Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda, nazývanom Po, ktorý je veľký fanúšik Kung Fu... čo nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho nečakane vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta Kung Fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru Majstra Shifu. Ale skôr, ako sa to dozvedia ,sa im postaví do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Tai Lung a je na Poovi, či všetkých ochráni z blížiaceho sa nebezpečenstva. Podarí sa mu zmeniť svoje sny o majstrovi Kung Fu na realitu? Po dá do toho celé svoje srdce – a obvod pása – a nepravdepodobný hrdina čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie. (TV Markíza)

Mihail123

Vskutku podarený animák. Zo začiatku som sa trochu bál, veď predsa kung fu a panda nejde moc do seba. Jednoznačne najlepšou voľbou bol Jack Black, ktorý pandu nahovoril. Pefektná kung fu choreografia, dobrá kamera (efektné a vtipné spomalovačky). Konečne dobrý animák od čias Shrek 3. ()

PanFilmov

Také príjemné oživenie americkej zvieratkovskej komédie, už dlho tu nebola vec podobného kalibru s takým originálnym nápadom a krásnym predvedením, humor a akcia na správnom mieste, proste záležitosť, ktorá stojí za to!!! ()

Aven

Povedený animák se skvěle dabujícím Jackem Blackem. Co se mi líbilo nejvíc je, že oproti některým animákům není Kung fu panda vyloženě dětská - koukal jsem se s přítelkyní a bavili jsme se oba výborně. ()

Antek

Klišé nepřestane být klišé, i když jej přesunu do animovaného rozměru ... Animák určený jednoznačně pouze dětem, kterým se určitě ta roztomilá zvířátka budou líbit. Pořád někdo někde padá, vráží a sem tam provede nějaký akční kousek. Jednoduchý příběh (zhruba na pět řádků) je roztáhnut do celovečerního filmu, u kterého vám přijde, že promítač zakládá tu samou cívku co cca. 5 minut (i když cívku s bezchybnou animací). Což je v době Pixaru zoufale málo ... ()

Timak

mno šlo to, ale určitě to není žádnej trhák. To se moc DreamWorks nepředvedli. Jsou vidět obrovské rozdíly mezi jednotlivýma studiema - například WALL-E je svou kvalitou někde úplně jinde. Ale na odpočinek je to celkem dobrý. Nic od toho nečekejte ()

VasaX

Velmi pěkné zpracování, celkem zábavné a vtipné, ale příběhově nic extra, klasický heroický příběh s kung fu pozlátkem ()

yeniczek

Nevím, jiní v mém okolí to vynášejí do nebes, ale pro mě to byl jen další animák... Je pravda, že jsem si pár scének pěkně užil a klidně se na něj podívám někdy znovu, ale rozhodně mi nepřijde nijak převratný... Ovšem kudlanka je super:) 7/10 ()

Master19

Tak, co v animáčích ještě nebylo? Kung Fu! Kung Fu? Ano, ale aby to náhodou nebyl propadák, jako hlavního hrdinu dáme nejoblíbenější a nejroztomilejší zvířátko na světě... Čekal jsem teda rozhodně víc: jsou teď moderní východní filozofie a proto panda a další, když zrovna nemeditují, pobíhají kolem spousty (jinak velmi efektních) čínských sedlových střech, přičemž v pozadí jsou z mlhy vystupující homole skalisk. Udělané je to pěkně, ale z prvoplánovitosti a nedostatečné údernosti jsem poněkud zklamán - kde jsou ty skvělé animáče pro děti i dospělé? Z letošní produkce jsem poněkud v rozpacích. ()

JohnSmith

Dlouho jsem váhal mezi 3* a 4*. Sice je to nádherně natočený,fakt moc pěkná animace.A těch slavných hlasů k tomu,ale bohužel to nebylo tak zábavný nebo spíš tak vtipný. ()

Brandon

Konečně jeden z animáku, kterej má aspoň trochu hlavu a patu a nesází jen na přiblblý fóry. Solidní tři vybroušený hvězdy. ()

dANo

Jeden z tých lepších animákov, ktoré majú celkom radi aj deti a ani dospelí sa pri jeho sledovaní nenudia... A obsahuje aj kopec mravných poslaní. :o) ()

hroubek

To čím si mě panda získala bylo to, že po třetím díle zeleného zlobra, který mě výrazně zklamal přišla s něčím co jsem opravdu nečekal. Byla prostě jiná, než na to na co jsem byl zvyklí. Panda totiž nebyla brána, jako parodický odkaz na kung fu filmy, ale spíše pocta filmů s Brucem Lee a dalšími velikány tohoto žánru. Samotný Po je velmi dobře napsaná postava, která všechno bere spíše s humorem, než aby vše kazil svojí kamennou tváří, která by moc kamenná nebyla. Animace je velmi dobrá a s porovnáním s Pixarem, akční scény boží a zvláště výuka pomocí knedlíčku a samotná zápletka má co nabídnou i pro starší diváky. Samozřejmě to není bez chyby, ale rozhodně je to krok správným směrem, kterým by se studio mělo vydat, aby se trochu vyrovnalo Pixaru, protože to jde, jak ukázal tenhle rok. ()

VanTom

Až napodruhé jsem si uvědomil, o jak promyšlenou a nadšenou poctu klasickým kung fu filmům se vlastně jedná, se všemi těmi "východními" klišé a detaily, transformovanou do podoby ukázkového moderního rodinného animáku. Povedené (nejenom dětinské) vtípky, skvělé postavy (statečně zápasící s nedostatkem prostoru - všech Pět postrachů), dokonalý vizuál/stylizace/animace i akční scény beroucí dech svou dynamikou a choreografií. ()

blackJag

Zábavná kreslená kung-fu historka, která by dost dobře fungovala i jako hraný film. Při výčtu hvězdných dabéru mě dost mrzí, že jsem fil neviděl v původním znění, ale i tak je výsledný dojem velmi pozitivní. Jsem velmi rád, že se animované filmy již spolehlivě dokáží obejít bez otravných zpívaných pasáží a jejich záběr se tak stává univerzálnějším. ()

Mr.Dogman

Od tohoto filmu jsem čekal hodně. DreamWorks, 81% na csfd.cz (času kdy hodnotím), dobře vypadájící trailer - ale zmýlil jsem se. Pár vtípků, které mě rozesmály, tam sice bylo, ale já chtěl víc. Pořád jsem si opakoval: ''Počkej, teprve to příjde'' ale nepřišlo. Želva se jim ale povedla - ta mě rozesmála vždycky, když ''přišla na scénu'' ;) ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (viac)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (viac)