Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

BeranSon

Je to tam kde to bylo dříve. Tento díl je ovšem postaven na hereckých výkonech excelující dvojice. Tou zmíněnou dvojicí myslím Alana Rickmana a Michaela Gabona. Ti dva táhnou film jak na oprátkách. Konec celkem efektivně šokuje, jenomže jinak je šestý díl celkem prázdný, žádná radikální změna. 7/10 Opětovné 4* pro sérii HP. ()

Fujara777

ÁNO: Povinná jazda pre každého zarytého fanúšika Harryho Pottera. Pre takýchto šialencov, ku ktorým sa radím aj ja, je prvé pozretie vždy také čarovné, že treba aj ďalšie, aby sa získal istý odstup. Tak to bolo aj tentokrát. Vizuálne pekné, rátala sa mi pasáž na chlapčenských záchodoch so Sectumsemprou. A konečne sa z filmového Dumbledora stáva postava so srdcom a prirodzenou vážnosťou NIE: Pre knihou nedotknutých nie je film jasne čitateľný. Pre knihomoľov, ktorí majú prečítaný príbeh odpredu, odzadu zasa pomenené veci pôsobia rušivo. Situácia so Snapeom, Dumbledoreom a Malfoyom podľa mňa nezvládnutá a pritom aký potenciál to má. Humorné scénky sú síce veselé, ale páčilo by sa mi, keby som sa mohol smiať aspoň tak ako pri čítaní. Škoda, a to tento diel je u mňa spomedzi knižných najobľúbenejší. ()

Ombak▼Penari

Podle mě zatím suverénně nejlepší díl série. Pochmurná atmosféra a někdy až lehce horrorově laděné scény jsou velmi citlivě střídány humornými a odlehčujícími, takže se ani na okamžik nenudíte. Rozhodně velmi povedené po všech stránkách. ()

Person

Výborně vyvážený film. Vtip, který zde je nejsilnější ze všech dílů, doplňuje lehce temnou až mysteriózní tvář filmu. Toto je asi můj nejoblíbenější Harry. ()

Wallis3

Z nějakého, mně neznámého důvodu, ze skoro nejtemnějšího, nebo úplně nejtemnějšího dílu, byl udělán doják, věnující se vice ocicmávání mladých čarodějů, jenž přišli ny to, na co že je ta jejich ukrytá kouzelná hůlka, a čarodějek, zkoumající tajuplné jeskyňky... Kde je útok kohorty zla na školu? Kde je obrana Bradavic!? Proč tak podivně vyzněl do prázdna nejsilnější okamžik filmu? Podle mě to hodně zprznilo ságu. ()

oli009

Kde je můj Harry Potter?! Vy jste mi ho normálně sebrali, znehodnotili a zničili! Ne vážně, tohle se skoro vůbec žádnému z 5 předešlých dílů nepodobá a i já, jakožto skálopevný fanoušek, tady starého dobrého Harryho nepoznávám (a nemyslím tím postavu). Je to jako kdyby někdo vzal kousek Stmívání, přihodil parodii na Harryho Pottera a zamíchal to s průměrným fantasy s lepšími efekty. A tak se ptám, co se vlastně stalo? Tenhle dílek mi do skládačky Harryho Pottera asi nikdy úplně nezapadne. ()

cuish

Pětka je vynikající. Jenže natočit tak dobrý film na podruhé, neli napotřetí, už chce fakt minimálně tekuté štěstí. ()

Olík

Klidná síla, takové uvolnění se před tím, na co už všichni (ač už jsou stoupenci jakékoliv strany mince) netrpělivě čekají. Pro někoho nožná až zbytečný díl, který postrádá vše čím jeho předchůdci disponovali....žádné "vau" a mnoho pubertálních dialogů o muckání. Každopádně já beru Prince dvojí krve jako přitažení uzdy, které má diváky navnadit před velkým finále. spoiler: Jo a zabili Brumbála, parchanti! ()

MickeyStuma

Snímek je údajně jediným dílem, který je nemálo věrný své knižní předloze. Inu, to nechť posoudí čtenáři. I nadále platí, že přenést obsáhlý román do filmového scénáře i s dlouhou stopáží není nic jednoduchého. Každopádně je toto zpracování v jistém smyslu přelomové. Dramatizace je na výši a mile obsahuje i humorné pasáže na odlehčení. Temná atmosféra by se dala krájet a na konci diváka snad i citově zasáhne. Při srovnání s prvními díly je znát hodně velký posun jak dějově, tak i v oblasti fantasy. Místy to má dokonce co do činění až s hororem. Směr je tedy dán a tak je jistý předpoklad, jak se následující poslední díl bude dál vyvíjet. ()

helloween93

Šestka definitivně láme sérii do nejhlubší depresivní temnoty, začínají umírat klíčové postavy série a příběh začíná nabírat nový směr v podobě hledání a ničení viteálů. V šestce je nejhorší z hlavních aktérů asi Ron, který řeší vztahová dramata a Potter musí na vše přijít sám. Yates divákovy servíruje první milostná vzplanutí hlavních hrdinů a určuje tak, jak se vytvoří páry (ano, kdo četl knihy v době vydání, nečekal Harryho s Ginny ale s Hermionou). Konec šestky je ještě smutnější než smrt Seriouse a když jsem to četl jako dítě, tak mi to zasáhlo. 5* ()

Azurovydrak

Je to asi ojedinělý názor, ale pro mě jde určitě o jednu z lepších Potterovek. Princ dvojí krve sází na správnou notu a nabízí spoustu pamětihodných okamžiků. Snad poprvé o Kamene mudrců jde totiž o film, který nemá žádnou hlubší zápletku - po Bradavicích nepobíhá uprchlý vězeň, na programu dne není soutěž o kouzelnickou slávu ani školu neterorizuje sadistická ministryně. Jde o pouhý další školní rok, obraz života studentů, který sága přesně potřebovala. Konečně se hlouběji prokreslují vztahy, které byly dříve jen povrchně líznuté, ze školních předmětů se dočkáme více než jedné vyučovací hodiny za film a najde se čas i na poslední dobou hojně opomíjený famfrpál. Je jasné, že koho chemie mezi charaktery nezajímá a sleduje HP kvůli soubojům a zábleskům z hůlek, bude zklamaný. Já jsem ale dostal přesně to, co jsem chtěl, a to se odráží i na mém hodnocení. Film nikam nespěchá, hezky se táhne, prohlubuje pouta a doplňuje znalosti nečtenářů. Možná by mě neurazilo krapet více z Harryho, Rona a Hermiony pohromadě, na čemž v podstatě celá sága stojí a padá, ale jde jen o mé zbožné přání. Solidně zvládnutý díl. 80% ()

Anduril

Tak a máme tu ďalšiu plnohodnotnú časť Harryho príbehu. Páči sa mi, ako je namiešaná. Akcia, napätie, premýšľavé časti, nájdeme tu všetko. Trochu mi chýbajú veci, ktoré v knihe boli veľmi dobre rozpracované. Napríklad príbeh "polovičného princa", tu nebol predstavený, tak dobre, ako v knihe. Tým sa nám nestal, taký srdcu blízky, ako ten knižný. Tým nás, až tak, neprekvapil záverečný zvrat v deji. Tiež mi tu chýbala lekcia o čarovaní bez slov. Vo filme tu, zrazu všetci, z ničoho nič, len tak mlčky čarujú. Škoda. Aj tento diel sa mi hodí, tak ako predchádzajúce, skôr pre starších divákov. Na diskusiu po filme, by sa dala dobre otvoriť debata, na tému šikana, ktorá sa tu veľmi pekne otvára. ()

stepankoby1

Nejspeciálnější a zároveň scénáristicky nejvolnější potterovská adaptace, k čemuž ji vede řada geniálních rozhodnutí od svižně přeskládaných scén přes úžasně rozvrstvené informace až po drobné úpravy (Křiklanova vzpomínka a rozmazané slovo "viteály"). Oceňuji přidaný humor, který do příběhu skutečně pasuje ("Vezměte s sebou Weasleyho, tváří se nějak spokojeně", "Ale já jsem vyvolený...", klepeta atd.) a vlastní přidané scény, které nahrazují někdy rovnou několik částí knížky. Ducha knihy to vystihuje bezchybně a na plynulost si (díkybohu!) nelze ani na chviličku stěžovat. K dokonalosti však přeci jen schází dost. Hodila by se rozsáhlejší ukázka terorismu Smrtijedů, ta jedna zmatená scéna s mostem a útok na Doupě nefungují úplně tak, jak by měly. Někdy by se jistě dalo danou scénu protáhnout i o vysvětlivku pro nečtenáře, dalších pět minut by filmu jistě neuškodilo. Mohlo se do filmu zařadit víc z Voldemortovy charakterizace a motivací, tady je jich jen úplné minimum a opět mu to jako postavě a charismatickému, respektuhodnému záporákovi, kterým v knížce skutečně je, jen ubližuje. A hlavně by to chtělo dát trošku lepší materiál Bonnie Wright. Slušná herečka to bude, ale Ginny v tomto podání rozhodně není dostatečně zadaptovaná. Nejen že chybí její divokost, odvaha a nebrání si servítek, ale nenahrazuje to žádná jiná charakterizace, zůstává polovičatá a s Harrym nemá patřičnou (respektive žádnou) chemii. Ronmione ovšem bez výtek. <3 Stejně tak Drapple. ()

towstit

Hviezdicka za spracovanie. Hviezdicka za hercov. (a to bez vynimky). Hviezdicka za "sfajceneho" harryho. Hviezdicka za hudbu. Hviezdicka za jaskynnu scenu. Mozem pokracovat ale uz mam plne hodnotenie. Fuck all haters. I dont care :) ()

Smidak

Musim říct, že jak moc jsem se na Harry Potter a Princ dvojí krve těšil, mimochodem mou druhou nejoblíbenější knížku, tak tak moc jsem po shlédnutí oddálené premiéry zklamanej. To, co mě na knížce poutalo nejvíc, bylo ve filmu jinak, nebo vůbec. Přiznávám, párkrát jsem se ve filmu opravdu zasmál, ale ta temná atmosféra, která tak zdobila pátý díl, mi tu chyběla. Chápu, že knížku o 700. stránkách nejde lehce převést do filmu, který má dvě a půl hodiny, ale tyhle úpravy ve Fénixově řádu fungovaly a tentokrát jsem měl občas spíš pocit, že jsem na nějaké romantické komedii. Ale budiž, budu to brát jako přechodový můstek pro rozdělený sedmý díl, který, doufám, bude grandiózní finále. 40%. Uvidíme na druhé shlédnutí... /// EDIT: Po druhém shlédnutí stále převládá pocit zklamání a totální nenaplnění očekávání. Absenci závěrečné bitvy a pohřeb A.D. prostě nemůžu odpustit... ()

nurielka

Už vyše roka som sa tešila na Polovičného princa, ale po odchode z kina som ostala zmätená. Toto som naozaj čakala? Miestami sa samotné postavy samy parodovali a určite som nebola sama, kto sa v kine v kresle zahniezdil a obzeral do stropu. Scenáristu Klovesa by som rozhodne vymenila za niekoho kto nerobí z fantasy thrilleru - teen komédie, kde dievčiny zaväzujú šnúrky chalanom lebo to som ešte nezažila a dosť ma to popudilo. Niektoré scény tam boli zbytočné a iné čo by boli naozaj potrebné mu unikli. Ešteže režisér mal hlavu na pravom mieste a nenechal sa zmiasť. Čakala som síce niečo svetoborné a tých zopár akčných scén ma veľmi neuspokojilo (nechápem prečo nechali vyhorieť Brloh) no doladili to už konečne nie detský herci a utáranejší Harry. Od Yatesa to bolo nemastné – neslané. Chýbala vo filme iskra, ktorú Väzeň z Azkabanu mal. Polovičný princ mal byť o Voldemortovi, ale o ňom tam bola sotva tretina. Dúfam, že chýbajúce miesta o ňom doladí siedmy diel. ()

asentra

Dobrý, dost dobrý. Jen bych vypustila všechny ty "teen" scény - nebyly špatné, to vůbec ne, docela jsem se bavila. Dále bych si odpustila přeslazený hollywoodský konec a poněkud jásavou znělku u konečných titulků. Nechala bych jen to temné, depresivní. Pak by to bylo za 5*. Za zmínku stojí i výkon Toma Feltona, který poněkud kameného (ostatně jako vždycky, co si budeme povídat, že) Radcliffa hravě strčil do kapsy. ()

maZSlicko

Harry Harry,řeknu vám Princ dvojí krve se mě vůbec nedotkl,celý mě to přišlo jako taková utahaná předehra pro poslední dvojdíl.Kouzelnej svět je suprovej,tomu nemůžu nic vytknout a hudba je taky moc kvalitní.Ale nadruhou stranu mě stršně sralo to jak se to celý snažilo pořád bejt temný a temnější,jo ono by to šlo jen kdyby do toho nebyly ty vložky jak Ron zamilovanej kouká na měsíc,kdyby aspoň vzal do ruky penis,nebo tak něco,tak by mě to řeklo víc.Ron se mi prostě nelíbil.Dál sem se moc těšil na Voldemorta v podání Ralpha Fiennese,ale taky sem se nedočkal :-( ..Takže mě nejvíc zaujala Helenka Bonham Carter,ta bláznivá Beatrix jí fakt sedla..Brumbál,Snape zase paráda,ty se mi líbili..Ale z celýho filmu mám takovej špatnej dojem,představení to bylo pěkný ale říkal sem si,že kdyby sido kina přinesl ňákej týpek židli,sedl si pře plátno do ruky si vzal Knihu J. K. Rownlingové a začal předčítat,asi by mi to dalo víc než celej film... ()

A_málka

Baví mne filmy, které člověk žere od začátku do konce, protože prostě musí. Musí proto, že se už kdysi dávno stal součástí "něčeho většího". Harry Potter pro mne vždycky bude srdcovou záležitostí, vždyť pamatuju ještě časy, kdy se fanouškové dali spočítat na prstech několika stovek rukou. Ale to už je dávno... ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)