Final Fantasy

• Japonsko ファイナルファンタジー (viac)

Temná bytost zvaná Deathgyunos se pokouší zničit svět pomocí čtyř mocných krystalů. Prozatím se zmocnil tří krystalů, zbývá mu pouze jeden, ale do cesty se mu postaví dívka Linaly a společník Prettz, kteří mají za úkol chránit poslední krystal. Děj se odehrává přibližně 200 let po herním Final Fantasy V. (Ignus.cz)

strougy

Dvě stě let po událostech odehrávajících se ve hře Final Fantasy 5 se bytost zvaná Deathgyunos pokouší zmocnit všech čtyř krystalů a zničit svět. Podaří se jí zmocnit se tří krystalů, když do děje vstupuje dívka Linaly a její společník Pritz, kteří se snaží zbývající krystal ochránit... Ze série Final Fantasy jsem hrál bohužel jen sedmý a osmý díl a asi proto mi některé věci v této OVA nedávaly příliš smysl a občas jsem se v ději poněkud ztrácel. Naštěstí ovšem příběh po celou dobu uhání takovým tempem, že mi to celkem ani moc nevadilo a po většinu času jsem se celkem dobře bavil. Některé akční sekvence vypadají jako vystřižené z počítačové hry ( konkrétně třeba chvíle, kdy se Pritz a Linaly snaží utéct ze sídla pirátů a na motorce skočí na dráhu, po které jezdí tlusté pirátky na jakýchsi strojích a snaží se jim useknout hlavu ) a vlastně celý příběh má strukturu takřka jako počítačová hra, kdy na začátku jsou postavy slabé a zlepšují se postupem času až do setkání se závěrečným bossem. Nejedná se o nikterak vyjímečnou záležitost, většina položek jako animace či hudba je průměrná a nezanechaly ve mně žádnou výraznější stopu, ale celkem dobře jsem se pobavil a to mně ke spokojenosti stačí. ()

Bajda

Kraťounký miniseriál, který je volným pokračováním počítačové hry Final Fantasy V, ani nenadchne ani neurazí. Děj se odehrává 200 let po FF5 a odvíjí se stejným způsobem jako prvních pět dílů této série (skupinka vyvolených se snaží zachránit čtyři krystaly, aby zabránila konci světa). Podobnosti ve jménech, využívání herních reálií nebo občasné zaznění známých hudebních témat potěší, ale jinak ale od seriálu nečekejte nic převratného. Pokud nejste fanoušky FF, nejspíš bych vám doporučil kouknout na něco jiného. ()