Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

mseet

V polovině filmu jsem si říkal, že jsem od něj čekal víc, a zároveň jsem v tu chvíli ani v nejmenším nečekal, že mě na konci tak zasáhne. Lépe řečeno: vnitřně rozpoltí... A asi se nikdy nerozhodnu, která z těch dvou částí mého nitra má navrch... ()

halberdier

Ben se jako režisér předvedl, jeho bratr Casey i přes trochu zvláštní hlas skvělý. Potěšilo mě, že film nedělil postavy na ty hodné a na ty špatné, ale nechal na divákovi,z jakého úhlu se na tu kterou postavu bude dívat a ke kterému rozhodnutí v závěru filmu se přikloní. ()

Searth

Na konci filmu jsem s podivem zjistil, že jsem své pocity vlastně sdílel s Patrickem Kenziem. Zpočátku to byl takový volnější přístup k ne zrovna standardnímu případu (filmu) a nějaké to očekávání v zajímavé zpestřující překvapení. Později jisté povzbuzení, či spíše vyvedení z rovnováhy v tom, že se nám tam něco nezačalo zdát - ono to asi tak jednoduché nebude a na konci uvedení do hlubokého dilema, které jsem vlastně doteď nevyřešil. To byl samozřejmě účel, ale u mě vyšel na jedničku, takže není co řešit. Casey Affleck si svoji roli nezkušeného mladíka, bezhlavě zapáleného pro věc, neztrácejícího své ideály a slepě věřícího v naprostou nadřazenost zákonů vystřihl dokonale. Freeman pro mě sehrál roli jakéhosi životem zkušeného a oprýskaného mentora, který se občas objeví na scéně a zaručeně přitáhne moji pozornost a Harris tvrdého policistu, který za svojí dlouhou službu v Bostonu viděl dost špíny na to, aby si vybral, na kterou stranu se přidá. Jediná škoda asi byla poměrně nevyužité Michelle Monaghan, která mi tam celou dobu připadala nějak tak navíc, jakýsi módní doplněk k Caseymu a celý film se tam nejspíš vláčela jen kvůli umocnění celkového dojmu a rozpolcení na konci. Ale jak se říká - účel světí prostředky. Pro mě první film od Bena Afflecka a považuji jej za velmi úspěšné vykročení do našeho společného filmového soužití. |90%| ()

ZAUME

Z počátku průměrná, možná místy nudná krimi zápletka, se v závěru filmu promění ve výborné drama, které zasáhne téměř každého z nás přímo do srdce. Vynikající výkon obou Afflecků a mě nezbývá než s otevřenými ústy přemýšlet, jak bych se v oné situaci zachoval já. ()

Fenri

Slušná podívaná, nic víc, nic míň. Dokážu pochopit, že to někoho osloví mnohem víc než mne. Já už ale jsem asi unavený z klasického modelu "zkažených" policistů, kteří se při vykonávání svého pohledu na spravedlnost nezastaví před ničím. Každopádně byl film dobře propracovaný, zpracovaný i odvyprávěný, ale za to mu nemůžu dát víc. ()

Dana1926

Bena Afflecka jako herce nemusím, ale za kamerou se opravdu předvedl. Caseymu role sedla zahrál ji skvěle. Dobré dialogy co dávaly smysl, temná atmosféra napětí zamotaný příběh to vše si musíte prožít. Kousek po kousku se vynořují další a další informace. Konec byl opravdu perfektní a všechno tohle vás nutí k zamyšlení co bych udělal já,co je vlastně správné? Jednat podle zákona nebo srdce s možností, že uděláte chybu kterou si dokonce života budete vyčítat. ()

Gilli

Velice zdařile krimi Výborná režie .Herecké výkony příjemně civilní. Dobrá myšlenka do hlavních rolí obsadit méně známe herce a hvězdy do vedlejších. Zápletka napínavá, film probíhá jako by dvou kolově kdy už se zdá,že je konec teprve se začíná děj rozplétat Film nutící k zamyšlení ;co je správné?! ()

Arawis

Výborný film, který se skutečně povedl. Herci byli vybráni skvěle a atmosféra i gradace filmu byla úžasná. A na závěr nevyřešitelné dilema. Dle mého názoru nešlo zvolit dobře. Ať by vybral jakkoli, dříve nebo později by prohrál. ()

Flamik

Luxus, jeden z mála filmů nad kterým musí každý přemejšlet, zda končí dobře, nebo špatně.. Zda je lepší pro dítě mít milující pěstounské rodiče, či milující mámu, která má více než viditelné mouchy.. Já bych se nechtěl takle rozhodovat.. ()

Paserak

O co tvůrci šlo? Nastolit řadu sociálních otázek? To se asi povedlo. Proč mi ale byl Casey Affleck tak strašně protivný? Proč se mnozí z hrdinů a hlavně hrdinek chovají nelogicky a iracionálně? Proč mi to celé přišlo tak nějak "padlé na hlavu"? Co slíbili Morganu Freemanovi a Edu Harrisovi aby se v tomhle filmu kázali? Ano, tento film nastavil řadu otázek...a to nejen sociálních. ()

veverysiak

Je zvláštne, že taký obyčajný herec dokáže byť bravúrnym režisérom, vynikajúci scenár sa dá trestuhodne ľahko sprtiť, lenže Ben dokázal nenormálne vysokú latku preskočiť s obrovskou rezervou, na takéto filmy sa pozerá hrozne ťažko, obzvlášť keď sú skomplikované neriešiteľnou dilemou o správnosti vyústenia zápletky, život je mrcha a občas si to musíme pripomenúť, vďaka Ben, takže 95%. ()

rey17

Zajímavé komentáře: Malarkey, T2. 65-70%. Chtělo by to proškrtat scénář, vypustit moralizování na konci... Čekal jsem od tohoto filmu víc. ()

Rampa Mc Kvak

Jeden z mých nejoblíbenějších. Twistery ve filmu pro mě nečitelné (zřejmě mi chybí inteligence (nebo domýšlivost) některých uživatelů), morální dilema na konci hodně silné. Já osobně doufám, že se nikdy nebudu muset takto rozhodovat, protože není zbytí a v takovém případě se morálně nepokřivený člověk výčitkám svědomí nevyhne. Za mě správné rozhodnutí Caseyho Afflecka, protože chlap musí držet slovo. Za co by pak stál. PS : Bene, zůstaň radši na téhle straně kamery.. ()

Marty_cihi

Výborná kriminálka, kde se nikdo s ničím nesere. Člověk do poslední minuty neví co má čekat...Jenom mladej Affleck mi tam trochu neseděl. Hlavně v těch scénách kde ze sebe dělal drsňáka, např. v baru a pod., přitom je to takovej klučina. Ale tak jak se řiká "Já na bráchu, brácha na mě". ()

endrix

Přiznám otevřeně, že mě tenhle film příliš neuchvátil. Nefungoval na mě příliš dobře ani jako krimi, ani jako drama. O mysteriózním aspektu ani nemluvím, protože tu podle mě není. Nevadí mi poněkud překombinovaná zápletka, pokud na konci, při rozuzlení, můžu říct: No, jo, teď to všechno dává smysl. Ale "aha efekt" se zde nedostavil. A jako drama o těžkém životě, bezvýchodnosti a nevinných obětech? Opět mi tam vadila překombinovanost zápletky a hlavně fakt, že vlastně vůbec nemůžeme nikoho soudit za závěrečné rozhodnutí, podle mě totiž chybí divákovi podklady. Fajn, někdo nám řekl, že matka malé Amandy je nenapravitelná feťačka. Ale já jsem si to jako divák neprožil, mě jen řekli, že její máma je špatná. Navíc čtyřletá holka už velmi dobře ví, kdo je a kdo není její rodič. A nebude se ptát? Nápad dobrý, ale nebudu hodnotit nápad, musím hodnotit film. A ten je podle mě průměrný. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)