Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

LojZza

Tradicne skvely Leo DiCaprio se svym silenym prizvukem (verim, ze tohle se naucit muselo dat hodne prace) a neskutecne sexy Jennifer Connelly. Pribeh nehral az tak na city, jako na zobrazeni boju v Africe, a byl celkem plochy. Stopaz bych si taky umel predstavit o pul hodky kratsi, hlavne ve druhe tretine, kde se moc nedeje. Ale i tak slusne 4*. ()

Kritiq

Dlouho nepamatuji, že bych tolik naměko z konce filmu, jako je právě tento. Děj mě doslova pohltil a nenechal klidným po celou dobu. Nemohl jsem uvěřit, že něco takového se opravdu ve světě děje a je mi to upřímně líto :( Tolik násilí a zabíjení je opravdu odstrašijící příklad lidské ješitnosti, bezohlednosti a nelidství. Edward Zwick odvedl velice dobrou práci podle scénáře, který bohužel napsal sám život. ()

dakarin

Podobně jako Hotel Rwanda přináší velmi silné svědectví o nelidském šílenství a barbarství opakovaně se objevujícím v Africe --- to je nejsilnější z obrazů tohoto filmu, velmi živě a přesvědčivě zpracováno.... Jinak nevěrohodný příběh nevěrohodného žoldáka a ze stejného soudku mladá novinářka ... trocha jako moralizování a jako filozofování a jako hledání zdroje popisovaného desetišíleství spíše ruší ... krásnou přírodu si za daných okolností nelze vychutnat .... jedná se více o lidský exkurz než o film s příběhem..... Je to smutné - vidět ano, ale ne pro zábavu..... ()

Stíba

Skvěle vyvážený a vybroušený filmový diamant, který jde po celou dobu kvalitativně kolmo nahoru. Vyvážená akce s vykreslením charakteru postav, skvělá kamera, výběr prostředí a k tomu hodně silné scény a krásné dvacetiminutové vyvrcholení, které u mě film ještě o kus pozvedlo. ()

Lucas87

Propracovaný příběh, krásná krajina, diamanty, perfektní herecké obsazení to všechno je zárukou toho, že se nedostanete do stavu nudy, tento film naznačuje skutečný příběh, takže nelze hodnotit jinak. ()

Jeand´Boa

Z divoké oblasti africké jeden z nejlepších příběhů, které jsem viděl a kterému tedy zároveň přidává jeho zpracování a herecké výkony...Leo zkrátka není pouhým mladíkem z potopené lodi. Bude-li jej někdo takto stále škatulkovat, dokáže jediné: že on sám je uzavřen v jakési neprůhledné krabici... ()

PEZ

Rozporuplne. Na jednej strane silna tema a dokonala produkcia - kamera, herci, prostredie, reziser....Na druhej strane prazdnota. Jednoducho akokolvek by som chcel, celkovo neboli u mna vyvolane takmer ziadne pocity. Co sa neda povedat o Hotel Rwanda. Onedlho si nebudem pametat z Blood Diamond skoro nic. A pritom to Leo a Djimon hrali perfektne. ()

Kingjiri

Ani nevim, proč jsem tenhle parádní snímek viděl až teď, ale lepší ho vidět později, než vůbec. Je mi docela líto, že se takovýhle film potkal s komerčním neúspěchem. Je to totiž skělej mix akce, napětí, dobrodružství a emocí. I přes zvolený téma se podařilo Zwickovi odprostit se od většího a nežádoucího množství patosu. Prakticky nemám co vytknout. I když to má přes dvě hodiny, ani chvíli jsem se nenudil. DiCaprio a Honsou hráli perfektně, technická stránka snímku byla taky hodně dobrá, hlavně akční scény byly skvěle nakroucený. Bez většího rozmýšlení dávám po delší době pět hvězd. ()

murthags

Celkem fajnový film, který jsem na začátku vůbec nevěděl, do čeho jdu. Chvíle mi se příběh hodně vychýlil ke diamantový konfliktu, chvíli zase akce a i trošku tý romantiky. A přitom příběh není nijak složitý, zápletka jednoduchá, závěr předvídatelný. Pozitivní dojem zbyl jenom na Dicapra a ostatní herci, příjemná hudba a povedený akce. ()

Alice02

Po třetím shlédnutí zvyšuji své hodnocení na stoprocentně zasloužený plný počet. Zbraně, násilí, otroci, války... no joo, tohle téma opravdu nemusím, říkala jsem před tím. Ale v tomto filmu je toho daleko víc než jen bezduchá akce! Leonardo zvítězil nad předsudky a tak jsem měla postaráno o perfektní zážitek. Poslání nebije do očí, ale je tady citlivě zapracováno. Emoce jsem opravdu nečekala, ale přišly asi třikrát po dobu sledování tohohle skvostu ;) ()

Ondr@932

Precizní, velmi napínavý dobroružný thriller!! Opravdu skvělý výkon herce Leonardo DiCaprio. Nejlepší byla poslední hodinka v džungli - naháněčky, vedro, napětí! Bravůrní!! Dávám 9/10 ()

LadyEsik

U tohoto filmu mi přijde určitým způsobem nevhodné hodnotit JEN film. Kamera, režie, hudba, herecké výkony atd. Je to určitým způsobem povrchní. Tento film totiž ukazuje něco hrozného, co se děje v Africe. A myslím, že to přikrášlováno a dramatizováno být nemusí, že takové věci se klidně dít mohou. A spíš stojí za zamyšlení ne to, jak je film natočený, ale jací jsme my lidé prašivci – někteří. A jak řekla novinářka v tomto filmu: Těžko se pak pije caffé-laté někde v hotelu, když o tomhle víte. A je to pravda. Faktem ale i zůstává, že Krvavý diamant není dokument, ale film, který vydělal hodně peněz. A nehledě na cestu krvavých diamantů od nálezu, od úmrtí, od rebelů a překupníků k prodeji, což by podle mě měli lidé vědět, je to skvělý film. Líbil se mi příběh, herecké výkony, kamera i hudba. Takže můžu film vřele. doporučit. Hlavně i z informativních důvodů. ()

redwik

Iba vďaka Leonardovi DiCapriovi som sa dostal k tomuto filmu, nakoľko je jeden z mojich obľúbených hercov, a jeho filmy zvyčajne vyčnievajú nad inými. Ale Blood Diamond by som prirovnal skôr k filmom priemerným. Príbeh bol celkom fajn, o afrických krajinách toho moc neviem a dozvedieť sa niečo nové je vždy fajn. No prišlo mi to príliš dlhé k tomu, že sa tam toho neudialo nejako veľa. Verím, že tento film mohol zasiahnuť srdcia mnohých ľudí a po záverečnej scéne mali slzy na krajíčku, mňa to ale neoslovilo viac ako napríklad nejaký Last Vegas alebo Salmon Fishing in the Yemen. Leonardo DiCaprio - Danny Archer /:/ Djimon Hounsou - Solomon Vandy /:/ Jennifer Connelly - Maddy Bowen /:/ Kagiso Kuypers - Dia Vandy /:/ Arnold Vosloo - Colonel Coetzee /:/ David Harewood - Captain Poison ()

Hartigan

Kaprál si pro změnu jednou střihl zkušeného podloudníka a zároveň trochu akčního hrdinu. Zajisté kvůli přijaté roli dlouho funěl ve fitku, neboť s tak vymakanou muskulaturou jste ho nikde jinde dříve vidět nemohli. Tedy myslím, nemůžu však vědět všechno. Střihl si bezskrupulózního pašeráka diamantů, nechal narůst vousy a já mu to opět věřil se vším všudy. K celkové dokonalosti ovšem něco chybí, možná lepší akce, možná lepší rejža, jelikož Zwick postupně zabředává do těch amerických klišovitých poselství, které mi Evropané s nohama na zemi nemáme příliš v lásce. A taková věc, dle mého názoru, ve výsledku jen podkopává nohy filmu jako celku. 80% ()

KafuR

Silné v jednotlivých momentech, přesně takovou drsnější exkurzi do africké občanské války zhýčkané hollywoodské obecenstvo potřebovalo, ale samotná dějová linie sledující osud tří hlavních postav není natolik zajímavá, aby dokázala udržet pozornost celou tu dlouhou stopáž. Zejména v druhé půlce je ta věčná mozaika války, akce a dialogů místy až ubíjející. Zwick se hlavně snažil upozornit na jeden z tabuizovaných problémů společnosti, a to z filmu čiší každým coulem, pro lepší zábavu bych už ale příště volil jiný film. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)