Ako som spoznal vašu mamu

• Česko Jak jsem poznal vaši matku (viac)
Ukážka z filmu 98
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (viac)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenzie používateľa MM_Ramone k tomuto seriálu (218)

Bez jakýchkoliv otázek (2013) (S09E07)

Siedma epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "No Questions Asked" (Bez akýchkoľvek otázok). Marshall Eriksen cestuje v prenajatom aute spolu so svojim synom a protivnou černoškou Daphne za svojou ženou Lily na svatbu ich priateľov. Zákerná Daphne odošle z jeho mobilu esemesku Lily, ktorá by ju nesmierne rozčúlila. Preto Marshall poprosí Teda Mosbyho, Barneyho Stinsona i Robin Scherbatsku, nech urobia všetko preto aby sa táto správa nedostala ku jeho manželke. **** ()

Maják (2013) (S09E08)

Deviata epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Lighthouse" (Maják). Robin Scherbatska a matka Barneyho Stinsona si nepadli zrovna do oka. Ich konflikt začne gradovať. Barney nevie na ktorú stranu sa pridať. Marshall Eriksen je stále na strastiplnej ceste na svatbu. Ted Mosby sa spolu s Cassie vyštverá na vysoký maják. Ukaže sa, že precenil svoje sily. **** ()

Platonickatý (2013) (S09E09)

Deviata epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Platonish" (Platonickatý). Robin Scherbatska sa dozvedela, že jej mama nepríde na svatbu. Je z toho smutná. Jej priatelia ju chcú rozveseliť a tak si zaspomínajú na noc, kedy Robin a Lily dávali Barneymu Stinsonovi ťažké výzvy na to aby zbalil vybraté ženy. Pri tejto príležitosti sa Barney spoznal aj s budúcou manželkou Teda Mosbyho. **** ()

Máma s tátou (2013) (S09E10)

Desiata epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Mom and Dad" (Mama a tato). V tejto časti sa znova objaví James - trapný, slizký, teplý, negroidný, nevlastný brat Barneyho Stinsona. Takže tým pádom to celé stojí úplne za hovno. Každá epizóda v ktorej účinkuje tento čierny trpák je škvrnou na tomto inak veľmi podarenom sitcome. Agresívna dúhová loby LGBTI infiltrovala svoje choré idei aj do tohto seriálu. ** ()

Na dobrou noc (2013) (S09E11)

Jedenásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Bedtime Stories" (Na dobrú noc). Marshall Eriksen cestuje so svojim synom Marvinom na svatbu do Farhamptonu. Lenže malý Eriksen nechce spať a vytrvalo narieka. Jediné čím ho dokáže Marshall upokojiť sú veršované historky o jeho priateľoch. A tak mu celú cestu rozpráva básne o Robin Schcerbatskej, Barney Stinsonovi a Tedovi Mosbyovi. **** ()

Nácvik večeře (2013) (S09E12)

Dvanásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Rehearsal Dinner" (Nácvik večere). Robin Scherbatska pripravuje nácvik slávnostnej svadobnej večere. Je z toho vystresovaná a nervózna. Značne ku tomu prispieva aj ľahkovážne správanie jej snúbenca Barneyho Stinsona. Ten však má pre ňu pripravené skutočne grandiózne, veľkolepé, legendárne prekvapenie. ***** ()

Hledá se basák (2013) (S09E13)

Trinásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Bass Player Wanted" (Hľadá sa basák). V hoteli kde sa chystá svatba Robin Scherbatskej a Barneyho Stinsona sa objaví neznámi hosť. Je to Darren, ktorý sa zabáva tým, že kde môže tak tam vnesie spor medzi najlepších priateľov. Jeho obeťou sa stane Robin a Lily a tiež sa mu podarí rozhádať aj Barneyho a Teda. Marshall Eriksen sa cestou na svatbu zoznámi s Tedovou budúcou manželkou. ***** ()

Fackodání 3 (2014) (S09E14)

Štrnásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Fackodanie 3" (Slapsgiving 3: Slappointment in Slapmarra). Marshall Eriksen sa rozhodne uštedriť Barneymu Stinsonovi poslednú facku na ktorú má podľa ich dohody právo. No ešte pred tým mu rozpovie príbeh o tom ako sa učil u troch japonským majstrov, ktorí ho zasvätili do toho ako dať dokonalú facku. ***** ()

Konec pauzy (2014) (S09E15)

Pätnásta epizóda zo deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Unpause" (Koniec pauzy). Marshalla Eriksena čaká nepríjemná konfrontácia s jeho manželkou Lily ohľadne toho, že kvôli jeho novej pracovnej ponuke musia zrušiť vytúženú a dlho pripravovanú cestu do Talianska. Robin Scherbatska a Tod Mosby opijú Barneyho Stinsona. Ten im v stave totálnej opitosti nedokáže v ničom klamať. **** ()

Jak vaše matka poznala mě (2014) (S09E16)

Šestnásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "How Your Mother Met Me" (Ako vaša mama spoznala mňa). Ted Mosby rozpráva svojím deťom siahodlhý príbeh o tom ako spoznal ich matku. Vyrozprával im mnoho historiek, ktoré súviseli s tým ako sa do nej zaľúbil. V tejto epizóde sa na to ako sa spolu zoznámili pozrú z iného uhla pohľadu. Dozvedia sa ako ich mama spoznala ich otca. **** ()

Východ slunce (2014) (S09E17)

Sedemnásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Sunrise" (Východ slnka). Tesne pred svatbou ženích Barney Stinson spanikáril a ušiel. Vytypoval si dvoch mladých neskúsených mužov a začal im robiť mentora v oblasti balenia žien. Chce im predať svoje bohaté skúsenosti v tejto oblasti. Jeho nevesta Robin Scherbatska spolu s ich kamarátom Tedom Mosbym sa ho vydali hľadať. **** ()

Seber se (2014) (S09E18)

Osemnásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Rally" (Zober sa). Svatba sa nezadržiteľe blíži, ale ženích Barney Stinson je po prepitej noci stále pod silným vplyvom alkoholu. Jeho nevesta Robin Scherbatska spoločne s ich kamarátkou Lily Aldrinovou sa ho pokúšajú nejako prebrať. Vyskúšajú nejednu metódu. Ted Mosby sa doslova prežere slaninou. **** ()

Vesuv (2014) (S09E19)

Devätnásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Vesuvius" (Vesuv). Lily Aldrinová sa snaží nevestu Robin Scherbatsku dostať do rozcitlivenej predsvadobnej nálady. Moc sa jej to nedarí. Ted Mosby pomáha ženíchovi Barneymu Stinsonovi vybrať ten pravý svatobný oblek. V hotelovej videotéke sa objaví druhý diel romantickej filmovej komédie Nevesta. ***** ()

Tajemství (2014) (S09E20)

Dvadsiata epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Daisy" (Tajomstvo). Lily Aldrinová počas hádky so svojim manželom Marshallom Eriksen utečie ku jej bývalému zametnávateľovi Kapitánovi. Marshall spolu s jeho kamarátmi Tedom Mosbym a Barney Stinsonom sa tam vyberú za ňou. Robin Scherbatska sa od svojej matky dozvie, že jej nastávajúci Barney má mnoho spoločných vlastností s jej otec. **** ()

Gary Blauman (2014) (S09E21)

Dvadsiata prvá epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Gary Blauman" (Gary Blauman). Na svatbe Robin Scherbatskej a Barneyho Stinsona sa objaví chlapík menom Gary Blauman. Nietorí sú jeho prítomnosťou nadšení, iným zasa nesmierne lezie na nervy a chcú ho vyhodiť. Začnú spomínať na príhody, ktoré zažili s týmto človekom a potom sa rozhodnú, či môže zostať alebo ho pošlú preč. **** ()

U oltáře (2014) (S09E22)

Dvadsiata druhá epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The End of the Aisle" (Pri oltári). Dlho pripravovaná svatba Robin Scherbastkej a Barneyho Stinsona sa nezadržateľne blíži. Do jej začiatku chýba už len pol hodinka. Lenže oboch sa ich zmocnia obavy či sa správne rozhodli. Hodia sa ku sebe? Zachváti ich silná predsvatobná panika. Marshall Eriksen a Lily Aldrinová obnovia svoj svatobný sľub. **** ()

Navždycky 1/2 (2014) (S09E23)

Dvadsiata tretia epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Las Forever: Part One" (Navždy 1/2). Ted Mosby sa rozlúči so svojimi priateľmi a chce odísť bývať do Chicaga. V poslednej chvíli však stretne životnú lásku, spoznám matku svojich detí, najde svoju budúcu manželku. V priebehu rokov sa Lily a Marshallovi narodia tri deti, Ted si bude šťastne nažívať so svojou vytúženou rodinou a manželstvo Barneyho Stinsona a Robin Scherbatskej sa rozpadne. ***** ()

Navždycky 2/2 (2014) (S09E24)

Dvadsiata štvrtá epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Last Forever: Part Two" (Navždy 2/2). Ted Mosby vyrozprával svojim dvom deťom príbeh o tom ako poznal ich matku a o tom ako miloval Robin Scherbatsku. Po deviatich sériach, dvesto ôsmych dieloch sa seriál končí. Priznám sa, že mi je to ľúto. Marshall Eriksen, Lily Aldrinová, Barney Stinson, Robin Scherbatska a Ted Mosby mi budú chýbať. ***** ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (viac)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (viac)