Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Minikax

Vyborny film👌🏻uz dlho som sa nam chystala a skoda ze mi to tak dlho trvalo . mam velmi rada filmy ktore zanechaju silny dojem pretoze zobrazuju realitu ktoru si vlastne clovek v kazdodennej realite ani neuvedomi. Bola som v afrike(senegal) a ludia tam ziju v hroznych podmienkach a clovek by si to mal obcas takymto filmom pripomenut aby si uvedomil ze ma stastie kde zije. Leo ako vzdy skvely, koniec trosku klise ale cloveka to zahreje pri ♥️ ze aspon vo filme to dopadne dobre. ()

Nag0

Sociálno politická problematika afrického kontinentu je niečo extrémne komplexné a obšírne, taktiež to pritiahlo môj záujem, a vzhliadnutie Krvavého Diamantu pre mňa znamenalo nahliadnutie priamo do inferna občianskej vojny. Obávam sa, že to ale vyšlo len na polovicu. Krvavý diamant ma zaujal práve tou obyčajnosťou charakterov s rôznymi cieľmi v situácií bez vymedzených pravidiel, kde komodita akou je diamant je hodná životy tisícov. Romantická linka mala svoje čaro, akčné scény mi nijak zvlášť nesadli, no celkovo hodnotím dobrodružné sekvencie kladne. Zlomové scény mali potenciál, to nedokázali ma upútať a zaraziť ako by som si želal, čo ani nevyčítam filmu skôr môjmu stavu pri sledovaní. Myslím, že Krvavý diamant si zaslúži minimálne silné 3 hviezdy a chýbal len malý kúsok od solídnych 4. It was all good bru. ()

A_Shearer

Důležité sdělení doplněné o pár realistických scén z vykořisťované Afriky, kde se už bojuje jen o sebe. Dobrý obrázek východy dětských vojáků. Do toho ovšem zasazený klišovitý a zoufale nepřesvědčivý příběh v čele s hezkym ale nepřesvědčivym di Capriem, který i srandovně chodí. Film, co do druhého dne zapomenete. Za Afriku a její zprostředkování dva body, zbytek si nezaslouží ani ň. ()

PowPow

Kdybyste někdy po vzoru všech těch Indiana Jonesů a Lar Croft dostali chuť taky si jít ulovit nějaký vzácný artefakt, tady můžete vidět, jak by to nejspíš ve skutečnosti vypadalo. Mimo jiné právě realističnost a zasazení do skutečného, aktuálního prostředí (přestože "hluboký" tenhle film rozhodně není) tenhle film značně nadsazuje nad ostatní filmy s profláknutým tématem honby za pokladem. K tomu bych připočítal kontroverzní postavu hlavního hrdiny, které Leovo herectví hrozně přidává na hodnotě. Arnold Vosloo je ještě větší zmetek než jako Imhotep a Djimon mě v tom filmu přesvědčil, že umí dobře hrát. Film zvládl až překvapivě dobře utáhnout i monstrózní stopáž, a o dokonalé technické stránce zabezpečené rozpočtem větším, než je cena toho diamantu, se nemá cenu bavit. Jako negativum bych označil snad jen kýčovitý závěr a fakt, že je to přes veškeré ambice jen popcornová zábava. I když zatraceně dobrá popcornová zábava. ()

Nektarinka

Velmi silný snímek o hrůzách Afriky. Atmosféra, hudba - vše parádní, moc se mi to líbilo. Leonardo je skvělý herec, i když úplně nepatří mezi mé oblíbence.. tady hrál opravdu výborně! Jennifer Connelly je naopak srdeční záležitost. S Djimonem jsem moc filmů neviděla, ale velmi velmi dobré.. 4/5. ()

Bizap123

DiCaprio a Hounsou jsou naprosto dokonalí a Connely je krásně doplňuje. Za mě 4,5 hvězdy a to protože některé scény mi přišly až příliš přehnané jako do Baye, ale to se prostě v dnešní době očekává lidé chcou ty výbuchy atd. vidět. ()

supg

Film možná o chamtivosti, film, kde Leonardo opět předvedl svůj dobrý standart, na který nedosáhne nikdy většina herců. Mne však v této době film ukázal, jak dnes řešíme "maličkosti" v podobě covidu a přitom zde máme celá desetiletí mnohem větší problémy, které nemají takovou publicitu, které nás nezajímají, ale přitom jsou mnohem horšího rozsahu ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Srdce mi říká, že lidi jsou v podstatě dobří. Ale zkušenosti mi říkají opak." Leonardo DiCaprio v roli zahořklého drsňáka a autentické kulisy patří k největším přednostem filmu, jenž nabízejí výrazně jiný pohled na Afriku, než jsou obligátní pohlednice se stádem žiraf a Kilimandžárem v pozadí. Scény se zneužíváním afrických dětí jako vojáků jsou opravdu drsné, stejně jako brutální střety povstalců s civilisty při nájezdech na černošské vesnice. Záporňák Arnold Vosloo a novinářská šťabajzna Jennifer Connelly taky super. U mě velmi dobrý. - 80%. ()

gapa466

DiCaprio hraje výborně. Dokonce jsem mu uvěřil, že je to žoldák, který se narodil v Africe a tento světadíl je jeho osud. Příroda a města v Africe fascinující. Myslím, že je zde dobře vyobrazena část Země, kde lidský život nemá žádnou cenu. Občas trochu patosu. Hlavní hrdina neuvěřitelně procitne, ale jinak opravdu dobrý film. Vysoké hodnocení celkem souhlasí. ()

GrooteLulu

3,5 hvězd za prototyp typické africké rodiny, co se drží za ramena do kruhu, čelem k sobě a láteří nad bídným životem pod diktaturou polovojenských chunt v jejím rodném území na pozadí všech afrických nemocí, hladomoru a vůbec nádherné fauny a zvířat, ovšem s chudými černochy, co jim nezbývá než opustit afriku a žít jako všichni obyvatelé planety svůj "kapitalistický sen"... zatím zbývá ještě toto rozhodnutí pro cca 1,3 miliardy obyvatel tohoto krásného a obrovského kontinentu (aby tam mohli přijít "bílí", nebo "žlutí" a začít zvelebovat krajinu k obrazu svému a k udržitelnosti systému na další staletí bez pomoci Unicef, OSN a podobných organizací).... ()

ondrapec

Za mě jedna z nejlepších rolí DiCapria. Brutální a emočně velmi strhující film pravdivě reflektuje situaci v západní a střední Africe. Dodnes se nic moc nezměnilo, a tak je stále aktuální. Určitě to není film, na který bych se koukal pořád dokola, ale jednou za čas? Fantazie! *85%* ()

peproch

Zwick opět natočil velkoformátový velkofilm, který vypráví tři konkrétní lidské příběhy - rybáře Solomona, bílého afričana pašeráka Dannyho a americké novinářky Maddy. Jejich interakce je námětem děje, zobrazení bestiálního násilí domorodých bojů nástrojem reportování o nestoudnosti výcviku dětských vojáků a diamantová těžba a pašování nástrojem reportáže směřující k globální podmíněnosti, finančnické zainteresovanosti a mezivládních angažovanostech. A to vše se filmu povedlo zachytit a vyprávět a ještě ukázat krádu přírodních scenérií, výměnu očních sympatií hlavních hrdinů a masivnost utečeneckých táborů. To vše dikáže film předvést a přitom si nelibuje v brutalitě ale spíš v jemnocitu. ()

K1K0

Perfektný snímok môžem povedať naozaj vynikajúci film, dobrodružný a realistický s akčným obsahom, veľa strhujúcich scén ktoré dávajú filmu zmysel a ten pravý nádych nespútaného a divokého filmu ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)