Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti. Mal však šťastie a dostal možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim šampiónom ťažkej váhy Apollom Creedom. Aj keď jeho šance na víťazstvo bola jedna k miliónu, vyhral. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nezdolnosť v živote i v ringu inspirovala milióny ľudí. Každá sláva však raz pominie a Rocky Balboa (Sylvester Stallone), bývalý taliansky žrebec, teraz trávi večery rozprávaním starých historiek stálym návštevníkom svojej reštaurácie, pomenovanej po jeho žene, z ktorej predčasnej smrti je ešte stále zlomený. Jeho syn (Milo Ventimiglia) s ním nechce tráviť čas, pretože je príliš zamestnaný svojim vlastným životom. Čas a rany osudu Rockyho pokorili, otupili jeho päste a vzali mu všetko. Vo svojom srdci je však stále bojovníkom. Úradujúcim šampiónom ťažkej váhy je teraz Mason “The Line” Dixon, ktorý vyniká iba tým, ako jednoducho sa mu podarilo titul získať. Vzhľadom k tomu, že sa mu nikdy nepostavil do cesty rovnocenný protivník, a on tak nemusel nikdy nič zásadného dokázať, je Dixon fanúšikmi boxu považovaný za človeka, ktorého nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. Avšak iba do okamžiku, keď ho počítačová simulácia prirovná k Rockymu Balboovi v jeho najlepšej forme. Kto by vyhral, keby sa títo dvaja postavili proti sebe v ringu? Dixon so svojimi vypilovanými údermi a pracou nôh, alebo Rocky so svojou vášňou? Znie to ako vtip, ale pre Rockyho, ktorý je takmer dvakrát tak starý ako jeho oponent, je možnosť zápasu s Dixonom druhou šancou, ktorú nemusel nikdy dostať. Šancou, ako dokázať sebe a všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ čo telo starne, plameň v srdci horí stále silno... (TV Markíza)

Meteorista

Rocky bilancuje nad svým životem, Stallone čerpá a nostalgicky připomíná hlavně z výtečného prvního dílu série. A já tak mohu za sebe říci finální verdikt - Rocky II,III,IV a V jsou celkem zbytečné -> stěžejní pro sérii je první a tento závěrečný díl. Z ostatních dílů sice víme, jak to všechno bylo, ale kvalitativné nejlepší a příběhově nejsilnější jsou právě první a závěrečný. Rocky Balboa je krásné drama, které se nemá vůbec za co stydět. Já jsem se výtečně bavil, po delší době si zkusím zkouknout jen první a tento poslední díl a věřím, že si dám zapravdu v mém tvrzení s těmi zbytečnými díly. Vynikající konec jinak kvalitativně velmi bilancující série. ()

kowalski

Stallone to natočil a hlavně výborně napsal scénář pro skalní fanoušky Rockyho. Je tam trochu více toho patosu a pár scén, které působí trochu křečovitě ale nakonec po shlédnutí celého filmu Vám to jakoby celé do sebe zapadne a trochu tomu boxerovi porozumíte. ()

KOZEL84

Na akčních hrdinech sem vyrůstal (ta topka by tehdá vypadala),ale Slye sem nikdy zvlášt' nemusel a když ted' vidím jak na stará kolena válí,tak si říkám,že je z té bandy jasně nejlepší.Parádní rozlučka z legendární postavou,která dokazuje,že Sly v žádných béčkových sračkách neskončí a ten sentiment k tomu patří.Kurva já mám toho chlapa rád...smrk... ()

Petrus1

Už ani nevím, kdy sem předchozí, klasické a jaxi pamatuji, docela dobré díly, viděla naposled...myslím, že tomu už bude více než deset let. Ale mám takový pocit, že je to furt o tom samým, ne? Ale v tomto znovuzrozeném boxerovi se nějak moc žvaní, zase (se mi zdá, že ve filmech, co sem poslední dobou viděla, se furt žvaní). Šedesátiletej starouš Sylvestr, kterej neustále nostalgicky vzpomíná a fňuká nad smrtí své ženy, mne nějak nebere. Chlape, co heslo: "Život jde dál."??? Njn, nakonec starouš najde přece v sobě jen sílu a odvahu boxera a chce si namasírovat ego na jednom mladíkovi ;-) Ano, konečně se ke konci začne něco dít, pro mne bohužel pozdě, bo mne to plkání nudilo a radši sem u toho začala žehlit, takže ke konci sem se tomu už moc nevěnovala a mé hodnocení tudíž není zcela objektivní. Dám tomu trojku, ale to spíš jen díky tomu, že někdo v tomhle věku má odvahu ještě něco takýho točit a začít na sobě trochu makat, byť ani závěrečný zápas mne moc neoslovil (sledováno teda jedním okem). Sly, pls, už nám další pokračovaní netoč, ok? ;-) ()

HouseMK

Kdo by to čekal, že se Rocky opět objeví v ringu s aktuálně nejlepším boxerem jako největší světová senzace? A že ho náležitě seřeže? Opravdová bomba by byla, kdyby Rocky v ringu třeba dostal v druhém kole infarkt. Ale on je i po padesátce ve formě a skoro se zdá, že by si dal dalších pár kol... Takže je to jen další z dějově jednoduchých boxerských filmů, okořeněná o vztahy mezi blízkými. Docela se mi líbila atmosféra Philadelphských chudinských uliček v následném kontrastu se světly Las Vegas, a taky Bramborova ukecanost. 3* z nostalgie nejnostalgičtější. :-) ()

piranha

Film plný sentimentálních výlevů, které, jak se po hodině doufání ukázalo, vůbec nikam nevedou. Všechno podbarveno náležitě dramatickou hudbou, zřejmě aby divák poznal, kdy by to mělo být dojemné nebo tak nějak. Spousta rozhovorů vyústí ve „veliké životní pravdy“ prezentované s patřičnou grácií, úspěšně napodobující recitace slavných básnických děl. Nechám si všechny Stallonovy výroky z tohohle filmu vytisknout a svázat do kožené vazby. ()

Eragon93

Myslím, že se jedná o důstojné rozloučení s legendou. Sylvester zde dokazuje nejen kvalitu hereckou, ale i tu režisérskou. Mimo to musí mít železnou vůli a snahu na sobě pracovat, protože na ty léta má neskutečně propracovaný svaly. Schwarzenegger mu může tiše závidět. ()

popelka595

"Svět není jen samé slunce a duha, je to hodně zlý a drsný místo. A i když jsi sebesilnějí, srazí tě na kolena a nechá tě klečet, když to připustíš. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ. Tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš. Kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě. Jenom tak se vítězí. Chce to znát svou cenu a jít houževnatě za svým, ale musíš umět snášet rány a ne si stěžovat, že nejsi tam, kde's chtěl a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili, to dělaj zbabělci. A to ty nejsi. Jsi lepší, pamatuj." Rocky Balboa ()

Aurus

Další povedený díl Rocky série který zase jako Rocky 3 a 4 byl režírován a sepsán jedním z nejlepších herců všech dob a to chlapem jménem Sylvester Stallone. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce neboli box tu je vážně hodně dobré, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě zlepšení od pátého dílu který je podle lidí průměrný pokračování ale pro mě je 6,5/10. No a teď k hodnocení tohoto velmi povedeného snímku Rocky Balboa. Tento film je za mě 7,5/10. Pro mě hodně dobrý díl i když mám radši Rockyho 1,2,3 a 4. ()

#47

Tak jsem se stejně jako hrstka místních nedočkavců podíval na Rockyho 6 v originále bez titulků...a byl jsem opravdu nadšen. Rocky totiž odešel v pátém díle způsobem nehodným legendy a od dětských let jsem čekal na chvíli kdy se ještě jednou vrátí a dokáže, že ještě nepatří do starého železa. Ten okamžik nastal právě teď...Sly tento snímek zvládl se ctí po všech stránkách a dá se říci že teď má konečně dušiška fanouška klid. První polovina filmu se line ve velmi sentimentálním duchu, Rocky vzpomíná na Adrianu, rekapituluje svůj život a opět je na něm vidět ona nefalšovaná poctivost a dobrosrdečnost, je až neuvěřitelné jak tahle hora svalů dokáže v člověku vzbudit soucit a někdy až lítost...druhá polovina ukazuje typický ale ne příliš originální předzápasový tréning boxera-důchodce, ale je pravda že se Sly snažil dát najevo že už to nebude s těmi činkami tak snadné jako kdysi a samozřejmě zápas samotný, ve kterém Sly skutečně potil krev, ale bil se jako zamlada. Asi u mě silně zaparacovala nostalgie či jakýsi pocit sounáležitosti s hlavním hrdinou, ale Rocky mi tentokrát dokázal zahrát na city asi stejně jako v prvním díle a proto dávám po dlouhé době plný počet, ač jsem si vědom že zase tak dokonalé rozloučení to nebylo. ()

Joll

Rocky byl vždy něco víc, možná je to mým ročníkem narození, možná je to atmosfétou, ve které jsem vyrůstal, ale Rocky je byl a bude tím největším hrdinou. Ať mi je dobře nebo špatně:) vždy mi pomůže Rocky ať už to je poslední boj z každýho dílum nebo treningová seqvence, pokaždý je to vylepšení nálady a to se počítá!!!! Pozozor nejsem žádnej nahej kompjutrovej maniak co sedí celej den u počítače, mám ženu a snad brzo i děti a pevně doufám, že nejsem jedinej komu dává tento hrdina občas nadějí :) Myslím, že všichni někdy potřebujem někoho jako je ON!!!!! Ale zas ten filmovej život moc nežerte :) ()

zelda82

Nostalgie. To je slovo, ktere tenhle film dokonale vystihuje. Takze pokud si radi zavzpominate, jake to bylo, kdyz Rocky boxoval a Appollo Creeedem nebo Ivanem Dragem, tak vas Rocky Balboa uspokoji. A pokud navic mate to stesti, ze ste si probehli Rockyho schody ve Philadelphii jako ja, vydrzite i u zaverecnych titulku:) ()

Puol

Vždy som dúfal, že to ešte Stallone nezabalí a vráti sa na veľké plátna kín a že sa vrátil ako Rocky Balboa, ma nesmierne potešilo. Proste mi bol s tým svojim "herectvom" vždy sympatický a mal som na neho slabosť. Rocky Balboa je nostalgické spomínanie, pomalý, ukecaný filmík, ktorý ale aj kráča s modernou dobou - počitačová simulácia zápasu. Skrátka Sly ešte stále má čo povedať. ()

jura-roy

Nevím v čem všichni hledají krásu tohoto filmu, ale já ji bohužel nenašel. Stárnoucí S.S. nevypadá jako před 20 lety a rozhodně také nebojuje s takovou vervou. Hodně moc řečí a snaha usmíření otce se synem, krátké závěrečné cvičení a příprava na zápas, stejně jako zápas samotný. Každý z nás má svůj čas a Rockyho zřejmě již vypršel. ()

solid

Rocky Balboa is back. A kdo si myslel že tento boxer je jen stará vyčichlá fosilie tak se zatraceně plete, protože on nám dokáže, že pořád existují chlapi, kteří dokážou dát do toho co dělají celé srdce. A že je to srdce bojovníka víme už dávno. Ale je to taky dávno co stál Rocky naposledy v ringu a proto když se dozví, že jsou lidi, kteří si myslí že by měl na úřadujícího mistra světa, rozhodne se ještě naposledy vyměnit poklidný život majitele restaurace za boxerský ring, který už mu způsobil tolik bolesti, ale dal i spostu štěstí. To vše je v novém Rockym. Skvěle natočené s nostalgickým "ocasem", který těm, kdo s Rockym už nějaký čas strávili a rozdali pár ran, zůstane jestě dlouho na srdci. Hodnocení: ***** (85%) ()

wakeup

Nejlepsi seste pokracovani ever (nepocitam star wars, nebot stale nevim, zda trojka je sestka, nebo je to sestka...). Kazdopadne... ani nevim, co jsem ocekaval, ale to co jsem dostal mne prijemne prekvapilo. Musim uznat, ze jsem se bal na film podivat. Zhodnotil jsem si ho jste pred zhlednutim: bude to bud trapne, nebo vtipne. Ani jedno pratele. Je to prijemny, neurazejici, na nic si nehrajici Rocky tak jak ho znam uz odjakziva. A jak rikaji kolegove zde, ma stale co rict. Tesim se na Rockyho v uloze trenera:) ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)