Ajťáci

Ukážka z filmu 1
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Sonnik

Britcomový král posledních let Linehan udělal se svým posledním kouskem asi největší díru do světa. Dvojka asociálních volů Roy a Moss jsou geniální v první sérii a v gay muzikálu. Zbytek dílů šel jaksi mimo mě a kromě pár povedených fórů a aktuálních parodií (Friendface) jsem nenašel nic extra zábavného. Nic to nemění na tom, že těch prvních sedm dílů je uplně božích. Jen škoda, že zmizel Denholm a Linehanovi došel trochu dech. Má se dělat USA remake, tak jsem na něj zvědav. "We don't need no education. - Yes you do; you've just used a double negative" ()

Honzíno

Vypečený a zejména neobyčejný 'sitcom' vyloženě stojí na tvůrci, jež má na svědomí legendární Velkovlak (který je pro mě stále o pomyslný žďubíček lepší - hlavně protože byl první). IT Crowd vyniká vysokou kadencí pekelných gagů, dokonalým pojetím britského humoru a dokonalou britskou angličtinou... a spoustou dalších věcí. Nezbývá nic jiného, než si IT Crowd pustit znovu a dávat při tom pořádný pozor a též poděkovat mému bratranci Vojtovi, že mě na IT pár let po Velkovlakmánii přivedl. Scénu, kdy Moss ovlivněn tetou Irmou vrhne monitor proti zdi, jelikož mu nešla otevřít pet lahev s vodou, jsem si hned musel pustit znovu. Moss je neskutečné hovado! Po první sérii 100%! (Tohle kdyby koupila nějaká česká televize, ale prosím: NEDABOVAT!!!!!!) PS: Velkovlak se učil od MPFC, tak i IT se učí od Velkovlaku a MPFC a John Cleese začal točit Fawlty Towers až po pár úspěšných létech MPFC.. _druhá série: 100% ()

Mrkvič

A zkoušeli jste to vypnout a zapnout!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moc vzácný seriál, když má každou serii jen 6 dílů. Ale i v té čtvrté je to pořád paráda. Parádní paráda. Každý díl úplně jiný. ()

SG_ever

Vynikající britcom, jeden z mála přibližujících se nesmrtelnému Červenému Trpaslíkovi. Humor z prostředí počítačů a výborně hrající hlavní postavy Vás upoutají a nepustí. (90%) ()

LordSnape

Absolutní masakr. Britské sitcomy patří k nejlepším a IT Crowd to jen potvrzuje. Po Červeným Trpaslíku je to další nářez na který se budu dívat čím dál častěji a ještě častěji ho citovat! ()

baruss

Prvé dve série trochu rozhárané. Ale pevne verím, že tretia séria nastolila smer, ktorým sa bude seriál ďalej uberať. Tretia séria - čo diel to lahôdka. Najobľúbenejšia postava: Moss Naj diel: 2.3 Moss and the German ()

kinghome

Nejvíce mě na tomhle sitcomu sere českej dabing, kterej je přímo odpornej a k postavám se vůbec nehodí. Viděl jsem asi 6 dílů a nějak mě ten hůmor nechytl a připadalo mi to, jako nepovedený TBBT. Takže asi tak. ()

LiborGondek

The IT Crowd se pro mě stal legendou. Zkoušeli jste to vypnout a zapnout? Máte to v elektrice? Tohle jsou doslova rady nad zlato, které sám denně používám... Když o tom přemýšlím, ten jejich robotický záznamník by se mi také dost hodil. Hodnotím po zhlédnutí všech sérií a mohu vyjádřit pouze svůj zármutek nad tím, že skončili, dle mého názoru, až příliš brzy. Když si pomyslím kolik se už natočilo jiného braku (např. Ulice), a na který se pořád někdo dívá, tak je Ajťáků prostě škoda. ()

filmmovier

První série neotřelá s originálním humorem, který se naváží snad do všeho, mě dostala hned prvním dílem. Postavy jsou fantastické - Jen je typický holčičí element, něco jako Penny, která se snaží nepodlehnout a z dvojice ajťáků mám raději Mosse, který je jako Sheldon, ale s dabingem Barneyho. Mojí nejoblíbenější postavou se však stal někdo úplně jiný, a sice šéf Denhom, dokonale zahraný a naprosto perfektně nadabovaný vynikajícím Petrem Rychlým. Jen to, co se s ním stalo té postavě úplně neprospělo - obzvlášť, když ho pak nahradil jeho syn, který Denholmovi nešahá ani po kotníky. A samozřejmě musím zmínit ještě gotha Richmonda, další naprosto perfektní a originální postavu. Ajťáci jsou další britský sitcom, který si ke mně našel cestu a já rád zmíním, že relativně úspěšně. Přecejen ten jejich humor je takový ten odvážnější, drsnější, což mi k Britům zatím moc nesedí, ale vzhledem k tomu, že je to další perfektní seriál z jejich dílny (jako všechno) je samozřejmě jasné, že to podávají lehce, odlehčeně a ironicky a ty situace, do kterých se hrdinové dostávají vážně stojí za to, neboť je to fakt něco. A když jsem navíc zjstil, že je to seriál od tvůrce fantastického Otce Teda, hned mi humor obou seriálů zapadl do souvislostí... 1. série: 100%. 2.série: 95% a těším se na třetí, tahle partička je skvělá, nezklamala a zatím mi dělá jen samou radost a já doufám, že se to nezkazí. Jen tak mimochodem - zkoušeli jste to vypnout a zapnout? ()

kurcatovium

Proč je kruci jen 6 dílů? EDIT: Už jsou 4 série. Postupný vývoj je docela znát, seriál se značně proměnil. Z původní velice komorně situované herecké etudy několika málo herců se trochu přibralo ve všech směrech. Nové postavy, nové prostory, nové zápletky, atd. Místy se sice až moc tlačí na pilu, ale pořád je to dobrá zábava. ()

Cushing

Officu (Kanclu) to nesahá ani po paty, ten je jenom jeden. Je to jakoby studentské, jakoby montypythonské, nesympaticky "amatérské" (hlavně herecké výkony - propastný rozdíl oproti Officu), a poněkud jednoduché až primitivní -- a primitivností mi s humorem nikdy nešla dohromady. Bavilo mě to... přesně deset minut. Jo, ta hláška s vypnutím-zapnutím je dobrá. Když ji slyšíte popáté, třeba variovanou, musíte ty koutky úst zvedat silou vůle -- anebo pomocí prstů. ()

T-pack

Doknalý britský sitcom, který prostě nemá chybu. Olezlé sklepení nádherného mrakodrapu, ve kterém sídlí firemní IT oddělení nabízí spoustu možností a postavy, ať už se jedná o patetického Mosse s hlavou přirovnatelnou k procesoru, ještě o něco horšího Roye, Jen, která v oddělení nemá co dělat nebo geniálně gotického Richmonda, sou prostě doknalé. Možná že zabíhám příliš daleko, ale možná se jedná o přístí kultovku. Osobně v to doufám. ()

Jennifer.S

Věřte mi, když napíšete Google do Googlu, můžete zničit internet. Proto to nikdy nezkoušete. Ani z legrace. Briliantní britský humor. IT Crowd je povedená jízda od prvního do posledního dílu. Držím Linenhanovi palce, zatím na šáh´ to se změnilo v pěti hvězdičkový nářez. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake