Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (viac)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiálny text distribútora)

mysiak

Mňa celkom pochytila táto Friday Night Live on NBS relácia o jej tvorcoch, vzniku a vzťahoch..ale postupne to čaro akosi vyprchalo..priemerný seriál ()

Alementina

Hodne dobre! Velmi prijemny a hlavně chytrý humor. Nechapu, proc to ma jen jednu serii :( jen tak mimochodem, jednu z vedlejších rolí tam má současná manželka Robbieho Williamse (toho zpěváka :), Ayda Field - vystupuje v roli Jeannie - coz patří spíše do zajímavostí, ale nevím, jak se zadávají, bohužel zde není uvedena ani v hercích. ()

Bones!

Dostal jsem se k tomuto seriálu v podstatě náhodou, ale díkybohu (to by se Mattovi nelíbilo:) za ní. Studio 60 mě totiž okamžitě dostalo. Nekonečně perfektní nebo spíš perfektně nekonečné dialogy, zajímavé téma a v neposlední řadě opravdu povedené herecké obsazení! Čtveřici nejoblíbenějších počínaje Stevenem Weberem, Amandou Peet a Bradleyem Whitfordem uzavírá Matthew "Matt" Perry. Ten pro mě vždy byl (a už asi i navždy bude) herec spjatý především s postavou Chandlera, ale v tomhle seriálu ukazuje i trochu jinou tvář. Tvář dost možná ještě o něco bližší jeho skutečnému životu a jeho výkon patří jednoznačně k tomu nejlepšímu. Ano, některé epizody lze označit jako slabší, ale to považuji u seriálů za naprosto normální. Daleko důležitější je pro mě celkový dojem a ten je jednoduše perfektní. I ten závěr je s ohledem na to, že je to první a zároveň poslední řada, takový jaký jsem si ho přál. ()

Fanucci

Naprostá bomba...už jsem viděl pár filmových či seriálových pokusů o to přiblížit tvůrčí proces a zákulisí TV pořadů. A až Studio 60 se to povedlo naprosto dokonale, protože úžasně propojuje žánr komedie a dramatu. 30 Rock se může jít zahanbeně skroutit do kouta a umřít;-) P.S Perryho sice proslavil Chandler z Přátel, ale pro roli Matta v Studio 60 se narodil. ()

Lauri

Aaron Sorkin má velmi specifické dialogy a jeho styl psaní se léta skoro vůbec nemění. Jistě, občas jsou postavy až moc americké (tj. afektované, přeslazené a moc tlačí na pilu), ale pakliže se vám strefí do noty jednou, pravděpodobně si ho zamilujete už napořád. Já jsem viděla již většinu jeho počinů a musím říct, že i přes moji momentální seriálovou krizi je Sorkin jediný, který mě stále dokáže udržet u obrazovky. Studio 60 je výborná seriálová záležitost a mám pocit, že Matthew Perry se zde vyřádil více než v Přátelích. Na jednu stranu mě mrzí, že seriál není delší, ale možná díky bohu jen za jednu fantastickou sérii, protože kdo ví, jak by to potom dopadlo a jestli by měl vůbec Sorkin nutkání napsat ještě vyšperkovanější televizní podívanou typu Newsroom. ()

Carlossss

Dělat zábavu není žádná prdel... to je jasné každému, kdo Studio 60 on the Sunset Strip viděl. Do jaké míry se seriál shoduje se skutečností vážně netuším, ale myslím, že takhle nějak by to klidně mohlo probíhat. Začátek série je rozhodující... buď vás totálně nadchne a vy se budete třepat na další díl nebo se prostě nechytáte a můžete jít k šípku. Já byl velmi mile překvapen zdrcujícím nástupem všech účinkujícíh, ale bohužel toto tempo nevydrželo ani do třetího dílu. A konec série jsem dojel jenom setrvačností, abych se vůbec dozvěděl, jak to dopadlo... a kdo ten konec viděl, tak ví, že pokračování prostě vzniknout nemohlo. Průser, větší průser, totální průser... *čáry-máry*... všechno zázračně vyřešeno, můžeme zhasnout světlo a divit se, v jakém to pohádkovém světě vlastně žijeme... Verdikt? Pro mě slabší čtyři hvězdičky... za Matta Perryho a ostatní sympatické herce, kteří zde účinkují. ()

shyster

Překvapuje mě, že i když jde o drama, tak je skoupé na jakékoliv dramatické scény. Vše končí až moc happyendovsky a první půlka 1.serie je velmi nezáživná. V záplavě nových seriálu jen mírný nadprůměr. Nepřesvědčili mě ani "opravdový" pohled do továrny na sny (jde spíš o nejrůžovější sen všech tvůrců) a ani "smrtící" dialogy (spíš jde jen o bezvýznamné tlachání). ()

Pajky3

Když jsem si Studio 60 našel, tak jsem o něm věděl jen to, že je to seriál ze zákulisí televizní show ve které hraje Matthew Perry. Trvalo mu jen malinkou chvíli než mě dostal na svou stranu. Příjemný humor, který popisuje život v zákulisí jedné show a který se nebojí využít dramatických chvil. Co se týče obsazení, tak kromě již zmíněného Perryho jsem je vlastně vůbec neznal. S výjimkou Amandy Peet. To však ani trochu nebránilo v tom abych si je rychle oblíbil a prožíval s nimi jejich trápení. Kromě toho jsem se však i skvěle bavil a několik scén určitě nezapomenu (např. zkušební dítě nebo hajlující Santa). Závěrečných pět dílů přináší neskutečně silné finále, ve kterém je několik emotivních situací, u kterých je třeba zamáčknout slzu v oku. Nečekal jsem moc, ale seriál si mě získal, vtáhnul mě a s chutí o něm řeknu, že je to vlastně "vytoužený" seriál. Jen málo z kterého se dozvídám spoustu zajímavých věcí (tady třeba ta práce na televizní show). Skvělá a inteligentní show, která přesně na tohle asi doplatila. Škoda, že nepokračovala dál, rád bych se díval. Pokud jsou všechny seriály pod kterými je podepsaný Aaron Sorkin takhle chytlavý, tak hurá na Newsroom. ()

papaJA21

Geniální drama. Jednoznačně nejlepší seriál co jsem viděl. Matta a Dannyho jsem si zamiloval hned při první scéně a bez dechu jsem sledoval jejich pracovní i milostné kotrmelce, kterými procházejí bok po boku, v čele živého komediálního pořadu na veřejnoprávní stanici NBS. Ve 22ti dílech, se postupně rozvíjí život herců, scénáristů, kulisáků a vedení Studia 60, dozvíme se jak funguje zákulisní politika, složitá jednání uvnitř televize, třenice s médii. Zabrousíme do historie americké televize a poznáme jak televizi bezprostředně ovlivňují události na dálném východě, stejně jako domácí politická scéna a společenské mínění. Za nečekaných okolností převezmou Matt (Perry) a Danny (Whitford) vedení Studia 60 a ocitnou se v nekonečném týdenním kolotoči. Matt zde potkává svou ex-přítelkyni Harryet, která je členkou velké trojky, třech nejdůležitějších herců studia. Danny neodolá Jordan, své šéfce ve vedení společnosti. Hlavní předností seriálu je bravůrně napsaný scénář, nadstandartní rozpočet, který doplněn o neopakovatelné herecké výkony, výbornou dynamickou kameru a střih dotváří nejlépe natočený seriál posledních let, ne-li nejlepší vůbec. Na závěr malé upozornění. Viděl jsem Studio 60 už několikrát vždy v původním znění. Samozřejmě jsem všem rozhovorům neporozuměl, protože některá témata jsou specifická pro amerického diváka a vycházejí z americké televizní kultury a historie. S tím se nedá nic dělat. Ale dostal jsem se tentokrát k české verzi, kterou dávali na HBO a je to velké zklamání. Spousta žertů, skečů a slovních přestřelek českým "nedoslovným" překladem ztrácí smysl, nebo úplně zmizí. A to je velká škoda. ()

DarkDemon

Velmi zajímavé, inteligentní a zábavné. Přestože už jsem něco z filmařského prostředí shlédl ... takový náhled do zákulisí studia a především na „ tvůrčí psaní “ byl pro mne nový. Výborný scénář, herci i dialogy. Škoda, že je jen jedna série. ()

klida

Přestože 22 dílů - na jednu řadu takovýho seriálu - je moc a na konci to trochu drhne, dávám pět. Hlavně protože, jak si teď připomínám při druhym kolečku, první půlka je mimořádně skvělá. Je energická, vtipná, zábavná, inteligentní a chytlavá. V poslední třeba třetině jsem trochu ztratil rytmus a nemyslím si, že je to jen moje chyba, ale stále je to lepší než většina věcí, kterou sleduju nebo jsem sledoval dřív. Podobně jako, předpokládám, spousta lidí jsem se k tomu dostal až přes Newsroom, i když už jsem slyšel chválu dřív. Musím říct, že tentokrát to Sorkin nedokázal tak vyhrotit, ale jinak jeho práci kritizovat jde jenom hodně těžko. Výtečnej seriál. ()

TomStall

Bohužel nic.. Dal jsem seriálu šanci dlouhou přesně čtyři díly, což bylo asi až moc velkorysé. Už pilot mě v podstatě znudil na nejvyšší míru. Je pěkné, že si nějaká televizní stanice dokáže plesknout takový ironický políček, ale u toho zajímavost Studio 60 končí. Postavy jsou nejednoznačné, třeba o postavě Perryho jsem absolutně netušil co si mám myslet, jestli je to intelektuální introvert, drsný šéf a svůdce nebo zamilovaný vtipný ňufík. A drtivá většina skečů, které měly reprezentovat onu nastupující kvalitu po změně scénáristů Studia 60, řvala trapností skoro jako novácké estrády. ()

Cedr

Jednoho dne, možná za dvacet, možná padesát nebo možná v příštím miléniu se o tomto seriálu dočtete v učebnicích jako o nejlepším a svého času tragicky nedoceněném příspěvku televizní seriálové zábavy. Studio 60 on the Sunset Strip je totiž mistrovské a po všech stránkách naprosto vyrovnané dílo. Pokud to máte v hlavě aspoň trochu srovnané, tak tento seriál nelze nemilovat. Vážně. 10/10 ()

Sonnik

Comedy isn't all funny business. Nikdo to nezná. A když to někdo ze známých zná, tak se mu to nelíbí. Jakožto fanoušek Perryho jsem tomu dal šanci a hned po prvním díle sem se už nepustil. Takhle se asi dělá televize v Americe. Perry ownuje a hláškuje, Whitford je sympaťák, Amanda je taky příjemná, Tom se Simonem jsou přátelé doslova až za hrob a Jack je klasický šéf, kterého všichni serou. Díly s Johnem Goodmanem a chytaním hada ve studiu jsou nej. "Look, I hate Los Angeles just like everybody else, but I have to work here because in any other part of the country I'm unemployable." S01 - 100% ()

pytlák

Jedna z nejlepších věcí co kdy běžela v televizi, která bohužel doplatila na nepochopitelný nezájem diváků. Ještě že je těch 22 epizod tak skvělých. ()

Chasm

Po dlouhé době americká seriálová bomba! Nijak zvlášť mě nenadchnul Dexter a Heroes byli přímo zklamáním ale pak přijde docela nenápadně Studio 60 a chytne mě už prvním dílem... Výtečný scénář a dialogy + tři výborní hlavní představitelé... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry