Veľkolepá odysea do mýtickej éry plnej bohov a ich proroctiev. Éry, v ktorej vládli duchovia a po Zemi sa preháňali obrovské stáda mamutov. Mladý lovec D'Leh (Steven Strait) našiel svoju veľkú lásku – krásnu Evolet (Camilla Belle). Keď banda záhadných bojovníkov prepadne jeho dedinu a unesie Evolet, D'Leh sa so skupinou lovcov musí vydať po ich stopách až na druhý koniec sveta a zachrániť svoju vyvolenú. So svojou družinou putuje cez neznáme územia a  zvádza neľútostné boje o prežitie. Stretnutia s obrími šelmami, šabľozubými tigrami a démonickými pštrosmi sú na dennom poriadku, ale prvoradou úlohou je zabezpečiť prežitie svojho kmeňa a uloviť mamuta. (TV Markíza)

Derek

pozrene po 13 rokoch: pocitovo som na tom bol ako ked som to videl po prvy raz, ale teraz som mal pocit ze sa emmerich inspiroval v jacksonovej trilogii Lord of the Rings a to nielen pracou kamery a jej orbitovanim okolo putujucimi hrdinamy na vrcholkoch hor. tiez je tu vytvorenie spolocenstva na ceste k porazeniu ultimatneho zla. stale je to vsak obcas nechcene smiesne ale urcita zabavnost sa tomu neda upriet i ked castejsie sa smejete z filmu a nie s filmom. povodny komentar: emmerichove filmy delim na dva druhy. jedny sa mi strasne pacia (to su tie kde sa vsetko nici vo velkom ako id4, ci day after tomorrow) a tie druhe ktore ma neskutocne nudia (godzilla, patriot). 10 000 zapada zial do druhej kategorie i ked to podla traileru vyzeralo dost nadejne... skoda ze emmerich uz nespolupracuje s devlinom, ktory by scenar urcite slusne odlahcil nejakym tym pubertalnym humorom... tu to je vsak same klise nad klise (hlavne otravne decka ako v stargate), sama nuda a sed (neverit plagatom a uputavkam tu sa vacsinou len chodi a tlacha o rodicoch a iba sem tam uvidime nejake to praveke zviera)... skoda lebo poriadny mega akcny blokbaster s dinosaurami ala cesta do praveku by som si rad pozrel. ()

FilmFan24

"Kde se to tu vzalo?" řekne si určitě každý, kdo stane před pyramidami v Gize. Je spousta neobjasněných záhad na tomto světě. Další záhadou je tento epický velkofilm Rolanda Emmericha, který nám divákům předkládá legendu o pravěkém lovci D´Leh -tj německy pozpátku Hrdina (Steven Strait) a modrooké dívce Evolet (Camilla Belle) a jejich velké lásce, která jim byla osudem. Film je záhadou proto, že namísto očekávaného pohledu na drsný život v pravěku, jak by se podle traileru či plakátu mohlo zdát, nabídne legendu o tom, jak to asi (ne)mohlo být a kde se tady vzaly v úvodu mnou zmiňované pyramidy. A že režisér filmu se inspiroval čtením knihy "Otisky božích prstů" (Fingerprints of the Gods) odborníka na ztracené civilizace Grahama Hancocka, který zastává názor, že musela existovat nějaká vyspělá civilizace o které a na kterou za ta dlouhá léta historikové nepřišly. Osobně tedy problém filmu nevidím ve velkolepě předložených skutečnostech, ale spíš v tom, že příběh osudové lásky je vyprávěný značně sterilně bez nějakých emocí. Už jenom zvolená vizáž odredovaných hrdinů s bělostnými zuby jako reklamou na Colgate mi bohužel dává pocit, jakobych měl před sebou lahůdkovou bonbonieru, do které se ale bohužel přes celofán nemohu dostat...Škoda promarněné příležitosti. Výsledek mohl dopadnout mnohem lépe. ()

dawe04

No dobře, snad každému dojde, že o historicky věrnou rekonstrukci života před 10 000 lety rozhodně nejde. Pralidi tu mluví anglicky, mamuti cválají jako poníci a místní nelétaví draví ptáci šplhají po stromech a efektně sjíždí bambusy...můžu se vysmívat dál každému dalšímu nesmyslu, ale proč, když to celkově byla zábava? ()

reqiuem

Přežil jsem jenom díky tomu, že jsem si poslední hodinu zpíval po vzoru Joeho z přátel "dej nám pánbuh kýbl bublin". Na základě tohodle filmu jsem došel hned k několika závěrům: Emmerich rád šokuje a je mu celkem jedno, čím to je nebo že si potom lidi budou myslet, že mu ruplo v kouli- zároveň ho ani za mák nezajímá "cesta", ale téměř výhradně její cíl- s tím souvisí jeho nezájem nějak racionálněji ošetřit přechody mezi časy a lokacema..scénaristi napsali předlohu během odpolední přestávky na oběd..odborná konzultace z historie byla vedená studentem prvního ročníku sociální péče na tripu..jak jinak osvětlit mamuty tahající kamenné kvádry v poušti pro stavbu pyramidy nebo kmen domorodejch hypízáků, co jsou v horách do půlky těla nazí a při tom nemají ani kouska chloupku na hrudi-americký děti v předškolnim věku se zase budou moc pochlubit znalostí toho, že Egypt leží hned vedle Himálájí a že šavlozubý tygr terorizoval první přírodní národy při sklizni kukuřice-nemůžu za to, ale nemám ani chvíli času soustředit se na příběh, když všude lítaj přechytračelý dialogy od lidí, co se teprve naučili pracovat s pazourkem.nejhorší je, že se film ani na chvíli ve vší té tuposti nepřestane brát vážně a doufá, že hukot akce přehluší všechno ostatní-neředěná blbost...spektakulárnost a digitální triky nemusí bejt za každou cenu dobrou kombinací-obzvlášť ve spojení velkej detail-ještě větší celek...ale hlavně: že mě nebaví sáhodlouze přemejšlet nad filmem, kterej nestojí ani za otevření prohlížeče..//Anonymem u mě Emmerich zas o něco stoupnul ,ale pořád platí, že ..jak bych to..že je jako puberťák, před kterým se poprvý v životě svlíkne holka a on se tak hrozně nemůže dočkat, že už to má vlastně za sebou...a já si připadám, jako ta holka ()

grogodil

Ani neviem za čo tak vysoké hodnotenie, snáď za tie oči Camille Belle.....ale inak neuveriteľne tupé ako to stádo mamutov. Pre mňa shit roka ()

Vědma

Do kina bych na to nešla ani tažená párem mamutů. DVD bych si nekoupila ani nepůjčila maximálně tak ukradla, i když to by byla moc velká námaha. No ale zadarmo v televizi? Tak jsem to teda zkusila. Doteď nechápu, jak tohle mohl někdo točit pokud byl příčetný. Já jsem věděla, že to bude tupé, ale co je moc je příliš. A ještě mě jímá hrůza, že nějaké mladé tele si podle toho bude utvářet názor na dějiny jako takové.Je pravda, že jsem se celkem pobavila na úkor blbosti toho celého. "Nesmíš mě sníst, když tě vysvobodím!" ()

kajas

Příjemný hudební doprovod, Emmerichovy jako vždy povedené triky. Víc nestojí za řeč, nudila jsem se a činilo mi velké problémy film dokoukat do samotného konce. A to ani nemluvím o přihlouplém konci. Nepovedlo se. ()

Trevor

10.000 hodnotenie na databáze som v tesnom závese za najväčším filmovým fanúšikom spod Tatier, symbolicky pridelil filmu 10.000 B.C. napriek tomu že som ho videl už dávnejšie. Ako sa blížilo toto legendárne hodnotenie a zvažoval som aký filmový skvost by som mohol vytiahnuť nakoniec sa mi zdala táto číselná symbolika ako najlepšia voľba. Nejedná sa síce o nijako výnimočný film ale svoje čaro rozhodne mal aj preto že filmov z tohto obdobia je ako šafranu. A tak človek aj po toľkých hodnoteniach na databáze stále nachádza mnoho expertov ale najmä sa teší z toho že tu nájde množstvo ľudí na ktorých hodnotenia či komentáre sa môže spoľahnúť a čítanie ktorých je rozhodne dobre stráveným časom... ()

fallangell

I pres negativni recenze jsem od tohodle filmu cekal hodne. Ale na to, ze se z tohoto filmu vyklube nepovedena kombinace apokalypta a tristovky me nikdo nepripravil. Emmerich predvedl jen hloupy vysokorozpoctovy film, ktery nedrzi po hromade vubec nic. ()

kalap

S veľkými očakavaniami som išiel do kina a tým viac som bol dobrodružne dramatický sklamany.V takých chvíľach si poviem vtip:Stretnu sa dvaja kamaráti a ten jeden sa pýta toho druhého- hej odkiaľ ideš? no predsa zo Silvestra.Zo Silvestra? teraz? v marci? .No tak ešte aj ty ma zdržuj. ()

dee-key

Nebylo to špatné. Opravdu ne. Tedy, co se týče efektů. Ty byly na úrovni. Staveniště pyramid apod. se mi líbilo. Ale tak se mi zdá, že se řežisér při natáčení řídil brožurou formátu A5, co našel někde na záchodě oblastního výboru KSČ. Jak může udělat domorodého muže s upravenými dredy, vousy a oholenou hrudí? A vůbec celé je to hozené do přitažlivého looku pro dnešek. Na boj o oheň to v tomto případě nemá. Nebýt efektů, tak ten film jde do kytek. Jo, nevím proč, ta hlavní herečka mi strašně připomínala Lucku Vondráčkovou. ()

GILLWANDER

Slabučké. Dosť naivný film, ktorý sa tváril veľkolepo a popritom sklamal na plnej čiare. Nudný a tak zdĺhavý, že som to miestami chcel zabaliť. Nemá čim prekvapiť. Herci sú strnulý, scenár je úbohý, hudba veľkolepá ale nevhodná. Sklamaný nie som, počítal som s tým. Takže o spokojnosti tu radšej nebudem písať. 40% ()

maverick10

Toho nazvu filmu si nevsimejte. To je zcestne. Dejepisarum by se asi tocila hlava, uz mi tam chybeli jenom Krizaci v cele s Napoleonem na obrnenem tanku. Ale to by mi ani nevadilo. Vzdyt film nemusi vzdy popisovat skutecne udalosti. To neni dokument. (Pak ale byl velice nestastne zvolen nazev filmu.) Je to film, ve kterem zalezi jaky gulas nam ze sve fantazie pan reziser namicha. A me to oslovilo. Bylo to primitivni a hloupe, ale ta inteligence tech lidi pred temi casy taky nebyla na vysi, takze to koresponduje pekne. Nevim presne co me to vlastne upoutalo, jestli ten pohadkovy nadech, ktrery ten pribeh v sobe mel, nebo proste jen ta jednoducha dejova linie, nebo snad ta krasna vizualni stranka. Nevim co to presne bylo ale neco to bylo. ()

ilemas odpad!

Hloupý naivní příběh v překrásné přírodě a dobrými triky což R.Emmerich umí, ale je to nejhorší film co jsem od něj viděl. Hrozná nuda, film bez sebemenší špetky napětí,akce,nezajímaví herci apod. Naprostý paskvil. Já tě osvobodím a ty mě za to nesníš- to už mluví samo za sebe.Nejvíc mě vadí název filmu. Doufám Rolande, že to napravíš filmem 2012, na který se hrozně těším. Triky nejsou všechno. Na druhé shlédnutí snižuji z jedné na odpad! Hrozný dabing. ()

Taninaca

To byla ale békovina... Slátanina všeho možnýho i nemožnýho, navíc viděno se šíleným dabingem (za to ale snímek nemůže, moje chyba). Odpad nedávám jen proto, že tvůrci do toho museli vložit hodně práce, bohůžel zbytečné. ()

Peťsi

Na tento film jsem se dlouho těšil a předpokládal promakané detaily, bohužel nesplněno! Snaha vměstnat vše do jednoho asi není dobrá volba... ()

honajz2

Nedávno jsem si to chtě nechtě připomněl a vůbec mě to nebavilo, jenom mě to nudilo, otravovalo a iritovalo, že z polární oblasti dojdete do deštného pralesu bez jakéhokoli předělu. Ne, tohle fakt ne. 1* ()

Chen

Nenechte se vysmát, čekali jste snad historicky přesnou výpravu do historie? Od toho tu máme dokumentární filmy na National Geographic. Jasně, že historici si u toho trhají vlasy na hlavě, ale já jako divák, který nečeká od filmu, že bude odrážet skutečnost, jsem byl docela spokojený. I když od Emmericha jsem čekal trošku divočejší akcičku. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Studio MGM si řeklo, že je načase opět přitáhnout do kin věřící masy. Na rozdíl od Mela Gibsona se však nesoustředí na poslední pozemské dny Ježíše, ale na jeho zrození. Držte si klobouky, protože… (viac)

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (viac)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický

26.08.2007

Trailer na 10 000 B. C., v němž pralidé a mamuti válčí s prvními staviteli pyramid, a to v bombastickém stylu Krále Škorpiona a Apocalypta ;-), naznačuje, že Roland Emmerich je v staré dobré… (viac)