Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

rikitiki

Zrození Wolwerina + kde přišel k bundě. Dobré úvodní titulky, alias průřez dějinami konfliktů - ale nic, co bychom už neviděli. Jako oddechovka se dá. SHRNUTÍ: Nikdy si nezakládejte rodinu se superhrdinou. ()

HellFire

Mám slabost pro komiksové filmy, ale na Wolverina jsem se díky trailerům díval skrze prsty. Zklamání se naštěstí nedostavilo, a i když slabé chvilky se najdou, je to hezká podívaná. Navíc mě příjemně překvapila povedená hudba. ()

eraserhead666

Nó, ač mi tam moc neseděla ta romantická linie, je to lepší, než X-Men trilogie. Milé překvapení, že něco, co by se v rámci někdejšího hitu tzv. beginning filmů mohlo jmenovat X-Men beginning, může dopadnout tak dobře. Jede to, jede to jako splašený vlak. Všechno tak nějak příjemně lahodí oku, uchu, mozku i "duši". Parádní vedlejší role, Schreiber snad zastínil i Wolverina samotného, kdo by to byl řekl, že z toho trouby z pokračování Vřískotu bude tak parádní herec? Naprosto potěšující je rolička pro Will.I.Ama, naprosto zklamávající mizivý prostor pro Ryana Reynoldse. Sakum prdum milý počátek jednoho epického příběhu, který ve svém závěru volně navazuje(předchází na X-Men trilogii. ()

Pítrs85

Na film o mém nejoblíbenějším X-Manovi jsem se vyloženě těšil a Gavin Hood nezklamal, protože natočil pohodové béčko, kde nám ukázal zrod Wolverina a vlastně všechny ty věcičky, o kterých se v prvních X-Menech jen žvanilo :) Slušel by tomu vyšší rating, ale jinak z mé strany spokojenost, Hugh Jackman totiž svého rosomáka nehraje, on jím skutečně je :) Navíc úvodní titulky jsou, jak by řekl Barney, fakt boží :) ()

Othello

Wolverine je debilní béčko, do kterýho někdo narval spoustu prachů. Tedy to samý co hlavní postava. Oproti stížnostem mnohých na chybějící singerovský přesah, satiru a citovou drobnokresbu prvních dvou X-Menů (pfffffffff), bych se rád obhájil tím, že já se dívám na filmy o mutantech z toho důvodu, že jejich protagonisti můžou vlastnoručně dát přes držku helikoptéře. Check. Navíc když se na konci filmu objevil imbecilně digitální Pickard, tak mi z hrdla vyšel naprosto unikátní chrčivý zvuk, jaký jsem slyšel poprvé a jehož motivace a původ hodlám nadále zkoumat. Takže si nemůžu stěžovat, že by pro mě film nebyl podnětný. ()

Ilicka

Abych řekla pravdu, první popcorn tohoto léta jsem si skutečně vychutnala.Hračičky, parádičky, Jackmanova muskulatura, charismatický Gambit, dokonalý záporák Victor Creed, silácké hlášky, výbuchů víc než v průměrné Bayovině. Našlo by se však několik ale... Proč bylo u triků tolik vidět, že se jedná o digitální triky? Proč všechny postavy zůstaly zaseklé na startovní čáře psychologického vývoje? Proč se Harry Gregson-Williams zase opakuje? Proč měla nejlepší postava (IMHO) Gambita tak malý prostor? A hlavní problém: Proč mnou Wolverine prosvištěl tak rychle, že kdybych dnes zkoušela sesumírovat děj, zvládnu te ve velmi, velmi hrubých obrysech? --- Přes všechna proč a ale, Wolverine mě navnadil na původní trilogii i na možný sequel (tolik různých možností...) Avšak pokud se W2 opravdu bude točit, prosila bych Singera... ()

ARI50

Jsem nad míru spokojený s tímhle příběhem, nechybělo tady vůbec nic výborně se na to koukalo krásně všechno do sebe zapadá a Wolverin se mi dost začal líbit. ()

JASON_X

Skvělé! Svět X-Menů se po nepříliš zdařilé trojce vraci v tomhle fláku na plné koule! Ale je pravda, že děj filmu není tak členitý a pestrý, jako tomu bylo u prvního a druhého dílu trilogie. Celý film vlastně táhne jen populární postava Wolverina, a jde jen o to, nakolik to lidem postačí. Mně osobně to ale stačilo, Wolverin byl pro mě vždycky ze všech X-Menů (spolu s Mystique) nejzajímavější postavou, a rád jsem se podíval na sólofilm o něm, o tajemství jeho původu. Nevím, proč bych neměl dát za pět, zkrátka hezká a dobře natočená pohádka. ()

MáŠa

Nejsem žádný fanda X-Men filmů, takže jsem si vše užil jen jako takovou běžnou akci s "fantasy" prvky. Šlo to, jako jednohubka dobré, ale nic zásadního v dějinách světového filmu. ()

mm13

Veď je to horšie ako X-Meni 3! Pozliepané treťotriednym lepidlom, čo ledva drží pokope. Tadiaľ teda cesta nevedie! [30%] ()

luka4615

I po těch letech pro mě X-Men Origins: Wolverine zůstává tou nejlepší sólovkou z X-Men univerza. Nicméně pořád ve mně hlodá drobný červík pochybností, že Wolverine, potažmo i Hugh Jackman, by si zasloužil mnohem, ale mnohem více prostoru a větší příděl brutality. „I'm gonna cut your goddamned head off!“ ()

Morholt

Akce byla výborná, exkurz do minulosti povedený, Jackman si odvedl svoje, nutná romantika byla také poměrně citlivě nadávkována a jako obrovské plus hodnotím výkon Lieva Schreibera, který byl výborným padouchem. Ale zkrátka nebylo to úplně ono a to, co tomu chybělo, prostě nedokážu pojmenovat. Snad to nemělo tu výbušnost, kterou jsem očekával. Trochu mi vadily i ty dějové veletoče, kdy se černé náhle stávalo bílým a naopak. Nemám nic proti zvratům, ale tady to bylo občas moc. Jsem trošku na rozpacích. 70% ()

Sawy

Wolverine je vpodstatě velmi dobrý akční blockbuster.Slušná letní oddychovka.A dal bych klidně čtyři,kdyby nešlo právě o Wolverina.Film o tom nejslavnějším mutantovi mezi X-meny měl totiž náběh na něco víc než jen na oddychovku.Tak například jsem se moc těšil,až uvidím Wolverina a jeho bratra Viktora procházet mezi různými válkami.A to se odbylo hned v sice nesmírně působivé,ale krátké titulkové sekvenci.Přitom by to dokázalo naplnit celý film! Režisér Gavin Hood se vůbec celý film snaží odvyprávět děj,který by přitom klidně vystačil na celou trilogii.Ve filmu se tak vystřídá akčňák,komedie,romantický film a příběh o pomstě během necelých dvou hodin a pěkně se to navzájem tluče.Celý příběh měl být mnohem temnější,drsnější a hlavně do něj neměli cpát tolik postav.Já vím,já vím,většina je zajímavá,ale tohle měl být Wolverinův příběh,ne X-men 4.Hugh Jackman je ale dokonalý,ať už řve vzteky,ukazuje namakané tělo nebo se s někým mlátí,věřil jsem mu to maximálně.Skvostný je i Liev Schreiber,který se stará o ty nejlepší hlášky,charismatu má na rozdávání a zápornou roli si vyloženě užívá.Ale jinak... Tak zajímavá postava jako Gambit si zasloužila víc prostoru,když už tam musel být.A Deadpool,o tom je škoda mluvit.Ryan Reynolds je super týpek a jeho představení,při kterém rozsekává kulky ve zpomalených záběrech,je sakra cool,ale to,co s ním udělají na konci filmu,je vyloženě výsměch! Jsem fakt zvědavý,jak tohle vysvětlí v jeho plánované sólovce.Vůbec celá mytologie X-menovského světa šla docela do háje.To bych ještě docela unesl,ale co se odpustit nedá,jsou špatné triky.Vždyť ten film stál 150 milionů,proboha!Jak se může stát,že film za takový prachy vypadá lacině?!Jediné akční scény,které stojí za to,jsou souboje Wolverina s Viktorem,do těch se dokázaly vmísit i jakési emoce,zato závěr na jakémsi komíně je dost směšný.Wolverine má potenciál stát se nekonečnou filmovou sérií po vzoru Jamese Bonda,má na to dost dobrého hrdinu i spoustu komiksových sešitů,ze kterých se dá čerpat.Já doufám,že druhý díl dostane na starosti někdo povolaný (Singer) a dá Wolverinovi film,jaký si zaslouží.A spin-offy snad taky dopadnou lépe než tenhle neurážející hollywoodský průměr. 65 % ()

Lucasion

Hugh Jackman se vrací do své životní role. Nyní budeme svědky zrození Wolverina. Příběh začíná velmi rychle, od malého kluka s kostěnými drápy přes Občanskou válku, První, Druhou a pak Vietnam. Působivé titulky vystřídá neméně působivý úvod s partou mutantů. Nejvíc asi potěší, Wade (Ryan Reynolds) a Bradley (Dominic Monaghan). Pak Wolverine odchází z týmu a stává se samotářem. Film uteče jako voda. Řekněme jak televizní epizoda. Film je neuvěřitelně mírný. Proč? Vždyť zrození Wolverina má být s tuctami mrtvých a krví všude kolem. Výsledek je dětmi přístupný komiksový biják, který je jak mírný tak příběhově plytký. Přitom já mám rád příběhy o hrdinech a lásce. Ale v tomto případě mi na mysli vyjde nevyrovnalost děje. Akční scény jsou mírně nepřehledné a absence byť malinkaté kapičky krve rozhodně zamrzí. Origins Wolverine není špatný, ale je to ten nejmírnějších z mírných a jednoduchých příběhu, co se mohl být převeden na plátno. Nakonec to nezlepší ani Gambit (Taylor Kitsch). (75 %) ()

ScarPoul

Tento film ma milo prekvapil. Je totiž spojeným troch komiksov zo série x- men origins: wolverine. Celkovo je zväzkov asi desať a okrem wolverinovho zrodu sa zaoberajú aj jeho nekonečným bojom so svojim alter egom saberthoothom, ( ktoré ho si tu strihol charizmatický a perfektný Liev Schreiber) wolverinovím synom, a tiež jeho výletom do japonska, kde prežil ďalšiu zo svojich lások a spravil si z japonska druhý domov, na čo je odkaz aj v tomto filme, respektívne po titulkoch - čo môže byť prísľub ďalšieho dobrodružstva. Hood je veľmi zvláštny, čo sa týka spracovania. Na jednej strane sú postavy nehorázne plytké, ako keby všetko čo do nich chcel vložiť nejakým zvláštnym spôsobom vyprchalo do prázdna, takto sa stávajú jediným ťahúňom Jackman a Schreiber. Ostatný sú len poslušný sekundanti bez nejakej výraznejšej scény. Odkazy na x - menov sú ale badateľné. Či už je to kyklop, profesor X a stryker. V tomto smere pôsobí film komplexným dojmom. Akčné scény sú viac menej bezchybné, ale najlepšia a najživšia je posledná, ostatné majú síce dobrý základ, ale sú až priveľmi priamočiare a originalita je vzápätí zabitá nejakou absurditou. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)