Bývalý špičkový armádny prieskumník a ostreľovač Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) zavesil kariéru na klinec potom, čo sa stal obeťou jedného obzvlášť nepekného podrazu organizovaného vyššími miestami. Napriek tomu ho na jeho samote vysoko v horách prekvapí penzionovaný plukovník Johnson (Danny Glover), ktorý ho požiada o pomoc. V hre je život amerického prezidenta a údajne len Bobove mimoriadne schopnosti a jeho presná muška môžu túto hrozbu eliminovať. S veľkou nechuťou sa do akcie zapojí a príliš neskoro zistí, že sa stal obeťou podrazu číslo dva. Z hrdinu, na ktorom závisel osud celého národa, sa tak razom stáva "hlavná postava" novinových titulkov, na ktorých je označovaný za osamelého zabijaka, ktorý sa pokúsil zastreliť hlavu štátu. V zúfalom boji s časom má Bob jedinú nádej – zistiť, kto a prečo ho do tohto komplotu zatiahol. Veľa šancí nemá, pretože proti nemu stojí celá krajina a na svojej strane má len neskúseného agenta FBI (Michael Pena) a dievča svojho zabitého parťáka (Kate Mara). Čím ďalej Bob uniká z perfektne pripravenej pasce, tým je mu jasnejšie, že v ohrození nie je len jeho život, ale tiež osud celej Ameriky. (TV Markíza)

M1k9

Klukovská střílečka counterstrike. Žádný duchovní přínos, jen zábava ze střílení. Americký patetismus navíc. 3/10 ()

Heero

Antoine Fuqua má rád hrdiny, kteří jsou prakticky ve všech ohledech dokonalý, a dokážou se dostat přes všechny bezpečnostní složky ke všem presidentům světa, dokážou vystřílet Yakuzu a celou ruskou mafii za dva dny, což dokázal i v Equalizéru, no, nic proti nemám. Odstřelovač je trochu táhlý film, ale co bych neudělal pro mého oblíbence Marka :) ()

Koláč

Já se náhodou dobře pobavil ... opravdu :-) ... teda až na ten konec, který byl vážně krapet uhozený, ale jinak si nemůžu stěžovat ... Film splnil moje očekávání. ()

Dogmeat

Možná to nemá ultraoriginální děj, ale od začátku do konce je to našlapaná jízda, která nenudí. Naštěstí jsem neměl ani záchvat předvídavosti a tak jsem si to užil bez toho, abych po 20 sekundách věděl jak to dopadne. Nebýt některých tupých hlášek a méně podařených záběrů tak je to za plnej. Jak málo někomu stačí ke štěstí, že? ()

kowalski

Takový střed. Parádní akční scény ale někdy až moc přitažené za vlasy až neuvěřitelné zápletky a chování hlavních hrdinů. Ale odfláknutej konec, kde se vše vyřeší u stolu s ministrem a nakonec je jen tak všechny postřílí v chalupě. 3 hvězdy dám za tu pěknou výpravu a přírodu. ()

Luqi

Kľudne mohli na miesto M. Wahlberga obsadiť S. Seagala. Medzi tie jeho akčné filmy by to veru zapadlo............... Ostreľovač vyčkáva, vystrelí jednu strelu a končí. Tak pracuje ostreľovač. Ale vo chvíli, keď sa začne mlátiť s policajtmi, naháňať sa na aute, bojovať s nožom, vyrábať bomby a to všetko po dvoch zásahoch strelnou zbraňou, tak celá serióznosť a uveriteľnosť filmu je v prdeli a stáva sa z toho obyčajný naivný akčný film................. ()

Jabro

Mark Wahlberg je opravdu cool, ale to je asi tak všechno.. Postrádal jsem motivaci postav, proč vlastně dělají to co dělají. Děj byl do nekonečna prodlužovaný a předvídatelný. A dlouho trvající zpomalené záběry na hlavního hrdinu mě - abych nebyl sprostý - řekněme ubíjely a deptaly.. ()

R4kosn1k

Tento film bych přirovnal k filmu Agent bez minulosti, dobrá akce a celkem dobrý scénář, akorát se nedá srovnat se scénařem již zmiňované trilogie, také je reálnější a surovější, nedokážu si představit, že by šla vyrobit výbušnina z nakoupeného zboží v supermarketu, která má sílu jako armadní mina :D, proto 3*, MacGyver?? Dodejte mi žvýkačky, a já vám vyrobím bombu! :DD ()

Filty

Relativně krásný napínavý začátek filmu vyústil v neskutečný sled klišé, akčních blábolů, důležitých keců o ničem a opět další klišé. Nečekané zvraty v příběhu rozhodně nejsou nečekané, o nic víc to nejsou zvraty, grafická stránka je přepálená a digitální pozadí rozhodně nevypadá cool. A proč proboha alespoň jednou v životě nemůže bejt hlavní hrdinka hnusná a zadaná? Dvě hvězdičky jenom za to, že konečně někdo vystřílel politiky. ()

rusty09

No nevim jestli je tohle zrovna předvídatelnej a nudnej film. Nudnej debilní film o ničem je Pulp Fiction. Jasně to, že u konce guvernéra hlídaj dva kluci se samopalem je přehnaný, ale stejně mi ty 2 hodiny utekly jak nic a výborně jsem se bavil. ()

Joll

Čistý průměr ničím neurazí, ale ani nepřekvapí.Jen snad opravdu pěkná kamera zvlášť ze začátku, pak už trošku klišé, škoda nevyužitých krásných exteriérů, film k tomu přímo vybízel :( ()

zelda82

Ja nevim, co proti tomuhle filmu vsichni mate. Je pravda, ze je docela dlouhy a nekolik scen (jako treba operace na zaplivanem zachode) tam byt nemuselo, ale zbytek bezi svizne a pokud mate radi akcni filmy, tak se povznesete nad par nedokonalosti a Shootera si uzijete. Mark Wahlberg jede! ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mark Wahlberg si v Odstřelovači a Skryté identitě vydatně natrénoval polohu nekompromisního drsňáka, který před striktním dodržováním zákona upřednostňuje přímočarou kulku mezi padouchovy oči. Tenhle… (viac)