Když čtyři malé pandy narazí na tajemnou jeskyni pod pandí vesnicí a náhodou nasají sílu Chi od starobylých a silných bojovníků kung-fu, známou jako Čtyři konstelace, musejí naplnit poslání zachránit svět od zlé síly. Mezitím se Po střetne se svou zatím největší výzvou – naučit svou neřádnou partu dětí, jak nakládat s nově nabytými silami. (TV Minimax)

oashi

Pěkně to odsýpalo, animace zvládnutá. Jenže berličky: Čchi se tu řeší, mluví se o něm, ale nemá žádná pravidla. Zloun si ho vezme, přesto vlastně ani nechybí: Natož aby se kvůli němu (bez něj) umíralo. Různě se tu přesouvají, darují... A pak také svět duší: zas porušení pravidel, když se z něj probourají. Takže dva tři poslední díly (první série, než porazí červeného záporáka) staví logiku stranou. -- Edit:  Dokoukal jsem i dalších 13 epizod, což je vlastně S2E13: Už začátek je porušením myšlenky ze závěru předešlé série, že "pramen čchi" je bezpečné uzavřen a tedy i ochráněn. A navíc se tu opět šachuje s přenosem čchi... Alá dnes aktuální téma inflace. :-/ Potěšily mne nové postavy, jako Žižu a hlavně Opičák Sun Wu Kchung: Toho jsem opravdu nečekal! Hlavní záporačka byla právě jeho tehdejší protivnicí, je protipólem. Přitom zajímavě charakterově nejednoznačný, opičácky protivný. Zrecyklovali i srnku, shodili kačera. Cynická babka perlí a hláškuje... Už humor spíše pro starší. Dost scifi prvky: Vzducholodě, golemové... Autoři si dost zjednodušili scénář: Kam se na povrchu trmácejí dlouhé dny, loděmi a pěšky, to vše spojují podzemní chodby jako zkratky: Pandí vesnici do továrny pod sopkou až do císařského paláce v Zakázaném městě?! Tak to je sakra zjednodušení! :-/ Ti afričtí hraboši na čínské pláni byli dost zbyteční. Zajímavým charakterem byl kohout: Spousta ne úplně "dobrých" postav, které tu společně bojují za společnou dobrou věc. Růst princezny, která se učí od Nefritového klu, a zakoukané do nejtlustší přihlouplé pandy? -- Závěr: Američané zrecyklovali čínský animák, aby ještě poždímali nějaké peníze. (Anebo Číňané v Americe, aby poždímali Američany?) -- Animák vlastně říká, že tlusté děti jsou OK, že i tak můžete být hrdinou. Ehm. -- Dávali na ČT:D, po jednom dílu denně. ()

Likan7

Velké zklamání. Legendy o mazáctví dávám rád jako příklad jak by měl vypadat navazující seriál na film. Horší animace je samozřejmostí, ale Legendám se podařila atmosféra staré Číny, fajn příběhy, postavy i humor. Tlapky osudu nic takového nemají. Berou se vážněji, než by se slušelo, humor je obvykle nefunkční, příběhy už nejsou epizodní ale prolínají se celým seriálem (ten je ale natolik nezajímavý, že to vyloženě nudí) a hlavně chybí Zběsilá pětka. Tlapky osudu jsou za mě velký zklamání, které ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního seriálu. ()