Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti. Mal však šťastie a dostal možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim šampiónom ťažkej váhy Apollom Creedom. Aj keď jeho šance na víťazstvo bola jedna k miliónu, vyhral. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nezdolnosť v živote i v ringu inspirovala milióny ľudí. Každá sláva však raz pominie a Rocky Balboa (Sylvester Stallone), bývalý taliansky žrebec, teraz trávi večery rozprávaním starých historiek stálym návštevníkom svojej reštaurácie, pomenovanej po jeho žene, z ktorej predčasnej smrti je ešte stále zlomený. Jeho syn (Milo Ventimiglia) s ním nechce tráviť čas, pretože je príliš zamestnaný svojim vlastným životom. Čas a rany osudu Rockyho pokorili, otupili jeho päste a vzali mu všetko. Vo svojom srdci je však stále bojovníkom. Úradujúcim šampiónom ťažkej váhy je teraz Mason “The Line” Dixon, ktorý vyniká iba tým, ako jednoducho sa mu podarilo titul získať. Vzhľadom k tomu, že sa mu nikdy nepostavil do cesty rovnocenný protivník, a on tak nemusel nikdy nič zásadného dokázať, je Dixon fanúšikmi boxu považovaný za človeka, ktorého nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. Avšak iba do okamžiku, keď ho počítačová simulácia prirovná k Rockymu Balboovi v jeho najlepšej forme. Kto by vyhral, keby sa títo dvaja postavili proti sebe v ringu? Dixon so svojimi vypilovanými údermi a pracou nôh, alebo Rocky so svojou vášňou? Znie to ako vtip, ale pre Rockyho, ktorý je takmer dvakrát tak starý ako jeho oponent, je možnosť zápasu s Dixonom druhou šancou, ktorú nemusel nikdy dostať. Šancou, ako dokázať sebe a všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ čo telo starne, plameň v srdci horí stále silno... (TV Markíza)

Lumpus

Film pojednávající o staříkovi s legendární minulostí se nám ukázal na stříbrném platně,ale tento stařík je překvapivě dobré formě,jenže myslíte si že by padesátiletý chlápek mohl zdorovat boxerovi který je o generaci mladší ale hlavně nejlepší ve svém oboru? S tímto dilematem sem se potýkal celý film a toho času jsem měl hodně,protože ůvod se neskutečně natahuje a natahuje až už čekáte kdy dotoho praští a udělá to co čekáte.Opravdu sem se tři čtvrtě filmu trochu nudil , ale konec mě to vynahradil dosytosti. V celkově mě ale film nezklamal a splnil moje očekávání,asi i proto že jsem od něho moc nečekal. Ale i tak to navíc než 60% nevidím ()

Baki

Velice mile prekvapeni. Ano, toto jsem mel v hlave po shlednuti tohoto snimku. Kdyz jsem se dozvedel ze stalone se chysta udelat dalsiho rockyho, tak jsem si rekl ze uz asi nevi co roupama a chce z toho vytriskat este nejake penize. Penize z toho pozna vytriskal, ale film si to zaslouzil. Tady uz nejde o zapas, ale o zivot. Zivot jaky zije Rocky, dokonce i ty jeho kecy se mi libily a hlas ma stalone spickovej (asi poprve co jsme ho slisel v originale bez dabingu :) ) ()

Cortesz

Čekal jsem, že to bude spíš odpad, ale musím dát pravej opak. Tento film mě mile překvapil ve všech směrech. Hlavně mě překvapil Stallone, který se ve svých 60ti letech snaží hrát a docela mu to jde a je z něj docela charakterní dědek v dobrém slova smyslu. I ty jeho blby kecy fungujou. Až na ten závěrečnej souboj, kterej byl tak nějak divně natočenej to dopadlo velmi dobře. ()

JK77

davam 4*,ale s velmi prizmurenymi ocami este aj tymi co mam pri TV! Kto caka bx, kludne si to pretocte na time 01:04:00, tam to zacina byt Rocky, dovtedy je to len konverzacia na konverzaciu niekedy absolutne zbytocna. Ale Rocky je legenda takze 4* a nikto tu nespomenul, ze sa vo filme objavi na par sekund aj Mike Tyson ()

Maxmilian

Je to hodně nadnesené, ale pro mě asi nejlepší Rocky za celou tu dobu. Samozřejmě starý Rocky, to je klasika, ale troufnout si něco takového v takovém věku? Pro plno lidí nemyslitelné. Obdivuji nápad natočit něco starého v novém. Ale stále nechat plynout čas. To znamená, že Rocky má věk hodně pokročilý, ale i přwsto se nebojí ringu. Návrat, dá se říci, veteráná. Který si plní svůj poslední sen, poslední zápas. Ten bude ale nesmírně obtížný, proti němu stojí zatím neporažený šampion, který má na kontě 33 zápasů, z nichž ani jeden neprohrál. Samozřejmě je to trošku nadnesené, šedesátník by neustál ani kolo, ale i tak je to výborný příběh. ()

unrocker

Joo čekal jsem sice o tochu víc toho boxu než na úplný závěr , ale dobře je to jednoduché až na to obrovské množství kecu rockyho , ale joo.. ()

fordhont

Mohlo by se zdát, že je tu snaha o vydělání pár peněz z předešlé slávy, ať je to tak či tak, byl mi film moc sympatický a melancholie tomu dodala to správné kouzlo. Pěkné rozloučení s legendou a sympatickou postavou Rockyho. ()

HarlanWade

Plusem je, že film si alespoň uvědomuje, na čem má stavět, ačkoli lépeřečeno na čem stvět nemá. Rocky už totiž není boxovací šampión, který může běhat po ringu a knockoutovat soupeře po desítkách. Rocky je stárnoucí muž takřka důchodového věku. Nápad s comebackem pomocí boxerské exhibice s momentální hvězdou je výborný, ale moc velké množství dramatických keců a ještě k tomu romantiky mu to kazí. Hlavně už ale doufám, že žádný další Rocky nebude - Sylvester už na to nemá a nahrazení nějakým béčkovým hercem by sérii neprospělo. ()

jafuska

tak jsem se podívala na poslední díl rockyho, a stálo to za to, super, už jakomalá jsem si oblíbila první díl jsem ráda, že jsem mohla vidět tento díl, a stallone byl super jako vždy ()

pe3czech

Zápletka samotná není až tak silná, možná je i lehce vyčerpávající, ovšem způsob jakým je natočena finální bitva je pro mě nejsilnějším akčním zážitkem vůbec. Dosud mě nic nevtáhlo natolik, jako Mason vs. Balboa. ()

LuNaj

Slyovi se to povedlo. Mnozí čekali odpad, jde vlastně o Rockyho 6. pokračování. A nemusím tady dvakrát připomínat, jak to dopadá, když se vrací kultovní snímky. Rocky nám dokazuje pravý opak a jeho návart je parádním filmem. Fanoušci série si můžou přidat ještě 1*, já jsem někde mezi 4* a 5*. ()

ratpile

Důstojné rozloučení s největším boxerem stříbrného plátna. Rocky ničím nepřekvapí, je to pořád ten moralizující dobrák, ale v jeho věku jsou všechny ty moralitky uvěřitelnější a tak nějak lidštější, hluboké to není, ale velmi nabuzující určitě. Sly je ve svém věku neskutečná, ale neskutečná hrana a hrozně sympatickej dědula se srdcem na dlani. Hodinka a půl uteče svižně, člověk se párkrát zamyslí, že ten Rocky má vlastně pravdu a při finálním souboji jsem mu zase fandil a říkal si "zvedni se!! zvedni!!", takže spokojenost. Sympatická, nostalgická, s lehkostí natočená tečka za boxerskou kariérou Italského hřebce. Rocky to má prostě v sobě :-) ()

vieriX

Velice pěkné a důstojné rozloučení s italským hřebcem Rockym Balboou. Filmy o Rockym patří podle mě mezi nejlepší sportovní dramata, které byli natočeny. PS: Až na ten příšerný pátý díl ()

Zadri

Trochu s očekáváním nejhoršího jsem pouštěl film o boxerovi, který mě provázel od dětství až do dospělosti. Překvapivě ve filmu vše funguje a Sylvestr Stallone se pro mě stal hercem, který umí hrát. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem všechno. Viděl jsem film, který víc než důstojně uzavírá filmový život boxera Rockyho Balboi. Díky za něj, konečně je hotovo. ()

sniperjozef

Velmi jednoduchý a pro někoho otřepaný děj, ovšem linoucí se ve Stallonovském duchu. Spousty velkých gest, emotivních momentů, pro všechny otevřené, velké srdce, nezlomný duch a úžasný pohled na svět. Asi mám pro Rockyho/Stalloneho slabost, ale tohle je prostě skvělý film, který u mě nemůže dostat jiné hodnocení než 5*... ()

MaxForValue

Škoda, že to hlavné vyvrcholenie ma len tak pohľadilo po ruke, miesto toho, aby som mal tú možnosť "cítiť" Rockyho údery priamo na sebe. Vhodnejšia metafory mi na rozum nechodí. Rockyho rozlúčenie s publikom však bolo nesmierne dôstojné, plné životných právd, ktoré majú svoju hĺbku i krásu. Sly je excelentný herec, možno to nie je typický šoumen či "hezoun", ale kto iný by dokázal na sklonku života zahrať svoju fyzicky náročnú postavu takto presvedčivo? ()

Eruzione

Čím je tento díl lepší než všechny předchozí? Pro mě má větší emoce a navíc, od ikon filmového průmyslu si i rád poslechnu nějaké rady do života, takže tentokrát za 4*. ()

princesofpersia

Závěr, na který může být Stallone nadosmrti hrdý. Konečně od prvního dílu je zas všechno jak má být... scénář nezní hloupě, hudba skvělá, příběh, který vyvolá emoce snad i u pařezu a Sly si může oprávněně říkat legenda. Nevzalo mě to sice jako jednička, ale že to bylo o fous. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)