Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Ještěřák

Po dlouhé době jsem byl zase naměkko. Opět se mi potvrdilo, že DiCaprio, ten sladkobolný boreček z Titanicu, je možná úplně největší vycházející mužskou hvězdou současnosti - omlouvám se, pane Bale. Jennifer Connely a Djimona Hounsou též nelze jinak než vynachválit. Tomuhle údajnému popcorňáku tleskám. Jenom by mě drobátko zajímalo, jestli tu malou scénku s AIDS-positive kurvičkama opsal BLOOD DIAMOND od LORD OF WAR, nebo to bylo naopak. ()

jasiska

No a čo, že je to hollywoodska komercia. Aj tak je to parádny film. Obzvlášť sa mi páčil DiCapriov Robert-Jordanovský koniec a aj posledný telefonát, ktorý napriek tomu, že bol trochu cítiť klišé, zabral tak, ako mal. ()

DannyBoy80

Od tohohle snímku jsem čekal něco podobného jako Indian Jones nebo Poklad na Nilu (nebo jak se to jmenovalo), ale bylo to velmi příjemné překvapení. Byla to drsná ukázka konfliktů v Africe, někdy zabíráno skoro až dokumentární formou. Herecky to bylo docela zdařilé. Příběh sice nebyl příliš rafinovaný, ale ke koukání to rozhodně je. NAvíc Jennifer Connelly je i přes svůj věk nádherná. 85% , srážky za pár detailů a jednu velkou scénaristickou díru (bez ní by ale film zkovčil po první třetině). ()

mirkaaa

Přestože Leonardo di Caprio nepatří k mým oblíbeným hercům, tento film se mi moc líbil. Snímek je emotivní, dobrodružný a akční zároveň. Některé scény jsou sice dost drsné, ale o to víc dodávají na věrohodnosti. ()

Prochy38

Jedním slovem výborné! Ani chvilku jsem se nenudil, L. DiCaprio „pro změnu" excelentní. K tomu mu výborně sekundují D. Hounsou a krásná J. Connelly. V poslední době jeden z nejlepších akčních filmů rozhodně. -- „Takže ty jsi rybář? A co chytáš nejvíc?“ „Ryby.“ -- 90% ()

Darth Maul

Krvavý diamant nedrží dejová línia a akčné scény. Zdalo sa mi ako keby sme to už niekde videli. To, čo z tohto filmu robí naozaj dobrý film, sú odkazy mimo hlavnej dejovej línie. Môžeme vidieť detských vojakov, násilie v Afrike, drancovanie krajín tretieho sveta, ale aj porovnanie ľudských hodnôt. Ľudská chamtivosť tu stojí oproti ľudskej dobrote a vnímaniu sveta skrze lásku. Práve za tieto dôležité posolstvá som ohodnotil film piatimi hviezdičkami. ()

Xavi6

Neskutečně pravdivý příběh. Je strašné, co se v Africe dělo a stále děje. Opravdu velice kvalitní film, dobré herecké obsazení, naprosto skvělá kamera (alespoň mě to tak připadlo) a i přes už tak dost choulostivé téma, pár ironických vtípků. Pastva pro oči. ()

Hanes88

Tomu říkám parádně zvládnuté thrillerové drama :-). Di Caprio opravdu v posledních filmech exceluje. Navíc děj byl opravdu skvělý a nenechal člověka vydechnout. Sice mi tam něco málo chybělo, ale na takových 85% to určitě je. ()

Itar

Vizuálně podmanivá, neskutečně šablonovitá a roztahaná nuda. K čemu zajímavé téma, když příběh pořádně nefunguje. K čemu spousty a spousty dialogů, když i přes ně jsou postavy povrchní a nevěrohodné až hrůza. Zklamání. ()

Paldiny

Jeden hľadá diamant, druhý ukradnutú rodinu, tretia silný príbeh pre knihu a to spoločne v nehostinných vojnou zmietaných podmienkach, kde decká miesto školských tašiek nosia automatické zbrane, dopujú sa heroínom a chlastajú pri kartách. Ideálne miesto na zemi, kde plánujete tak maximálne na pár hodín dopredu, keďže neviete či neprídete o ruku, keď budete brániť poctivosť vlastnej dcéry pred tlupou agresívnych hovad. Nekompromisná rezba s hereckými esami a výstižnou pointou, po ktorej svojej vysnívanej diamantový zásnubný prsteň už zrejme nekúpite. ()

Varan

Dobrodružný příběh o tom, že i za nalezeni diamantu vás v Africe můžou zabít. Politické drama o nucených pracích v afrických diamantových dolech a o chlapovi, který za ten diamant může dostat možnost odejít z afrického kontinentu. DiCaprio a Hounsou ztvárnili dvojici kdy jeden chce najít rodinu a druhý mu chce diamant vzít. Napínavý příběh od začátku do konce. ()

Rozjimatel

3,5  Najväčšou slabinou je tuctový príbeh, ktorý potápa inak výborný film. Pozerá sa naň veľmi dobre, akčné scény sú natočené ozaj kvalitne, hoci na môj vkus je tam tej akcie až nadmerne. Okrem toho ma dosť bavila tá chémia medzi pašerákom a novinárkou, obe postavy bola radosť sledovať aj vďaka výbornému herectvu oboch predstaviteľov - Leonardo DiCaprio v roli akčného hrdinu, ktorá mu veľmi sedela a tiež ako vždy veľmi pôvabná Jennifer Connelli. ()

Puss

Zdá se mi to, nebo je nepsané pravidlo, že když zabijete hlavního hrdinu snímek tím získá více bodů do hodnocení:)? U mě to tak funguje, ten film je drastický a hlavně strhující. Leonardo (i když ho zrovna nebaštím) je v té roli perfektní. Akorát mám trošku pocit, že z toho filmu dýchá moc Ameriky. A i když to neměl být dokument National Geographic, tak hrstka slonů a jeden mrtvý pavián je celkem málo divokých zvířat na to, že prošli kus Afriky. ()

kapibara

Film plný klišé,očekávaných dějových zvratů a "zápletek". Některé dialogy jsou téměř tristní.Hlavní myšlenka je podána stylem vyhovujícím i žákům ZŠ. Filmařsky je to však dobře zvládnuté a to především zvuk a ruchy. Jedná se zkrátka o klasický dobře natočený mainstream, který se snaží zjednodušeně podat velmi hluboký obsah. ()

dehlie

opäť film o zverstvách odohrávajúcich sa v ďalekej afrike. jednoduchý príbeh, drsné reálie, snaha prežiť. pre mňa tu dicaprio predvádza zatiaľ svoj životný výkon, bez djimona hounsou by tento film nebol taký aký je. skvelá hudba, kamera, akčné scény, pre niekoho kto ešte nevidel takýto africký film určite skoro nestráviteľné správanie sa človeka k človeku, nehodné ľudskej rasy. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)