Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

Renton

Scénář: Robert Chomiak, Andrew Currie, Dennis Heaton .. Huá! Už úvod jak z dokumentárního žurnálu okamžitě napoví, že půjde o dosti netypický zombie snímek bez efektního vraždění, ovšem s neskutečnou nadsázkou. Společnost ZomCon je ukázkou toho, že business jde udělat i na vesmírné radioaktivitě, po které se mrtvoly mění ve vrávoravé postavy hledající živé maso. Právě ZomCon našel způsob jak tyto příšerky domestikovat a zapojit do života aneb zavedl nový druh otrokářství. Snímek je zasazen do padesátých let a dá tak vzpomenout na doby, kdy podobně laděných sci-fi/fantasy filmů vznikalo opravdu hodně. Celé vyprávění je pojato jako černá pohádka, kde apatie postav k smrti a vůbec všemu dění okolo budí pošetilý úsměv, jak je to nevážné, přesto pečlivě vymyšlené a zábavné. Podporuje to i hřejivý look maloměsta a zejména vydařené herecké výkony. Carrie-Anne Moss je ještě větší kus než v Matrix, je vidět, že pár let a pár kilo ji vůbec neuškodilo. Billy Connolly jako domácí nemrtvák zvládá tohle herecky omezené vystupování s bravurou, perfektní jsou však i zaujatý Henry Czerny či nedůvěřivý Dylan Baker. Zkrátka, zda máte tohle osvěžující žánrové zaměření rádi a přijmete i skvěle vystavěnou poctu pokleslým snímkům padesátých let, tak si jej bezesporu užijete. Jako že je stylově obří měsíc na noční obloze. 75%. ()

J*A*S*M

Roztomilá a přitom krásně nekorektní zombie komedie, ze které sice nejsem tak nadšený jako množství jiných uživatelů, ale pobavit mě dokázala. 65% ()

Cervenak

Fascinuje ma, že práve v takom žánri ako sú "zombie filmy", dokážu tvorcovia predvádzať toľko invencie a radosti z filmárčiny. Keď už si myslíte, že vás po Braindeade či Súmraku mŕtvych nič neprekvapí, príde tento neuveriteľne štýlový, milý film, ktorý by som odporúčal ako dokonalú zábavu pre celú rodinu, keby v ňom nebolo toľko vybuchnutých hláv, ohryzených končatín a mŕtvych detí. Carrie-Anne Moss je v úlohe starostlivej mamičky, ktorá kvôli svojmu synovi kľudne vyprázdni do skautíka celý bubienok svojho revolveru, absolútne očarujúca. A záverečný Fidov šluk z cigarety ma prinútil na konci filmu tlieskať... aj keď som pri tom sedel v kresle doma v obývačke. ;-) ()

Malarkey

Sice je to neskutečně....divný, ale každopádně to má něco do sebe. Přehrabuje se v neskutečném a otáčí něco, co nikdy nikdo neotočil. Tvůrci se příběhově vyřádili a nakonec z toho vznikl paskvil, který buď si divák oblíbí nebo ho bude nesnášet. Bráno s nadsázkou, můžu říct, že jsem se u tohoto filmu zasmál. Nesmyslnosti děje, a celkově srandovnímu posuvu zombie filmů, který mě dříve překvapil už v Soumraku mrtvých, ale zde dostal naprosto jinou podobu. Nikoho nenapadlo, že by mohlo být něco takového, ale ejhle, když se to hodí do fantasticky vypadajícího retro hávu, dokáže to zapůsobit. Sice ale jen průměrně, jde hlavně o tu myšlenku, která se určitě povedla, jenomže samotné zpracování jde trochu stranou. Rozhodně je chytlavé a zajímavé, jenže příběhově film nikam neposouvá, i když má kdejak geniální myšlenku. Přesto jsem se s Fidem pobavil, překračuje zákony, ale dokáže pobavit, a o to tomuto filmu jde především. Jen pobavit. --- To je revolver! - Vyndej ho. Vím, že bys ještě neměl mít zbraň, až od 12ti, ale někdy se může opravdu hodit... ()

T2

Rozpočet $8miliónovTržby USA $304,533Tržby Celosvetovo $426,224 ║ Taká lahôdka pre tých čo radi filmy o zombii, je to hravé, odviazané, nechýba tomu napätie, sympatický zombík, ostatný herci tiež fajn zapadnú do deju a celkovo koncepčne to bol prim nápad. /80%/ ()

imf

Už dokumentární vsuvka z úvodu by sama o sobě sbírala ceny na festivalech, ale Fido se na devadesátiminutové stopáži rozbíhá po louce plné nápadů, kvalitních replik a uvolněných herců. Pastelová stylizace a všudypřítomný zombie humor pohánějí kupředu tradiční příběh o klukovi a jeho "nové hračce", přičemž režisér Andrew Currie skladá klišé do úplně nových tvarů a chutí, takže nakonec z Fida nejvíc sálá právě radost z kinematografie jako celku. Zíráte na plátno, minuty ubíhají jako patníky podél silnice a tahle jízda ve vás zanechá výjimečně dobrý pocit z toho, že špatných filmů sice čas od času nebezpečně přibude, ale ty dobré zkrátka nikdy nevymřou. Nový talent se vždy skrývá za nejbližším rohem a každý den má pro vás svět nějaké příjemné překvapení. Jen ho najít. Pokud neumíte hledat, nechte si poradit tak jako já. Ať už je váš vztah k zombie filmům jakýkoliv, nebudete litovat. (90%) ()

Superpero

Neuvěřitelné. Tenhle film je od tvůrců, které zombie milují a skvěle jim rozumějí. Zasadit příběh do luxusního předměstí 50. let je skvělý nápad. Všechno načančané a do toho občas ten malý masakřík. Prostě nádhera. Stejně dokonalý je nápad s rodinou, které se odcizuje otec, a syn s matkou tíhnou ke své vesměs sympatické zombii. Billy Connolly exceluje, zvládá totiž minimální mimiku mrtvoly, ale přitom víme přesně co cítí. Carrie-Anne Moss jako krásná panička je také skvělá. Perfektní hudba jen dotváří celkový dojem. Po více zhlédnutích dám téhle parádní satiře asi maximum. ()

Shadwell

Hloupoučká gotika na předměstí. Filmaři patrně přebývali v Cařihradu a náhodou studovali v tamní mudrcké škole. Prý tam takovou opravdu mají - učí v ní lidi myslet. Nepomohlo to. Jediným pozitivem je Carrie-Anne Moss, který odhodila odtažitou škrabošku Trinity a po celý film se promenáduje v sexy šatech s puntíky. Zbytek filmu puntíky nemá a potřeboval by zrecyklovat. ()

hirnlego

Rozkošná pohádka pro nejmenší. Mno, možná pro ty trochu větší - ale stejně - takhle roztomilou, srdce-lámající, originální, černohumorně dojemnou retro zombie podívanou jste ještě neviděli! ()

Nathalie

Good dead are hard to find...Je to technicolorově barevné, je to zábavně cynické, je to zvráceně retro. Carrie-Ann Moss v roli matky svádějící oživlou mrtvolu by probudila vášeň i v balvanu ze Stonehenge, jejímu synáčkovi proudí v žilách k dobrému srdci břitvoostrý sarkasmus a rytíř smutné postavy Fido, který za celou stopáž nepromluví, je prostě k sympaťák k sežrání...Když ukousne hlavu nepříjemné sousedce, máte na jazyku zdvořilé bon appetite:)__ Od hororu coby žánru udržuji bezpečnostní odstup (na mém scared to death kontě smutně leží norský Fritt Vilt a pár Hitchocků), k zombie mám doufám zatím daleko (kromě časných ranních hodin:), ale přesto považuji FIDA za druhý nejlepší film letošních Varů. Na půlnoční promítání jsem mimořádně podlým způsobem dotáhla několik lidí, kteří nakonec byli vděční, že místo zteplalého moku dali přednost vychlazeným mrtvolám. A teď si ti méně odvážní z nich do prasátka střádají na rakvičku pro hlavičku. Já to risknu. 90% :) ()

tron

„Zlatko, nehraj sám baseball. Vyzeráš ako samotár.“ LEN 60%? Bože ja som sviňa. Taký zábavný scenár! Taká krásna výprava, masky a kostýmy! Ten film je nakrútený s láskou k žánru. Škótsky herec Billy Connolly je skvelý (zasa – usvedčený pedofil z AKTOV X: CHCEM UVERIŤ, expert na hady z RADU NEŠŤASTNÝCH PRÍHOD, verne fanatický John Brown z PANI BROWNOVEJ). Vlastne všetci sú skvelí. Plus scenár je bomba – odohráva sa v „alternatívnych“ 50. rokoch 20. storočia, kedy sa síce rozšírili zombíci, ale ľudia ich skrotili a teraz ich používajú na kosenie trávnikov, roznášanie novín a umývanie áut. Scenár je čertovsky originálny, prečo niečo také jednoduché a pritom super nikomu doteraz nenapadlo? Bohužiaľ, napriek nádherne štylizovanej atmosfére som sa nudil. Ale hanbím sa za to. ()

B!shop

Tvurci zustali tak trochu na puli cesty. Sice tu mame na kazdym kroku zombika a sem tam dojde na naky to zrani masa nebo strileni, ale jako horor bych to fakt neoznacil. A bohuzel to buhvijak nefunguje ani jako komedie, tvurci se sem nijak zvlast nesnazi cpat forky a film jen tak pomalu plyne s docela prijemnou dobovou atmosferou. Aspon, ze herci jsou fajn a Connolly v roli hlavniho zombika ma vyraz neco mezi naprosto vygumovanou palici a totalnim frajerem. Mohlo to bejt daleko lepsi, potencial tu byl. ()

obitus

Fajn nápad, parádní úvod a hezounká stylizace nevyváží hodinu a čtvrt pekelné nudy při sledování zombie verze Zachraňte Willyho. Záležitost pouze pro děti a karlovarské pseudointoše. ()

Gimli

Bavil jsem se dobře více méně po celou dobu. Jenomže dobře se bavím u hromady filmů. Je velká škoda, že takový nápad nebyl dotažen a využit mnohem zajímavěji. Přestože film dobře funguje, příběh a scénář jsou nesmírně tuctové. ()

Slasher

Asi až moc nenáročná, černá zombí komedie, která má pár dobrých momentů ale celkově se mnou nijak moc nepohla. Carrie-Anne Moss byla jako retro ženuška super. ()

Zeck

Fido není nejlepší komedií. Film je zasazen do padesátých let minulého století. Představuje nám americké (kanadské) předměstí, obývané povrchními lidmi, zakládájícími si na počtu zombie v domě. Někdo zombie s náramkem používá k souloži, případně k masturbaci, jako sluhu. Druhý, jako zahradníka, pošťáka, nebo mlíkaře. Děj nás zavede do rodiny, která svého zombie používá, jako domácího mazlíčka. Ženuška vlhne při pohledu na něj, syn v něm vidí skutečného tátu. Manžel v něm vidí konkurenci a nebezpečí. Samotný zombie (Fido), je však naprosto vygumovaný. Fido občas sežere souseda, občas sežere děti, občas sežere starou bábu. A to je v podstatě všechno, co nám tato postava ukáže. Nejvtipnější postavou tak není on, ale Carrie-Anne Moss (Trinity z Matrixu), která hraje skvěle a svojí postavu udělala zajímavou, ačkoliv její prostor ve scénáři, není největší. První hodina není ničím zajímavá, vtipná. Vtip a trochu akce se vyskytne až v poslední třetině filmu a trpělivý divák dostane alespoň trochu té zábavy. 55% 03.01. 2010 ()

EdaS

Docela zklamání. Výtečný ústřední nápad nebyl bohužel rozvinut do odpovídajícího nápaditého scénáře, byť po prakticky všech ostatních stránkách (zejména herci a kamera) Fido stojí za pozornost. Čekal jsem zkrátka zajímavější příběh než klasické klišé o chlapci a jeho psu... v tomto případě zombie. Zápal tvůrců je doslova hmatatelný, o to víc zamrzí, že jsem se bavil jen vlažně. ()

Skejpr

další film letošního MFFKV, který splnil veškerá očekávání. Dokonale černý humor, a hrozná spousta nápadů, a k tomu geniální Connolly i skvěle vybraná Carrie-Anne Moss. ()

Shit

Docela zklamání, protože ono to neni ani horor a bohužel ani zombie-komedie. Na horor tomu schází potřebný napětí, nějaký drsný či pěkně splatterový scénky a na komedii tomu zase schází vtip, sice se tomu nedá upřít originalita, která to dělá aspoň trochu zábavný, ale jinak je to fakt o ničem, což je docela škoda, určitě to mělo na víc, nebát se trochu přitvrdit, tak by to mohla být pecka ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)