Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

imados

Přese různá pochybení a předvídatelné scény hodnotím Krvavý diamant pozitivně. Leonardo DiCaprio podal velmi dobrý výkon, stejně jako jeho černošský parťák Djimon Honsou. ()

spiritus

Další vysoce kvalitní film, kde hraje můj velice oblíbený herec Leonardo DiCaprio, který každým filmem herecky zraje jako víno. Mysím si, že lépe ani nešlo poukázat na současné extrémní životní podmínky některých Afrických států a potažmo jejich obyvatel. Obchod a plundrování vždy až na prvním místě. Na úkor čehokoliv a kohokoliv. Velmi umně je zde i vyobrazen problém dětských vojáků, kterými je Afrika doslova zaplavena. Z filmařského hlediska také nemám moc co vytknout a popravdě jsem vše sledoval velmi napjatě. O tom i svědčí fakt, že ho začali dávat v 1 v noci, když už jsem usínal, ale po shlédnutí prvních pár minut, jsem se zakousl a už se nepustil až do konce, což se mi moc často nestává. Takže uděluji plný počet . ()

M.I.K.E.

POZOR SPOILER ! Nebýt typický ,,amerického" konce, kdy chudák DiCaprio kvůli ,,škrábanci" nedokáže nastoupit do letadla a radši zemře, bych neváhal s plným hodnocením. ()

geimz

Sprvu som sa len bavil na všemožných DiCapriových prízvukoch, neskôr ma ale už príbeh a jeho problematika dostatočne zaujala a jazdu k jasne nalinkovanému koncu som si užil. Trochu škoda toho príliš sentimentálneho záveru, ale inak to ani dopadnúť nemohlo. Typický Hollywood, zážitok napriek tomu veľmi slušný. ()

Marys

Dobrý film. Kvalitne spracovaný, s hlbokým obsahom, všetko skrátka veľmi dobré. Každopádne sa asi nezaradí medzi filmy, ktoré by som chcel vidieť zrovna dvakrát. Skrátka nezanechal tú pravú stopu vo mne. ()

Yardie

Tak některé scény z počátku filmu byly fakt síla. Člověk si mohl uvědomit, co se kde na světě ještě vůbec děje a co je možné. Každopádně zbytek filmu už nemá takovou ráži, ale i přesto je velice zajímavý. Akční scény a napínavé části filmu se výborně střídají s klidnějšími, a v podstatě se stále něco děje a film nenudí. Výborný výkon předvádí, jako poslední dobou stále, Leonardo. Film má vynikající atmosféru a je radost se na něj dívat. Občas se člověk zamyslí, občas ho zamrazí. Co trošku zamrzí je takový příliš happy závěr, což je trošku škoda, více by se mi líbil závěr jiný. Každopádně mě film bavil a klidně bych se na něj mrkl znovu. Nicméně, na 5 hvězdiček to není, krásné 4. Howgh! ()

Mikino00

Slabý film hrající na city s nezajímavým a nudným dějem, nepřesvědčivými hereckými výkony a přepálenou stopáží. Nedivím se že film finančně neuspěl. ()

jarmik

Parádní jízda. Leo vládne a celkově je to dokonalá "souhra" krásné přírody a děsivého násilí. Jeden z nejlepších thrillerů. ()

Blazin

Kombinace hrůz občanské války a vlastního prospěchu ze získání diamantů se moc nepovedla. Nedokázal jsem se do toho děje vůbec dostat, pořád mě to vtahovalo a hned potom zase vykoupávalo z toho prožitku. Chvílemi ukázky syrové brutality a chvílemi nějaký náznak akční sračky. Na jednu stranu DiCaprio hraje nelítostného žoldáka zajímající se jen o svůj prospěch, na druhou stranu člověka milující svět a snad všechny lidi. Nejhorší na tom všem je ten "romantický" konec, to bylo jak z levného akčního filmu. Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal a bránil, kdybych se ubránil, tak bych o nic zásadního nepřišel. Navíc poté co jsem viděl Nepohodlného a Hotel Rwanda, tak tohle je trochu mimo. Oceňuji upozornění na problematiku černého prodeje diamantů a brutality občanské války. ()

Terezinka198

Naprosto dokonalý zážitek – děsila mě zpočátku délka, ale i tak mi to rychle utíkalo. Ano, sem a tam ve filmu byly slabé scény, ale nikdy jsem se nenudila. Co se týče pašeráka diamantů – bylo mi ho na konci celkem i líto. Leonarda DiCapria miluji a pokaždé, když ho vidím v nějakém filmu trpět nebo umírat, něco umírá i ve mně. A ani si nepřeji si připomenout sumu toho růžového diamantu – tak malý, krásný kamínek a kolik mrtvol pro něj bylo potřeba. Ti, kdo tento film viděli, neprohloupili a zhlédli zajímavý příběh. Ti, kteří to potěšení neměli, vzhůru do toho! Za mě silné 4*. ()

Jimmy15

V poslední době se snažím najít filmy, které se dotýkají některého z lokálních světových konfliktů. Přeci jen, mezi lidmi se o podobných válkách moc neví a aspoň tohle je způsob jak přiblížit danou situaci veřejnosti. Jako tady, konflikt v Sieře Leone, člověk se aspoň trošku dozví, že se tam podobná hrůza odehrála. Bohužel je velký problém, že často lidé ani neví, kde tato zemička leží. A k filmu? Di Caprio si to zase střihnul výborně a celkově herecké obsazení se povedlo a dokonce mě i dost bavil celý příběh. ()

mira007

Skvělé téma zpracované korektně americky, že z toho vylezla klasická americká tuctová drama s humanitárním poselstvím, kterému nemůžu upřít, skvělé obsazení, skvělé herecké výkony a rozpočet. Pokud se člověk o danou realitu opravdu zajímá a narazí na knihy od Samuela Beaha Došel jsem daleko nebo dokument točený v té nejhorší masakrové vřavě Cry freetown od Sorious Samura tak vám tenle film s Leem a Djimounem přijde jako hrozně legrační plyšová disneyovka. A mimochodem v tomto filmu se v roli komparzistů mihnou opravdové žoldácké postavy, které mají za sebou kdejaký konflikt v Africe ( doporučuji knihu od J.Kmenty: Padrino Krejčíř, kde jeho bodyguard upozorňuje na jednu postavičku v jedné scéně) ()

Ollie235

,,Sometimes I wonder... Will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago." Sázka na jistotu, která funguje. Zwick občanskou válku v Sierra Leone zobrazuje s důrazem na její krutosti a zvládá tak v divákovi vyvolat emoce, které k takovému tématu nezbytně patří. Velmi dobře působí hlavní trojlístek herců a ani po technické stránce filmu v podstatě není co vytknout. Přesto mě Blood Diamond nepohltil ani zdaleka tak, jak jsem doufal při vzpomínce na Zwickův předchozí počin. Lepší 4* bez problému, ale na plný počet tomu chybí něco navíc. ,,I'm right where I'm supposed to be..." ()

cesky_hrac

Film vypráví o honbě za růžovím diamantem v Africe. Když probíhá občanská válka. Diamanty se pašují. A jeden černý pán schová ten růžový diamant do země a pak ho jsou s Leonardem DiCapriem hledat. Najdou ho? Má ten obyvatel Afriky( ten černoch...") dobrou paměť ? Budou mít cestou horečku? Zabloudí? Změknou? Potkají dinosaura nebo rytíře Jedi či člena Temné strany síly? Ve potřebné se dozvíte při zhlédnutí filmu KRVAVÝ DIAMANT. A to není vše!! Při tomto filmu se zabavíte, a to hodně, protože je ( jak by se řeklo pomocí nespisovné češtiny..) dobrej! Já ho tak moc chválím a nedal jsem tomu pět hvězd. No.. problém je v tom, že film mě nenutí se na něho podívat ještě jednou. Zatím stačilo. Tento bych doporučil těm, kteří mají rádi dobrodružné filmy!!!! Celkové moje hodnocení: 83% Kamera: 8/10 Obsazení:8/10 Scénář: 7/10 Efekty: 9/10 Režie: 7/10 ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)