijácka málovravná chladná mašina...Takto sa stiera hranica medzi "klasickým" dobrým akčným filmom a charakteristickým bondovským. Na Quantum of Solace sa veľmi dobre pozerá, hoci strih v akčných sekvenciách mi prišiel až moc dynamický, priam "predynamizovaný" a lá Tony Scott... A úvodná pieseň je najhoršou aká bola kedy pre bondovskú sériu nahraná. Ale aby som nebol za frfloša - celkovo je to OK :)))) ()

sharky odpad!

Bond 22 = Bond -2 (autor tohoto komentáře viděl většinu bondovek víc než desetkrát, některé i 50krát a dá se říct, že na nich vyrůstal, tak prosím omluvte, že tentokrát je to, stejně jako ve filmu, osobní). Ne, ne a ne tohle není bondovka. Tohle je skvěle ozvučený, mizerně nasnímaný, zcela nepřehledně prasácky sestříhaný akční film, se skvělou hudbou a neskutečně špatným hloupým scénářem, který by neprošel ani u německé televizní produkce. Naprosto nechápu, jak mohli producenti svěřit režii primárně akčního filmu artovému režiséru Marcu Forsterovi. Tenhle pán natočil podle mě nejlepší film, co jsem letos v kině viděl (lovec draků), ale rozhodně neměl nikdy dostat k režii craigovku (filmy kde Craig hraje 007 nemůžu při nejlepší vůli nemůžu nazvat bondovkou). Ty rádoby umělecké vložky, dělají z QoS spíš parodii a akce je nezvládnutá. David Arnold složil skvělou hudbu, nejlepší za těch pět filmů s agentem 007, na kterých pracoval, a je to největší pozitivum filmu. Mathieu Amalric je naprosto nevýrazný záporák, vybledlý skrček, který působí jak hodný strejda (každý castigový režisér se občas sekne, ale nechápu proč u filmu s takovýmhle rozpočtem nemohli toho herce po začátku natáčení přeobsadit stejně jako Jana Wericha, který hrál asi tři dny Blofelda v Žiješ jenom dvakrát a byl z těchto důvodů vyhozen, údajné zdravotní důvody jsou nepravdivé) . Bond se ve filmu dostane mnohokrát do jeho blízkosti, kdy ho může bez problému zabít (!!!). Pak se padouch vydá na schůzku s nebezpečným diktátorem jenom v doprovodu dvou bodyguardů, z nichž jeden má ještě přeražený krk (!!!). Jsem tu sám komu to připadá divné?! A připadá mu že takovýhle zločinec, který destabilizuje vlády, jak sám říká, by měl být hůře dosažitelný a hůře zlikvidovatelný. Úplně největší kravina v celém scénáři je pak to, co Bond udělá s Mathisem při posledním setkání (hlavně mě zaráží spíš ta první věc ze dvou, která tak nějak odporuje charakteru hlavní postavy a dělá z něj sraba). Jednoduše řečeno, zatímco Casino Royale sice nebyla bondovka ve smyslu předchozích 20 filmů, ale ještě se na to dalo koukat, když si člověk odmyslel jméno hlavní postavy, jako na slušný napínavý film, QoS není bondovka a je to navíc špatný film. Tak špatně sestříhaný film už jsem dlouho neviděl, vůbec není postřehnutelné, co se děje (Např. při honičce motorových člunů Bond cosi udělá s kotvou a druhý člun zlikviduje, ale není vůbec vidět, co dělá, to si musí divák domyslet; stejně tak úvodní sekvence je zcela chaotická, střihy můžou být u moderního filmu rychlé, ale musí jít na sebe v tom správném pořadí záběrů. Střih QoS zcela odporuje jakékoli logice filmové střihové skladby).... Zkrátka a dobře, přeju scénáristům Pruvisovi, Wadeovi a Haggisovi (zejména těm prvním dvěma, kteří začli úspěšně likvidovat bondovskou sérii už v Dnes neumírej) i producentům z brokolicovic rodiny smrt mezi piranami v nitru Blofeldovy sopky. Chci zpátky Monnypenny a Q , chci lotus esprit měnící se v ponorku, chci zabijáka se smrtícím kloboukem i toho z kovovými čelistmi. Chci, aby byl z 230 milionového rozpočtu do hlavní záporné role zaplacen herec, kterému toho padoucha uvěřím. Chci zas technické vynálezy (tahle série vždycky stála na tom, že v ní byly nejmodernější technické vychytávky, které opravdu fungovali (poprvé se tu objevil třeba vodní skútr, který v té době nikdo neznal, producenti objížděli svět a vyhledávali nejtalentovanější kutili). Chci zas ty neskutečné kaskadérské kousky, které jsou zapsány v Guinessově knize rekordů (skok přes most, při kterém se převrací auto o 360 stupňů, honičku na jedné lyži, skok s lyžema a padákem do rokle, i ten z eiffelovky), nezapomenutelné akční scény, které byly vždycky něčím originální (jízda tankem po Petrohradu). Chci zajímavé titulkové sekvence (což se i docela povedlo u Casina Royale, ale při téhle trapné počítačové animaci na úrovni žáka základní školy se musí legendární Maurice Binder obracet v hrobě). Chci, aby titulní píseň skládali a zpívali ti nejlepší interpreti (pravda The Living Daylights od A ha bylo možná ještě horší, ale druhá nejhorší příčku už si Another way to die jistě zaslouží). A hlavně chci zpátky humor nadhled, eleganci, šarm a kouzlo, které dělalo 40 let filmové bondovky bondovkami a všechny ty suché hlášky, které jsou tu všeho všudy tři. A chci herce, kterému uvěřím, že dokáže tím jediným pohledem přimět ženu, aby udělala cokoli, což jsem v tomto filmu teda Craigovi nežral. Je to jistě dobrý herec, není úplně příšerný Bond, jen se nemůžu zbavit dojmu, že těch pár hlášek odříkal i George Lazenby ve skotské sukni trefněji. Jamesi, vrať příště s gun barrel logem na začátku a buď zas víc zábavný než drsný, takového tě mám radši. Na pitvání duše chladnokrevného zabijáka jsou tu jiné filmy. U filmů s tebou mě vždycky příjemně mrazilo v zádech s úsměvem na rtech, to se mi u craigovek zatím bohužel nestalo:(. () (menej) (viac)

Jinny

Nová bondovka se už definitivně oprostila od typických rekvizit a balancuje tak na pomezí akčního filmu a politického thrilleru. Není to špatné. V každém z oněch žánrů ovšem najdeme daleko lepší zástupce. Na druhou stranu ční QoS stále vysoko nad posledními sterilními bondovkami s Brosnanem. ()

honajz

Tak jsem vcera zkouknul Quantum of Solace a moc me to potesilo. Jestli tvurci chteji fakt jakoby udelat pred-Bonda a jeho postupny vyvoj smerem ke znamemu Bondovi, tak na to podle me jdou dobre. Tentokrat Bond vsechny protivniky nezabije. Poprve se vyspi s agentkou. Dvakrat se usmeje! Dvakrat ucedi cynickou hlasku. Zacina experimentovat s michanim napoju... Zacina stridani lokaci, navic ty fonty titulku u kazde lokace maji sve mistni pojeti. Fakt me to potesilo, i kdyz typicky klasicky Bond to neni. -------------------- Co mi vadí, že kamera se tam taky sem tam klepe a strihy jsou nekdy zbesile, takze nemas pojem, kde se zrovna kdo nachazi :-) ale celkove to slape, nenudi, prislo mi, ze to ma i chytry scenar, ale fakt me potesilo, ze zacinaji do toho po kousickach davat "stareho" Bonda, k nemuz by ten restart serie mel smerovat. Akorat teda uvod filmu po titulcich (honicka v italii) je komplet opajcovany ze tretiho Bournea .-) jo, a uz i s uvodnimi titulky si zacinaji hrat ve stylu stareho Bonda. ()

hrona

Casino Royale výborná, nově pojatá bondovka. Quantum of solace? natěšení, vystřídalo velké zklamání - průměrný druhý díl, bez jakékoli šťávy a napětím z předešlého dílu, kam zmizely nápady? Nebýt toho, že Daniel Craig vystupuje jako James Bond, měl jsem pocit, že sleduji obyčejný akční snímek, který se pokouší napodobit Jasona Bourna a jiné akční hrdiny s výbuchy na závěr, které bych spíše přiřadil, k filmům devadesátých let. Doufám, že trojka bude nápaditější. ()

rikitiki

Excelentní honičky a střílečky, padouch poněkud nevýrazný, krásky osobité, takže nemusí ulahodit každému oku. Ekologické poselství, stejně jako nesexuální vztah s bondgirl, jsou dobrou reflexí na současnost, kde by se starý Bond vyjímal jak brontosaurus na srazu ajťáků. SHRNUTÍ: Když se zapleteš s notorickým sukničkářem, můžeš se vsadit, že skončíš v posteli celá ulepená a sama. ()

TheEvilTwin

Bezprostřední zhlédnutí ihned po Casino Royale mi umožňuje celkem přesně srovnat oba dva filmy a musím teda říct, že rozdíl je znát. A to především ve změně režie i kameramana, což je poznat hlavně v akčních sekvencích - místy v klíčových momentech se kamera až moc třese a je vidět, že film sází už od začátku spíše na efekty než na samotného Bonda. Předchozí hutnou atmosféru kasína vystřídala neutichající akce, výbuchy a honičky, ale výsledek působí paradoxně přesně opačně, protože i přes obrovskou porci akce navíc mi přijde naopak o hodně lepší v předchozím díle, a to i přesto, že jí tam moc nebylo. Kvalita se vyměnila za kvantitu a i díky ne až tak atraktivním lokacím děje je za mě QoS zatím možná nejslabší díl série, no přesto hádám, že jde pořád o dobrý zlatý standart kinematografie. ()

Kailo

Považuji se za fanouška Bondovek a řekl bych že tenhle film je opravdu výborný. Jak se stává jsou lidi, který to takové nepřijde. Byl jsen na Quantum s kámošem a on mi během filmu řekl " Tohle přece neni Bond .. kde je ta akce a věci, který by se ani nemohli stát? " Já na to nedokázal odpovědět. Jak říkám vyrůstal jsem na nich a jsem zvyklí na to že jsem 007 viděl ve vesmíru nebo jak se ho snaží zabít obřím laserem, ale mě vůbec nevadilo a ani jsem si nepřipouštěl že tady to není. Nevím ... zdá se mi že to potřebovalo trochu změnit styl a uznejte sami že je to tak. Jiná doba, jiný prostředky, jiný diváci. Já cejtím prostě že Bond se potřeboval odrazit na druhý břech a rozjet to naplno. No a co musím velmi pochválit je zhruba prvních 10 min. filmu kde je ta úchvatná honička v autech s Bournovskou kamerou ... no prostě super. Z čeho jsem byl překvapen a to i po tolika letech považuji za nutnost .. jsou bondgirl. Zde jich mistr Craig měl sakra málo a to je škoda, ale kdo ví, co bude příště. Závěrem dodám že jsem nebyl vůbec zklamán. Film jsem si krásně vychutnal a z kina jsem odešel se smutným pocitem že se budu moct na další díl kouknout až za rok nebo víc. 90% ()

HellFire

Podle zdějších ohlasů sem čekal něco mnohem horšího, ale kromě konce s vybuchující budovou jsem sklamán nebyl. Pořád ještě lepší než ostatní bondovky bez Craiga, i když kvality předchozího dílu nedosahuje. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Adele zazpívá agentovi 007

Adele zazpívá agentovi 007

15.09.2012

Poprvé se o tom mluvilo už loni na podzim. Není divu, britská zpěvačka s výrazným hlasem, který zní zároveň moderně i retro, je asi první volba, která člověku napadne. Teď je to oficiální. Titulní… (viac)