Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

mazic

a tomu jsem měl věřit??? leonardova proměna.... scéna s otcem a zabijáckým děckem to byl patos na entou a ten telefonát na konci..... klasickej barevnej akč'nák, který těžil z náznaku něčeho silnějšího, co nás všechny přilákalo.......... ()

elshish

Konečně po delší době jsem si pošmák na opravdu kvalitním filmu. Tahle tématika mě opravdu bere a zpracování si myslím, že je opravdu povedené, až na ten sentimentální závěr umírajícího DiCapria. Každopádně si u mě hošánek napravil reputaci. ()

Luckyman

Žiadny film za poslednú dobu ma nedokázal tak rozplakať a zamyslieť sa nad všetkým ako Krvavý diamant. Politicko - vojenský konflikt v Sierra Leone ukazuje ako to vo svete naozaj je a my si len žijeme svoj každodenný život a inde sa bojuje o holé prežitie. Skvelý dej, akcia, zvuk a ako spomenul POMO záverečný telefonát dal naozaj zabrať mojim očiam a ako sa celý čas Solomon snaží získať späť svoju rodinu. ()

Panacek

Joj, to jsem si zas poplakal! Škoda jen, že hlavní roli nedostal Cage nebo Blůma. Někdy mám pocit, že z Američanů a jejich zachraňování světa od televize vylítnu ze svý růžový kůže. ()

Highwayking

Film, který nám přináší zejména obraz občanské války v Sierra Leone. Toto silné téma je přeneseno do Hollywoodského trháku a to zcela bravurně. Celkem na místě by byla námitka, že se jednalo o příliš jednoduchý příběh se spoustou do očích bijících klišé, s předvídatelným dějem a nakonec tak trochu násilně vytvořeným dojemným závěrem ale mě to v tomto snímku absolutně nepřekáží. Zwick se vydal touto cestou, aby divákovi naservíroval samotný obsah, který byl v tomto případě nadmíru závažný. Podařilo se mu to výborně a onu podstatnou výpovědní hodnotu, kterou tento film nese, dokázal díky tomu přenést velmi širokému okruhu lidí. ()

Patrik200s

Táto snímka nepostráda dobrý príbeh, akciu ,kvalitné herecké obsadenie ani rozpočet. Je to kasový trhák z prostredia občianskej vojny počas ktorej sa veľmi podstatným artiklom stával obchod s krvavými diamantmi. ()

Jaxx84

Na Krvavý Diamant jsem se dlouho těšil, tak nějak jsem tušil, že půjde o kvalitní film co mi sedne. Nakonec mě překvapil ještě víc. DiCaprio zde hraje životní roli, jeho vtělení do afrického bělocha je, včetně úžasného přizvuku, dokonalé. Do poslední chvíle, a to je pro mě ve filmu osvěžující, z jeho role nepřečteme jestli je to ten ten good boy nebo bad boy. Úžasný divácký zážitek ho sledovat vedle již tradičně dokonalé Jennifer Connellyové, když nám vrchol hereckého umění navíc dokreslí Djimon Hounsou (pro již navždy hunter z Gladiátora). Film kromě silného příběhu sází na šokování diváka brutálními záběry z Africké Sierry Leone, kde hlavně malé děti s AK-47 působí obludně. Ohodnotil jsem sice 5 STARS ale do vrcholu mi chybí jedno...tedy přebývá, posledních 10 minut bych z filmu vyškrtl. DiCaprio na skále, letadlo odlétá, the end... Takhle jsem se musel pousmát nad tím, jak vláda nakonec vytahá za uši zlé obchodníky s diamanty a na závěr běží titulek: Sierra Leone is at peace...ale ano, divák jim to odpustí, silný příběh si happy end zaslouží. Poslední plus, které stojí za zmínku je ještě hudba, skvělý mix orchestrální hudby a přírody vs. hip hop a pouliční boje.... ,, Někdy se ptám, jestli nám Bůh odpustí, co jeden druhému děláme? Koukám se okolo sebe a zjišťuji...Bůh opustil tohle místo už hodně dávno." ()

Slimakovec

Mix různých žánrů, kterej se mi fakt líbil. Skvěle natočený, o střetu dvou světů, který spolu už pěknou řádku let nevychází zrovna dvakrát dobře (afrika a evropa, ale taky afrika proti africe) a atmosféru tu doplňuje úžasnej soundtrack, kterej je taky mix etno africký muziky a západního světa. ()

ecis

Len co som pre par dnami zhliadol Body Of Lies a rozculoval sa nad drsnym Caprio vyrazom, uz som zase trpel pri rovnakej situacii. Nech si radsej plave v ladovych vodach Titanicu a placu nad nim trinastrocne pubertiacky ako nech hra zleho superakcneho priekupnika diamantov. Ak chcem vidiet krute udalosti Afriky, tak radsej nejaky poctivy dokument ako tieto "perverzne" zneuzite udalosti pre hollywoodske americke radovanky. Inak film obsahuje len bezduche putovanie hrdinov z bodu A do bodu B, plus nejake prestrelky, akcne sceny (mimochodom excelentne spracovane - jedina pozitivna vec na tomto filme, za ktoru davam 2*) a neskutocne klisoidne recicky okolo toho celeho; a to vsetko v neskutocne natiahnutych cca 140 minutach!!! Sorry, nechapem vysokemu hodnoteniu. ()

Primavera

Diamantami zo Sierra Leone sa platí za transfer zbraní pre RUF, ktorá zodpovedá za porušovanie ľudských práv v krajine... Nezmyselný kolotoč dopytu bohatých po svojich hračkách a chudobnej krajine, ktorá hračku poskytne a naivne za to ešte aj zaplatí vlastnou krvou vinou skorumpovanej vlády .... Celé je to nezmyselné a presne tak je to vo filme zachytené. Samozrejme, aby bol nasýtený aj divák, ktorý má zas rád filmové dielo ako svoju hračku a túži po akčnosti (chlapi), sentimente a láske (ženy), tak všetko to filmové dielo obsahuje. Akčnosť, krv a tiež slzotvorné scény a lásku vo všetkých svojich formách - muž a žena, ocino a syn, takže každý dostane všetko. Kiež by si ale každý uvedomil to skvelé posolstvo vo filme - "ľudia nie sú zlí a dobrí, ale ich dobré a zlé činy ich robia nejakými." ()

Colour

Z tohto filmu mám pocit, akoby tu nešlo o zobrazenie toho, aké strašné veci sa v Afrike dejú. Bolo to skôr použité len ako prostredie deja. Film bol skôr akčný ako dramatický, ako som už povedala, účelom nebolo zamyslenie. Na to by bolo treba iný prístup. Celý film bola jedna veľká naháňačka za veľkým ružovým diamantom. Pozitívne chválim DiCapria, postava mu sadla. Hounsou sa tiež nenechal zahanbiť. Koniec bol veľmi dojímavý. Hviezdičku naviac za prostredie. ()

RajAthen

Po dlouhé době nějaké to kvalitní dobrodružství. Nejvíc mě na něm překvapila polibkůprostá romance, která přesto funguje velice zdařile. Závěr je pak skutečně podařený. Můj jediný problém s filmem je, že se v něm trochu mísí žánry, což já sice rád, ovšem někdy mi přišlo toto prolínání násilné. Veřejně pak uznávám, že Leonardo vyrostl z plenek a svého partu se zhostil se ctí. Víc takových filmů... ()

Zahartof

DiCaprio je jako ten pán, co se už jednou dávno honil za diamantem a to mu sedí. Connely je kouzelná jako vždy a Djimon na negra skvělý. Jasně, je to napůl popcorn.... ale nechybí mu brutalita, vzácná umírněnost a umírněný patos. Což se, vzhledem k jůesej produkci, dá považovat za menší zázrak. Bavilo mě to. Slušné 4. ()

Withree

Drsný DiCaprio a o rodinu se starající Djimon Hounsou jsou hlavními tahouny tohoto filmu. Skvěle natočené akční scény jsou jen třešinkou na dortu. A nechybí ani srdceryvný závěr. ()

Kroup4

Některým lidem se nelíbí příliš hollywoodské pojetí,tlačení na city pomocí Solomona a vesměs happy end na konci,ale jak jinak zaujmout masu tupých Američanů,kteří tyhle diamanty kupují nejvíce.Pro náročného diváka,nebo pro lidi co by to chtěli zkoumat hlouběji,ať se podívají na nějaký dokument o téhle problematice.Film Krvavý diamant je za plný počet bodů protože jako filmu,se mu nedá vesměs nic vytknout.Skvěle jsem se bavil.Skvělá kamera,hudba,režie Leonardo a Djimon.Pět hvězdiček*****!!! ()

Mr. Kodama

Až budete vstávat za tmy do práce jen aby jste se od šéfa dozvěděli, že tak neschopnýho idiota ještě neviděl, chvíli na to spatříte skupinku mladých fakanů jak se smíchem utíkají od vašeho čerstvě objetého auta, kterým prodrkotáte cestu domů, kde najdete svoji ženu užívajíc si s vaším nejlepším přítelem, tak místo bědování o hořkostech života, stáhněte Blood Diamond a 143 minutách zjistíte, že může být hůř. 85% ()

Mira90

Jak mi tento semestr ve škole neustále připomínají, konflikt o diamanty v Sierra Leone rozhodně nedosahoval takovýchto hollywoodských rozměrů, leč mnohé je založeno na pravdě. Ovšem i přesto, díky skvělé - značně tísnivé a znepokující - atmosféře není problém vydržet takřka dvou a půl hodinovou stopáž. ()

renoarko

Solídna snímka zachytávajúca žhavý problém obchodovania s krvavými diamantmi. DiCaprio predvádza štandardný výkon a mužské oko poteší krásna Jennifer Conelly. Moju pozornosť si však získal Djimon Hounsou ako otec, ktorý pre rodinu spraví všetko. Jednoducho ide z neho taká neopísateľná a zvláštna charizma. Film je krásny či už po vizuálnej alebo hudobnej stránke (James Newton Howard - najviac ma chytil za srdce jeho London). A v neposlednom rade Leov telefonát Conellyovej ma rozplakal ako malé decko. ()

teyra

„This is Africa.“ Yes, and this is Hollywood. Dobrodružný film s přesahem? To možná ano, ale z mého pohledu se z kulis volajících po silném dramatu spíše podařilo vyloudit plytkou a pseudoangažovanou akční podívanou prokládanou banální hlubokomyslností, z níž se o Africe nedozvíme víc než z jednoho odstavce novin a která nakonec ani nebaví, protože je značně předvídatelná. Pokud to s ohledem na západní provinění stejnou měrou schytávají pašeráci, novináři, humanitární organizace i lidé kupující šperky, kde pak zůstávají tvůrci tohoto komerčně orientovaného filmu? A ještě se lze v komentářích dočíst něco o "atraktivitě prostředí". Několik opravdu silných momentů čerpajících z afrických reálií a skvělý Djimon Hounsou film v mých očích nezachraňují. ()

Ceberus

Pohodová třiapůlhvězdičková akce bez žádných zvlášť zapamatovatelných momentů. DiCaprio si drží svůj vysoký herecký standard, Hounsou nezklamal a na Jennifer je jako vždy radost pohledět. To, že film řeší problémy skutečného světa, vůbec do hodnocení nepromítám. Mnohem hlubší byl v tomto směru Hotel Rwanda a na druhou stranu drsnější bylo Město bohů. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)