Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

Jirka1111

Mám pro vás jednu radu. Nikdy se na film netěšte. Nemá to cenu. Ze začátku měl hodnocení někde kolem 85%. Stáhl jsem si ho, podíval na něj a byl zklamán. Herecké výkony nejsou špatné. Hlavně Carrie-Anne Moss je úžasná. Nápad je také originální, ale nějak tomuto filmu schází smysluplnější děj, zápletka. Takhle je to jen směska čehosi. ()

VlaP

Film nieje vôbec tým čím sa na prvý pohľad zdá byť a myslím si, že to ani nieje komédia. Je to náražka na idylický kapitalizmus, ktorý je ochotný zarobiť na čomkoľvek. Ľudia vo filme sa pretvarujú, degenerujú a na konci filmu vznikne v človeku otázka, či náhodou ten film nieje už o súčastnosti. Je v ňom plno náražiek a skrytých významov... A trochu trpkej pravdy. ()

Ponocnej

No takova rodina komedie kde jsou zombici ale na jednu stranu je to chvilema usmevne ne zabavne ale usmevne film dokoukat jde a chvilema ma i prvky satiry ovsem nic do hloubky je to zkratka rodina komedie ()

dextrush

Pred časom som si pozrel tento film. No nie preto, že som sa nechal zlákať na film o Zombies. Komédia je väčšinou to, čo vo mne evokujú filmy o Zombies. Tento bol ale vážne komédiou a tvorcom sa podarilo spraviť si komédiu z takých veci, pri ktorých sa ich kolegovia tvária smrteľne vážne.. a pritom je z toho väčšinou na smiech. Zobmík v domácnosti.. krásny nápad! Film na "rodinné" poobedie :-) ()

chatwenna

Silné a slabé momenty, silnější a slabší herecké výkony... A tak bych mohla pokračovat. Když se to zprůměruje je to na 3*. Bez debaty je na 5* hvězdiček maminka Carrie-Anne Moss a celkový nápad. Velmi netypický zombie snímek. ()

kojot.name

Romantická pohádka o malém chlapci, hodném zombíkovi a zlé korporaci :-) Ještě tu nikdo nezmínil ten totalitní motiv ve filmu, tedy to, že pod vlivem všeobecného strachu uchopila moc soukromá korporace. ()

Hrobař

Usmíváte se, ale nesmějete se. Atmosféra padesátek je super, kostýmy, auta, baráky a vůbec i taková ta mentalita ...všechno sedí ...ale nic moc to neříká a spíš to soustavně nudí. Začátek jak vystřiženej z Falloutu. ()

Pesamenteiro

Skvělý potenciál, který bohužel ani scénárista, ani režisér, natož herci nedokáží proměnit. Naprosto prázdný děj, v němž se neohrabaně potácí několik rádoby zajímavých myšlenek, až příliš zředěné nápady a vtipu jako šafránu. Opravdu jsem se těšil, opravdu jsem se snažil, ale bohužel, špatný film nezachrání ani líbivá retro stylizace. ()

lukke87

Nesnáším zombie filmy, jsou povětšinou trapácký! Nebo od nich očekávám prostě víc šťávy? Tohle je TOP! co jsem v týhle sféře viděl a rád na to kouknu znova! Navíc kdo by doma nechtěl Carrie-Anne Moss.. ;) ()

jeany23

Příjemná oddechovka s pěknou retro atmosférou 50. let o klukovi, co se skamarádí s rodinným zombíkem. Co jsem velmi ocenila, je poněkud černý humor, takže jsme mj. svědky totální likvidace dvou malých spratků. A pozor, jsou tu i náznaky nekrofilie ! Timmyho soused by mohl vyprávět, ale i mezí Fidem a mamčou tu cosi visí ve vzduchu, čemuž se nedivím, neboť Fido i v celé své nahnilosti působí sympatičtěji než Timmyho táta, jenž je po celý film přímo na zabití, takže - bacha SPOILER ! - taky tak skončí, a milý Fido nahradí jeho místo. No není to roztomilé ?? ()

Holly_Molly

Další parádička, která se ke mě dostala pouhopouhých 15 let po vydání..fakt nechápu, že takovýhle filmy nejsou ve vetším povědomí diváctva. Skvělá komedie nádherně stylizovaná do 30. let v Americe (Dobový auta, oblečení, mentalita...), která převrací zombie žánr naruby do alternativní reality, kdy se z lidí bez peněz na pohřeb stávají po smrti zombie otroci/uklízečky/partnerky(????)..Jooo, nějaká ta paralela na realitu tam bude, pohřby jsou kurva drahý..Já umřít, tak ať mě radši nechaj ležet někde na podlaze, než mi cálovat desetitisíce za pohřeb...je úžasný do kolika podob se dá zombie žánr ohnout a vždycky je z toho boží film. Smekám! ()

Lillian

Zábavné,barevné,ironické vtipné.I když vizualizace není originální,přesto výborná parodická oddechovka.V žádném případě nečekejte "zombie horrrrrorrrrrrr:)"nadsázka je naprosto všude a až pohádkově(tedy místy)kouzelná.Bohužel se neubráním pocitu,že právě ta výše uvedená vizualizace,je tak trošku "vypůjčená ze Strepfordských paniček a nejen od nich"přesto všechno je asi velká škoda,že toto dílko alespoň neproběhlo v našich kinech...Pokud se chcete příjemně pobavit a nevádí Vám občasné "potoky"přebarvené krve...Vřele doporučuji.Dokonce i Vašim dětem,jako instruktážní film.Přece jenom CO KDYBY... ()

mitush

Nechápem to vysoké hodnotenie. Asi som sa díval na iný film. Možno som nepochopil o čo v tejto snímke išlo a možno by som na to prišiel, keby som ju skukol ešte raz, ale bohužieľ na to nemám chuť. ()

Fixa

Mám rád "zombie" filmy, obzvlášť béčkový, ale už vím, kde je moje hranice. Film je vlastně o klukovi, co má psa, kterej mu dělá trochu starosti, má ho ale rád a svým přátelstvím mu ukazuje správný směr. Klasický rodinný film o klukovi a jeho mazlíčkovi, s jedním důležitým rozdílem - místo psa má za mazlíčka zombii. Má se to pak tvářit, jako vtipný, absurdní, hororový film. Bohužel, humorný, je to jako odříkaný vtipy v Kameňáku a na zombie horror, je v tom málo krve. Jak už tu někdo napsal - Má to potenciál, ale naprosto nevyužitý. Děj se takřka neposouvá a dívat se na film, jen kvůli nápadu autorů, vyměnit zombii za psa, je jen ztráta času. Dávám plný počet hvězdiček, za skvělý nápad a odečítám 4 hvězdičky, za nekonečnou nudu. Nakonec pak přidávám jednu hvězdičku, za zombie přítelkyni, kde si myslim, že se filmaři dotkli lepšího tématu ;-) ()

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (viac)