SHREKove prvé Vianoce

(TV film)
  • Slovensko Shrekove Vianoce (viac)

Jsou Vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Nejprve ale musí zjistit něco o tradicích a pak pochytit tu pravou vánoční náladu. Obrátí se proto na své přátelé, ale každý z nich má o dokonalých Vánocích vlastní představu. Shrekovy myšlenky o útulné rodinné oslavě tak vezmou rychle zasvé... (oficiálny text distribútora)

kwoky

Zabavne to sice bylo, ale zas tak moc ne. Nejvic me bavil oslik a nejvic deptala Fiona. :) Kouzlo Shreka je definitivne pryc. ()

Hanes88

Prostě takový vánoční odvárek od filmové předlohy. Prostě při té vánoční atmosféře se člověk i na to v pohodě koukne. 40% ()

Rozjimatel

"I know all about Christmas, and I have just the book for you. Christmas for Village Idiots."     Načisto priemerný krátky vianočný bonus k shrekovskému svetu, ktorý sa snaží ešte niečo vydolovať z popularity tohto sveta, pokiaľ to len ide. Zopár vtipných veci sa v ňom síce nájde (napr. kúpa knihy, zdobenie, Kocúr v čižmách a jeho obetná rola), ale na takmer polhodinovú dĺžku ich je veľmi poskromne, inak je to celé dosť nezáživné a často aj trápne. Ten motív Vianoc je tu našroubovaný hodne nasilu a to moralizovanie je poriadne otravné. Čo je ale úplne najotravnejšie, je príšerne otravný Oslík (nielen pre Shreka, ale hlavne pre mňa). Z veľa nestojí ani hudba a tá, ktorá hraje počas nekonečných záverečných titulkov, je dokonca až hrozná. ()

Angie91

Člověk by řekl, že kdyby si na tom dali více záležet, mohl by z toho být normální 90-ti minutový film... Zdálo se mi to trochu odfláknuté, ale to asi proto, že do 22-ti minut vmáčkli celou pointu. Původně bych dala jen 3*, ale když jsem viděla to k politování hodné hodnocení, musela jsem jednu přidat... vždyť na Vánoce má být každý štedřejší a navíc Shrekova závěrečná koleda mě fakt pobavila :o) ()

Marina111

Priživovať sa na úspechu a všemožná snaha ho vzkriesiť, to sa zrejme stalo heslom DreamWorks - a tak si Shrek (ako aj iné obľúbené postavičky) odžije dvadsaťminútové Vianoce. Tých 20 minút je však optimálnych - dlhšia verzia by bola zrejme omnoho nudnejšia - takto si divák (aspoň ten súdnejší) pozdychne nad tým, ako sa tvorcom opäť raz podarilo obohatiť našu konzumnú spoločnosť o ďalší komerčný produkt, no v konečnom dôsledku Shrekoleda celkom pobaví a príjemne naladí, i keď v štýle - nazvime to - amerických Vianoc ... ()

Lilloos

Tradice animovaných vánočních speciálů se mi moc nezamlouvá, Shrekoleda je ale světloučká vyjímka. Je svižná, vtipná a hlavně z ní opravdu cítím atmosféru nejkouzelnějšího období v roce. A z příběhů mám nejradši ten Kocourův: A roztomilou bambulku, co bimbá... ()

jorgus

bohuzel v podstate porad to same..cela linie shreka se stejnymi situacemi v jine omacce v mensi stopazi..v podstate nic noveho pod sluncem:) ()

SpeedyCZ

Lepší než Shrekovo třetí celovečerní dobrodružství. Vůbec nic jsem neočekával, a o to lépe jsem se chvilkama bavil. Děti budou mít radost. ()

hazaba

Dost velké zklamání - měla jsem pocit, že jsem skoro všechno už někde viděla, což se ještě víc umocnilo, když jsem si stáhla zvuk. Naštěstí to bylo hodně krátké. ()