Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (viac)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiálny text distribútora)

Trešlson

Naprosto výborný seriál, kde se výborně mísí drama s komedií. Kde jsou tak uvěřitelné charaktery, že si ani nevzpomínám, kdy jsem se naposledy dokázal do něčeho takhle vžít, jako právě do téhle party okolo show Studio 60 on Sunset Strip. Na Studiu je krásně vidět, že jedna série a 22 dílů může být někdy mnohem lepší, než natahovat (často už hodně nevkusně) seriál na pět sezón a více a postupně ho zkazit. Pro fanoušky všech známých tváří, kteří se v tomto seriálu objev(uj)í, které zajímá, jak se věci mají v zákulisí a vůbec pro všechny, kterým se líbí to, co se nebojím nazvat inteligentní zábava, by se Studio 60 on Sunset Strip mělo stát povinností zařadit na seznam "must see". ()

Raziel_cz

Po dvou dílech plný počet. Matthew Perry hraje jako o život, hlášky pobaví a pozadí tvorby televizní show nikdy nebylo zajímavější. ()

tepi91

Super seriál ze zákulisí tvorby komediálního pořadu, chytré dialogy, Matthew Perry konečně ne v chandlerovské roli, (ne že by mě nebavila ale ve filmech, které natočil se už začala trošku opakovat) která mu moc sedí. Škoda že vznikla je jedna série. ()

pepa3rd

Ani vlastně nevím, co na tomhle seriálu bylo tak zábavné. Pořád jsem si říkal, že se tu vlastně nic extra zajímavého, natož vtipného, neděje a přesto jsem nedokázal odolat dalšímu dílu. V podstatě se mi tenhle seriál moc líbil a já vlastně nevím proč. Sice mi už teď jednotlivé díly splývají, ale i tak dávám nadprůměrných 70 %. ()

Macias

Jo, mám fakt rád Perryho. Ale tím to není. Ani to nedokážu popsat. Tenhle seriál je prostě skvělej. Je neskutečně dobře natočenej (kamera, tempo), ale hlavně má kouzlo, charisma jako prase!!! Škoda jen tý jedný sezóny. ()

NightPorter

Dokonalost. Mám hodně rád Matta, nicméně tomuhle seriálu podle mě vévodí Danny Trip, skvělá a hlavně skvěle a sympaticky zahraná postava. Člověk s nim v těch posledních několika dílech úplně dejchá a do poslední chvíle nevěří, že se mu stane něco zlýho. Takle jsem pěsti už dlouho nikomu nedržel. Jinak Matt je taky výbornej, nevím, proč někomu neseděl, nemůžete čekat, že bude všude už jen šaškovat alá Chandy, podle mě se na roli hodil, jeho holka napřed trochu nevýrazná, ale s postupem času vás dostane její kouzlo a postavu Matta chápete. Další postavy taky výborný, hlavně Wollowitz z TBBT a jeho Cage-eskapády. No prostě supr. ()

ivicudus

Sorkin, Schlamme a 90% obsadenia z The West Wing? (Dokonca aj Sheen sa tam mihol, resp. bolo ho počuť z rádia) Nemôže dopadnúť inák ako skvelo. ()

Kritik.

Kvalitný seriál, ktorý ale nie je pre bežného seriálového diváka. Chvíľami trochu zamotané, dialógy prirýchle, človek nestíha sledovať ani počúvať a orientovať sa, stráca sa v deji, vo vzájomných vzťahoch hlavných postáv, niektoré epizódy akoby boli nedokončené (čakáte na finále, ktorého sa však nedočkáte). Veľké pozitívum je účasť rôznych reálnych osobností, ktoré v seriáli hrajú seba (napr. Sting, Lauren Graham...) ()

shifter

Vynikajuci vyber hercov, inteligentny humor, nadherna Amanda Peet.. Zial pre slovenske podmienky neprelozitelne, neocakavam, ze sa niekedy objavi na nasich obrazovkach. ()

nzTomParys

Seriál Studio 60 on the Sunset Strip mi přesně padl do noty. Matthew Perry je můj nejoblíbenější člen Přátel, a to pro svůj osobitý humor. A v této show dostal přímo roli scénaristy zábavné show, takže můj splněný sen. Vidět do zákulisí produkce hodiny a půl humoru a to za týden, je neuvěřitelný zážitek. Všechny postavy jsou velice zajímavé a u každého se rozvíjí jeho osobní příběh. A navíc obsahují některé díly epochálně překrásné hudební vložky. Na 'Holy Night' v podání New Orleanského Jazzu nemůžu nikdy zapomenout, smutná a překrásná. ()

hamir0

Velice podobný styl jako Newsroom, výborná atmosféra a vtipný, napínavý děj. Ústřední trojici to neskutečně sedí, takže nemůžu jinak. ()

epoh

Vynikající věc. Už dlouho jsem si tak nedrbal hlavu, že mi před utekl jeden díl, jako u Studia 60. Je to vtipný, ironický, svěží... Na HBO vůbec běží samý kvalitní seriály. Jen se bojím, že kdo nemá kabelovku, ten to neuvidí. Přitom po čem jiném by měla ČT sahat, než po podobně umělecky hodnotných, a přitom v tom nejlepším slova smyslu zábavných dílech? ()

glide4ever

Nekompromisních 5 hvězd za největší seriálový zážitek všech dob. Vedle Dextera, stojí Studio 60 na pomyslném vrcholu mého žebříčku seriálů. 22 dílů, skvělé podívané, kde se Vám představí parta výborných herců, kteří týden co týden připravují komediální show. Matty skutečně vystihl v komentáři všechno, takže další slova jsou zbytečná. Kdo neviděl, neuvěří. 100%! ()

Pagliacci

Co se týče smyslu pro humor, mám to na dlouhé lokte. Ironie, sarkasmus a rámcově inteligentní humor se v době ultratrapných, přehrávaných a skrznaskrz prvoplánových příběhu o seznámení rodinných příslušníků, hledá šíleně těžko. Jako by po Přátelích už všichni vařili z vody a herci schopní položit se do svých rolích se uvařili v ní. Naštěstí ne všichni. Naštěstí jeden ze starých pardů neztratil nic ze svého génia a uštěpačnými komentáři pronášenými s kamenou tváří mě ve Studiu 60 dostává jako za mlada. Ta jedna dokonalá série, po které tenhle skvost předčasně zabili pravděpodně nechápající amíci je Perryho plná a díl co díl mu nahrávají jako Tony Stark charizmatický Bradley Whitford a naprosto famózní Amanda Pett. A co víc, Studio 60 vůbec nestojí jenom na humoru a hercích ale v základech dlí mimojiné i úžasná atmosféra nezkaženého světa kde bernou mincí je jen a pouze úsměv. A tak to chci. ()

Mistr_Moon

Je velká škoda, že tenhle seriál nedostal šanci na další série, neboť něco takového se prostě nevidí. Vypointované dialogy, sympatické obsazení,zajímavé a neokoukané situace. Nicméně chápu, že show skončila tak záhy, až příliš poukazovala na témata, o kterých se v americe asi nerado mluví a vždycky mluvit bude (ať už je to náboženství, válka, cenzura nebo třeba jen posměch vůči vesničanům). Pokud však máte rádi vážné seriály odlehčené o trochu toho ironického humoru, určitě si tohle pusťte, budete nadšeni. ()

curfew77

Zajímavé svědectví z dob, kdy Aaron Sorkin ještě nebyl geniální scénárista - nebo si do toho nechal od producentů až moc kecat. Výsledkem je velmi dobrá úvodní půlka série, korunovaná posledním zábleskem v bezpochyby nejlepším, skvělém 17. díle o stávce nápovědy a rekvizitářů. Mimochodem, v téhle epizodě zcela příznačně NEfigurují hned tři z ústřední herecké čtveřice a naopak exceluje Timothy Busfield ve vedlejší roli přenosového režiséra. Vedlejší postavy jsou vůbec sympatičtější než hlavní a to jak ve scénáři, tak herecky (Weber, Hughley, Corddry). Potíž je taky v nevhodném obsazení: Perry fakt není lamač ženských srdcí, ale komik, Whitford pak úplný slizoun, takže ani jednomu chemii s hereckými partnerkami nevěříte. Co ale STUDIO 60 dokonale pohřbí, jsou závěrečné tři díly, v nichž se servíruje tak obludný happyend, že rozpaky zblednou i ty největší hollywoodské limonády. Seriál, který měl slušně našlápnuto, tak zaslouženě skončil hned po první sérii. NEWSROOMU se blíží v pár dílech (třeba právě závěr onoho sedmnáctého má TO kouzlo) , ale jako celek zůstává Sorkinovu majstrštyku bohužel na hony vzdálený. 55 %. PS: Na netu bohužel zatím (11/2015) nenajdete slušné české titulky - jediné dostupné sice snaživě bojují s obsahovou stránkou, ale kazí je opravdu - bez přehánění - neskutečné gramatické chyby. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry