Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville (Will Smith) – epidémia sa desivo a neúprosne rozšírilo po celej Zemi, bez najmenšej šance na vyliečenie nakazených... Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil – a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží... (TV Markíza)

Zacharias

Robinson Crusoe na Manhattnu, Will hraje užasně a jeho pološílenství je velice věrohodné. Film parádně ukazuje jeho rutinu, díky které ještě funguje a nezcvokne se uplně. Scéna kdy jde do temnoty pro svého psa se mi zdála nekonečná, světloplaší jsou děsiví a poněkud organizovaní. Ve chvíli kdy mu do života vpadne cizí ženská a začne ho otravovat s vírou, mu jeho křehký mikrosvět spadne a musí ho rekostruovat a přizpůsobit se nové situaci. Ten konec mi nejdřív nevadil, ale čím víc o tom přemýšlím, ta víra, bůh, nějak mi to tam nejde. Jinak ale super film a bavil jsem se od začátku až do konce. ()

Teleri

Přirozeně rekultivovávaný New York dobývaný přírodou a dobytý zombíky je dějištěm boje za záchranu lidstva (nebo člověka) před v 90% smrtícím a v 10% mutagenním geneticky pozměněným spalničkovým virem. Prostředí je hodně působivé, snad nejlepší věc na filmu. W. Smith, na jehož výkonu je film z velké části postaven hraje výborně. Jenom zombíci jsou otřesní, taková parta Glumů z Jacksonova Pána prstenů. Mám pocit, že za nimi stojí stejný člověk.. ()

chlebos

Will Smith je sám se svým psem. Projíždí se opuštěným New Yorkem. Výprava filmu je geniální, zvláště na velkém plátně je vše velmi uvěřitelné. Will Smith hraje skvěle a režisér Lawrence odvádí skvělou práci. Umí pracovat s atmosférou a má skvělé nápady. Bohužel scénář filmu je hloupý. Ve filmu jsou některé momenty, které nemají velkou logiku a posledních 30 minut filmu jsou prostě tragické. Je to velká škoda, kdyby film byl delší a více by rozvíjel komunikaci mezi vědcem a zmutovanou části populace, bylo by to mnohem zajímavější. Takhle je to takový polotovar, který si člověk musí dosnít sám... Promárněná šance na vynikající film. ()

pulDag

Filmu neskutecne uskodila velmi kratka stopaz, ktera by pro bezny survivor bohate stacila, ale takovyto typ filmu Legenda opravdu neni. Nadherne rozjety zacatek (sqely feeling), zkazi uspechany konec bez poradne kulervouci akce, ci hlubsi myslenky (tou myslim treba blizsi retrospektivu atd)... ackoli bych "hlubsi" myslenky mohl rozepisovat dal, neni na to cas =) 3,496419123* ()

E lan

Výborný katastrofický sci-fi s podmanivou atmosférou, dobrými hereckými výkony (především Smith a Sam:-) a lehce podprůměrnými triky. Každopádně i příběh mohl přecijen víc dotažen, přesto se člověk od obrazovky netrhne... ()

BLADER

Vynikajúcu film, rozhodne jeden z najlepších, ktoré boli v roku 2007 natočené. Atmosféra je skvelá a okamžite si ma získala. Skvelý film, ktorému sa dá vyčítať toho len málo. Hlavne ale ten koniec, ktorý si u mňa našťastie Lawrence opravil alternatívnym. Len stále neviem pochopiť, prečo ho producenti nechceli? Bol určite lepší ako ten, ktorý sme videli v kine. No, nech, stalo sa a už sa neodstane. Som strašne zvedavý, či bude dvojka a úprimne sa na ňu teším. ()

Toochman

Nejsem zrovna fanouškem sci-fi a ani tento film mě neučaroval. Celou dobu se vlastně v "ději" nic podstatného nestane, nezmění, takže jsem vlastně jen čekal na překvapivý konec. Ten ale nenastal... ()

LordMysti

Film na který se podruhé podívat nechci má tři a méně hvězd. Na Já, legenda jsem se velice rád podíval znovu s přítelkyní a film se moc líbil. Zajímavá myšlenka i když ne originální, ale zpracování a výborná role pro Willa Smitha mě přesvědčili dát filmu 4*. Navíc když mám na ploše Shelby GT500 :). ()

Karmin

Celkem zklamání. Popkorňák, který ani alternativní konec z DVD verze nezachraňuje. Opuštěný New York je sice fajn (a já mám postapo styl fakt rád), některé momenty přitloukají do židle (vzteklí psíci a proužek světla), Will Smith se fakt snaží a občas mu správně šplouchá na majík, ale celek je tak nějak nijaký. ()

nwx

Zpracování skvělé, scénář nezajímavý. Dalo se z toho vytěžit mnohem více, když už tak při natáčení prudili občany New Yorku. Veliká škoda. ()

kubal18

Will Smith mě jako obvykle nezklamal a jeho pes taky ne:). Celková atmosféra filmu je super a opuštěné město jakbysmet. Jediná kaňka je celkem slabý a jakoby useknutý konec (i ten alternativní) a chabá grafická animace nakažených lidí. ()

Zevon

Kdybych měl hodnotit jednou větou tento film, asi bych řekl, že se jedná o film na půl šťávy. Jednoduchý a nekomplikovaný nápad se nerozvinul, přitom určitě se jedná o dílo k zamyšlení. Právě ta jednoduchost degraduje celkový dojem na průměrnou podívanou. Ono taky vystačit s jedním nápadem a napatlat kolem toho omáčku, aby se divák, zpovykaný filmovými efekty nenudil, dá práci taky..Vystačit dvě třetiny děje s jedním hercem je fuška, natěsnat pocity a osamění jednoho člověka do páru emotivních výbuchů vyznívá zde částečně kamsi do ztracena. Naprosto jsem nepochopil, proč byl závěr takový nedotažený. Snad asi proto, že postapokalyptický konec taky žádný konec nemá. ()

Gardenboy

Mierne SPOILEROVÝ koment ::: Will Smith je dneska už pán herec, kto by to bol pred pár rokmi povedal, však ano? Celý film je postavený na ňom a ja mu tie jeho herecké kreácie baštím ako na bežiacom páse...a k tomu mrazivá scéna v tme "Sam, kde si?". Ešte treba pochváliť vyľudnený New York. Ale to je asi tak všetko. Lawrence nepriniesol do subžánru zombie horrorov nič nové, predvídalnosť filmu dosahuje obludných rozmerov, záverečný survival je až k smiechu, zombiíci nie sú ani náhodou strašidelní (oveľa lepšie na tom je Descent aj keď tam sú humanoidi a nie zombíci alebo ešte lepšie - praotec zombie žánru Night of the living dead). Minulosť hrala v tomto filme ani nie tak úlohu ukázať ako to všetko začalo ale skôr podporiť logiku konania hlavnej postavy prostredníctvom psychologizácie. Viacero scén vo filme mi pripadalo nadstavovaných a tak povediac neposúvajúcich dej dopredu - ináč zbytočných (smrť Sammyho, chytenie hlavnej postavy do pasce ... ). Verdikt - tri* budú akurát. ()

arkie

Zaujímavá atmosféra, Will Smith sa snaží o dušu spasenú, aj by mu miestami človek uveril tie emócie, ale je to ako akosi bez duše, štavy a nápadu. Nečítal som predlohu, a tak neviem, nakoľko sa film jej drží. Oficialny koniec je samozrejme totálne mimo, človeka naštve už len to, že sa tým zahadzujú mnohé náznaky v predošlom deji. Ale ani alternatívny koniec nie je mnoho lepší - tu je zasa tých náznakov, ktoré by tým boli vysvetlené, akosi málo a nepôsobí to zasa až tak logicky. (mini-spoiler: Ak by to, čo sa stane na konci malo naznačovať na akúsi inteligenciu, tak prečo sa predtým nesnažili komunikovať? A ak to nevedeli, tak prečo zrazu ten symbol?). Sklamanie. ()

Sugeno

Po pravdě řečeno, mám zato , že stavební kameny jako jsou příběh a obsazením Willa Smitha v hlavní roli jsou natolik silné, že se dalo z tohoto titulu vymáčknou daleko více a nejen zajímavá 1/3 filmu. ()

Bart16

Béčkový film s áčkovým rozpočtem a s Willem Smithem v hlavní roli.Upřímně řečeno,nebýt posledních cca 20 minut,tak bych asi u filmu usnul. ()

GodKnows

Až mi je ľúto dať iba tri hviezdičky keďže som sa na film dosť tešil. Nie je to zlé a nevadí mi ani to že tam trochu chýba viac akcie ale keď som videl koniec tak som si hovoril: "To si asi zo mňa robia prdel!!!!!!". Ten naj klišé hollywoodský záver to totálne pochoval a dojem z dobre odvedenej práce vyšumel niekam na Staunton Island......60% P.S. Našťastie som videl aj alternatívny koniec, ktorý bol jednoznačne (a nie že nie) originálnejší 80% ()

vandr

Zombie filmy miluju. Tenhle je ale trochu jiný, líbí se mi jeho barvy, prázdné ulice a Nevillův pes. Jinak si mylim že není naplno využitý potenciál a možnosti příběhu, hodina a půl utekla a najednou rychlý konec. Naprosto zbytečné mi přišly vzpomínky na rodinu, mohlo být řečeno jinou krátku formou. Přišlo mi to příběhově krátké a dějově ploché, moc povídání málo erotiky .-) Navíc Will mi tam opravdu nesedí.. ()

fandalehy

Po megalomanských upoutávkách a šťavnatých recenzích jsem od tohohle filmu očekával víc. Nemůžu říct, že bych se přímo nudil, ale chybla mi tam atmosféra a napětí. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech