Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (viac)
Z nakrúcania  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

Z nakrúcania  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

HAL

To se tak ve Square Enix podívali na sérii Transformers, Warcraft a Hvězdnou Pěchotu, a řekli si že to jsou jen komorní konverzačky, které by bylo pozvednout na konečně pořádně epickou úroveň - a tak i udělali. V jediném filmu, však co na tom že konzistence filmového světa bude připomínat jogurt s projímadlem potom co už společně prošly trávícím traktem, když se v tom filmu smíchá úplně čistý svět současnosti v napodobenině Londýna, fantasy hrdinů a kouzelníků, obřích mechů, vesmírných lodí a armád brouků (a do toho klasicky japonští gigadémoni a chapadlovitá gigamonstra), všechno přitom v silně klišé podobě. Pejsek s kočičkou skotačí nadšením, krom základního pravidla "všechno musí být megacool" tu ale smysl nedává vůbec nic, obzvlášť příběh je prostě jen chaotický bordel který se jen "nějak" snaží uvést další akční scénu. A ty pak tedy vypadají vážně epicky. Technický posun za těch deset let od Advent Children je znát, jak postavy, tak i prostředí jsou zase o krok blíž k fotorealismu, a když jim v akčních scénách sekundují hroutící se města, boje těžké techniky, vybuchující všechno, i Assassins Creed styl osobní akce, tak se na to kouká vážně náramně. No asi jako by si někdo pustil sestřih nejlepších herních CGI videí z Final Fantasy her, a všechno v nich přepálil ještě o sto procent. Otázkou je ale jestli to má pak vůbec smysl brát jako film, když navíc podobně vizuálně úchvatnou a dynamicky natočenou akci nabídl už ten Advent Children, ale ten měl navíc i mnohem konzistentnější svět, fungující příběh, smysluplnější postavy, a hlavně zajímavou atmosféru. ()

BMW12

To mi chcete říct, že tenhle film byl animovaný? V tom případě skládám poklonu tvůrcům, protože to celou dobu vypadalo jako hraný film. Naprosto dokonalá animace. Jinak svět Kingsglaive neznám, ani nevím, jestli to je podle nějaké hry anebo seriálu, ale film mě zaujal, je to velmi povedená akční fantasy jízda. Je tam spousta dobré akce, takže já byl spokojen. ()

agentmiky

Japonci opět vystrčili své růžky a vytasili se s novým CGI animovaným filmem, který je z hlediska vizuálu to nejlepší, co v dnešní době můžete očekávat. Západní konkurenci v tomto žánru zase strčili do kapsy. Nádherná a skoro už i reálná grafika je jedním z hlavních taháků filmu, ale tím nechci říct, že ostatní věci jsou tím pádem špatné. Ba naopak. Příběh samotného fantasy světa FF pořádně neznám, ale příběh tohoto filmu měl něco do sebe. I když jsem tam našel pár much, tak v celkovém součtu byl na japonské anime filmy nadprůměrný. Akce je zde dostatek, stejně tak i zajímavých příběhových zvratů. Uvidíme, s čím se ukážou Japonci příště a také mě zajímá, jestli to své CGI posunou ještě o kus dál. Pokud ano, tak za pár let si vystačíme bez herců z masa a kostí a přejdeme na pouhou práci na počítači. Kdo má rád akční fantasy filmy s překrásnou vizuální stránkou, tak tento film je určený přesně pro něj. Za mě dávám 90 % ()

SonGokussj

Což o to, že to vypadá jako reálný film díky velmi kvalitnímu CGI. Což o to, že je tam magie, kterou zbožňuji, ať už je kdekoli. Což o to, že je tam.. Hmm.. Sympatický král možná? Tím asi končí můj výčet pozitivních věcí. Nastupuje naprosto nezáživný příběh, který byl silný na začátku, ale naprosto nicotný na jeho konci. Hru jsem nehrál, nemohu tedy soudit, zda tam byly nějaká propojení. Už od první bitky s nestvůrama a warpujícíma vojákama jsem začal cítit nudu. Ta přešla, když film vstoupil do fáze poznávání postav a opět nastoupila, když začala akce. Ta to pohřbila. Ano, efektivní, spektakulární, úžasná podívaná, ale což o to, když tam jen vidíte věci blikat, řvát po sobě, svítit, žhnout, rozbíjet, vybuchovat, ale necítíte žádné napětí, žádnou sympatii k hlavnímu hrdinovi či princezně, nebojíte se záporáka, atd... Celý film působí, jako kdyby po vás autoři chtěli, ať znáte veškeré LORE Final Fantasy, všechny postavy, politické frakce. Možná pak bych si film vychutnal. Playstation jsem však nikdy nevlastnil, takže se toho ani nedočkám. Za mě velké zklamání. 1,5 hodinový "kolos", který přišel, nestačil se ani překvapit a odešel... FF Advent Children bylo lepší. magie puff... 55% ()

KASUGI odpad!

Boha jeho to zas byla slátanina. Neznám žádnou herní předělávku, která by tak hrozně z vysoka srala na diváka neznalého předlohy, tak jako to dělá tohle hovno. Děj to žádný nemá, prostě jedno království napadne druhé a film končí. Mě je úplně u prdele, jestli je to nějaké dlouhé intro/prequel k  chystanému stopadesátému dílu pošahané série Final Fantasy. Klidně si u toho fanboyové a japončíci třeba  hoňte svoje mikro šulínky, ale v tom případě to neserte do běžné distribuce do kin a tv. Na běžného diváka se chrlí jeden nesmysl za druhým, všechno to nacpat rachle za sebou, ať divák nechápe vocogo, netřeba vysvětlovat, pouze pohoníme. Když se při jednom souboji probrali nějaké sochy, jákesi alter ega bojovníků a začali do sebe rubat taky, přemýšlel jsem, jestli se náhodou nejedná o nějaký sociální experiment, jak diváka pořádně nasrat. Ta herní série mě odjakživa vytáčela už od dob PS1 svou přeplácaností a zhuleností. Máme tu princeznu a krále, sedícího na trůnu, boreček shoří, když si nasadí prsten, páč není vyvolený bohy, ale jezdí se auty a v pajzlu videoherní automaty.  Na obloze obrovská steampunk plavidla s kanóny a hromada jiných, fyziku popírajích čupr technologií, ale zprávy se vysílají v klasické tv a čte je moderátor u pultu. Bojuje se meči, sesílají se kouzla a obranná silová pole, ale vojáci pokládají časované plastické trhaviny. Co hulí proboha?  Fanboyové budou držkovat, že přeci Star Wars také kombinují sci-fi a fantasy, ale kurva podívejte se na ságu Hvězdných válek. Veškerá architektura, ošacení ať už chudých či bohatých - všechno perfektně sladěné. Tady ta sračka stála od počátku na infantilitě, všecko na sebe bezmyšlenkovitě naplácat, abychom stvořili originální universum. A korunuje to nějaká kovbojská BUZNA v klobouku, které z držky padají samá filozofická hovna. Dramatizace směšná, všichni se tam zrazují, aby byl aspoň jakýsi takýsi zvrat. Nejsměšnější je zrada toho generála. "Proč jsi nás zradil (tj. spolčil se s čísařem)?" "Protože jsem kvůli králi přišel o domov.(tj. král sepsal s císařem mírovou smlouvu, která podmiňuje, že musí věnovat část území)". Stejně dementní logika jako: "Hej, proč jste spolu s Jardou bouchli Frantu do podbřišku, když se Franta nechtěl rvát?" "No protože před tím Jarda bouchnul Frantu do podbřišku (který se nechtěl rvát). " Akční část úplně na přesdržku. Kurva do piče, může mi nějaký kokot, co to natáčel vysvětlit, proč nažene lidi s mo-cap oblečkem do haly na žiněnky, kde přes senzory natočí animaci, se kterou si ve výsledku může vymazleně dělat co chce (Tintin, nebo Beowulf), aby pak akci roztříhal na tísíce střihů a roztřepaných kamer?!!! Za tohle bych všechny režiséry zavíral do vězení a třikrát denně, tedy k snídani, obědu a večeři bych přidal desert v podobě rozběhu a kopačky do ksichtu. Proč to vzniklo? K čemu je nedokončený děj? Kde na to sebrali dabing jako Sean Bean a spol? Jak dlouho ješě budeme čekat na videoherní předělávky hlasitě křičící "Jsme tu a máme potenciál, tak točte!" typu Devil May Cry, nebo Castlevania? Ne, raději natočme takový výkřik do tmy, který je ve své velkohubosti a prázdnotě celý osraný hovnami. () (menej) (viac)

• Ve filmu se objevuje Audi TT, i přestože se jedná o zcela fiktivní svět. Hodně dalších konceptů vozidel, které se ve filmu objeví, jsou dle reálné předlohy. Je to poprvé, co ve světě Final Fantasy vidíme stroje ze skutečného světa. (UncleMorty)
  • I přesto, že je film zasazen ve zcela fiktivním světě, lze v něm najít velké množství log a značek, které existují ve skutečnosti. Na náměstích tedy často vidíme loga firem jako je: Beats, Japan Airlines, Audi, Solid Stone a samotného Square Enix. (UncleMorty)
  • Film je souběžný s příběhem hry "Final Fantasy XV". Mapuje začátek celého konfliktu mezi královstvím Lucis a imperiem Niflheimem. Hra a film se v příběhu navzájem doplňují. (UncleMorty)