Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

aannemer

Už aby byl těm Potterům konec. Je to nastavovaný jako ovesná kaše. První dva filmy se ještě daly, ale od třetího je to nuda nuda, šeď šeď. ()

skaann

Musím přiznat, že ze všech zatím natočených dílů HP mě tento nejvíce zklamal. Efekty super, ty jsou naopak opravdu skvělé a myslím, že docela předčí očekávání, ale vzhledem k rozsáhlosti díla si autor mohl odpustit některé rádoby romantické scény a naopak nevynechávat důležité části příběhu. Strhávám jednu * za celkový dojem, což je přirozené, že většina filmů je o stupeň horší než knížka, a druhou * za vynechání závěrečné bitvy v Bradavicích, na kterou jsem se dost těšila a která neni ani ve scénách navíc na oficiálním DVD. ()

Trinculo

V tomto díle nade vše vyniká ztvárnění Draca Malfoye a zoufalství, kterému postupně tato postava propadá v průběhu práce na jeho tajném úkolu. ()

pcarogers

Šestý díl Harryho Pottera v knižní podobě byl pro mě rozhodně nejlepším dílem za všech. Bylo v něm napětí, dozvěděli jsme se většinu informací, které do té doby nebyly jasné, byla v tom love story a závěr pořádně navnadil na další díl. Musím říct, že filmová podoba se mi moc nelíbila. To co Yates dokázal udělat z knižně rozvláčné předlohy ve Fénixově řádě, tzn. dynamickou záležitost, to s naopak poutavou a napínavou předlohou šestky neudělal. Přiznávám, že určitá syrovost, realističnost a vážnost podání byla pro tento díl výborná, ale chvílemi to bylo uspávající, nezáživné, nemělo to spád. A to si myslím, že tento díl na to, být strhující podívanou, měl. ()

HennessyVSOP

Tento film je neuvěřitelně dobrý a zároveň nejhorší ze všech. Temné scény a pátrání po Voldemortově minulosti je opravdu dobré a jedná se o nejlepší zfilmované pasáže celé série. Bohužel tento film také obsahuje největší odpad, kterým je celé to puberťácké žvanění o lásce a muckání (tohle slovo mi opravdu leze krkem) a navíc tahle infantilní zhovadilost absolutně kazí atmosféru. Kdyby se páni tvůrci raději vykašlali na žvanění a do ušetřeného času vměstnali všechny výlety do myslánky za Voldemortovou minulostí, které obsahuje kniha, jednalo by se o mnohem lepší film. A Brumbálova ohnivá show mi hodně připomínala Gandalfa, jen nevím jestli je to dobře nebo ne. Takže 75% ()

rigby

Natočeno je to bezchybně, chyba bude asi v té předloze. Příběh je velmi jednoduchý, nenápaditý, nudný. Pořád se mi zdá, že se od prvního dílu vůbec nic nezměnilo, jen herci trochu zestárli. Nemohl jsem se dočkat konce, asi je to určeno pro jinou skupinu diváků... ()

The_God

Díky pořádně temné atmosféře celého filmu jsem si HP6 náramně užil a zatím je mým No.1 v sérii. Uvidíme, jak se předvede Relikvie smrti :) ()

Chase

Pro mě velký překvapení. Nejsem Potterovský fanda, byť jsem první čtyři knížky četl a filmy jsem opustil při marném pokusu dokoukat Goblet of Fire kde mě ty věčně vyvalený Radcliffovy oči tak vytáčely... Ale tady to najednou i přes stále přítomnou Radcliffovu dřevěnost, všechno fungovalo a díky famózní Hooperově hudbě mě závěr vážně sebral. Prostředek mě zase bavil a měl jsem radost, že už to nejsou děti pro který je všechno jen dobrodružství a konečně si uvědomujou, že jim pan beznoska může pěkně nakopat p.... a nejen jim. Draco Malfoy (pro mě hlavní hrdina) se vymanil z karikatury "school bullie" do pěkně rozsápanýho adolescenta (díky sectum sempra na chvíli i doslovně), Bellatrix je tak šílená, že bych na ní hned skočil i s vědomím, že mi po aktu ukousne hlavičku a Luna je bytost tak úchvatná, že každý záběr kde se objevila zahoupal s hodnocením ještě výš - chci víc Luny!!! (výbornej casting). Z pozice neznalce předlohy to musím hodnotit jako podnik svěží a zábavný na kterém se díky fanouškům nešetřilo a je to vidět. Platící fanoušci, děkuji vám z hloubi své mudlovské duše. ()

kishi_SO

je namieste neocakavat, ze ked sa vam paci kniha s filmom to tak byt nemusi. A Polovicny princ to dokazuje. Cely pribeh sa vam vezie po steoretizovanej uz aj tak teoretickej dejovej linke. Na knihe sa mi pacilo, ako sa odhalovala minulost Toma Riddlam, teda Voldemorta ako sa snazili prist na sposoby jeho porazenia a patranie po Horcruxoch. Vo filme to vsak chyba. Je to dost na skodu, pretoze tento 6. diel pokracuje v tradicii, co dalsi rok na Rockforte, to o 100% lepsie ako minuly rok. Z celeho filmu citit temnotu, ktora je predzvestou konca, emocie, ktore su predzvestou nadeje na zachranu. Snad sa dockam a posledny rok ma dostane. ()

flo777

Na úvod musím říct, že jsem velkým fanouškem knižní předlohy. I proto pak při sledovaní filmů o Harrym Potterovi většinou dost úskostlivě sleduji režisérovi zásahy do děje knihy, které často posunou celý příběh trochu jinam, než bych si úplně představoval. Po celkem věrném a pohádkově laděném filmovém přepisu jedničky a dvojky pod taktovkou Chrise Colombuse, přichází dost volně laděné přepisy trojky, pětky a šestka není vyjímkou. U těchto filmů mně vždycky trvalo, než jsem je úplně vstřebal, ale po určitém časovém odstupu se mi vždycky nečím zalíbily. Šestý díl vrcholí v knižní předloze velkou kouzelnickou bitkou po Brumbálově vraždě, když jsem usedal do sedačky v kině, celou dobu jsem se těšil právě na tento moment, ten ale nepřišel. Byl jsem z toho strašně zklamaný a šestku jsem zavrhl jako vůbec nejslabší potterovku. Trvalo rok, než jsem se na ní znovu podíval. A ejhle! Naprosto jiný názor-dokonce jsem na konci i uronil nějakou tu slzu. Děj filmu je dosti pomalý a klidný, až se může zdát, že se v něm vlastně nic neděje, ale právě tato atmosféra filmu-dokreslená skvělou Hooperovou hudbou- si mě následně naprosto podmanila. Je to takové to příslovečné ticho před bouří. Režisér vyrukoval s jasným záměrem vidět v šestce jakýsi pomyslný schůdek k sedmičce, který svou rozvláčnou melancholií připraví podhoubí pro zběsilý závěr. Film ale funguje i samostatně, jen si je třeba uvědomit, že to největší drama se tu odehrává v hlavách protagonistů. Ti jsou najednou více dospělí, více vážní a skutečnější než kdy dřív. Naprosto mě dostal výkon hereckého představitele Malfoye. Jeho příběh je v podsatě ústředním motivem celé tragédie vedoucí k Brumbálově smrti a vyznívá naprosto uvěřitelně, tak padesát procent filmu dělá on. Dále musím vyzdvihnout herecké dialogy, které většinou opravdu sedí hercům do úst a netrhají uši a přitom děj knihy jasně vystihují, tedy to podstatné z něj. Jediné, co bych Yatesovi vytknul, je málo ve filmu rozvinutý příběh Snapea, který má pro šestý díl naprosto zásadní důležitost. Jinak ale po trojce nejlepší filmové zpracování! ()

Simir79

Jakožto potterovský nefanoušek jsem si udělal HP maraton, kdy jsem během několika dní shlédnul celou ságu. Tu jsem zakončil grandiózní Relikvií smrti 2 v kině ..... vlastně kvůli tomuto dílu jsem to vlastně dělal. Nebudu hodnotit díl po díle. Z mého pohledu to cítím jako celek. Zatím co ty první byli víceméně pohádkové, nebyli zas tak výjimečné. Pokud bych to měl srovnávat s filmy podobného žánru, tak například "Hvězdný prach" by je s přehledem převálcoval. Nicméně zajišťovali velmi dobrou rodinnou zábavu a položili slušný základ fenoménu, který rostl zároveň se svými čtenáři. Od třetího dílu výš jsem začínal pociťovat deficit nečtenáře Potterovských knih. Spoustu věcí mi unikalo, některé věci nedávali tak úplný smysl. Nejvýrazněji je snad znát u "Prince dvojí krve", kdy hlavní dějová linie se jen velmi střídmě dotýkala toho, co, či kdo je takzvaný Princ a čím, je vlastně tak výjimečný. Konečné rozuzlení ve mně nezanechalo vlastně žádný dojem, protože se neměl o co opřít... prostě se řešili věci, které dle mého názoru nebyli zas tak důležité. Co nemůžu upřít, je postupné zkvalitňování digitálních triků a celkové grafice. Díl od dílu jsou filmy "dospělejší" a mířeny vždy na trochu náročnějšího diváka, než ty předcházející. To samé i herecké výhony, kdy paradoxně největší postup vidím zejména u vedlejších postav jak u té hlavní. Pokud budu hodnotit Harryho Pottera jako celek, uděluji mu krásných 80%. Plně zaslouženě, protože udržet si úroveň, diváky a ustát tlak, který je na tvůrce kladen ze strany obdivovatelů Rowlingovských knih nebylo jistě nic jednoduchého. Gratuluji ()

Scaevola

Je to zvláštní, odlišný a v podstatě do sebe zahleděný prolog pro tušené finále - leč asi nejslabší díl série. Efekty a hudba se snaží, ale z milostných eskapád několika "vyvolených" dobré fantasy neudělají. Jediná pozitiva je sem tam humorná vložka (felix felicis) a pak postava H. Křiklana, v níž se skvěle předvádí J. Broadbent. Trošku mi jen vrtá hlavou, jak bych chápal děj a samotný název filmu, kdybych předtím nečetl knihu... Kdo to ten princ/Prince vlastně je a proč? ()

Movie Maniak

Skvělá temná atmosféra i s mezihrou v podobě pubertálních problémů hlavních hrdinů. Bohužel spousta věcí a myšlenek je jen nakousnuta, jakoby režisér a scénárista měli problém se vejít do časového limitu filmu. Ale i tak se jedná o dílo na velmi slušné úrovní. Takže za 4 hvězdy. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)