Last Order: Final Fantasy VII

• Japonsko ラストオーダー ファイナルファンタジーVII

Krátký film popisuje část příběhu videohry Final Fantasy VII a zároveň funguje jako prequel k filmu Final Fantasy VII: Advent Children. Snímek zpracovává jeden z flashbacků Clouda, který se odehrává před vlastním příběhem Final Fantasy VII v Nibelheimu, kde figurují i Zack, Tifa a Sepiroth. (Ignus.cz)

Davies182

Filmeček dokáže zaujmout, i když se v něm člověk neznalý universa Final Fantasy nemá šanci moc orientovat - přeci jen jsou podobné japonské rychlokvašky :-) čistě pro akci. Překvapením pak je, že oněch 25 minut je mnohem atmosféričtějších a animace příjemnější, než v případě plnohodnotného filmu, který následuje po událostech zde vykreslených. Barvičkami to tu moc nehýří, vše je spíše temnější a mnohem zlověstnější, a takové zacházení s příběhem sluší dle mého názoru FF mnohem více, než přemrštěný a v konečném důsledku happy-endovský Advent Children... ()

Flipnic

Běžně nekomentuji japonské anime, ale Final Fantasy VII je jasná ... Tento krátký film naprosto přesně a precizně zpracovává jeden z flashbacků Clouda ve videohře FINAL FANTASY VII na konzoli playstation 1. Bylo to krásné připomenutí jedné z nejlepších videoher všech dob a stovek hodin, které jsem u ní strávil... Jinak kresba, akce, vše v naprosto špičkové a dostačující kvalitě. Final Fantasy 4Ever!!! ()

molotov

Final Fantasy jsem nikdy nehrál, ani jsem neviděl žádný film. V příběhu jsem celkem ztrácel, ale to nevadí. Prostě jsem si užíval tu nádhernou animaci. Je tu krásné výpravné, úžasné souboje a doplněno výtečnou hudbou. Co chtít víc? ()

petero

Prequel k filmu Final Fantasy VII: Advent Children ma spočiatku zarazil inou animáciou (a ani také akčné orgie sa nekonajú) a že hlavnou postavou nie je Cloud ale nejaký Zack vojak 1. triedy s ktorým utekajú ale vynahradil to podarený koniec. ()

Sysel_CZ

Ze všech záporů bych nejvíc vyzdvihl fakt, že kromě popření děje FF7 popírá i jeho základní dějovou myšlenku. Jinak... je to nuda, nic se vlastně neděje, jen události které každý fanoušek zná se stanou jinak, tak, že hra vlastně vyprávěla asi úplně jiný příběh. No a proč místo dvou hvězd jedna? Protože v tomhle případě mi ještě víc než obvykle vadil fakt, že jde o anime a že musím koukat na ty nudné animescénky plné stojatých obličejů kterým se chvěje obočí. ()

HAL

Krátký film popiuje část příběhu videohry Final Fantasy VII a zároveň funguje jako jakýsi prequel k filmu Final Fantasy VII: Advent Children. Z toho je zřejmé že pokud jste (stejně jako já) nehráli herní předlohu tak se budete v ději poněkud ztrácet, ale není to až tak zlé, obzvlášť při druhém shlédnutí a nebo spolu s již zmíněným filmem. I bez pochopení děje si ale můžete užít velmi pěknou animaci a výborné akční scény. ()

swamp

Co dodat? Japonci prostě umí..a tihle Japonci ještě víc! :) Další ze skvělých "doplňků" ke hře Final fantasy VII. ()

predators

Po Final Fantasy: Advent Children další nahlédnutí do prostředí této veleznámé hry. Ikdyž v porovnání s FF:ACh je Last Order někde jinde(slabší), jde stále o připomenutí si obrázků a tónů, které ve mně zanechaly mnoho citových stop. Zajímavosti: Nejen pro fanoušky ... podívat se můžete zde 70% ()

M.Macho

Chaotické a akční. Bravůrní. Možná kdybych znal universum Final Fantasy, tak pět. Jediného jsem znal Clouda z dema FF 3. I když spousta postav a neznalost souvislostí v ději FF tomu dávají punc misterióuní záležitosti. Sem amráda, tady nějaké podivné retrospektivní střihy... Zkrátka krása... ()

mandelbrot

Krátký film popisující jedny z klíčových událostí hry Final Fantasy VII. Trochu zarážející je, že se děj v několika momentech rozchází s tím, jak to bylo ve hře. ()

tomxxx

Příběh Final Fantasy ze hry neznám. Pokud pominu děj, tak animace byla dost hrozná, blížila se ke zpracovaní Naruna nebo Pokémonů. ()

VanTom

Pro neznalé videohry se jedná jen o svižnou akční scénu v pěkné animaci, která ale takto vytržená z kontextu nedává pražádný smysl. Což ale těžko můžu brát jako zápor, protože neznalým videohry tento filmek určený rozhodně není. ()

Revolver

Jako velký fanoušek her Final fantasy sem se podíval i na Last Order a i když je zde příběh nevím proč odlišný (přesněji děje se zde to samé co ve hře , ale dopadne to opačně) , bylo mi to jedno , protože sem si hlavně užil úžasnou animaci bojů. ()

G_I_S_M_O

Je to hrozně zamotané.. ale kdo zná a dohrál Crisis core: Final fantasy VII + Final Fantasy VII.. tak pochopí po čase.. jsou tam flashbacky do minulosti pět let nazpět, kdy byla potyčka se sephirothem, který zešílel po zjištění, že je pouze experiment Jenovy a pak ukázky z kanceláře Shinra, odkud se vzpomíná a mezitím v přítomném čase Zack spol. s Cloudem unikají za svobodou.. Děj se odehrává mezi částí hry Crisis Core: Final Fantasy VII.. kde Zack s Cloudem utečou z laboratoře Shinry a koncem, kde Zack umírá s tím, že za jeho život bude mít Cloud svobodu a nechá si slíbit, že se postará o jeho Aerith. Jestli se mu to povede, to si zahrajte FF VII, je to skvost. Poté si pusťte Advent Children: Final Fantasy VII a pokud chcete vědět jak to bylo dál, tak i zajímavé pokračování Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII, které se odehrává rok po událostech z ACH a pitvá se tu minulost Vincenta Valentina, na kterého narazíte v průběhu Základního dílu Final Fantasy VII. Pokud hru dohrajete se všemi třemi G reports, objeví se vám zahádný konec.. že by děj FF VII stále měl mít pokračování díky návratu Genesise? Nechme se překvapit! :) ()

perna182

Dějově odpovídá flashbacku ze hry a doplňuje její informace a události, takže opět pro nehráče Final Fantasy VII nic neříkající a zmatečné. Pro hráče téměř dokonalý zážitek ještě umovňující pocity z hlavní hry. Jako jedinou výtku bych měl nekonzistencnost události. Jinak ale vynikající zážitek jak po stránce vizuální i příběhu, tak samozřejmě hudby. ()

evil_ryu

Tento film nieje odvodený až tak od pôvodnej FF VII ale od FF crisis core ktorá vyšla len na PSP. K filmu: vynikajúci soundtrack, animácia bezchybná, príbeh pre väčšinu ľudí len zlátanina pre zainteresovaných krása. 5* ()