Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

S.Quentin QUALE

Netradiční light zombies komedie, která si dělá prdel ze zombíků tak, že z nich dělá domácí poskoky. Vadila mi laciná hudba, což je ale minoritní problém, jinak jsem se fajn zasmál. Slabučké čtyři dám. 70% ()

DJ Obelix

Výborný mix černého humoru, rodinného dramatu a... zombies. Bohužel i zde se najdou nudné pasáže, ale musím ocenit celkovou originalitu námětu i příjemné retro zpracování. Úvodní školní film i televizní spot, že "starým lidem se nedá věřit," jsou vrcholem filmu. ()

Sobis87

Neuvěřitelně hravá variace na klasický příběh přátelství kluka a jeho psa včetně prověřeného vývoje událostí – kluk se s novým mazlíčkem spřátelí, přičemž on musí čelit nepřízni jednoho z rodičů, idylka je dále narušena zásahem zvenčí, aby se vše nakonec opět v dobré obrátilo. Akorát v tomto filmu není mazlíčkem pes, nýbrž zombie. Zombie jménem Fido a vězte že tenhle nemrtvý mazlík sousedy jen tak neškodně neoslintá, jak měl ve zvyku třeba ten chlupáč Beethoven, on jim rovnou vyhryže střeva z pupku! ___ Nápad domestikované zombie jakožto nového člena rodiny, mazlíčka nebo sluhy je perfektní a jako takový je živnou půdou pro spoustu vtipných a bizardních situací. Celý příběh je podán s roztomilou nadsázkou, což platí i pro vražedné zásahy zdivočelých zombíků a v těch se na brutalitě vůbec nešetří. Je libo střívko nebo mozeček rozprsknutý na stěně? Nebo snad urafnutá ruka? Máte to mít! Fido je navíc zasazen do Ameriky 50.let, přičemž naivita kinematografie té doby a její celková atmosféra z tohoto filmu jen číší. Zároveň jsou zde patrné i satirické prvky zaměřující se na konzumní společnost a dokumentárně laděný prolog je zase vtipnou variací na naučné filmy z éry kdy se do domácností pomalu zaváděly televizory a filmový průmysl cítil potřebu vychovávat a vzdělávat dětské publikum. Jestliže Sam Mendes v Nouzovém východu nahlížel pod pokličku na první pohled spořádaných a ideálních rodin a tento dobový mýtus zdárně zbořil, režisér Andrew Curie dobové vyobrazení života na předměstích přijal za skutečné pro svůj diegetický svět, čímž z Fida udělal jakýsi pastiš hollywoodské kinematografie 50. let…nehledě na vyprávění příběhu s výraznými hororovými a sci-fi prvky, které tehdy tvořily značnou část filmové produkce. ___ Fido je svéráznou poctou jedné kinematografické epochy a její parodií zároveň, originální a hravou zombie komedií, která exceluje po stránce formální scénáristické. P.S.: Carrie Anne Moss je zde doslova k sežrání…druhý a třetí Matrix odpuštěn. 90% ()

Jordan

zombie mám veľmi rád (vo filme! v reálnom živote by som ich asi až tak rád nemal), o to radšej mám, keď sa k nim pristupuje s originalitou, scenáristickou invenciou, keď sa síce stále príťažlivá a obľúbená nálepka krvavých monštier a látky pre lacné béčkové slashery "povýši" buď na skvelú zábavu, sebaparódiu alebo dokonca sa im pridá aj istý filozofický podtext . . . a v tomto prípade mieru invencie a orignality pri nápade, námete a celom spracovaní látky musím oceniť mierou najvyššou - zlatou medailou! Rodinný film! So zombiami! A ešte k tomu retro (poučené filmové retro)! Skvelé! A jeden z najuznávanejších amerických komikov súčasnosti nepovie nič viac ako "Uaaaarrrr!" A sexikaratelatexová hrdinka z matrixu je domáca puťka (opravujem: supersexi domáca puťka)! Fajn! Ale očakával som väčšiu zábavu, očakával som hlasný smiech (z mojej strany) a ustavičné hemženie sa fórmi (zo strany filmu). Pár vydarených vtipov a thats it . . . lenže i tak mám ten film rád, i keď som sa nerehotal ako pri Wrightovom/Peggovom Shaunovi, hlavne pre tu originalitu a naozaj precíznu prepracovanosť. Milé :) Trochu mi to pripomínalo Burtonovho Frankenweenieho, ale len trochu a ani neviem prečo, možno to predmestie a tak . . . Blake Nelsonova postava bola super! ()

DJ Lonely

Zatraceně, ta Carrie-Anne Moss je čím dál víc sexy a oblečky ze 60-tých let jí sluší víc než ty latexové z Matrixu. Už jen za její vizáž a herecký výkon bych dal 4 hvězdičky, ale poté, co jsem se sesypal z křesla po scéně, kdy manželovi oznámí své těhotenství a ten jí zklamaně odpoví "Obávám se, že další pohřeb si při mém platu nebudeme moct dovolit." dávám ultimátní hodnocení. Tenhle film prostě stojí zato. ()

Frajer42

Poměrně netradiční zombie záležitost, která nám představuje tato stvoření ve velmi netradičním kabátě. S děním ve zvláštním světě 50. let je divák velmi jasně obeznámen prostřednictvím krátkého videa. Přes svůj práh nás pozvala domů docela výstřední rodinka. Táta je přizdisráč a trpí zombiefobií, matka chce být in a odhalí v sobě zombiefilii a synovi se zombie hodí jako jeho jediný kamarád a bodyguard v jedné osobě. Humor zde netlačí na pilu, přesto v několika situacích docela funguje. Na příběhu mě oslovila vyloženě jen myšlenka. Jeho průběh se dal vyšperkovat určitě lépe. Právě v příběhu vidím zásadní nedostatek. Herci jsou v rámci možností příjemní. Pokud hledáte něco nenáročného a odpočinkového, tak má snímek šanci ve vašem obýváku uspět. Lepší dva kus. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Asia_Power a uživatel AlistairMir. ()

Campbell

Tak zkoukl jsem dneska dva retro filmy které vzdavají hold/parodují, starý filmy. Jeden byl Fido a druhý Alien trespass. A AT dopadl o dost lépe tohle mi přišlo takový o ničem a dost nudné. Všechno bylo fajn, kamera, hudba, styl, a ten feeling ale nijak mi to nepadlo do oka a tak jsem se neustále koukal na hodinky kdy bude sakra konec. Naneštěstí to zachraňují herci kteří byly sympatičtí. Ale prostě jsem se nějak nemohl bavit. ()

predators

Tak v tomto případě nechápu většinu hodnocení. Připadal jsem si, jako bych se díval na komedii, u které jsem se zasmál snad jednou, a zároveň na absolutně stupidní Všechno ostatní, co se zde odehrávalo!! Tohle rozhodně NE! 20% ()

Slarque

Už jen nápad natočit romantickou komedii ze světa plného zombie je výborný. Odít to celé do retro hávu padesátých let byl ovšem dodatek takřka geniální. Není to moc krvavé ani bláznivě humorné, spíš je to opravdu taková romantická komedie s poněkud černějším humorem. Vzorek, který se ani v současné zombie záplavě neztratí (70%). ()

bassator

42nd KVIFF 2007 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy - Na půlnoc do "Karlovek" ideální věc, ale doma na videu bez té správné atmosféry již nikoliv. Bohužel už to tak správně nevynikne... - 65% ()

Chrustyn

Velice zajímavý nápad o fiktivní retro Americe, kde je možné si do každé rodiny pořídit své vlastní zombie. Nápad vskutku originální a pár nápadů se také povedlo, ale bohužel není celá myšlenka dotažená do konce a poslední třetina se zvrtne do takové nevýrazné klasiky. ()

heyda

Pokud odpustíte tvůrcům to, jak naložili s chováním zombie a vlastně s jejich celkovým charakterem, tak potom si užijete nevšední zombie komedii s vtipným a neotřelým nápadem. To vše za zvuku nádherné dobové hudby a pěkných kamerových záběrů. Nevidím důvod, proč bych měl hodnotit níže než hodnotím, tedy 75%. :) ()

Natascha

Jak se tak dívám, vše co jsem chtěla napsat už bylo napsáno (viz třeba Nathalie) a tak jen ještě jednou zdůrazním, že Carrie-Anne Moss svádějící zombie je (několikanásobným) vrcholem filmu:-) ()

Pítrs85

Tak tohle se povedlo. Správná dávka morbidity, absurdity a černého humoru. "Pro smetánku nebo spodiny, zombie do každé rodiny aneb zombíci jsou taky lidi." :-) ()

SOLOM.

Svůdná Carrie-Anne Moss mě vždycky dostane. Opět z její strany podaný excelentní výkon a jasně dominuje celému snímku. Film Fido je takovou odpočinkovou komedií u které nemusíte moc přemýšlet a jen se bavíte. Humorných momentů je tu víc než dost a milovníci zombie se dočkají i trochu toho násilí. Nejvíc mě dostala hláška: zlato, schovej zuby!! ()

Xeelee

Dobré odpoledne, chlapci a dívky. Povězte mi, kolik z vás už někdy muselo zabít zombie? Po všech těch zombie filmech a Sci-Fi béčkách jsem z Fida naprosto nadšenej. Konečně někdo dotáhl k dokonalosti to, co před dvěma roky naznačil závěr Soumraku mrtvých. Inspirace je víc než očividná a geniálních okamžiků je neúrekom. Pocta starým béčkovým scifárnám je už jen takový bonus, kapka krve na rakvičce. ● Úvodní černobílé reklamně instruktážní intro pro děcka ve škole ve stylu 50. let je geniální. ♪Do hlavy je to nejlepší, mozek se tím zneškodní…♫ Zbytek je sice v křiklavě veselé barvě, ale pořád jsem měl pocit, že koukám na film z 50. let. Kamera, herci, hudba…, tohle je prostě skvost. Další svěží závan shnilého masa na zatuchlém poli zombie filmů. Umístit příběh do doby plné nadšení a elánu byl skvělej nápad a všeobecná apatie ke smrti vytváří opravdu bizarní kontrast s duchem doby. 90 % mrtvých hold chce být zombíkem a ne nějakou debilní hlavou v rakvičce. A navíc je to drahý jak prase. Vlastně mám pocit, že se důchodců moc lidí nebojí. Emmette Mitcheli, z prachu jsi vzešel a v prach se obrátíš a z prachu toho již se nevrátíš. ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)