Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

Furmi

Veľmi vlažný záver už tak dosť slabej trilógie. S Bournovou dokonalosťou ktorá spočíva v jeho ovládaní cudzích jazykov, streľbe, bojovom umení a skutočne nežničiteľnosťou ktorú môže závidieť i Chuck Norris som sa zmieril hneď na začiatku. Očakával som aspoň nejaké slušné vyústenie, ale záver je tak strašné fádny že až žasnem že sa pred ním museli natočiť dva diely. Keď k tomu všetkému ešte pridám roztrasenú kameru, nulovú atmosféru a typický Bournovský nudný pribeh celého filmu, víde mi ako výsledok obyčajný ťažko podpriemerný akčný film. A skutočne nechápem čo tam na tých 90% bolo. ()

Salmayo

Škoda, že Bourne je světlou vyjímkou v trilogiích, každý díl je lepší předchozího. Akční nářez nedává divákovi šanci oddechnout. Bond hadr. ()

Kratoc

Zatímco v prvních dvou částech se Bourne rozjíždí, tak v závěrečném dílu série už chytí ten správný dech a jde za svým cílem jako nesmiřitelný nástroj zkázy. Nevím jestli se to dá zcela srovnávat, ale celá série o Bourneovi natrhává britskému agentovi James Bondovi pozadí - ať už v napětí či v uvěřitelnosti hlavních postav. Matt Damon je můj oblíbený herec a v této roli se opravdu našel. Co je nutné zdůraznit, tak je režie, kdy jednotlivé kousky skládačky do sebe zapadají jako dobře promazaný stroj. Film, který se neomrzí ani po několikerém přehrání. ()

Emzet

Příběh i atmosféra jsou snad ještě lepší než minule, Greengrass má režii pevně v rukou. Jenže...dlouhá honička přesně uprostřed filmu mohla být kratší, závěrečné rozuzlení mohlo být o maličko zajímavější a když už tam tu Julii Stiles narvali, mohli jí a Bourneovi dát nějakou historii (a přítomnost / budoucnost). I tak ale Ultimátum dosáhne na hodnocení nejvyšší a popravdě, kdybych měl říct, který film z trilogie je nejlepší, nebudu vědět jestli Supremacy nebo tento snímek. A to stačí. ()

kubyno

Třetí nadupaný akčňák skvělé série s výborným zakončením. Akce je tu asi nejvíc z celé triologie. Matt je pořád dokonalý a neskutečně sympatický. "Ultimatum" je možná až moc škatulkově dokonalá, ale sleduje se pořád stejně dobře, a nesmím zapomenout vychválit naprosto vynikající hudbu (v celé sérii...), střih, režii a vlastně všechno - ''Bourne triology'' je kult akčních filmů a musíte ji vidět. PS: Doufám, že čtyřky se nedožijem, protože "Ultimátum" je důstojné zakončení, ideálně dlouhé série. ()

JM87

Každej díl má přinýst něco jinýho. U dvojky sem čekal, že se posuneme, ale prakticky celý know how bylo postavený na kopii jedničky. A tady tomu není prakticky jinak. Vždycky nějakej vedlejší nenápadnej děj a pak trocha dobré akce. Ale furt se nemužu ubranit pocitu, že na těch filmech je něco co je nedělá kravinama. Jasně, jednička mě bavila nejvíc, to hlavně kvuli hlavní představitelce, která v druhým díle musela umřít, ale i toto nebylo špatný. Akční scény byly nadpůrměrný, pár logických dír tam bylo a myslím, že z celé té konspirace by se dalo vyloupnout víc, ale popravdě... popravdě bych se nebál čtvrtýho dílu se stejným režisérem :) Tohle prostě neurazí a vlastně celkem aji nadchne. Ale čím mě to tak nadchlo kua? :) ()

waits

Je k vidění větší nářez? Greengrass diváka v první minutě vtáhne, válcuje a po 110 minutách vykopne ven. Zoomování, houpání ruční kamery, rychlé střihy do nervní Powellovy hudby - to vše už je na hraně snesitelnosti, ale právě ještě na ní. Greengrass ždíme adrenalín z každé, i statické, scény a výsledkem je téměř nepřetržitě vyostřená jízda, kde se navzájem loví cvičení lovci tohoto století.. Prvnímu a duhému Bournovi jsem dal také pět, ale tenhle díl je za pět a půl. Pro mě jeden z nejlepších, ne-li nejlepší akční film vůbec. ()

Brylin

Závěrečný díl a vyvrcholení Bourneovy trilogie. Dynamický a akční nářez, který Vás přitáhne k obrazovce a nepustí. Nenudíte se ani chviličku a jen žasnete, jak dokáže být Bourne téměř vždy o krok před pronásledovateli a co všechno vydrží. V tom je pro mě částečně i zakopaný pes filmu - nechce se mi věřit, že je někdo až tak strojově dokonalý a odolný. Právě z tohoto důvodu zůstávám pouze u čtyř hvězd. Byť režie i kamera jsou jedním z vrcholů současné akční tvorby, možná ji i posouvají dál a vytváří nový standard. A nesmím zapomenout na Matta Damona - skvělý výkon. Přesto jen čtyři a půl hvězdy. ()

Hepy13

Zakončení trilogie ve velkém stylu! Ze všech tří dílů je ten poslední nejlepší, nejakčnější a nejnapínavější. Akce střídá akci a oči vám vůbec nedovolí odtrhnout pozornost od filmu. Právě ty akce jsou opravdu slast doplněné o nadupanou hudbu, která film žene krásně kupředu. Žádná výměna herců se nekonná, a to je jen dobře. Vynikajících trilogií není zas tak mnoho. Napadá mě snad jen Pán prstenů, Matrix, Kmotr, v budoucnu asi Nolanův Batman. Každopádně teď se k nim muže zařadit i Bourn. ()

bambusacek

Kdybychom proti sobě postavili Jamese Bonda s povolením zabíjet a Jasona Bourna s povolením bránit se, kdo by byl dříve pod drnem? (PS: správná odpověď je pouze jedna, vaše domněnky mi pište do pošty) Za nepřerušení akce během celých více jak 100 minut a boj mezi Bournem a Nashem si zaslouží 100% ()

M1k9

Precizní. Adrenalinové. Dokonalé? Ale ne originální a překvapivé. Nemám jednoznačný názor. Pocity jsou až příliš smíšené. Pokud hodnotím normálně, tak se jedná o neuvěřitelně napumpovanou akční záležitost. Dostanete to, na co jste se těšili a ještě něco navíc. Je to sakra dobře natočené. Velmi reálné. Pokud hodnotím pro změnu dle nových kritérií, tak to zas takový zázrak není. Scénář je plytký. Bez myšlenky. ... To je, ale kdo si toho všimne? A hraje se na to vůbec? Myslím si, že tady se na to nehraje. Spíše to je předhánění, který film pomůže vyplavit nejvíce hormonů a jiných látek do krve. Takže pro útěchu: nebylo to špatné. To co mi nejvíce chybělo, byla atmosféra. V takovém tempu na ni prostě nebyl čas. Začaly se mi vybavovat filmy, které mě naprosto trhaly a to Bournovo ultimátum určitě nebylo. 7.5/10 ()

kamil.i

Filmy o Bourneovi sú zrejme jedinou sériou (trilógiou), ktorá sa zlepšovala v každej časti a vyvrcholila v kvalitatívne najlepšej trojke. Bourneovo ultimátum je nielen technicky dokonalá akcia, ale aj dôkaz, že akčný film môže mať myšlienku, zmysluplný príbeh a herecky zvládnuté charakterové role. ()

Nolanofil

Lokáciami pripomína tretí Bourne katalóg cestovnej agentúry, ale ktorá vám počas jazdy neponúkne kávičku, ale pichne pod kožu injekciu s adrenalínom. Premyslený dej šľape ako hodinky, jedna akčná scéna v štýle precízne organizovaného chaosu strieda druhú, na romantiku okrem letmých náznakov nieje čas a Matt Damon je fantastický. Treba ešte niečo dodať? ()

VictorMartel

„Do you even know why you're supposed to kill me?“ Věta za 3 hvězdy u filmu, který mě bavil sotva na 2. Za mě řečeno, na toto sdělení lze redukovat celý takřka šestihodinový projekt. Bourneovky mě nudily před lety a nudily mě napodruhé, což samozřejmě není problém bourneovek a dokonce to vůbec není problém. Je to moje povaha, chtít maximum přesahového sdělení všude tam, kde se mi předvádí nějaká vážně se beroucí tematika. A jen máloco se bere tak vážně, jako příběh o společensky pochybných praktikách kontrarozvědky. Musel bych více cítit s agentem a prožívat onu kritickou důležitost jeho dopadení s velínem. A zatím jsem jen občas uznale pokynul hlavou nad inteligencí akce a nezúčastněně pozoroval děj bez toho, že by mi na pronásledováním ztrápeném agentovi záleželo. Tato Limanem obstojně započatá, načež skvělým Greengrassem dotažená trilogie, jíž neupírám právo, s jakým sklidila úspěchy v odborně kritické obci i komerčně, patří proto do jedné škatule s tím, co si zapamatuji s ohledem na žánrově progresivní kvality a řemeslně nezpochybnitelné provedení (konkrétní výčet podává Radomír D. Kokeš ve studii Bournův mýtus. Akční film pohybu; Iluminace, 2015, č. 3, s. 51 nn.), - u čeho mi však mizivý, pokud vůbec jaký činitel osobní zainteresovanosti brání sdílet srovnatelné nadšení s ostatními. Často konstatované imerzivní fungování dnes už „klasické“ části série vysvětluji si osvěžujícím přístupem k žánru, který se trefil do nálad podobně jako kdysi zcela jinak pracující první bondovky, jejichž amnézií nepostižený hrdina je přece za svou nostalgicko-imperialistickou úlohu naopak náležitě vděčný a které jsem si kdysi já po letech idiosynkratického odmítání pustil k tělu, když jsem konečně ocenil onen sympaticky rozkošatělý a až hyperbolicky hyperbolický bestiář. ()

petikacka

Další trilogie která si drží úroveň od začátku do konce. Mám ráda špionážní filmy, ale musí se umět jinak z toho vzejde propletená nuda. Což se ovšem nedá říct o Ultimátu. Matt Damon se vyprofiloval v opravdového všestranného herce. Skvělá hudba, skvělá zápletka, skvělý Damon. Ať žije Greengrass.. Za mě 95% ()

Muel

| Universal Pictures | To isté, čo s 2kou. Super akcia, slabší príbeh. V kvalite u mňa vyhráva 1ka. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)