Paprika

• Japonsko Paprika (viac)

Vstupte do říše fantazie a představ, kde se realita a sny střetávají kaleidoskopickém světě čiré obrazové dokonalosti. Magický příběh se soustřeďuje na převratný přístroj, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů. Když je přístroj ukraden, neohrožený detektiv a skvělá terapeutka spojují své síly, aby věc získali zpět – dřív než padne do rukou “snových teroristů.” Poutavý animovaný thriller natočil uznávaný režisér Satoshi Kon. (Bontonfilm)

F.W.Colqhoun

Jednou dospělý, prosím. Příbuzenský vztah mezi sny a filmy je stejně známá, jak nečekané jsou obtíže překladu jedněch do druhých. Jak to, že jako sny působí často filmy, které sny vůbec nezmiňují? Souvisí to s tím, že sny samy o sobě sebe jako o snech většinou nereferují? Největší potíž možná spočívá v tom, že se každému zdají pouze jeho vlastní sny, ne sny těch druhých. Jestliže se Nolan odkopal jako aseptický sterilní autistický hračička bez fantazie, Satoshi Kon trpí rakovinou imaginace v pokročilém stádiu. Opulentnost jeho vize zpočátku ohromí, brzy se ale dostavuje únava, což není něco, co by mělo z logiky věci následovat. Co Nolana a Kona spojuje, je svérázná interpretace fenoménu snů, vyjádřené obavami z ovládání, jakoby snad sny byly dosud doménou svobody. Jestliže hledáme svobodu na takových místech, to už jí věru moc nezbývá... Tinto Brass mou verzi bezvědomých nočních událostí znázornil zdaleka nejpřesněji. ()

D.Snake

Pěkná šílenost. Nejsem si jist zda jsem pochopil úplně všechno, každopádně jsem se ale bavil náramně. Moc se mi taky líbilo, že každá postava tu měla své místo a nebyla navíc, jak už to někdy u anime filmů bývá... Tady se všechny charaktery zdály pěkně "dotažené". Víc už nevim co bych k tomu mohl říct, nedá se to ani popsat. :) Tsutsui Yasutaka má neskutečnou fantazii, Konovi se to zas povedlo mimořádně natočit, tak jak to snad uměl jen on (R.I.P.). 9/10 ()

Yarushka

Satoshi-Kon u mě podruhé (první film- Tokyjští Kmotři) zabodoval! Úchvatné! Opravdu dech beroucí, spousta krásné animace a hlavně s nádhernou hudbou! Škoda, že už nemůže tvořit dál... ()

Ixbalanke

Nikdo mě nepřesvědčí, že toto není další dílo, které amíci okopírovali (a opět na tom vyrýžovali těžké hrachy) a vytvořili Počátek (viz také: japonský Ghost in the shell a americký Matrix). Hanba! To se opravdu nedělá... Tento film se podle mě docela pomalu rozjížděl, ale poslední půl hodina mě úplně uchvátila a zvedla mé hodnocení o pár hvězd. Asi se na to ale budu muset podívat ještě jednou, abych to úplně pochopila:) Hlavně jména se mi pořád trochu pletly, tak jsem chvílemi nevěděla, o komže to zrovna mluví a co se komu děje. Ale jinak velmi zajímavý počin... ()

evil_ryu

Premyslený snímok s vynikajúcim nápadom. Počas filmu ste prenesený do fantázie toľko krát že na koniec ani neviete čo je skutočnosť a čo fikcia. Veľmi ma zaujali aj charakteri, hlavne Dr.Tokita ktorý mi prišiel veľmi zaujímavý. Dej je trochu chaotický ale na koniec to krásne zapadne. Proste film pre tých čo majú radi fantáziu a radi porozmýšľajú. ()

sona123

Přidejte Imagináriu Dr. Parnasse několikanásobně mnoho otáček a dostanete šílený kolotoč barev a postav a hlasů a tónů. Ano, je tu dějová linie, ale ta je dost sci-fi a ujetá. I když myšlenka zajímavá. Animace mne neoslovila ani za mák a celé to byl prostě hrozný paskvil, který jsem - přiznám se - nedokoukala, i když většinou skutečně bojuji do konce. Ale dobře mi tak, nemám se dívat na žánry, které nejsou mým šálkem. ()

Matixed

Tento film zdaleka nesplnil moje očekávání. Děj byl zmatený, místy neúplný a když film skončil, nevěděl jsem, co si mám myslet. Nevím, jestli mi unikla nějaká pointa, nebo chce režisér, aby si v tom každý našel svůj smysl. Nevím, jak moc se film liší od předlohy, ale každopádně fantazie lidí, kteří pracovali na Paprice je nekonečná. Na závěr musím říct, že i když jsem smysl filmu pravděpodobně nepochopil na 100%, tak jsem si ho i tak užil a nenudil se ani chvilku. ()

perko

Co jsem to právě viděl? Prozatím ponechám tento zvláštní kousek bez hodnocení, protože to všechno ještě vstřebávám. Vizuálně je to moc povedený film, to uznávám. ()

Oralfabet

Když jsem si nedávno zkoušel sesumírovat, co se mi nelíbilo na Inception, nevěděl jsem ještě, že existuje japonský animovaný film jménem Paprika, který má přesně to, co Nolanově blockbusteru schází. Zvláštní to svět... Jen je škoda, že jsem celkem rychle přestal všechno chápat. 8/10 ()

siRka

Stejně jako u předchozích filmů perfektně animované, bohužel však narozdíl od předchozích filmů hrozivě nudné... ()