Ajťáci: Přichází internet

(TV film)
  • Česko Ajťáci: Jde po nás internet (viac)

Není radno dráždit bosou nohou internet. Grandiózní finále britského kultovního seriálu. Čas o něco poskočil, ale v suterénu Reynholm Industries se zdá být vše při starém. Zatímco Moss obdivuje znalosti marvelovského universa Royovy nové přítelkyně Alice, Jenny laškuje s fešným prodavačem v nové kavárně hned za rohem a Douglas plánuje účast na monstrózní párty, organizované majitelem nejlepšího řetězce striptýzových barů v Soho. Obraz všeobecné pohody však při bližším pohledu již začíná vykazovat drobné vady na kráse. Co mohla jen Alice myslet tím, že Roye označila za emocionálního artistu? A proč je nová webizoda Mossova herního magazínu tak k uzoufání nudná? To vše jsou ale skutečně jen drobnosti, blíží se mnohem fatálnější katastrofa. Zdánlivě banální incident s bezdomovkyní a malým prodavačem kávy se stane virálním videem roku a přivolá na hlavy nešťastného Roye a Jenny nejen Douglasův hněv, ale co je mnohem horší, hněv celého internetu. A jak známo, před internetem není úniku. Ještě že zaměstnanci oddělení IT Reynholm Industries umí v okamžicích krize držet při sobě! (Česká televize)

Kingjiri

Pořádná dávka nostalgie a sympatická tečka za celym kultovnim seriálem. Je fakt velká škoda, že IT Crowd končej po čtyř epizodách, který však dle "americkýho sitcomovýho standardu" tvořej jednu sérii (24 dílů). Ale co se dá dělat. Aspoň, že jsem se slušně pobavil u prodlouženýho závěrečnýho dílu, ačkoliv jsou nejlepší epizody v původní stopáži ještě trochu jinde. ()

oasismanik

V čase, keď prišlo IT crowd, bol seriál okamžite útok na moju seriálovu top 10, časom som našiel aj o dosť lepšie a vtipnejšie seriály, väčšinou aj staršie ako IT crowd, len som ich dovtedy nevidel. Schválne si pozrite Black Books a zároveň IT crowd a uvidíte ten obrovský rozdiel. No dobre, možno nie obrovský, ale veľký určite...Prednedávnom som sa len tak túlal v rebríčkoch na csfd a nostalgicky som si pri pohľade na týchto troch bláznov spomenul na 'Good morning, that's a nice TNETENNBA'. Netušil som, že bol natočený nejaký rozlúčkový diel, tak som sa hneď do toho pustil..ale hej, dostavilo sa všetko: humor, nostalgia, tie absurdné charaktery ostali rovnaké. Chýbajú mi časy, keď som bol na strednej a mohol som počas prázdnin čumieť na všetky možné seriály od rána do večera, títo blázni boli medzi nimi a neľutujem čas strávený s nimi. ()

fabecc1222

Závěrečný film kvalitativně dosahuje řekněme lepší poloviny klasických seriálových dílů. Bohužel si přenesl nešvar posledních dílů, a to, že v něm moc nejde o samotné IT. Renholm už je tady za úplného magora, a jeho postava naštěstí nemá tolik prostoru. Hlavní linky jsou jinak dost povedené (Rasismus vůči ženám a malým lidem, Pořad stolní hry). ()

silentname

Výborné ukončenie seriálu s dobrými nápadmi a skutočne ukážkou aká katastrofa je dnešný virálny marketing, kde ľudia sú schopní kohokoľvek odsúdiť na základe toho, že niekto si natočil niečo zaujímavé a je mu jedno aké to môže mať pre daného človeka následky. To je niečo, čo výrazne odsudzujem a je mi proti srsti. A seriál opätovne poriadne pobavil. ()

Dejvi21

No, kdybych si předtím udělal maraton a dostal se do tempa, asi bych si to vychutnal víc. Takhle jsem přišel po třech letech k mému oblíbenému seriálu s dojmem, že po takové době to bude to nejlepší, co jsem v IT Crowd viděl. Samo o sobě to nebylo špatné, na nejlepší díly to nemělo, přesto jak zde většina lidí píše, důstojný konec to byl, ale co na tom trvalo 3 roky přípravy, to mi hlava nebere. ()

• Na začátku je zmíněn Thor ze stejnojmenného filmu, později pak seriál Hra o trůny (od r. 2011), zpěvák Elton John a spisovatel a politik Conrad Black. (Zix.)
  • Poté, co Jen (Katherine Parkinson) vylije kávu na bezdomovkyni, tak drží v jedné ruce kelímek a ve druhé víčko. V následujícím střihu už má ale ruce prázdné. (Duoscop)