Ajťáci

Ukážka z filmu 1
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Kozy9

IT Crowd je seriál, ktorý si zobral na mušku kockového hlavy beznádejných ITčkárov. Nielenže satiricky rozoberá povahu týchto ľudí ale v určitých sekvenciách ide do hĺbky a poukazuje na to, aký v skutočnosti sú. Neuráža, ale s úsmevom opisuje, neubližuje , práve naopak zbližuje. A to je na ňom to pekné. Výnimočnosť spočíva vo vytvorení absurdity v bežných situáciach, pričom všetko pôsobí reálne a pomerne racionálne (z pohľadu konania počítačového génia). Krásne spracovaný humor z pohľadu angličanov je pomerne raritou, pretože ich kvalitných seriálov možno nie je tak veľa ako amerických, ale držia si latku poriadne vysoko. Tak ako herecké výkony, tak aj soundtrack a všetko čo s tým súvisí sú na profesionálnej úrovni. Priznávam, že kvalita jednotlivých častí sa mierne líši, ale stále dosahujú vysoké čísla hodnotenia. VERDIKT: Nebyť pomerne malého počtu častí na sériu a mierneho kolísania kvality častí (od 90% do 100%) IT Crowd by si zaslúžil hviezdnych 100% hodnotenia. Je zábavný, zaujímavý, návykový a nesmierne dokonalý. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Určite áno. Tým si uschováte jeden z najlepších seriálov na svete a budete sa môcť znovu a znovu vracať k niektorým nezabudnuteľným momentom. CELKOVÉ HODNOTENIE: 95%. ()

topi80 odpad!

Britové jsou jedineční tím, že dokážou stvořit sitcom geniální, ale není pro ně problém vyrobit naprostý zázrak popírající své vlastní základy: sitcom, kde není snad ani jeden vtipný moment. ()

Uesbe

na prvý pohľad strašne suchá povrchná blbina.....na druhý fantastický oddych s dobrými vtipmi a postavičkami.....no, ako z počítača....za ohromnú poslednú sériu mám chuť dať ešte jednu *. A aj ju dám. ()

Kukolar

Dávam 2 hviezdy - pre každého Reynholma po jednej. Hlavné postavy, dialógy, silené prehrávanie a hlavne typ humoru nie sú pre mňa... vtipné to miestami aj bolo, ale poznám omnoho viac britských sitkomov, ktoré ma proste odrovnali. A toto medzi ne určite nepatrí. Každého vec. ()

Scraffy

No neviem nad čím sa tu všetci rozplývate, ale mne to moc dobre neprišlo. Humor to má slabý a moc som sa nesmial. Síce sa niekedy celkom dačo podarilo, ale aj to dosť slabo. ()

Vanchovi

Neviem, či je pravidlom, aby každá jedna postava v sitkome bola svojim spôsobom retardovaná a nesprávala sa ani trochu normálne. Začína to celkom nádejne, ale kvalitatívne to veľmi rýchlo ide dole. Veľká kvalitatívna nevyváženosť medzi jednotlivými epizódami, dokonca aj v rámci epizódy sa striedajú scény, ktoré sú vtipné s tými, ktoré sú úplne trápne a do toho ešte ten "smiech" publika/divákov, na ktorý som si už asi dosť odvykol pri iných o dosť vtipnejších seriáloch (The Office). Nechápem tie vysoké hodnotenia, pre mňa čistý priemer, ale obedné prestávky na pár týždňov to spokojne vyplnilo. ()

movemat

Britský humor je veľmi špecifický a tak trochu ako fazuľky každej chuti. Niektoré kúsky nemôžem zniesť (Monty Python) a niektoré ako je IT Crowd sú pôžitkom. Moss a Roy sú hádam najzábavnejšia dvojka od čias Lloyda a Harryho z Blbý a blbší a ja sa k nim veľmi rád vraciam. ()

Najt

Viděl jsem asi prvních 5 dílů a začal jsem k tomuto seriálu cítit opravdu silnou nechuť. třeba díl s "požárem" to je opravdu kokotina takového kalibru, že si člověk připadá jak retardovaný dement, pokud by se měl u takhle stupidnímu humoru bavit. Anglický humor nemusím, ale tady, tady je nejubožejší a nejstupidnější v celém seriálovém světě. Herci a jejich vystoupení před kamerou odpovídají cvičeným opičkám kdesi v zoo, chovají se naprosto nepředvídatelně, nepřirozeně a debilně. A korunu tomu nasadil ten ořez :D :D ()

unrocker

Nevím proč ale tohle je tak debilní a tak jednoduché že je to prostě super... Anglický humor mě zase po dlouhé době vzal celkem u srdce!!!! ()

stephano

Podle vašeho CV máte spoustu zkušeností s počítači......Ano, to jsem tam psala.....věcí jako...E-maily,odesílání e-mailů, přijímání e-mailů, mazání e-mailů, no, mohla bych pokračovat....Tak pokračujte .....Web, Používání mailů, myší,klikání, dvojklik, monitor... samozřejmě....klávesnice, ehm...ta věc tam dole na zemi.....Pevný disk? ....Jo to bude von správně...... Aha.... No zjevně se vyznáte. (tak to je jen začátak, vychytahýho sitkomu. Je videt že nový může nekdy znamenat dobrý) ()

Arccos

Já už jsem na to přišel: Mám rád britcomy! A tohle je další, který si určitě zaslouží pozornost, navíc z prostředí, které je mi blízké... (a Richmond !!!) ()

Ethano

Jakožto ajťák musím všechny, co se na to budou koukat a nemají dostatečný přehled o zodpovědné práci administrátorů IT, varovat: Nic z toho, co v tomto seriálu uvidíte, se v žádném případě nezakládá na pravdě! ()

mikhail

Prvá séria bola super. Druhá však začala famózne. Môžem smelo napísať, že som sa smial asi 20 minút v kuse pri zhliadnutí prvej časti. ()

ewing

najprv nic moc (nemam rad Jen aj ked je to kost) ale potom sa to rozbehlo a ako pise lebowski, pri vozickarovi som aj ja bol mrtvy. tak som sa tusim v zivote nesmial :)) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake