Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Cement73

Nehovorím, nenudil som sa... ale v porovnaní s inymi dielami tej akcie tam privela nebolo... Ale to uz asi aj pani Rowling dochadza dych. Np uvidime ako si poradia s poslednou časťou. ()

Darksophie

Tak na tenhle film jsem se hodně těšila a teď mám pocit zklamání. Snad asi jeden z nejslabších dílů Harryho Pottera. Film je prakticky postaven na láskách teenagerů a ty dvě a půl hodiny příliš neutíkají. Celý film jsem si říkala, že se zkrátka Yates pomalu chystá na vyvrcholení v bitvě o Bradavice. Mno, asi je moje chyba že jsem se chtěla nechat překvapit a nepřečetla si jaké scény jsou ve filmu vynechané. Prostě si myslím, že konec filmu by mělo být něco co vás dostane na kolena ať svým akčním pojetím nebo vás donutí sedět ještě 5 minut v kině a přemýšlet. Ani jedno se mi u Harryho Pottera nepovedlo. Asi jsem skeptická, protože knižně je to můj oblíbený díl, ale mám pocit, že tenhle film bylo potřeba natočit jen proto aby spojoval předchozí se závěrečnými dvěma. Jistě nedá se mu upřít, že dokáže být chvílemi vtipný, ale to mi bohužel k lepšímu hodnocení nestačí. ()

tlkounev

Slabý pokus o vtip, slabý pokus o film. Co to vlastně je? Tohle mi jako Harry Potter nepřišlo. Nenadchlo mě to, ani mě to neuspalo, ale čekal jsem od toho víc. Knihy jsem nečetl, filmy ale miluji a v pravdě se jedná o nejhorší díl jaký natočili. I ten Ohnivý pohár je lepší a to už je co říct. ()

Mikeel

Poprvé jsem byl nějak zvláštně ukvapený (první sledování tři hvězdičky), ale teď když jsem se podíval znova i v kontextu s díly předešlými (a následujícím posledním dvoudílem), tak jsem se na tento díl díval nějak jinak. Možná je to i tou nostalgií, kterou při každém dílu pociťuji, protože Harry Potter je skutečně mou srdcovou záležitostí (i knižní) a Princ dvojí krve je sice ze všech filmů ostrouhaný nejvíc, ale postavy v něm skutečně dospívají a děj dozrává. Tenhle díl neni nijak zvlášť akční, ale je temný a mnohé vysvětluje. Najednou Vám dojde, proč Lucius Malfoy ve dvojce podstrčil deník Toma Riddle Ginny a uvědomíte si, jak to měla Rowlingová neskutečně promyšlené dopředu, protože těhle detailů si najednou všimnete. Ne jen v ději, ale i ve výrazech herců v předešlých dílech a najednou to nabírá celistvosti, takže mi nikdo! nebude povídat, že v téhle sérii je něco zbytečné, protože všechno, co tam je, dává smysl. Ale jen těžko budu něco vyvracet nefanouškům a nečtenářům této ságy. ()

lukasd

Opět budu ve svém soudu poněkud neobjektivní, protože znám všechny knihy skoro nazpaměť a považuju je za vynikající. A film jako vždy trochu zklamal. Yates je velice dobrý ve vykreslení běžného školního života. Princ dvojí krve se ve vykreslení atmosféry Bradavic nejvíce blíží knižním předlohám. Otázkou zůstává, zda tyto scény nezabírají pro diváka-nečtenáře příliš mnoho místa. V čem ale Yates tentokrát selhává jsou bohužel klíčové scény. Scéna u jezera má v knize báječně hororovou atmosféru, zatímco ve filmu je to trapná vykrádačka Pána prstenů (Brumbál v roli Gandalfa a neživí bůhvíproč vypadající jako Glum). Kniha končí skvělou bitvou členů Brumbálovy armády proti Smrtijedům. Ve filmu nic takového není, a tak Smrtijedi po vraždě Brumbála zcela v klidu opustí Bradavice hlavní branou(!!). 75% ()

Tomin88

Tak to bylo opravdu slabý! Harry Potter mě nikdy nebral, ale u každého předchozího dílu jsem se alespoň bavil. Myslím, že je smutný když se víc pabavím u Duel Frost/Nixon než u šestého Harryho. A to sem se hodně přemlouval do Howardova dílka. Doufám, že se na finále trochu Yates rozjede a stylově zakončí rozjetou sérii. ()

Marys

Takto, odhliadnuc od knihy to bol jeden skvostný filmový zážitok na ktorom som sa vážne pobavil a ktorý ma uchvátil. Dokonca mi ani nevadilo, koľko toho pozmenili v priebehu, lebo to bolo spravené precízne. Ale! Minimálne tá hviezdička dole za úplne dovrzaný koniec. Nech mi niekto povie, načo sa celý film točí okolo Dracovej snahy pustiť do hradu smrťožrútov, keď tam na koniec prídu, ani bú, ani mú, nič tam nespravia a potichu odídu. Prečo keď sa evidentne celý čas snažia chytiť Harryho a sú naňho na dvore piati a nemajú sa kam ponáhľať, lebo o nich nikto nevie, tak ho tam v pohode nechajú len tak ležať? Takisto rýchlo odbitý Dumbledorov pohreb. A to som fakt zvedavý, ako bude Hary hľadať v sedmičke tie konkrétne horcruxy, keď sú v tom filme neni skoro vôbec spomínané? Ale inak, ako hovorím, dobrý film. Ono už od trojky sú tie filmy výlučne robené pre tých, ktorí to nečítali a nemajú s čím porovnávať, takže im nevadí, že to a to je úplne inak. Mne to v šestke výnimočne nevadilo. Až na ten koniec. ()

sona123

Velké zklamání na to, že se na film člověk přes rok těší. Tentokrát jsem i četla knihu a adaptací jsem značně zklamána, důležité momenty vynechány a vůbec, celé to šlo pojmout určitě jinak, napínavěji, s ústřední myšlenkou...Tohle je mišmaš, dobře, možná trochu vtipnější, než předchozí díly, ale námluvy hlavních hrdinů nejsou určitě to, co by mělo být trhákem filmu. Kde je napětí, akce, kouzla, vygradování boje se zlem? Vlastně ve filmu chybí všechno, na co jsem byla doposud zvyklá. Sice jsem během filmu nekoukala na hodinky, ale přesto, co to proboha bylo? ()

Kopin

Brilantní způsob, jak za neuvěřitelné prachy během více jak dvou hodin neříct vlastně téměř nic. Já vám tleskám pane Yatesi. ()

KatRi

Filmově solidně předvedený můstek ke grandióznímu finále. Doufám... A že tam musí být nějaké ty lásky a první polibky a přihlouplé zamilované scénky? Vždyť i kouzelníci mají srdce a navíc se to tak skvěle hodí do marketingového plánu! Přivřeme tedy jedno (nebo obě) oči a přejme to Harrymu i Ronovi, nejsou přece bezpohlavní. ()

Ondrus

Podařený film. Pro fanoušky HP kteří nečetli knihu asi pětihvězdičková záležitost. Ale pro ty, co knihu četli, to je tak trochu zklamání. Některé scény byly úplně jinak, některé důležité věci nebyly vůbec řečeny- přesto hodnotím za 4* jakožto příznivec HP. ()

amokey

Asi nejvtipnější (tím myslím, že jsem se nejvíc nasmála) ze série HP. Slabší než díl předchozí. Je škoda, že je ve filmu dáno tak málo prostoru dvojčatům F a G a hlavně Lence. No co naplat. A ta závěrečná bitva tam vyloženě chyběla. Jinak jsem se pobavila. Dávám 4* :) ()

chim.chim

V kontextu celé série je Yatesovo pojetí po prvních dvou pohádkových dílech jednoznačně nejlepší, ale jakožto býválá velká nadšenkyně a fanynka knižního Harryho Pottera pro mě není jednoduché hodnotit filmy, mám totiž pocit, že příběh neskutečně przní. Nikdy se asi nesmířím s tím, že z potencionálně silného dramatu reřiséři tvoří teenagerské komedie. V případě Prince dvojí krve jsem ale byla s první polovinou nad očekávání spokojená, samozřejmě - není to Harry, jak ho známe z knih, ale mělo to vtip, v rámci možností i docela spád. Obzvlášť se mi líbila dějová linka s Malfoyem, kde Tom Felton konečně dostal trochu víc prostoru než jednu křečovitou grimasu na půl hodiny filmu. Nakonec ale musím suše konstatovat, že finále se zas a znovu stalo naprostým filmovým debaklem aspirujícím o místo v odpadové škarpě. Místo apokalyptického závěru, který slibovala kniha se režisérovi kupodivu podařilo vytvořit závěr plytký, nic nesdělující a NEPŘEKONATELNĚ sentimentální, završený Harryho památnou větou "Nikdy jsem si neuvědomil, že je tu tak krásně." Větší klišé jsme si vskutku nemohli přát! ()

ADZI

Efekty se moc povedly. Byl to rozhodně zážitek. Tím, že člověk zná celý děj ještě předtím, než jde do kina (a to dokonce podrobněji), je film hned ochuzen o to nejcennější - o překvapení. Bylo to natočeno úplně stejně jako všichni Harryové předtím, to znamená dobře. 4* ()

Se7enteen odpad!

1/10 Ukrutnost a to jsem na tom byl v kině.. Kdyby to nemělo milionové efekty, byl by to jeden z nejhorších 5 filmů, co jsem kdy viděl ()

1945

Oproti předchozím dílům je nový filmový Harry jen špatně vylouhovaným čajem knihy.Děj není dějem, dialogy z českého dabingu znějí jako by vypadly z internetového překladače a celé to nějak ztratilo onu specifickou kouzelnickou atmosféru. Nejlepší herecký výkon podala Helena Bonham Carter, které role Belatrix Lestrangeové vyloženě sedí ()

Ricky_CZ

Nejslabší epizoda. Cukrbliky, sentiment, snaha to zachránit hudbou,...Nevím, co si myslet. Každopádně jsem se na to dodíval. A to díky Hermiony, protože ji podvědomě neskutečně žeru...55% ()

AlchENEMY

Pořád to není to ono pravé, co jsem si představovala. Naopak bych řekla, že mě tento díl svým zpracováním ( hlavně příběhu) HODNĚ zklamal....vyhoření doupěte? Co to jako je za scénu? V kině jsem se doopravdy nestačila divit..takhle teda pánové opravdu ne. Vymýšlet si scény na úkor celého příběhu,...promiňte mi, ale to je prostě svinstvo. Ale 3 hvězdy tomu nedám už z proncipu, protože je to prostě Harry Potter a to se Harrymu Potterovi nedělá :-D Je to lepší než 3 díl ( absolutně nejhorší paskvil ze všech ) ale horší než 5 díl. takže šťastné 3 a 3/4 hvězdy pane Potter :) ()

Zombi

Myslel jsem, že téhle sérii prostě pod 4 hvězdy dát nemůžu, i tomu Ohnivýmu poháru jsem dal nakonec slabý 4, ale tady jdu fakt níž, protože ten scénář je o ničem a přišlo mi, že se někam vytratil Potterovský duch, který předchozí filmy (více či méně) provázel. Ano, už předloha je slabší a trochu bezdějová, ale film to ještě umocnil, vždyť se mohlo např. vypíchnout dilema za kterou stranu Snape ve skutečnosti hraje a závěrečné odhalení mnohem víc umocnit, ten závěr byl navíc hrozně uspěchaný, nejzajímavější část a odbyde se za pár minut oproti předchozí dvouhodinové vatě. Tenhle film prostě zabil scénář, je to na 2,5 hodiny natažený vakuum. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)