Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

Čtec

Kůstka je krásný slůvko... A ona je krásná zrovna tak a těma svejma očima by mohla ty chcíplotiny klidně zároveň rentgenovat... Jo, a nikdy by mě nenapadlo, jak můžou být sexy gumový rukavice. ()

3 AM Code

Slusny krimi serial vezouci se na vlne uspechu CSI serii (u nas zname jako Kriminalka Las Vegas a jejich pokracovanich (Miami a N.Y.). Bones, jak uz z nazvu plyne, jdou na hledani dukazu predevsim prez mrtvoly obeti (idealni k veceri). Nastesti si ale autori uvedomili, ze technicke vychytavky a postupy dobry krimi serial samy nedelaji a tak se tu najdou i zajimave postavy a kupodivu sem tam i vtipky - viz. zduvodneni zadosti o noseni zbrane, kterou si poda doktorka Temperance 'Bones' Brennan -> "So I can shoot people" (Abych mohla strilet lidi :-). Pro me prozatim slabsi 4 hvezdy i kdyz je mozna brzo hodnotit pac serial ma za sebou sotva 10 dilu. (leden 2006) .. Po skonceni prvni sezony sou to silne a zaslouzene 4. Velmi dobry serial. (kveten 2006) ()

made1

A to prý se už všichni dobří herci v seriálech prostřídali. Kdepak, tohle kočkování prošpekované kostičkami, kůstkami a kostmi, stojí za to vidět. Milá patoložka a ještě fešnější agent. ()

Danula13

Kůstka a Booth, to je dvojka k pohledání. Ona suchým vědátorským mozkem, s oblibou a s vášní se hrabající v lidských kostech a vnitřnostech, on emocemi nabitý normální chlap, honící vrahy a gaunery. Základ pro vzájemné haštěření ale i jiskření je položen. Kvalita jednotlivých dílů trochu kolísavá, ale jako celek nadstandartní seriálová pochoutka. POZOR ! U sledování tohoto seriálu zapomeňte na mlsání ledničkových dobrot, chuťovkami (shnilé maso, tělní tekutiny atd.) se v seriálu moc nešetří. ()

femme fatale

Nejdřív jsem Sběratele neměla ráda. Kolik takových tuctových seriálu teď současně běží? Nezajímavé příběhy a ještě nudnější postavy...Kůstka mi přišla nesnesitelná atd atd. Ale pak přišel obrat, všimla jsem si, že tu je jistá odlišnost. Vždyť kolik seriálů si riskne obsadit jedinečný úkaz jako je Dr. Brennenová? Neustálé dohady mezi ní a Boothem, mlácení podezřelých a i příběhy vedlejších postav stejně tak i jako řešení případů mě začalo bavit. A nejen to seriál se s každou řadou zlepšuje (zatim) a stoupá na kvalitě....Booth: Jsme jako Scullyová a Mulder. Brennanová: Nevím, co to znamená. ()

lskala

Jeden z mála koukatelných seriálů v poslední době. Když nic jiného nedávají, tak se to bez větší újmy dá přežít. 55% - 3*** ()

KR4T4S

Postava Kůstky je pro mě se svým maximálně extrémním přístupem k životu naprosto nereálná. Tím pádem je to pro mě největší slabina seriálu. ()

Heraldika

"Kostíci", jak seriálu už dlouho říkám, se mi líbí. Moc. Nejsympatičtější herecké obsazení v kriminálce vůbec, s doktorku jsem neměla od začátku žádný problém. Je to takový Sheldon v sukních :-) ()

kenkaku

Po osmé sezóně (sezóně která bývá mnoha seriálům kritická protože se stávají okoukanými) musím snížit své původně nejvyšší hodnocení o jeden stupeň. Seriál je to stále zábavný a je vidět že do každé epizody se vrazí slušná spousta peněz. Líbí se mi i to, že krom ucelené zápletky každé epizody jede na pozadí ještě další linka která dává "něco navíc" pravidelnému divákovi. Dokonce i na roztomilost a vyplnění "tajných přání diváků" došlo. Za mě vše v pořádku. Tedy až na jeho délku. Po tolika řadách už lze těžko něco vymýšlet a proto sem tam "přitlačí na pilu" a to mě mrzí. A s ohledem na to to, že byla ohlášena devátá řada... :(. ()

Forsberg11

Jeden z mnohých moderných amerických seriálov, kde mladí, šikovní a inteligentní detektívi vyšetria akýkoľvek zločin. Ako pomôcku používajú supermodernú forenznú technológiu. A takto to ide praktický každú jednu časť. Z času na čas sa síce obvajví nejaka silnejšia epizóda, ale inak su Kosti len tuctovým seriálom a občasné zhladnutie v nedeľu poobede na návšteve u babky. 50 %!! ()

Lencha

Tenhle seriál jsem začala sledovat hlavně kvůli Davidovi (moje platonická láska ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů). Po pár dílech jsem zjistila, že David jako Seeley a Emily jako Temperance jsou výborná dvojka. Když k nim připočítám ještě Angelu, Hodginse a další, tak tu máme výborný tým krimi seriálu. :-) ()

adam9

Seriál jsem znal již pár let, ale teprve před dvěma měsíci jsem jej začal sledovat. A stále nechápu, jak jsem tak skvělou podívanou mohl přehlížet. Kriminálky nikterak nemusím, ale toto je smíchano i s ostatními zajimavými prvky - zábava, morbidní věci a HLAVNĚ duo Brennan-Booth. Ti dva si jsou navzájem tak odlišní až prostě patří k sobě :) "Bones" je boží...její pohled na svět, chování, "nevědomé" chvástání sama sebe a hlášky typu: Z antropologického hlediska... :D to mi vždy zákonitě zvedne náladu. Ta herečka je stvořena pro svou roli stejně jako Duchovny pro Hanka Moodyho, Jim Parsons pro Shledona Coopera či David Suchet pro Hercula Poirota. To ona dělá víc jak 50% seriálu. A stojí to za to! UPDATE: Nyní, kdy už běží 8. série, už to není zcela ono. (SPOILER) Paradoxně po spojení Bootha s Brennan to u mě kleslo, i tak se ovšem pořád bavím. UPDATE2: Definitivně jsem to vzdal. Asi už se na to nikdy nedodívám, ztratilo to u mě kouzlo. Nicméně 4 hvězdy nechávám...NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Bones, Zach, Dr. Vincent Nigel-Murray. ()

killjezor

Sběratelé kostí padají a opět se zvedají se svými hlavními postavami a jejich soukromím. Případy jednotlivých sérií jsou takřka pořád na vysoké úrovni, ale seriál dělají právě soukromá dramata jejich protagonistů. Nicméně musím uznat, že jsem se za celou dobu sledování všech osmi sérií nenudil. ()

Jespe-film

5*, ale z velice přimhouřeným okem a skutečností, že jsem poslední série neviděl... O plný počet bodů se postarala Emily Deschanel, která není bůj ví jak krásná herečka, ale sex-appealu má na rozdávání.. ()

Lisabellla

Já proti těm kriminálkám fakt nic nemám. Tvůrcům musí dát zabrat to vymyslet, sestavit, zhodnověrnit a atraktivně naservírovat náročnému divákovi, jež je už zcela přesycen podobným, ne-li stejným žánrem.. Plus u takových je, že hlavní hrdinové bývají zatracení sympaťáci (bez rozdílu pohlaví). ()

borec999

Jeden z mála seriálov, ktorý väčšina môjho okolia zbožňuje a vychvaľuje do nebies, no mňa necháva dokonale chladným. Vtipné mi to neprišlo, postavy mi k srdcu neprirástli(ani Booth, ani "Kostička") a ani ultra moderné vyšetrovacie metódy pri riešení prípadov to nevytrhli. Podobne ako CSI kriminálky aj Kosti registrujem ako seriál, pri ktorom objektívne priznávam jeho filmárske kvality. Ale čo z toho, keď prežitok zo seriálu je u mňa veľmi slabý... 40% ()

Loki_Six

"Ever hear of the Bone Gathers? Collecting bones so that the dead can make the journey to the next world? Doesn't matter what you believe in. You're a Bone Gather, that's a good thing helping the spirits move on." ()

AngiS

Kriminálky Las Vegas, atd? .... Ty mě kupodivu nebaví.. Tohle je něco jinýho.. Kůstka mi je sympatická a David Boreanaz dejme tomu taky :D ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook