Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

Dallas

Greengrass pokračuje. Jeho réžia je ozaj dokonalá. Ktomu si ešte veľmi prefíkano pomohol so svojím predošlým(druhým) Bourneom. Matt Damon už je v tejto úlohe nenápadného a nepolapiteľného, bývalého a nasraného agenta ako doma. Film má neskutočné tempo, ktoré nedovolí vydýchnuť ani na sekundu. Celú trilógiu som práve dopozeral a neviem sa rozhodnúť, ktorý dieľ je na ktorom mieste. Ak sa to pozerá v celku, ani to nevyzerá ako tri filmy. Je to jedno majstrovské dielo. Doug Liman a následne Paul Greengrass úkázali svetu ako má vypadať moderný akčný thriler. Otázkou je, či sa niekto nezlakne a skúsi to tiež. 85% ()

Pauling

inspirace: pro mne překvapivá, strhující podívaná, v duchu předchozích dílů, ale zajímavější, nádherně smysluplně chaotická kamera, výborná hudba, intenzivní dvouhodinový prožitek. Moc pěkné. ()

Cement73

Wow!!! Keď som začal pozerať túto lahôdku medzi akčnými thrilermi tak som niekoľko krát z napätia až zvýskol :) Film drží v napätí od začiatku až do konca. Tretia časť je najlepšia a potvrdzuje tak týmto fenomén Pána prsteňov. Dozvedel som sa to čo som chcel vedieť a vytešený som mohol vypnúť dvd. Skvelé ()

Marys

Koniec dvojky jasne predznamenal príchod trojky, ktorý sa síce v niektorých okamihoch dosť opakoval, rozhodne stál za pozretie. Párkrát som sa pristihol, že takmer nedýcham, a o to pravdepodobne ide. A zaujímavo otvorený koniec ma zanecháva naďalej napätého a čakajúceho na štvorku. ()

Yardie

Ježiši, nevím, co mám říct... A to se mi moc časo nestává... A navíc - v hodnocení je málo hvězdiček!!! Totální nářez!!! Nejlepší díl z celé trilogie. Asi nejlepší akční film, co jsem viděl. A pokud ne, tak je v TOP5. Od první do poslední minuty totální náprask, který vás nenechá vydechnout. Opět úžasný Damon, kamera, hudba, akce, prostě všechno. A je to opět uděláno velice syrově, stylově a celkem reálně, tak jinak od těch klasických akčňáků. Konečně jsem se dočkal i rozuzlení, o co vlastně jde (i když jsem tušil). Celá trilogie je naprosto skvostná a poslední díl tomu dává korunu... ne milión korun! Tady se něco zase povedlo! Howgh! ()

hammerhead

Dechberoucí sofistikovanější filmové GTA. Sice hodně přitažené za vlasy, ale u tohoto typu filmu nutnost, chápu. V momentě, kdy se na scéně objevil agent Desh, byl jsem hodně nadšen. Ale za pět, to asi ne. ()

Mikeel

Ani nevím, co vlastně napsat, krom toho, že je to sakra povedená akční trilogie se skvělým Damonem! Hrozně napínavé, neskutečně akční, prvotřídně zrežírované... Část v New Yorku byla nervy drásající... A už nic nenapíšu, protože mi došla slova! :D ()

Movie Gourmet

"To stejné hodnocení jako u Agenta bez minulosti. Verdikt: 4* a 80 %." Chtěl jsem tuto větu jako u předchozího dílu, ale závěrečný díl trilogie je ze všech dílů nejlepší. Nejvíc efektů a akce. Verdikt: 5* a 85 %. ()

ADIO45

Pro mě byla honička před policisty na střechách marockého Tangeru. V jádru sice "jen obyčejná" honička, avšak velmi působivě natočená. ()

Ollie235

Třetí díl opět přímo navazuje na předcházející zápletku a o to je jenom dobře. Pokud si pamatujete různé detaily, které se odehrály v předchozích dílech, užijete si film o to víc. Hlavně je to ale neskutečně dobře zvládnutá akce, kterou si vychutná každý fanda žánru. Příběh je vlastně pořád ten samý, ale jde do tuhého, je to zajímavější, napínavější, rychlejší, drsnější... Navíc dostávají větší prostor i další postavy a především Julia Stiles se chytla skvěle. Zkrátka třetí díl s přehledem trumfuje své předchůdce a i když mě štve, že v plánovaném pokračování bude chybět Damon i Greengrass, určitě si to nenechám ujít. ()

jarmik

(TOP 10) Vyvrcholení dokonalé akční trilogie, která strčí hravě do kapsy všechny (!) bondovky... Matt Damon sice není můj oblíbený herec, ale na druhou stranu ani neoblíbený... Zde předvádí skvělé výkony ve všech dílech. Trilogie překypuje originalitou, dynamickou kamerou a napínavým dějem! Co je na tom všem ale nejlepší? Vypadá to reálně! Jako by se to opravdu někde v Evropě (a všude jinde) odehrávalo či alespoň mohlo odehrát! Žádná neviditelná auta, zapalovače s atomovou bombou, nic takového... Jen jeden dokonale vycvičený agent s obyčejnou zbraní, možná nožem a skvělým přehledem a zkušenostmi. Jo a ještě s vymazaným mozkem, na to bych zapomněl. No a tento muž, aniž by to vypadalo jako sci-fi, dokáže velké věci :) ()

perko

Tak tohle byla jízda! Tady člověk snad ani na vteřinu nevydechne. Parádní akční kousek. Jen škoda té roztřesené kamery, občas mě hodně rozčilovala. Za tu musím ubrat jednu hvězdu. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)