Abby Richter (Katherine Heigl) je ambiciózna producentka rannej talk show, ktorá je hrdá na to, že dokáže behom chvíľky vyriešiť akýkoľvek problém – teda okrem toho, že je stále slobodná. Keď ale začne klesať sledovanosť relácie, Abby je nútená spolupracovať s novoprijatým pracovníkom Mikeom  Chadwayem (Gerard Butler), mužom ktorý ju irituje absolútne vo všetkom. Potom ale Abby stretne svojho suseda Colina, ktorý je pravým opakom Mikea – je šarmantný, zdvorilý a predstava najlepšej zábavy nie sú pre neho zápasy v bahne. A Abby to tentokrát nechce pokaziť. Nechá si od Mikea poradiť ako Colina zviesť a práve vtedy sa ukáže, že dvaja úplne odlišní ľudia majú skryté túžby úplne rovnaké... (TV Markíza)

Shakers

Tak královsky som sa už dlho nebavil. Fajnový príbeh, ktorý končí síce klasický, ale stopáž je tak krátka, že ten klasický koniec moc priestoru nedostane, čo je rozhodne plus. Prvý krát sa mi, ale ľúbil príbeh, ktorý nie je zas tak klasický nudný a je to celkom sranda pozerať ako sa teraz žena snaží a radí jej pritom sympaťák Butler. Skvelá kombinácia, skvelé nápady, hlašky, herci kde všetko klape ako má a pri čom sa moc nestihnete nudiť. Rozhodne odporúčam skvelá (vulgárna) romantická zábava. 90% - 5* ()

Gemini

Robert "Legally Blonde a šmitec" Luketic se ani tentokrát nepřekonal. Pokud jsem u PS: I Love You měl problém s jeho chladnou vykalkulovaností na efekt, tak u Ugly Truth jsem naprosto znechucen záplavou triviálních rádobygagů stojících na jednak mně nepochopitelném, druhak zde ještě hustofrajerskoklátičskopozérsky přepáleném, charismatu Gerarda Butlera a půvabech Katherine Heigl. Nic víc to opravdu netáhne. Jakýkoliv náznak originálna je s železnou pravidelností přebit návratem k osvědčeným šablonám, které dělají z celého "ideového pozadí" filmu trhací kalendář a zbavují ho jakékoliv elementární dějové logiky - to vše proto, že "to tak přece musí být, protože lidi to tak chtějí". Ugly Truth je jednak identifikátorem tohohle omylu, ale především skrze něj podávanou výpovědí o kvalitách současné scénáristiky na poli romantických komedií - o to víc je potřeba cenit si těch skutečně dobrých. Shrnu-li to, je tato na první pohled přitažlivá věc čistě o tom, jak si upjatá trapka hledá mládence, s čímž jí pomůže nesnesitelný "mačo grande" kolega - moderátor relace na téma "chlapi jsou sexem posedlá zvěř, a vy to tak vlastně taky chcete" - aby se velmi překvapivě ukázalo, že on vlastně takový není, a ona zase nechce to, co si myslela že chce, ale jeho (ačkoliv on vlastně pod tou slupkou je takový jako vždycky chtěla, ehm...). Že to má asi stejně smyslu jako český název? No, to má. A to si ještě počkejte na závěrečnou scénu, která je opravdu z jiného světa, ať už je ten váš jakýkoliv.... Tohle je prostě stejná liga jako Leap Year, tudíž UŽ NIKDY VÍC. 50% ()

Nathalie

Spartský král Butler hraje mužskou verzi Samanthy z SATC, opinion leadera pro čtenáře Maximu. Zbouchnutá Katherine Heigl je za naivní snaživou Popelku v džungli moderního randění. Jejich interakce v prostředí televizní zábavy má pod palcem Pan Pravá Blondýnka. The Ugly Truth je jednou z oněch příjemných, byť zapomenutelných a předvídatelných romantik- konverzační humor neskřípe, válka mezi pohlavími příjemně jiskří, ústřednímu duu to na plátně ladí a uši vydatně krmí atmosférický soundtrack. Co naplat, ošklivá pravda je taková, že u žánru, který v poslední době střídá šedý průměr a šeredný podprůměr, je charismatem vydřená šedesátka darem z nebes. Vtipným paradoxem jest, že volnomyšlenkářský liberál radí milé blondýnce starosvětské balicí metody- kombinaci dr. Plzáka a Jane Austen- držet se zpátky, být nedostupná jak husitská tvrz a obdivovat muže až do skonání hlasivek. A radí správně-zdrženlivost pochopitelně funguje- kromě New Yorku, kde připadá jeden ucházející exponát s oběma chromozomy na osm žen, ale pro tento speciální případ je tu Sex and the City. (projekce) ()

oje

Pomineme-li fakt, že vyústění příběhu je jasné, ještě před začátkem filmu, jde o milou a zábavnou komedii. Zručně zrežírovaný snímek založený na protikladu Butlerova perverz-humoru a roztomilosti Heigl pobaví rozhodně víc, než průměr. Kultovní záležitost z toho nekouká, avšak máte-li chuť na trochu romantiky, pár vtipných situací a příjemné herce, věřím, že vás Ugly Truth nezklame a ve výsledku poskytne vše, co se dá od filmu tohoto typu očekávat. Podobným snímkem o páru, u kterého zpočátku také nic lásce nenasvědčuje, je povedená komedie Návrh. Alternativa: Proposal. ()

Niles

Režisér Robert Luketic po tom, čo natočil nepodarené Rande s celebritou, klesol v žárni romantická komédia ešte hlbšie a vytvoril toto. Veľmi nepríjemný film, v ktorom som nenašiel ani náznak niečoho romantického alebo komediálneho. Nesympatická ústredná dvojica a tie ich "múdre" a trápne reči mi išli od začiatku strašne na nervy. Bola to len strata času. Nechceš ma, nechcem ťa. ()

• Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)
  • Do kin byl film odesílán pod krycím názvem "Helpful Advice". (Caszidy)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v amerických mestách Los Angeles, Long Beach a Winchester. (dyfur)

Honba za remakem

Honba za remakem

29.08.2011

Co mají společného Hráči se smrtí a Honba za diamantem? Ano, oba snímky už dnes patří k filmové klasice... a dočkají se předělávky. Nová verze Zemeckisova romantického dobrodružství se chystá už… (viac)

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Tohle bolí. Ne že bych si nedovedl představit remake Honby za diamantem, ale chtělo by to schopného režiséra a hlavní představitele, kteří alespoň vzdáleně napodobí chemii, jiskřící v té době mezi… (viac)