Lososy v Jemene

• Česko Lov lososů v Jemenu (viac)

Urobte nemožné možným.
Britský expert na rybolov a vládny zamestnanec Dr. Alfred Jones má mnoho dôvodov na to, aby bol spokojný. Napriek tomu má pocit, že mu v živote niečo chýba. Nečakane ho požiadajú, aby sa zapojil do bláznivého projektu, ktorého cieľom je zaviesť tradíciu športového rybolovu lososov v Jemene a vybudovať pre ne rieky. Fred myšlienku považuje za nezmyselnú a okamžite ju zavrhne. Projekt ale upúta pozornosť niekoľkých britských politikov. Dala by sa tak odviezť pozornosť médií od nepríjemností, ku ktorým na Strednom Východe došlo. Fred je donútený, aby odsunul svoj rozrobený výskum a namiesto neho začal premýšľať, ako preniesť desať tisíc lososov na púšť – a presvedčiť ich, aby tam plávali. Celý bláznivý projekt sa zrodil v hlave vizionárskeho a mierne excentrického jemenského šejka Muhammeda, pobožného a bohatého muža, ktorého láska k lovu lososov a silná viera v nemožné, nakoniec Freda nadchnú. Keď sa neskôr stretne so šejkovou elegantnou a krásnou správkyňou majetku, trhlina, ktorá sa objavila v jeho usporiadanom živote, sa ešte zväčší. A keď sa spolu vydajú na neobyčajnú cestu viery a rybolovu, nesmelý doktor Jones v sebe objaví zdroj dôvery, lásky a hrdinstva, ktorý zaskočí nielen jeho samotného. (TV JOJ)

Tsuki

Hezký film o síle víry a taky o tom, že se k sobě mnohem víc hodí lidé s podobnými vizemi, hodnotami a cíli. Jen je trochu škoda, že ačkoliv film působí na první pohled ryzím dojmem, když jsem se nad tím zamyslela později, přišel mi spíše klasicky prvoplánový. I tak ale pěkný zážitek. ~(3,8)~ ()

Gilmour93

Dokud se vrtí lososem, členové britského rybářského svazu jsou přirovnáváni k al-Káidě a doktor přes jepice se zabývá zatím jen slovním třením, plave Hallström hbitě proti proudu bouřlivými peřejemi. Jenže pak se začnou vymýšlet umělé konflikty, tření se chystá změnit svůj suchý charakter a vy s hrůzou zjišťujete, že leklý Lasse leží břichem vzhůru na hladině rybníka, do něhož poblíž stojící továrna vypustila nadlimitní množství fruktózy. Stačilo drobné vylití ze satirického koryta a jemenští lososi přestali brát.. ()

Eddard

Ewan McGregor a Emily Blunt patří k mým nejmilejším hercům - tady však nemají moc co hrát, celý film působí podobně neživotným dojmem, jako ústřední myšlenka zápletky. Hledáte-li romantiku, doporučuji hledat o dům dál - Moulin Rouge či Správci osudu, ať nechodíme daleko. 40% ()

iamek

Neuvěřitelně příjemný snímek, který člověka zahřeje u srdce. Kvalitní casting je dobře položený základ pro parádní podívanou. Neobvyklý scénař je taky téměř bez chybyček i když pár klasických klišé scén se objeví. Prostředí, kde byl snímek natáčen je taky bezchybný a vlastně není ani moc co kritizovat. Mezi Emily Blunt a Ewanem McGregorem funguje chemie parádně a na plátně to postupem času jiskří v pozitivním slova smyslu čím dál více. ()

lillien

Námět filmu mě nejprve upřímně vyděsil, nějak jsem si totiž nedokázala představit, že by mě bavilo sledovat vrtochy oručníkovaného muslima s nadšením pro rybolov. A do toho romantický, milostný kýč s vojákem odvolaným do Afghánistánu, no to zas bude slátanina..Nicméně žužu Ewan je pro mě vždy velkým lákadlem, neb mi pořád vrtalo hlavou, kam se posunul od dob homohrátek s Jimem Carreym, které ztvárnil tak špičkově, že bych mu udělila růžového oskárka. Shrnuto podtrženo, pořád má takový lehce zasněný, bezbranný výraz zamilované bukvice, ale příšerně mě baví a v tomhle kousku byl opravdu největším pozitivem právě on. Nebýt jeho a sympaticky půvabného britského suchého humoru , byla by to samozřejmě opravdu jen kýčovitá, romantická sračka s urputně umělou snahou vyvolat v lidech dojem, že někteří ručníkáři středního východu jsou nadpřirozeně okouzlující , sofistikovaní , milí filozofové. ()

• Ewan McGregor se kvůli roli Dr. Alfréda Jonese musel naučit umění muškaření. (R´Hell)
  • Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)
  • Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)