Bývalý špičkový armádny prieskumník a ostreľovač Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) zavesil kariéru na klinec potom, čo sa stal obeťou jedného obzvlášť nepekného podrazu organizovaného vyššími miestami. Napriek tomu ho na jeho samote vysoko v horách prekvapí penzionovaný plukovník Johnson (Danny Glover), ktorý ho požiada o pomoc. V hre je život amerického prezidenta a údajne len Bobove mimoriadne schopnosti a jeho presná muška môžu túto hrozbu eliminovať. S veľkou nechuťou sa do akcie zapojí a príliš neskoro zistí, že sa stal obeťou podrazu číslo dva. Z hrdinu, na ktorom závisel osud celého národa, sa tak razom stáva "hlavná postava" novinových titulkov, na ktorých je označovaný za osamelého zabijaka, ktorý sa pokúsil zastreliť hlavu štátu. V zúfalom boji s časom má Bob jedinú nádej – zistiť, kto a prečo ho do tohto komplotu zatiahol. Veľa šancí nemá, pretože proti nemu stojí celá krajina a na svojej strane má len neskúseného agenta FBI (Michael Pena) a dievča svojho zabitého parťáka (Kate Mara). Čím ďalej Bob uniká z perfektne pripravenej pasce, tým je mu jasnejšie, že v ohrození nie je len jeho život, ale tiež osud celej Ameriky. (TV Markíza)

Fanak

Mám Marka Wahlberga rad a filmy o ostřelovačích také. A skutečně se na tento poctivý akční thriller po většinu doby dobře dívalo a nebyl problém odpustit drobné logické trhlinky. Násilně a nesmyslně překomplikovaný konec zanechal na cekovém dojmu výraznou kaňku a uvrhl snímek do šedého průměru žánru. ()

unrocker

Asi bych měl říct že to nebylo zase tak strašné, občas nápadité záběry, akorát ten příběh takový nějaký nic moc... Kdo se hrdinovi postaví toho zabije a nic se mu nestane... nevím nevím ()

tenista

Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. Takových filmů jsou už stovky - vláda si najme vysloužilého experta, který najde jehlu v kupě sena během 5 vteřin a bombu udělá z věcí co najde v kredenci, ty lidi, kteří pro něho přijdou, nejdřív vyfakuje, pak se v něm hne svědomí a jde do toho, pak přijde zrada, únik a vydařená pomsta. Film s tak předvýdatelným dějem jsem snad ještě neviděl, dokoukal jsem to opravdu jen kvůli osobě jménem Kate Mara (woooow ;o) ()

Bigfuckman

Ostřilený odstřelovač Mark Wahlberg bere spravedlnost do svých rukou, přesněji do své sniperky. A jde mu to docela pěkně. Narozdíl od soudu pracuje rychle a kvalitně. ()

TemnyRytir

Na začátku jsem si říkal "moc pěkné", to jak Marky Mark sejmul snajprovkou půlku čety. Potom střih a koukám na zasněžené vrcholky hor, výjevy jak z Na ostří nože a začal se těšit na nějakej odpočinkovej dobrodružnej film. Potom střih a Marky běhá po Philadelphii, dalekohledem si obšancovává okolí a v tu chvíli mě napadne, že by to vůbec nebyl špatnej představitel Bourna. Těším se jak se film vyvine a prásk! Útěk před půlkou policejního sboru Philadelphie a z Markyho je Uprchlík. "Výborně", říkám si, "tohle bude jízda". Jenže ouha. S arcibiskupem to schytal i scénárista a film se mění na nudnou béčkovou slátatinu. Škoda, ten potenciál tam byl. První půlka za pět hvězd, druhá za jednu, takže z toho máme tři. ()

Pagliacci

Óda na Ameriku schovaná umně právě v její kritice. Über borec Mark Wahlberg je ikonickým představitelem američana ,který musí chránit vlajku jak proti nepřátelům zvenčí, tak i zevnitř. A to znamená skrznaskrz zlem prolezlý senátor, jaké svého času zabíjel právě Danny Glover. Ze začátku mi řeči typu "věděli jak na mě...stačí zatlačit na můj patriotismus a jdu kam chtějí...ale nestydím se za to.." trhali uši ale díky úvodnímu odsniperování helikoptéry jsem vydržel a dočkal se perfektního akčňáku, pro které je Mark nejspíš né narozený, ale ze skály vytesaný. Nemusel tu moc hrát, vše za něj oddřeli šik záběry kamery na umouňený ksicht a tak stačilo nasadit macho chůzi ve dvou záběrech a práce je hotová. A podle mě dobře. No a lehce přiblblý příběh rychle utíká a protože v něm kulky létají z velkých vzdáleností hodně přesně utekl mi možná až moc rychle. ()

gudlak1

Tak tomuto filmu jsem trochu odolával, a zkouknul jsem ho až včera, kdy ho dávala Markýza, takže dva roky po natočení :-). Měl jsem z něj tak trochu obavy, jestli to bude alespoň nějaká konkurence na stejnojmenný film Odstřelovač s T.Berengerem, a musím říct, že mě mile překvapil. M.Wahlberg zahrál roli odsřelovače skvěle, proto **** hvězdy. ()

Tanus

Mizerie kde je pocet shlednutych minut primo umerny poctu nakydanych klise aneb dalsi film typu moc nepremyslet a uzivat si vsechny ty cupr efekty, vybuchy a strileni. 2 hvezdicky, kdyz se primhouri obe oci, jedna za Wahlberga a jedna za Glovera, ale vic fakt ne. ()

ryb1ck4

Já dávam 3... Mě se film líbil, nic jsem od něho nečekal, takže milá oddechovka s mozkem ve vedlejším pokoji, páč hledat zde něco víc, případně moc přemýšlet o mezerách v ději, "zážitek" zbytečně zkazí ;) ()

Elegnor

Zas jeden poctivej akčňák - takhle se to má točit: akce střídá akci, žádný hraní na velký díla, ale pouze přímočará zábava.. Jo jó, tak to mám rád :) ()

The_Peach

Marka Wahlberga mám rád a tento film je podľa mňa skvelý ! Ako fakt nechápem niektoré komentáre typu: eeee nemám rád Wahlberga (tým pádom potom aj tento skvelý film tak aj ohodnotí) a tento film je slabý. Podľa mňa je to skvelý akčný počin, neustále sa niečo deje. Zo začiatku som si ani nepomyslel, že práve na Markovi spácha Danny Glover a spol. podraz a on sa bude musieť očisťovať od obvinení. Nemám čo vytknúť, preto dávam 4*. ()

Nessos

Na akční thriller zbytečně dlouhé (věřte nebo ne, ale ty 2 hodiny jsou znát), na hlubší akční drama příběhové slabé a ploché. V tomhle případě bych vyjímečně přivítal i delší variantu - za předpokladu, že by bylo hlouběji rozvedena Swagerova minulost. Protože kromě již zmíněné stopáže to bylo vynikající. Já jsem spokojený. ()

dundy666

"I don't think you understand, these boys killed my dog." Klidně mě ukřižujte, ale mě to bavilo. Má to spád a i když dějově to nijak neoplývá, tak Wahlberg se do té role skvěle hodí. Někdo to má prostě v genech, že i s dvěma kulkami v sobě a půlkou města za zadkem dokáže v pohodě unikat. ()

liquuid

Akční show plná zvratů, konfliktů a úchvatných přestřelek. Myslím si, že je to velice povedený film, který rozhodně stojí za shlédnutí a pakliže máte chuť si dát pořádnou porci akce a napětí v celém průběhu filmu, tak Odstřelovač je zdá se být jasnou volbou na dané téma. Rozhodně nebudete litovat. Hlavní role je zvládnutá podle mého až s úžasným výkonem Marka. ()

borohub

Myslím, že velice slušná podívaná. Koukat na to každý den to asi ne, ale jednou za čas to jde. Sice dost často velmi nereálné ale tak to je u těhle filmech běžné. jednu hvězdu strhávám za celkem předvítatelný konec ()

pekas

Zase pěkná akce, co mě baví. Sice pár nelogičností najdeme i zde, ale nevadí zase tak moc, abych nehodnotil dobře. 80% ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mark Wahlberg si v Odstřelovači a Skryté identitě vydatně natrénoval polohu nekompromisního drsňáka, který před striktním dodržováním zákona upřednostňuje přímočarou kulku mezi padouchovy oči. Tenhle… (viac)